Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2019., 08:43   #41401
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Vec vidim trziste za OBD2 emulatore koji komuniciraju da je sve ispravno
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 09:19   #41402
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Nisam prošao tehnički jučer (ja, a ne auto, auto je ok ), pao na 3 stvari:

1. moram zamijeniti brisače;
2. moram zamijeniti žaruljice što osvjetljavaju zadnju reg. pločicu;
3. moram dati ispolirati farove jer su mutni.

Nisam nezadovoljan, sve bitne stvari su tip-top, benzinac 1998. godište.


Prve 2 točke riješene, koliko mogu računati da će mi uzeti za poliranje farova?
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 09:23   #41403
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Par sto kuna
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 09:34   #41404
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Iz moje perspektive stariji auti nisu problem.
Problem su redom VW i audiji, sa skinutim filterima i zatvorenim ventilima, sa xenonima koje su sami ugradili, dodatnim ledicama i ukrasnim auspuhom. Takvi debili su redom opasnost za sebe i za ostale.

Samo da maknu ove vozače i život će biti puno ljepši za mene a vjerujem i za ostale.
Znam da je tema tehnicki, ali ja bi vec godinama htio da pocnu kaznjavati ekipu koja pali maglenke. Jucer se nisam usudio skrenuti lijevo s djetetom u autu jer me zasljepljivala 206ica, sa reflektorima kao na onim americkim pickupima (ne pretjerujem, ogromne maglenke su bile, no way da su stock).

Meni je to puno veci problem od egra, dpfa, a opet ga nitko ne rjesava, iako je kaznjivo.

Da vidis kad bi se napisalo "MUP ce pojacano pratiti nepotrebno upaljenje maglenke kada je vidljivost veca od 50m"... Vecina tih pametnjakovica ni ne zna da je to zabranjeno i kaznjivo. Neki mozda misle i kako su pametni jer su bolje uocljivi
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 09:40   #41405
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Nije ni zabranjeno ni kažnjivo. Pročitaj zakon

Citiraj:
(1) Po magli vozač vozila na motorni pogon mora na vozilu imati upaljena kratka svjetla za osvjetljavanje ceste, ili svjetla za maglu, ili oba svjetla istovremeno.

(2) Stražnja svjetla za maglu smiju se upotrebljavati samo po magli i u slučaju smanjene vidljivosti.

(3) Svjetla za maglu koja se nalaze na prednjoj strani vozila mogu biti bijele ili žute boje, a na stražnjoj strani – crvene boje.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.
Teoretski, može te kazniti za korištenje stražnjih, ali to bih volio vidjeti u praksi...i za to da nisu odgovarajuće boje. Šta će murjak trčati za tobom kad vidi da imaš upaljena zadnja?
Smanjena vidljivost...tu je keč
Glup zakon kaže i da po magli možeš imati samo maglenke upaljene, bez kratkih svjetala. Vrh.

Volio bih i ja da je kažnjivo, kao i ne paljenje svjetla prije nego se sunce digne i u trenutku zalaska i kasnije. Specijalcima koje viđam samo s dnevnima (samo prednje LED) po magli bih na licu mjesta oduzimao auto, a ostalima na licu mjesta 1000+ kn kazne
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 10.01.2019. u 09:47.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 09:42   #41406
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Znam da je tema tehnicki, ali ja bi vec godinama htio da pocnu kaznjavati ekipu koja pali maglenke. Jucer se nisam usudio skrenuti lijevo s djetetom u autu jer me zasljepljivala 206ica, sa reflektorima kao na onim americkim pickupima (ne pretjerujem, ogromne maglenke su bile, no way da su stock).

Meni je to puno veci problem od egra, dpfa, a opet ga nitko ne rjesava, iako je kaznjivo.

Da vidis kad bi se napisalo "MUP ce pojacano pratiti nepotrebno upaljenje maglenke kada je vidljivost veca od 50m"... Vecina tih pametnjakovica ni ne zna da je to zabranjeno i kaznjivo. Neki mozda misle i kako su pametni jer su bolje uocljivi
Citiraj:
(1) Po magli na motornom i priključnom vozilu moraju biti upaljena kratka svjetla za osvjetljavanje ceste, ili svjetla za maglu, ili oba svjetla istodobno.

(2) Stražnja svjetla za maglu na motornim ili priključnim vozilima smiju se upotrebljavati samo po magli i u slučaju smanjene vidljivosti.

(3) Svjetla za maglu koja se nalaze na prednjoj strani vozila mogu biti bijele ili žute boje, a na stražnjoj strani crvene boje.

(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka.
Znači, samo stražnja su kažnjiva, prednja ne...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 09:45   #41407
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Prve 2 točke riješene, koliko mogu računati da će mi uzeti za poliranje farova?
Moze kostati 200, 300, 500 kn zaviso ko polira i kakve paste koristi ali mozes racunati da ti nece dugo trajati , max godinu dana ali i vec nakon 6 mjeseci se opet lagano vidi da su mutni...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 09:47   #41408
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Može se staviti zaštitni sloj gore pa onda izdrži i preko godinu dana.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 09:54   #41409
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Može se staviti zaštitni sloj gore pa onda izdrži i preko godinu dana.
Ako prelakiras onda kad pocne pucati na suncu (a hoce, pogotovo ako dodje do sitnih ostecenja od kamencica) tek onda nastaje show kako to skinuti .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 09:58   #41410
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ne govorim o laku, nego o keramičkom zaštitnom sloju.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 10:00   #41411
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Ne govorim o laku, nego o keramičkom zaštitnom sloju.
Tko to prodaje i koliko kosta po faru/komadu, koliku garanciju daju da se nece zamutit ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 10:07   #41412
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Svaka bolja praona ti ima keramičku zaštitu, za garanciju ne znam.
Cijene variraju od proizvoda do proizvoda.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 10:39   #41413
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Par sto kuna
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Moze kostati 200, 300, 500 kn zaviso ko polira i kakve paste koristi ali mozes racunati da ti nece dugo trajati , max godinu dana ali i vec nakon 6 mjeseci se opet lagano vidi da su mutni...
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Može se staviti zaštitni sloj gore pa onda izdrži i preko godinu dana.
Ok, znači financijski nije strašno ali se mogu prirediti na poliranje svake godine. Najs.

Idem se baš raspitati lokalno tko najbolje radi u bližoj okolici pa riješim i to. Javim kako sam prošao, ako se sjetim okačit ću i before/after fotke.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 10:43   #41414
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Il nadjes razbijen auto pa kupis sam farove.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 10:50   #41415
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Il nadjes razbijen auto pa kupis sam farove.
Ne isplati se to.
I da ih nađeš, neće ti ih netko prodati ispod 300kn (još sam malo rekao) + montaža + zajebancije oko pronalaska i montaže.

Poliranje i to je to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 10:52   #41416
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Imam ti jeftiniju opciju za 50 kn. Nadam se da nisi otišao već u lokalnu autopraonu di ćeš bacit novce bezveze.

https://www.sonax.de/var/storage/ima...-DE/305000.png Ima tog u tokiću, bauhausu itd.

Kupi ovo i namazi farove i ručno sa krpom ispoliraj sve dok paste skoro ne bude i onda sa mikrofibra krpom ocisti. 2 min posla po faru. Kao nov je. I ja sam prije tog dao "profi" poliranje strojno plus keramika, al opet nakon 6-9 mjeseci se počelo mutit.

A ovaj trik ti je dobar za 3 mjeseca skoro. Nije problem pri pranju auta jednom u 2-3 mjeseca i ovo napravit u par minuta.

Nemoj trošit novce na auto 1998. godište i farove nabavljat. Pogotovo ako su ti sjenila u farovima dobra.

Polirao sam strojno 2016. i od tad nijednom više, samo pastu ovu koristim.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 11:10   #41417
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Ne mislim kupovati farove, sad ću odvesti ispolirati negdje čisto da skinem s k tehnički a za ubuduće ću uobziriti ovu pastu pa si dat truda barem jednom godišnje, prije tehničkog.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 11:17   #41418
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Znači, samo stražnja su kažnjiva, prednja ne...
Katastrofa da su to maknuli. 1996. zabranili, a u verzijama iz 2003. i 2008. maknuli.

To sam nasao na netu, sad cu morat ja sam opet citat zakon i to potraziti jer sam uvjeren da se pisalo da je 500kn kazne za voznju sa prednjim maglenkama.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 11:59   #41419
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Katastrofa da su to maknuli. 1996. zabranili, a u verzijama iz 2003. i 2008. maknuli.



To sam nasao na netu, sad cu morat ja sam opet citat zakon i to potraziti jer sam uvjeren da se pisalo da je 500kn kazne za voznju sa prednjim maglenkama.
Ne moraš gubiti vrijeme jer u novom zakonu o sigurnosti na cestama nema već godinama kazni za prednje maglenke
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 12:53   #41420
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Svaki dizelaš bez DPFa će izbacit dim nakon duže gradske vožnje, ali to sigurno nije oblak kao kod nekih. Pred neku godinu na tehničkom ispred mene stari peugeot 405 dizlo, auto nije trunku vidljivog dima ispustio, naravno da to nije pravilo za sve. Ali realno najgori su ti čipani itd, to doslovce dimi kao lokomotiva, a bome ih ima...
Moj je EURO IV bez DPF sa skoro 300k km i ne baca nikakav dim bilo kakve boje. Al ja ga vozim kako treba (ne skupljam čađu nikad prelazeći 2000rpm nego vozim živo i rastežem motor do redlinea) i održavam ga u skladu s tim. Ima hrpa i novijih i starijih autiju s više i manje kilometara koji ispuštaju ogromne crne dimove, što nije bilo u skladu ni s ranijim EURO normama. Ima više chipanih i neispravnih diesela na cesti nego što se misli. A ovim non believerima u zagađenja - nadam se da će doživjeti prijelaz na el. vozila i čiste aute, pa da vide kolika će biti razlika - pogotovo u gradovima.

Dok se masovno neće slati auti s fejk xenonima, nepodešenim običnim svjetlima, očitim dimom iz aspuha na ponovljene tehničke gdje će ljudima uzet vrijeme i novac, neće biti bolje. Znači ne treba nikakva kazna na licu mjesta pa vozi dalje, nego obavezan ponovljeni tehnički unutar 15 dana pa tako svaki put kad te policija vidi da si odlučio vratit fejk xenon i skinut DPF / blokirat EGR. Ako mogu imat OBDII uređaje na tehničkom, mogu ih nabavit i za policiju.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 10.01.2019. u 14:38.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 13:06   #41421
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Da, nadam se da rade bazu svih "ulovljenih" sad po novom tehničkom, pa ih šalju na vanredni tehnički nakon nekog vremena.
Ak se vidi da je opet prčkano po autu i auto je neispravan, onda ga skineš s ceste pa nek plaća redovni tehnički pregled kad sve preinake ponovo ukloni.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 13:15   #41422
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Da, nadam se da rade bazu svih "ulovljenih" sad po novom tehničkom, pa ih šalju na vanredni tehnički nakon nekog vremena.
Ak se vidi da je opet prčkano po autu i auto je neispravan, onda ga skineš s ceste pa nek plaća redovni tehnički pregled kad sve preinake ponovo ukloni.
jako dobra ideja. bilo bi zgodno da su se toga sjetili.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 13:59   #41423
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Nije bilo gužve u Josipovcu

Nije baš prošlo samo sa upozorenjem kako sam čitao na nekim forumima.

Samodijagnostički sustav OBD neispravan 😂😂😂

Otkloniti kvar

Moram doći drugi dan😂😂
Imaš na pismeno da si pao tehnički pregled zato što se ne može očitati sa OBD?
  Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 14:19   #41424
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Imaš na pismeno da si pao tehnički pregled zato što se ne može očitati sa OBD?
Piše na papiru kao što sam prepisao. Vratio sam sad mapu sa aktiviranim egr i idem natrag uskoro . Nadam se da egr radi 😂😂😂

Možda bolje da pošaljem ženu da odveze auto 😂😂😂
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 15:32   #41425
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Nisam to očekivao od ovih u Josipovcu, tamo obično svašta prođe, ali valjda su i njih stisli...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 15:42   #41426
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Prošao bez problema sad.

Pa da. Tamo i idem jer su uvijek najmanje zezali
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 15:48   #41427
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Prošao bez problema sad.

Pa da. Tamo i idem jer su uvijek najmanje zezali
Sad opet ugasit EGR?
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 16:45   #41428
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Sad opet ugasit EGR?
Biti ce kao na skuterima 50 kubika,prekidac za blokadu😂😂😂
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 16:58   #41429
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Insignia 2015 je stara linija sa Xenonima i imaju uvjerljivo najlošije naštelana svjetla od svih autiju.

Malo sam čitao temu (nisam dugo) pa odgovaram na post od prije tjedan dana



Insignia ima AFL (adaptive forward lightning) xenon. Imam to na Astri J i bolja svjetla nisam još vidio (matrix u Astri K joj nije ni do koljena).


Stvar je u tome da AFL stalno namješta leće uvjetima na cesti (ima 9 modova načina rada) i upravo te Insignie koje vam smetaju na otvorenoj cesti su one koje prže 100+ km/h, tad se svjetla dižu za 1% i usmjeravaju, na 130 još više (ne trebaju duga uopće).
Stvar je logična. Onaj koji je to programirao/pravio je razmišljao o tome da nitko neće na otvorenoj cesti vozit brže od 90km/h.
Ja ako se zalaufam na obilaznici DJ-OS nekih 150km/h i meni ekipa redovno blica. Onda maknem pekidač s Auto i upalim ručno pa xenoni rade kao na 90% ostalih auta, fiksno.


Inače stvar je brutalna, cut-off pali/gasi ovisno o vremenu. Automatsko dugo svjetlo odlično radi unatoč tome što je tehnologija izašla prije 8 godina.
Corner light je pravi corner light koji osvjetljava mrtvi kut a ne maglenka.


Evo kako stvar u teoriji funkcionira:
https://www.youtube.com/watch?v=nCHG9148XcY
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 17:20   #41430
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Kakva su iskustva sa tim "starijim" insignijama?gledam 4x4,posto zivimo na brdu i ralica prodje u 19h a snijeg je noc prije zakrkao 30ak cm..nisu toliko ni skupe,10-12k eura..sa 120ak tkm..sto mi je okej..benzince sam oduvijek vozio,no prosao bi i dizel,ali i benzinac,s obzirom da radim cca 7-8tkm godisnje,potrosnja mi nije neka zabrinjavajuca stavka.sada imam astru g,ali kako zena uskoro krece raditi,trebat ce nam jos jedan auto,a imamo i dvoje djece,pa nam astra nije vise dovoljno velikacisto da cujem sto ekipa kaze jer cujem da neki pljuju po insignijama,neki nikad bolji auto nisu imali..e pa sad raspalite..
komer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na