Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2018., 13:02   #41221
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,631
U zadnjih 5 godina, 5 tih Clia vozio do 50 000 km, nijednom nije bilo ništa sa svjetlima.
Osim redovnih servisa (prvi servis na 30 000) i promjena kočnica na oko 40 000, nikakvih kvarova i dodatnih troškova nije bilo, osim redovne zamjene guma.

Znači, vozio sam ih od onog prvog Clia IV kad je izašao, pa jedan i drugi redizajn. Preporučio bih onaj prvi prvi, prije redizajna, bez start stop sustava, jer najmanje troši, čak i ako se ugasi start stop svaki put. Prvi redizajn mi je trošio oko pola litre više, drugi već litru više. Zvuči glupo, ali istina je.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 13:19   #41222
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
U zadnjih 5 godina, 5 tih Clia vozio do 50 000 km, nijednom nije bilo ništa sa svjetlima.
Osim redovnih servisa (prvi servis na 30 000) i promjena kočnica na oko 40 000, nikakvih kvarova i dodatnih troškova nije bilo, osim redovne zamjene guma.

Znači, vozio sam ih od onog prvog Clia IV kad je izašao, pa jedan i drugi redizajn. Preporučio bih onaj prvi prvi, prije redizajna, bez start stop sustava, jer najmanje troši, čak i ako se ugasi start stop svaki put. Prvi redizajn mi je trošio oko pola litre više, drugi već litru više. Zvuči glupo, ali istina je.
E daj mi reci, koji motor je bio u Cliu 4?
I općenito, dal si bio zadovoljan?

Baš gledam ovaj Clio 4 al faza 2 (redizajn) kod nas je dostupan samo dci 75 i 90 ks, a od 110ks nema kolko sam vidio..
Neke sitnice su sredili u redizajnu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 14:05   #41223
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,631
1.5 dCi 75 ks

Prezadovoljan, minimalna potrošnja 3.8 (prvi model), maksimalna 5.5 (2. redizajn, natovaren, s punim tankom potrošenim na autocesti). Ne vidim potrebu za jačim motorom u Cliu ako ne misliš biti cestovni ratnik. Karavan je malo tromiji u međuubrzanjima zbog težine, ali nikad mi nije falilo snage.

Malo duže mu treba da zagrije kabinu po zimi, i brisači su glasniji (čuje se i klik u releju ako su na intervalnom brisanju) i to su jedine zamjerke. Ne znam što si vozio prije

Ekran ne možeš kompletno isključiti, pa i ako ga ubaciš u night mode, imaš osvjetljeni crni ekran. Ako se često voziš po cestama bez okolne rasvjete, zna biti iritantno jer imaš 7" izvor svjetla ispred sebe.
Ništa na što se ne navikneš s vremenom.

Svjetla i mjenjač su mi na Cliu bolji nego na Meganeu i bolje je orijentiran prema vozaču. Megane mi je unutra preširok da se komotno naslonim s obje ruke. Cliu fali samo centralni naslon za ruku/spremište i općenito ima premalo prostora za odlaganje sitnica.

Ja sam imao karavana i uzeo bih ga opet bez razmišljanja pored običnog. Sad imam običnog Meganea koji je 10 cm dulji od Clia karavana, ali ne može doći ni blizu što se tiče prostora u prtljažniku i iskoristivosti. Ne znam koliko troši 90 ks motor u Cliu, ali u Meganu (6 brzina) mi je trenutno 5.5 - 6 litara /100 (pišem svako točenje u Spritmonitor). Isti stil vožnje, iste rute.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 31.12.2018. u 14:14.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 14:44   #41224
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Ma nekak mi djeluje slabašno tih 75ks Inače, ne treba mi auto za jurnjavu, bitnija su mi međuubrzanja, recimo natovaren auto s ljudima ili prtljagom il sl. Nekak mi se čini da bi 90ks bilo taman za sve te radnje.. A čitam recenzije, ima i od 110ks sa šest brzina, kod nas ga baš ne nalazim.

Dopada mi se Clio 4 iz 2017te god, led dnevna su u farovima a i ima full led svijetla kao i na zadnjim svijetlima, odlično izgleda u toj kombinaciji, a i vjeroajtno su riješene neke mušice iz Clia 4 (faza 1) ak je uopće imao.

Čak sam gledao i Megane 3, dci 110ks, pa i Megane 4, a potonjem će još past cijena sljedeće godine, doduše, Meg 4 mi je lijepši neg Meg 3.

Sjedio sam u Cliu 4, zanimalo me, onak na prvu, naprijed ima mjesta, na zadnoj klupi baš i ne, pogotovo za koljena kao i za glavu ak je čovjek malo viši.
A kaj si rekel da si vozil i redizajn Clia 4? Dojmovi?
Kakav mu je ovjes na Cliu 4, držanje u zavojima i sl?
Koji Meg imaš?

Vozim Clio 2 1.6 16v
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:02   #41225
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ja nisam bezveze rekao Clio 3. Četvorke su ti na rubu budžeta, imaš ili za teretne ili za neočuvane, a sve iz uvoza. A trojku možeš birati koju hoćeš, samo ne RS.
Meni je Clio 3 i danas dobar po dizajnu, kvaliteta materijala vrlo slicna, a sigurnost na vrhu u svojoj klasi. Mjenjač i motori isti. I kao što sam rekao, imaš budžet s kojim možeš birati primjerak, i rezervu za veliki servis, koji bi preporučio odmah napraviti za dizelaše bez uredne servisne knjige.

Ja imam Clio GT (karavan) prve generacije i radi skoro sve kao i kad je bio nov. Čak i žarulje. Nije mu preizražen Francuski gen.
Ima mana: ubacivanje u prvu i rikverc nekad ne radi iz prvog pokušaja, nema naslon za ruku, špricaljke za šajbu su očajne, ručice za žmigavce i brisače nisu kvalitetne. I to je otprilike sve.
Motor i kvačilo imaju već 150.000km gradske vožnje i ne daju nikakve znakove umora (1.2 benz). Dizelu treba periodično čistiti EGR.

Inače, i20 mi je isto zanimljiv, cjenovno.
  Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:09   #41226
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Ma nekaj gledal cijene bezveze, pa naletim na Renolovoj stranici, ponuda rabljenih, Clio 4 dci 2017, kojih 30tkm-50tkm..

Clio 3 nisam ni gledal, al baš budem bacio oko da vidim kaj se nudi.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:13   #41227
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Oh. Nisam tebi pisao. FT bi mali auto do 40.000 kn.
  Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:15   #41228
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,631
Clio kad je izašao
(dnevna svjetla u prednjoj masci) - ovo

Prvi redizajn (samo unutra)
(izvana isti, iznutra bolji materijali (mekanija plastika, nasloni za ruke i kožni volan po defaultu (plastični, tj. gumeni u prvoj verziji), na volan dodana tipka za glasovnu navigaciju za iOS i promijenjena boja dijela instrumenata instrumenata (rezerva i visoki okretaji su sad crveni, a prije narančasti)

Drugi redizajn (unutra i vani)
(novi branik, prednja svjetla, nova lokacija LED svjetala (dolje u braniku), prostor motora reorganiziran, više kromiranih stvari u unutrašnjosti) -ovo

Tu je sad bilo više verzija prema paketu opreme. Mislim da su modeli s maglenkama imali LED u glavnim svjetlima, ali GT je onda imao LED svjetla dolje, bez maglenki. Neki bez maglenki su imali LED u glavnim svjetlima. Ovi slabiji paketi opreme su bili kao na slici. Uglavnom zakomplicirali su sve

Imaš tu neke stvari, ali puno je više toga nego što su prikazali, sitnice obično koje skužiš ako baš sjedneš iz starog u novi.
https://www.carwow.co.uk/blog/renaul...s-new-compared

Karavana sam vozio i s njegovim 175 gumama nisam imao nikakvih problema ni žešće se provozati po zavojima. Udoban, ali držanje najviše ovisi o gumama. Pošto su mi gore obično stavljali nekakve low end, onda nisam pretjerivao. Fino ide, bez brige.

U vožnji nema razlike između facelifta i starog, samo je unutrašnjost ugodnija. Facelift je promijenio i kompletan prostor motora. Ne bih to ni skužio da nisam išao točiti tekućinu za stakla. Taj dio su maknuli na kompletno drugu stranu. Nemam pojma zašto. Nikakve razlike u motorima nije bilo.
Nisam puno vozio običnog, ali u karavanu se da otraga prevesti troje odraslih uz nešto stiskanja i kukanja

Imam Megane 4 sad, 1.5 dCi 90

Da sad kupujem auto za sebe i moram birati između Clia i Meganea, uzeo bih Clio karavan i natrpao ga svom dodatnom opremom. Megane me nije impresionirao iznutra koliko izvana.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 31.12.2018. u 15:28.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:27   #41229
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Clio kad je izašao
(dnevna svjetla u prednjoj masci) - ovo

Prvi redizajn (samo unutra)
(izvana isti, iznutra bolji materijali (mekanija plastika i kožni volan po defaultu (plastični, tj gumeni u prvoj verziji), na volan dodana tipka za glasovnu navigaciju za iOS i promijenjena boja instrumenata (crvena, a prije narančasta)

Drugi redizajn (unutra i vani)
(novi branik, nova lokacija LED svjetala (dolje u braniku), prostor motora reorganiziran, više kromiranih stvari u unutrašnjosti) -ovo

Tu je sad bilo više verzija. Mislim da su modeli s maglenkama imali LED u glavnim svjetlima, ali GT je onda imao LED svjetla dolje, bez maglenki. Uglavnom zakomplicirali su sve

Karavana sam vozio i s njegovim 175 gumama nisam imao nikakvih problema ni žešće se provozati po zavojima. Udoban, ali držanje najviše ovisi o gumama. Pošto su mi gore gore obično stavljali nekakve low end, onda nisam pretjerivao.

U vožnji nema razlike između facelifta i starog, samo je unutrašnjost ugodnija. Facelift je promijenio i kompletan prostor motora. Ne bih to ni skužio da nisam išao točiti tekućinu za stakla. Taj dio su maknuli na kompletno drugu stranu. Nemam pojma zašto. Nikakve razlike u motorima nije bilo.

Imam Megane 4 sad, 1.5 dCi 90

Ček malo, postoji samo jedan redizajn, jel tak? Kad je Clio 4 Phase 1 izišao na tržište, 2012te, nek me neko ispravi..

I Phase 2, 2016te (redizajn) i to je to, zadnja aktualna linija, može ispravak ak sam u krivu..

Ali, na cesti ima Klijača 4 sa tri vrste led dnevnih svijetla.
1. kod svijetla, tj u prednjoj masci
2. skroz na dnu branika
3. u farovima, idu u obliku L (vjerojatno ovisi o opremi, to bi trebao bit najjači paket opreme).

Dojmovi u vezi Meg 4? Jel fali snage, pošto ima 90ks, a teži je sigurno od Clia kojih 150kg. Meg 4 mi je lijep, više prostora u kabini kao i u gepeku, čak mi se i dopada više ta centralna konzola sa velikim displejem, spram Clia 4 koji izgleda ko da je naknadno zalijeljen za armaturu ujedno i šaka u oko..

Taj sam M4 gledal, od rabljenih a ujedno i najjeftiniji, našel neki sa 90ks al ima analogni mjerač brzina, vjerojatno je to bazna oprema.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:43   #41230
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,631
Vode taj vanjski redizajn kao jedini službeni.

2 godine za redom sam imao onog kojeg sam naveo pod 1.
Onda mi je došao taj s redizajniranom unutrašnjosti, takav sam vozio 2 puta po godinu
I onda dobio ovog zadnjeg, pod 3 i njega vozio do Meganea.

Kod Meganea snage ne fali, ali za neko konkretno ubrzanje dok si u 6. moraš ići direkt u 4.

Pošto mi je ovo prvi auto s 6, brzina, trebalo mi je dosta dok se naviknem na takav način vožnje.

Eeee, Megane 4 ima 3 varijante centralne konzole.

1. Ovu imam ja, bez touchscreena (https://www.njuskalo.hr/novi-auti/re...oglas-26946929) i nju nećeš naći nigdje na fotkama kad ideš tražiti okolo

2. Najčešća - https://images.cdn.circlesix.co/imag...5095359968.jpg

3. Samo top modeli - https://www.autocar.co.uk/sites/auto...?itok=PmU7NVsd

Prvu ne vidiš nigdje u brošurama, drugu nešto češće, a treća vrišti posvuda, a najrjeđe se vidi na cesti.

Razlika je i u prednjim LED svjetlima, samo neki imaju ona velika C shape, a ostali imaju samo mali komadić od par LED-ica ispod glavnih svjetala, a ostatak ne svijetli.

Ono što je smiješno, imam centralnu konzolu kao gore pod 1, a C shape LED svjetla. Mislim da ovi s malim LED svjetlima imaju veći ekran, a onda top modeli oboje.
Analogni brzinomjer ima i moj, mislim da je tak skroz do ovih zadnjih paketa opreme.
90 ks modeli imaju sakriven auspuh, 110 imaju izbačen i kromiran

Uglavnom, imaju jako čudan raspored opreme po modelima. Doduše, ovaj moj je Limited, pa tu ima svega nabacanog.

Gepek mi se ne sviđa. Velik je, ali ima debeli branik i uz to što je dubok bome je fini napor za leđa dok nešto teže staviš ili izvučeš iz njega. Vraćam se definitivno na karavan
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 31.12.2018. u 15:53.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 17:15   #41231
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
o kojem budžetu govorimo da bi se našao solidan clio 4?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 18:13   #41232
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 985
Meni je kuma pred koji dan uzela clio IV sa 60tkm za 9000€, s tim da je dala svoj c3 i nadoplatila. Nemam pojma koliko, zaboravija. Mislim 4.5/4.5t€. Al uglavnom prodavao se za 9t€
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 18:28   #41233
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ovaj zadnji Megane je stvarno lijep auto, sto se vanjstine tice. Unutra mi nikako ne lezi. Nikako. Cak mi je korak nazad u odnosu na prethodnika, koji mi se opet nije svidjao, ali makar je bio konvencionalniji.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 18:56   #41234
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Meni su bili cool iz početka. Ali ima jedno pola godine da mi se povraća od onih lobster claw LEDica.
Iz istog razloga nisam mogao gledati Zoidberga, jastog mi je odurna životinja.
  Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 20:11   #41235
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Halogena svjetla na novom Meganeu su katastrofa, na cesti se jedva nešto vidi, to su baš uprskali. LED su druga priča, ali njih i nema previše u ponudi. Iako su na dosta novih auta ta halogena lošija nego kod starih auta, ne znam koji vrag izvode, baš te tjeraju da nadoplatiš za xenon/LED.

Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Ovaj zadnji Megane je stvarno lijep auto, sto se vanjstine tice. Unutra mi nikako ne lezi. Nikako. Cak mi je korak nazad u odnosu na prethodnika, koji mi se opet nije svidjao, ali makar je bio konvencionalniji.
Slažem se, užas koji god da pogledam.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 07:32   #41236
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Još jedan totalno beskoristan auto ukoliko niste šeik ili lijeni Amer
https://www.index.hr/auto/clanak/bmw...8/2052473.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 11:27   #41237
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,631
Kad je već serija 8 vani, moraju u parnu X ponudu dodati i odgovarajuću rugobu.

Nego, zašto novi A6 otraga izgleda ISTO kao BMW serije 7. Jučer vidim Audi da se velikom brzinom približava, prođe me, a otraga izgleda kao BMW 7

BMW 2015. stavi otraga krom lajsnu koja prolazi kroz svjetla preko cijelog poklopca
Audi 2018. - "slušajte dečki, imam GENIJALNU ideju"!
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 11:33   #41238
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Auti se danas rad epo pirncipu c/p. Gledaš Audije i ne znaš koji je koji sve dok ih ne pogledaš iz profila - isti sprijeda, isti odzada. Rastegni XC40 po dužini i dobiti ćeš novi Rav4.

Vozim iza auta i cijelo vrijeme mislim da je to X1. Sve dok mu nisam došao blizu, vidio Seat amblem i skužio da je Ateca.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 12:22   #41239
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Još jedan totalno beskoristan auto ukoliko niste šeik ili lijeni Amer
https://www.index.hr/auto/clanak/bmw...8/2052473.aspx
Dobro veli u komentaru, luksuz bez ukusa.
Al mislim da je taj BMW "preobičan" za šeike
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 12:50   #41240
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kaj se mene tiče, samo neka ljudi troše pare, svejedno mi je kaj drugi voze.

Da Porsche nije uveo cash grab SUV-ove, ne bi 911-ice koje me zanimaju danas bile tako dobre...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 12:56   #41241
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Halogena svjetla na novom Meganeu su katastrofa, na cesti se jedva nešto vidi, to su baš uprskali. LED su druga priča, ali njih i nema previše u ponudi. Iako su na dosta novih auta ta halogena lošija nego kod starih auta, ne znam koji vrag izvode, baš te tjeraju da nadoplatiš za xenon/LED.



Slažem se, užas koji god da pogledam.
Nešto si pobrkao, megan serijski ima LED svjetla...mislim ono, ako dodje iz tvornice bez, decki to u servisu slože, ne brini
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 13:42   #41242
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ono što mi nije jasno je zašto proizvođači toliko forsiraju bijelo-plava LED svjetla. Jest da lijepo izgleda kad gledaš auto izvana, no dok voziš, nije prirodno za oči.

Xenon na Laguni mi je puno prirodniji od LED-a na Talismanu (vozim oba), a xenon na Volvu S80 svjetli jače od oba, a topliji je od LEDa. Plus, paljenje maglenki pri skretanjima je smijurija kraj zakretnih xenona. Matrix svjetla nisam probao, tako da ne znam kakva su, osim što na nekim autima s vremenom prestanu funkcionirati pa zasljepljuju ostale vozače.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 23:49   #41243
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 409
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Ono što mi nije jasno je zašto proizvođači toliko forsiraju bijelo-plava LED svjetla. Jest da lijepo izgleda kad gledaš auto izvana, no dok voziš, nije prirodno za oči.

Xenon na Laguni mi je puno prirodniji od LED-a na Talismanu (vozim oba), a xenon na Volvu S80 svjetli jače od oba, a topliji je od LEDa. Plus, paljenje maglenki pri skretanjima je smijurija kraj zakretnih xenona. Matrix svjetla nisam probao, tako da ne znam kakva su, osim što na nekim autima s vremenom prestanu funkcionirati pa zasljepljuju ostale vozače.
Razočarao sam se s LED svjetlima na Talismanu, niisu mi baš "sjela" , očekivao sam bolju vidljivost, a auto mi se stvarno sviđa.
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 08:24   #41244
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Bijelo svjetlo je prividno jače za ljudsko oko od žutoga, tek kad voziš skužiš da je banana(posebno po kiši)
Ima na jutubu, tip stavi halogenku i LED i usmjeri u zid, LED izgleda duplo jače.
Stavi svjetlomjer ispred jednog i drugog.... popuno identično mjerenje.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 09:03   #41245
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Ja sam zadovoljan svojim Bi-LED svjetlima. U kombinaciji sa automatskim dugim svjetlima su milina za noćnu vožnju.
Frend na Astri ima Matrix svjetla i oduševljen je njima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 09:28   #41246
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
I ja na Insigniji imam Matrix (mislim da ima duplo više ledica od verije na astri) - savršeno nešto.
Brat bratu kao da mi je dan ispred mene
Super mi je i ova vec danas standardna fora sto automatski pali i gasi duga svjetla kad god treba ali ono sto mi je genijalno što su mi van grada “stalno” uključena duga, samo što sustav automatski gasi/samnjuje ledice usmjerene na aute iz suprotnog smjera te na ove ispred tebe.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 10:01   #41247
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Aha, Insignije su te kojima moram zablendati da bi im se ugasila betlehem duga jk

Vjerujem da su vlasnici superzadovoljni. Osobno sam ove godine najvise "neugodnosti" imao s tim fensi svjetlima >iza< mene i sa nadolazecom ekipom kojoj jedan far gleda u nebo a drugi u grob. Kazem "neugodnosti" jer ili xenoni sporo/lose niveliraju ili se nesto od dugih svjetala sporo gasi. Nerijetko u kabini imam lightshow kad je neki suv iza mene i prosvjetli me betlehem kratkim. Uglavnom, kao druga strana sudionika u prometu, nisam (jos) ocaran tim svjetlima. Pogotovo po kisi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 10:09   #41248
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Iza mene nedavno bila insignia FL 2015 cca. s tim matrix svjetlima. Toliko je blještalo da sam morao unutarnji retrovizor stavit u zatamnjeni mod.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 10:29   #41249
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Insignia 2015 je stara linija sa Xenonima i imaju uvjerljivo najlošije naštelana svjetla od svih autiju.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 10:31   #41250
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Vozim S-Cross sa full LED farovima i još mi nitko nije blendo da mu smetaju.
Jako sam zadovoljan sa njima, svijetle ko ludi.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na