Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2018., 00:45   #40321
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Potencijalni donatori organa


https://www.youtube.com/watch?v=Yoa0MfuZUVg
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 00:51   #40322
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Problem sa diskovima na zadnjim tockovima je u u rucnoj kocnici.Bubanj je jeftinije rjesenje.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 00:55   #40323
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
"Govoreći o doboš kočnicama moramo naglasiti nekoliko stvari. Kao prvo, njihova zatvorena konstrukcija (sve se odvija unutar doboša) slabo se provjetrava. Zato su doboš kočnice sklone pregrijavanju čime opada snaga kočenja. Upravo zato, doboš kočnice proizvođači automobila danas isključivo ugrađuju na zadnjim točkovima slabijih automobila, gdje je njihova manja efikasnost (u poredjenju s disk kočnicama) ipak dovoljna za kočenje vozila. Takođe, konstrukcija doboš kočnice dosta je jednostavnija od konstrukcije disk kočnice te proizvođači na neki način i smanjuju cijenu vozila postavljajući relativno jeftine doboš kočnice na zadnje točkove. Ipak, na doboš kočnice moguće je postaviti senzore ABS uređaja protiv blokiranja čime se povećava njihova efikasnost. Uostalom, posebni hidraulični sistem (uređaj za ograničavanje sile kočenja) već se odavno ugrađuje u automobile s ciljem da se smanji sila kočenja na zadnjim točkovima (obično s doboš kočnicama), a time i njihovo blokiranje. Cijela ova završnica priče spomenuta je zbog jednostavnog fizikalnog problemčića. Naime, prilikom kočenja se težina automobila (zbog naginjanja karoserije) prebacuje naprijed. Zato prednje kočnice, često, moraju podneti i do 75% ukupne sile kočenja nekog vozila. Upravo zato, moramo uređajima za ograničavanje sile kočenja i/ili ABS sistemom pripaziti da naglo rasterećeni zadnji točkovi ne bi počeli blokirati. Ali, ovo s prebacivanjem težine je značajno iz zbog toga što nam objašnjava zbog čega je moguće, relativno slabe, doboš kočnice staviti na zadnje točkove."

ima li smisla, copypaste s jednog foruma?
Disk kočnice su jednostavnije ... imaju manje komponenti ... te uz bolje hlađenje imaju bolji koeficijent trenja ...
Bubanj je jefiniji ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 01:02   #40324
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Disk kočnice su jednostavnije ... imaju manje komponenti ... te uz bolje hlađenje imaju bolji koeficijent trenja ...
Bubanj je jefiniji ...
kapitalizam, ne?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 01:11   #40325
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ok, evo prvih konkretnih stvari, ali razlike između auta su veće nego se čini na prvi pogled.

#1 Polo - 2009. - 2014. (bubnjevi otraga)
1067 kg
50-0 - 8.9m
100-0 - 36.9m
130-0 - 62.7m

#2 Polo - 2014. 2017. (diskovi otraga)
1107 kg
50-0 - 9.1m
100-0 - 34.8m
130-0 - 62.1m

#1
U najgorem slučaju, razlika u ta dva auta je i do 8 godina. Vjerojatno ima razlika na prednjim kočnicama u tom periodu. To sigurno može naći netko tko ima pristup podacima za rezervne dijelove.

#2
Noviji Polo (s diskovima) ima skoro 40kg više i manji zaustavni put. Je li to zbog #1 ili postoji nešto drugo (dimenzija guma nije navedena), ili je stvarno stvar bubanj/disk otraga...teško je točno reći.

#3
Razlika između mjerenja 100-0 i 130-0 je prevelika (0.6m kod veće brzine, a 2 metra kod manje), nema smisla pa je vjerojatno stvar u ljudskom faktoru.

Iz ovog ne mogu zaključiti da je razlika BAŠ u bubanj/disk otraga.
Puno je tu još faktora da bi mogao doći do takvog zaključka ...

Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
kapitalizam, ne?
Uvijek
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 15:54   #40326
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ostruži sve što se ljušti, premaži nekim antikorozinom koji ne treba ispirati. Nek se posuši dobro. Nakon toga dvokomponentna temeljna. Na to neki bitumen, al uzmi nešto kvalitetnije jer neke vrste bitumena uvlače u sebe vlagu i počne trunuti ispod njega.
Hvala! Radio bih to sam da imam vremena i da se radi o nekom projekt autu, ali ovako bih rađe prepustio to ljudima koji su profesionalci u tome, da bude kak se spada.

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Ako želiš da bude napravljeno kako treba, Dalibor u MK servisu na Remetinečkoj odmah iza Lukoila.
Thanks!
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 18:05   #40327
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,336
Koja panika. Nit su bubnjevi što su nekad bili, nit su diskovi što su nekad bili. Da bubanj će prije zagrijati, ali da je dovoljno dobar za 95% ljudi i autiju i prilika je. Stvarno neki pretjeruju. A ove izjave da polo nije namijenjen da ide na put neću komentirati. Šta su onda bili auti prije 20-30 godina? Za vozit se po dvorištu...
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 19:04   #40328
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,083
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2018., 23:49   #40329
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Koja panika. Nit su bubnjevi što su nekad bili, nit su diskovi što su nekad bili. Da bubanj će prije zagrijati, ali da je dovoljno dobar za 95% ljudi i autiju i prilika je. Stvarno neki pretjeruju. A ove izjave da polo nije namijenjen da ide na put neću komentirati. Šta su onda bili auti prije 20-30 godina? Za vozit se po dvorištu...
Takave zaključke može donosit samo netko tko nema pojma o životu a kamoli o kočnicama. Ako si loš vozač spalit ćeš kočnice koje imaju sva 4 diska.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 00:01   #40330
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Evo što Scotty kaže o bubnjevima.
https://youtu.be/HQYkANPs-TA
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 01:52   #40331
mjezzza
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 7
Pozz ekipa, zanima me jel koristi tko ili je imao iskustva sa nexen winguard sport 2 gumama, gledao sam malo testove i uglavnom je negdje oko sredine, negdje.malo bolje negdje losije prode, ali se ne čini losa, pogtotovo zbog cijene. Kupio bi si kombinaciju 225/40r18 na prednje kotače, na zadnje 255/35r18
mjezzza je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 12:13   #40332
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Bolja ti je Sava HP2, samo nijedna nije za taj auto.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 12:43   #40333
mjezzza
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Bolja ti je Sava HP2, samo nijedna nije za taj auto.
Koju bi preporucio?
mjezzza je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 13:26   #40334
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Bolja ti je Sava HP2, samo nijedna nije za taj auto.
Kao netko ko je obje gume vozio - Sava nije u istoj galaksiji s tom gumom.
Nexen je puno bolja guma.

Vozim dvije godine već Winguard sport 2 i guma je odlična. Save (hp2)sam imao na prošlom autu i stvarno je dosta lošija.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 16:45   #40335
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor mjezzza Pregled postova
Koju bi preporucio?
Na taj auto ide neka top guma ... još ak je zadnji pogon ...
Od tih jeftilena teško da budeš nešto pametno našo jer je sve to više manje isto, male su razlike ... u performansama, eventualno Fulda KC HP2 ali onda cjenovno nisi daleko od Pirellia SottoZero 3 ... što je već klasa iznad.
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Kao netko ko je obje gume vozio - Sava nije u istoj galaksiji s tom gumom.
Nexen je puno bolja guma.

Vozim dvije godine već Winguard sport 2 i guma je odlična. Save (hp2)sam imao na prošlom autu i stvarno je dosta lošija.
O čem pričaš ti kakva galaksija. Uzdižeš taj Nexen kao da je neka vrhunska guma. Nexen je u istom cjenovnom rangu kao Sava, znači budget guma. Moje iskustvo je da je taj Nexen loš, pogotovo na snijegu i mokrom ...

Zadnje izmijenjeno od: Xenon. 06.11.2018. u 16:54.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 17:34   #40336
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,336
Preporuka limara koji radi sa osiguranjima, poželjno zapadni dio grada?
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2018., 19:05   #40337
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Dalibor - Kmica
091/ 4030-220
mkautoservis.zg@gmail.com
Remetinečka 104
10020 Zagreb


Radio mi je stražnji blatobran i savršeno napravio.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 07:40   #40338
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Nexen je u istom cjenovnom rangu kao Sava
Sve si rekao.
Kad prestaneš gledat cijenu i pročitaš kaj ljudi pišu + isprobaš sam nešto onda si mjerodavan za preporučit nekome nešto.

Već sam napisao da sam na ovom autu imao SottoZero3 gumu i da mi se Winguard Sport 2 ponaša bolje od nje.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 08:44   #40339
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Sve si rekao.
Kad prestaneš gledat cijenu i pročitaš kaj ljudi pišu + isprobaš sam nešto onda si mjerodavan za preporučit nekome nešto.

Već sam napisao da sam na ovom autu imao SottoZero3 gumu i da mi se Winguard Sport 2 ponaša bolje od nje.
Dečec ... ja sam svašta isprobao i uvijek sam došao na isto. Koliko para tolko muzike u uvijek bilo i bit će .... i ne trebam čitat nečije subjektivne komentare koji su kod ovakvih guma najviše kompenzirani novčanikom. Ja sam sigurno mjerodavniji od tebe jer sam isprobao puno širu paletu guma za razliku od tebe i tvog Nexena za kojeg tebi nema ravne. I to što si ti pisao za Pirelli bolje da nisi pisao.

Kupio novu Nexen gumu i odmah misli da zna nešto o gumama ... šta bi tek pisao da si jednom kupiš poštenu gumu ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 09:17   #40340
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Dečec ... ja sam svašta isprobao
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Ja sam sigurno mjerodavniji od tebe jer sam isprobao puno širu paletu guma za razliku od tebe i tvog Nexena za kojeg tebi nema ravne
Xenon je u RL Juraj Šebalj za one koji ne znaju.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 09:26   #40341
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ovo "dečec" , govori samo o tebi.
Vozi kaj hoćeš, mene to ne dira.

Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Kupio novu Nexen gumu i odmah misli da zna nešto o gumama ... šta bi tek pisao da si jednom kupiš poštenu gumu ...
Kupio sam malo više "poštenih" guma, ali rasprave tipa "moj tata je jači od tvog" jednostavno nisu moj stil.
Uživaj
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 09:29   #40342
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,121
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Kao netko ko je obje gume vozio - Sava nije u istoj galaksiji s tom gumom.
Nexen je puno bolja guma.

Vozim dvije godine već Winguard sport 2 i guma je odlična. Save (hp2)sam imao na prošlom autu i stvarno je dosta lošija.
U potpunosti se ne slažem s tobom.
Radim zadnje vrijeme nekih 5-6k KM mjesečno, što službenim, što privatnim autom, Nexen neće više na moje aute.

U 2-3 navrata mi se prošle zime desilo da mi auto proklizuje po masnoj cesti u ranu jesen. Rano ujutro, rosa, ja idem na posao, ulazim u kružni tok s 20km/h, stisnem kočnicu, auto samo nastavi... Kolege se isto žalile na službeni auto s Nexen gumama.

Tako da, nikad više. Nisam fan ni Save, da bude načisto, ali radije ću nju nego Nexen.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 09:37   #40343
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
ulazim u kružni tok s 20km/h, stisnem kočnicu, auto samo nastavi...
lol, koje su ovo bajke, auto sa 20 km/h ne može stati...
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 09:54   #40344
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Dakle, bila je rasprava o kočnicama, sad su gume... kad ćemo benzin-dizel?

Zezam se, nisam probao Nexen gume čisto jer sam jednom imao budget gume na autu i od tada ne eksperimentiram. Volio bih imati jedno deset setova različitih guma svih cjenovnih rangova i isprobavati cijeli dan na poligonu, no moje skromno iskustvo veli "koliko para-toliko muzike".

Stavim najbolje ocjenjenu gumu po ADACu te godine ili onu koju proizvođač propisuje (mrzim RFT, ali dvaput su mi dobro došle...) i nemam problema. Za parsto kuna neću propasti, a da mi jednom ne naprave problem, isplatile su se.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 09:57   #40345
Boopsy
Premium
Moj komp
 
Boopsy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 208
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
lol, koje su ovo bajke, auto sa 20 km/h ne može stati...
Iznenadio bi se, prva kisa i ulje na cesti i desi se. I mene iznenadilo. Samo ja sam imao michelina na renault 4.
__________________
C2D e6320, AC freezer Pro
Asus P5B Deluxe wifi
Sapphire 2900Pro
HDD Hitachi 80Gb
4x1Gb DDR2 800
Corsair 450
Boopsy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 10:15   #40346
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Od Nexena sam koristio N'fera SU4(ljetna) i Winguard Sport 2(zimska)
Nakon što sam razrezao SU4 na neki jebeni ostatak lima na cesti, na brzinu sam uzeo Uniroyal RainSport 3

Prvi dojam je da su užasno bučne.
Osim toga, čni mi se da su nešto sitno bolje po kiši od SU4, ovo ostalo, nema razlika.

Zima - Pirelli SottoZero 3 - odlučio sam se za promjenu guma - zašto - zato jer mogu i želim imat nove gume, SottoZero su inače bile godinu i pol, dvije stare u tom trenutku.
Frend koji mi je preporučio SU4 mi je preporučio i WinguardSport2
Kupio sam ju i s njom prošao svakakve uvjete, od snijega i kiše do suhog i toplog vremena.
Prošle godine sam po mećavi išao za Salzburg i Hallstatt i nisam primjetio neke slabosti po kiši i snijegu, zato sam i napisao da se s tom gumom vozim bezbrižnije nego sa SottoZero3, ko želi nek vjeruje, ko neće - neće.

Možda su sve ostale gume od Nexena smeće, za to me baš briga, ja preporučam ove dvije, i to je to, simple as that.
Popularna guma od Nexena je n blue eco ili tak nekaj, ta guma navodno ne valja, nisam ju probao pa ne znam.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 10:43   #40347
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Moje osobno mišljenje da su jednake Savama, sitno bolje na mokrom, sitno lošije na snijegu. Kod mene nisu opravdale baš odličan rezultat sa ADAC-a 2014 (kada sam ih kupio).

Iako, ja doista nisam siguran jel do guma ili do kompletnog ovjesa/amortizera na autu (Megane 2) koji su prošli 100 000km. S druge strane ljetne su mi Energy Saver, pa ono, nemam neku brutalnu referencu kako bi guma trebala ići.
Thnx Vuco, nisam ništa tada još htio replyati jer.... eto, sada jesam kada sam kupio gume


Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Za gume za Zagreb preporučam Michelin CrossClimate. Imam na dva auta, ima ih i frend i svi smo prezadovoljni.
Ne bi nikad kupio "normalne" cjelogodišnje gume, ali ovo su ljetne gume, sa zimskim certifikatom.
Dosta su bolje od ljetnih guma po snjegu, odlične po mokrom.

Naravno da su prave zimske gume puno bolje po snjegu, ali ja nemam potrebe za pravim zimskim gumama.
Preskup sport, već imam dupli set čeličnih felgi i......preskup sport.


Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Iz tog shopa, Nokian D3. Ako baš, baš, baš svaku kunu gledaš onda Fulda KM3.
Firestone na moje auto neće više nikad. Prevara od gume.
Gledah Fuldu. Kupih Nokian D3, došle danas dostavom iz Vulkala. 345 kuna komad.....


Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Za ZG zimu gledaj zimsku koja je dobra na mokrom jer u grebza od cijele zime imaš možda 10% snijega ostalo je sve mokro ...

Ali u tom cjenovnom rangu to će biti izazov naći ...

Tak da ti je fulda jedini logični izbor ... iako ona nije baš na mokrom ali je bestbuy od ostalog kaj se nudi.
Upravo zato sam i uzeo Nokian. Razlika nekih 30 kuna po gumi, a ipak radije finije se osjećam kada treba ubrzati, uletiti malo jače u skretanje ili naravno - zakočiti.

Sava me izludi. Trenutno ih imam jer sam ih stavio nakon servisa i dale su svoje. I nikako mi ih nije žao.

A ako koga zanima, dot na ovim iz Vulkala 2318. Neloše, kraj petog mjeseca ove godine .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 10:44   #40348
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,278
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
lol, koje su ovo bajke, auto sa 20 km/h ne može stati...

Opet si najpametniji na svijetu?

Meni se ista stvar dogodila, malo ulja/masti/prljavstine na cesti u rotoru i zavrtilo me za 270 stupnjeva u rotoru sa ~20km/h, kocnice u blokadi ali nema sanse da auto stane. Srecom zaustavio se prije ruba ceste/bankine, bas zato sta nije bila velika brzina.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 10:57   #40349
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Xenon je u RL Juraj Šebalj za one koji ne znaju.
Di njega nađe ... nisam Šebalj al ne bi vjerovao čovjek mi je prvi susjed.
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Ovo "dečec" , govori samo o tebi.
Vozi kaj hoćeš, mene to ne dira.


Kupio sam malo više "poštenih" guma, ali rasprave tipa "moj tata je jači od tvog" jednostavno nisu moj stil.
Uživaj
Nemaš ti se kaj samnom raspravljat jer nemaš to znanje i iskustvo da bi imali neku konstruktivnu raspravu.

Nexen, Sava i sl. ne spada u poštene gume tak da takvu nikad nisi ni imao pa ni ne znaš za bolje ...

A to kaj upoređuješ dotrajale premium gume sa novim low budget gumama (Nexen) sve govori o tvom zavdinom znanju kao što sam već maloprije spomenuo ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2018., 10:58   #40350
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Boopsy Pregled postova
Iznenadio bi se, prva kisa i ulje na cesti i desi se. I mene iznenadilo. Samo ja sam imao michelina na renault 4.
Pa ako je ulje na cesti onda to nema veze s gumama, on je rekao da su gume loše jer on nije mogao stati sa 20 km/h, a to je nonsens žešći.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na