Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2018., 22:29   #2341
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Keep in mind da ima lem, nije to cpu koji ćeš delidat i skiniti 20-30C
Kak ne. Pogledaj novi video od der8aurea
link nesto
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 22:52   #2342
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Kak ne. Pogledaj novi video od der8aurea
link nesto
Upravo pogledao video. Stari moj neće ti to nitko raditi da bi skinio 13C. Znači profesionalac ga je 4 puta rastavljao, 1 put ga je nije donijelo nikakve rezultate, drugi put se malo više zajebavao oko lema i dobio je 8C (pri tom je bilo radnji kojih se mnogi vulgarisi nebi usudili, poput onog mjerenog kurenja,) a nakon toga ga je 2 puta "pješčario" po nekoliko sati da skine nekoliko mm samog cpu die-a (dakle dira u integritet procesora). I sam je rekao da nije siguran zašto je toliko "debel".
Što je ovaj napisao hoće li sada prodavati i sanding kit

Uglavnom puno veća zajebancija, daleko je to od promjene paste. Mislim da neće zaživit. Možda pokoji lik kupi "obrađenog" od njih i plati ga kao bubreg, jer znamo koliko košta par stati ručnog rada u njemačkoj

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 19.10.2018. u 22:59.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 23:08   #2343
aurellie
dezurni lajavac
 
aurellie's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 504
Smjena generacija. Odjednom je po AMD-ovcima potrosnja i zagrijavanje postalo vazno, a Intelovcima nevazno. Zadnji put smo takvo nesto imali kad je Core stigao umjesto Presscotta, mislim? Koliko do sljedece smjene generacija, sto mislite?
__________________
The machine spirit is with me!
aurellie je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 23:12   #2344
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ovaj za razliku od fx 9xxx barem ima performanse, al sama činjenica da tako puno platiš cpu, pa ga onda ideš dorađivati (ej pričamo o samom sandingu cpu die-a, a gubi se garancija...). IMO nepojmljivo. A svojevremeno se smijalo se hawkeru što je hladio vrm i stavljao tanki vent ispod socketa
Ovo je puno ekstremnije od stavljanja venta
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 23:17   #2345
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
Mislim da se nitko (običan puk i recenzenti) ne bi obaziral na potrošnju i zagrijavanje da je Core i9-9900K vrh Intelove ponude za HEDT, kao što je svojevremeno bila X58 platforma.

Samo jebiga, Core i9-9900K je kap u moru Intelove trenutne ponude.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 03:44   #2346
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
..pa za ovo cudo moras imat top high end cooler cak i za stock postavke eek
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 08:51   #2347
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
kakva zivotinja jos lijepo integrirana graficka pod normalno
  Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 10:05   #2348
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Iznenadjujuce lose od Intela.
Ocito je da ce ih nadolazeci Zen pokopat za duze vremena.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 10:53   #2349
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Sve što ste naveli posljedica je nedostatka 10 nm proizvodnog procesa kod Intela. Unatoč tome, bez brige, i dalje će se Intel kupovati, ovaj 9900K je dobar all-around procesor za visokozahtjevne korisnike jer debelo ulazi u HEDT segment a ipak po prihvatljivijoj cijeni.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 11:32   #2350
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
..pa za ovo cudo moras imat top high end cooler cak i za stock postavke eek
Nadodao bi i ploče sa vrhunskim vrm, dakle flagship od svakog vendora

Nek cpu bude 5-6k kn, mbo recimo 2k, 1k na hlađenje i na te 3 stavke ti ode bogatstvo. Kao što rekoh nema logike ni za "hedt upotrebu". U nečem što skalira sa jezgrama je brži tipa 15% od 2700X, koji te s mbo može doći oko 3k ili malo više, cooler već ima, ajd da se nadoda za freezera 180kn i to je to.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 20.10.2018. u 11:38.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 14:48   #2351
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Iz gaming perspektive - dobre perf. cpua koje ce se osjetiti ak igras na 1080p sa rtx208iti.

Work perf su tak nebitne jer ak netko hoce budget hedt platformu uzme tr1950x i slozi cijeli sistem bez gpu za cijenu i9 9900k+mbo+cooler, a work perf. nemjerljivo vece na tr, tak da stavljat i9 u kontekst hedt nema smisla.

U principu 9900k je proc za odlikase i one koji ne gledaju koliko sto kosta nego da je najbolje u odredjenom podrucju i prodavat ce se dobro sigurno.

Sto se tech tice na kraju ispadne pecnica kad mrcvaris 14nm kroz kolko vec sad...4 generacije.
Dobro je netko rekao, pile si granu za 10nm jer u clocku tesko da ce postici 5ghz, 8700k im je bilo dovoljno do iduce nove arch...ovak su se mozda sjeb. i neposredno bi tsmc mogao dobro trljati ruke iducih god. ako intel ne pokrpa 10nm.
Jbt. od svega na kraju ispada da treba navijat da intel dovede 10nm u red inace tsmc ima monoplo
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 15:16   #2352
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
5 je generacija na 14nm - broadwell, skylake, kaby lake, coffee, coffee refresh... a 4 generacija sa istom arhitekturom odnosno IPC (od skylake)

Naravno da nakon 8700K nisu više morali išta izbacivati na 14nm za desktop, no mislim da je ideja da ovo bude prethodnica za zen2, jer nisu sigurni kada će doći ice lake, a da ovako nešto 14nm izbace nakon zen2 kao odgovor izgledalo bi nazadno i neefikasno (više nego sad) pa se napravilo maximalno moguće na postojećoj arhitekturi i nodeu.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 20.10.2018. u 15:23.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 15:56   #2353
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Jos nesto, tdp od 95W kod 9900k je dobio sasvim novu dimenziju
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 19:42   #2354
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
electro je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 20:24   #2355
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
forza @ 20:31, amd rekt sramotno
  Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 20:58   #2356
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
AMDu raste rezultat za min kako raste rezolucija

ali ovo na 25:25 je presjek koji su vise manje svi potvrdili...
-->
23:20 --> AMDu raste rezultat za min kako raste rezolucija

ali ovo na 25:25 je presjek koji su vise manje svi potvrdili...
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 21:08   #2357
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
ovo je apsolutna katastrofa u pojedinim naslovima, steta stavljat jace od 1050ti na amd
  Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 21:19   #2358
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
Nice bait @trpi

Rezultati očekivani, kao i potrošnja/temperature. 9700K je nekako bleh, čudni rezultati u nekim stvarima. Sad barem imam kakve-takve mogućnosti za nadogradnju
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 00:15   #2359
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
AMDu raste rezultat za min kako raste rezolucija
Nešto je tu on gadno zasro u testu, ne može mu na 4K imati 20% veći min fps od 1080p, a općenito prenizak mu je min fps na 1080p.

Ovdje se može vidjeti drugačije na 5:48 u istoj igri sa istom gpu

https://youtu.be/gNCEFJc61g0
-->
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
23:20 --> AMDu raste rezultat za min kako raste rezolucija
Nešto je tu on gadno zasro u testu, ne može mu na 4K imati 20% veći min fps od 1080p, a općenito prenizak mu je min fps na 1080p.

Ovdje se može vidjeti drugačije na 5:48 u istoj igri sa istom gpu

https://youtu.be/gNCEFJc61g0
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 17:59   #2360
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ja bih molio da prestanete toliko pljuvat po novoj generaciji Intela. Ista je stvar bila i s 8xxx serijom, te se grije, te troši, te je preskupa u odnosu na Ryzena a opet je stvar dobro prošla na tržištu. I dajte te reviewe uzimajte malo s rezervom, uvjerili ste se da ima sajtova koji navijaju za Intel ali ima i onih koji navijaju za AMD, netko za ATI a netko za Nvidiju i opet nemamo end user feedback da bismo mogli vidjeti kako stvar zapravo funkcionira u stvarnosti. Za 8700K mi je bolja vodilja bila temperatura navedena tu na forumu kad je Zwer imao tu konfiguraciju nego 20 drugih reviewa.

I opet ponavljam, ako netko želi all-around procesor, za programiranje, 3D vizualizaciju i rendering, igre, multimediju... opet će bolje proći ako uzme 9900K nego neki HEDT procesor. Svako malo naletim na komentar programera kako nova generacija AMD-ovih procesora ne podržava nešto ili izvodi sporije od Intela. Tako da netko tko je osuđen na Intela i dalje će pljucnut brdo para da ima maksimalno iskoristivu platformu.

Pri ovome ne mislim da je 9xxx serija neko čudo ili da briljira, jednostavno želim vidjeti objektivnu ocjenu krajnjih korisnika jer ionako nitko od nas ne vrti cijeli dan benchmarke.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 19:21   #2361
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Moguće je preordanje na alzi


https://www.alzashop.com/intel-core-...452855.htm?o=1


~ nešto sitno iznad 5000kn


https://www.alzashop.com/intel-core-...463127.htm?o=1


~ 4200kn+


https://www.alzashop.com/intel-core-...k-d5476380.htm


~ 2700kn


i7 8700K se trenutno kreće od 3850kn, i5 8600K ~ 2300kn
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 19:43   #2362
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
@Sinac
Dvostruki standardi..

Mene ne dira to što se previše grije (nadao sam se da ce STIM donesti malo nize temp od ovog sto vidimo), iako bi "coek" rekao da bi bilo ok da bar možeš staviti neki cooler od 250kn, ono bar za stock postavke a ono ispada da je i takav slab i da moras ici na high end
..sjecam se pojmova grijalica i klimatiziranih prostorija i za puno manje

..niti to što previše troši, iako da je AMDov proc takav već bi se spominjale elektrane, ..


Samo kažem da je AMDov proc takav, to bi bila top tema

..čak me ne dira ni to što moraš imati high end ploču da bi stvar uopće držala vodu.. jer na "običnim" skupljim pločama proc trotla i pitanje je da li zelis tako "prziti" plocu..

i to sve da bi u nekim specifičnim scenarijima dobio nešto malo? a za puno love..
pa i sam intel ima bolja HEDT rjesenja ako ti to treba, a za gejmanje je ionako sve dobro osim ako imas 240hz monitor , a i tada mozes pucat na 6 jezgrene intele bez beda..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 19:47   #2363
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ja bih molio da prestanete toliko pljuvat po novoj generaciji Intela.
Nemoj to uzimati previše k srcu, jer kao što imamo prilike vidjeti, mi (kao tržište i krajnji korisnici) smo Intelu zadnja rupa na svirali i da žele, Core i9-9900K bi naplaćivali puno više nego trenutnih ~600€/Ł/$.
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Ma Intelu nismo više bitni kao tržište, ne šalju apsolutno ništa. Ovo je Links uspio iskopati jedan primjerak preko svojih veza.
Mislim da nitko nije sumnjal u činjenicu da će Core i9-9900K biti bolji od svega što AMD ima za ponuditi na svojoj AM4 platformi. Intelu ipak nije trebala Principled Technologies epizoda u kojoj se Ryzen 7 2700X na sve moguće načine želi prikazati toliko loš (~50% slabiji/sporiji), da se Core i9-9900K čini kao jebena kupnja neovisno o duplo većoj cijeni, jer eto - ipak je duplo brži u svemu, pa je i cijena skrojena shodno tome. Kaj se potrošnje i temperature tiče, Core i9-9900K je samo nastavak onoga što je započelo nekoliko godina unazad (Sandy Bridge) kad je Intel odlučil stavljati pastu ispod IHS-a, umjesto lemljenja koje je do onda bilo sasvim OK za njihove mainstream proizvode. Povećana potrošnja i zagrijavanje su posljedica do maksimuma iskorištenog 14nm proizvodnog procesa, jer budimo realni - Intel ni u ludilu nije namjeraval ponuditi šesterojezgreni i osmerojezgreni procesor za srednji tržišni segment, pogotovo ne po cijenama koje su primjerene spomenutom segmentu.

Ljudi su se odmah sjetili FX-9590@5.0GHz modela, jer kad se pogleda osvrt na AMD-ovu najgoru seriju, lako je uočiti određene sličnosti s Intelovom trenutno najboljom ponudom.

Da je sve prošlo po planu, AMD bi danas vrlo vjerojatno plival u nekoj verziji predstečajnih voda, a Intel bi po dobrom starom običaju nudil 4C/8T modele koji bi brisali pod sa svime što je (pre)ostalo u AMD-ovoj ponudi i to po cijenama koje su unatrag deset godina polako, ali sigurno išle gore, mada su u pitanju bili osvježeni prošlogodišnji modeli. Ukratko, Core i7-8700K i Core i9-9900K su direktan odgovor na AMD Zen arhitekturu i mislim da je to svima jasno, pa nema potrebe da se zavaramo s kojekakvim Intelovim dobrotama i darovima za vjerne kupce i tome slične bedastoće. I super da su napokon ponudili nešto što nije 4C/8T, jedini problem je činjenica da se i dalje (dvije godine nakon prvotnog Ryzen lansiranja) ponašaju kao da nema konkurencije.

Da je Intel kojim slučajem odlučil spustiti cijene (kaj bi bilo normalno i očekivano) kompletne Coffee Lake 8000 serije, pa da su se u skladu s tim formirale cijene Coffee Lake 9000 serije, apsolutno nitko se ne bi bunil na cijenu (recimo kakvih 450€/Ł/$ u dućanima, ovisno o regiji) Core i9-9900K modela, dok bi potrošnja i popratne temperature u samim recenzijama bile spomenute tek usputno. I tu dolazimo do službenih recenzija, neovisno o tome da li je riječ o pristranim ili nepristranim portalima. Primjera radi, AnandTech je svoju orginalnu recenziju izmjenil do neprepoznatljivosti, ponajviše dio koji se odnosi na potrošnju i zagrijavanje, a kao razlog izmjenama navode korištenje ploče koja ja imala over-voltage problem. Na stranu sad da su sličnu potrošnju dobili i ostali recenzenti (npr. ComputerBase i hardwareLUXX) koji su koristili sasvim druge Z390 ploče.

Po pitanju (ne)pristranosti, AnandTech se u osvježenoj verziji orginalne recenzije, svako malo osvrće na to kako Intel sa Core i7-9700K i Core i5-9600K modelima zapravo brine o sigurnosti krajnjih korisnika, jer taj model nema HT, pa su korisnici samim time zaštićeni od Spectre + Meltdown peripetija. Naravno, nigdje se ne spominje OpenBSD-ova odluka da po defaultu gase HT na svemu što je Intel, tak da ova briga o sigurnosti brzo pada u vodu. Također, u tom kontekstu zabrinutosti se ne spominju potencijalna Windows i DAWG rješenja.

Uglavnom, ništa od ovoga oko čega svi negoduju u svezi s novim Core i9-9900K modelom, uopće ne bi došlo na vidjelo da je AMD nastavil tonuti u živi pijesak koji su sami stvorili i da je Intel nastavil po dobrom-starom 4C/8T-iz-godine-u-godinu receptu. Za 10nm probleme se ne bi ni znalo, jer koga to uopće zanima kad svake godine dobimo "novi procesor koji je bolji od prijašnjeg". Nažalost za Intel, puno stvari se krivo posložilo, pa 10nm procesori već pet-šest godina stižu i samo što nisu, mada bi već druga-treća generacija trebala biti u opticaju. AMD se vratil iz mrtvih s nimalo lošom, mada ne i savršenom (IPC, radni takt, optimiziranost u odnosu na Intel) ponudom, a TSMC, Samsung, ARM i nVidia sve jače stišću - do te mjere da Intel polako ostaje bez daha.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 21.10.2018. u 19:58.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 19:51   #2364
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Baš gledam i cijene ovih budžet cpu-a, pa to nije normalno...


pentium G5400 od 830kn pa nadalje (bio 450-500kn), i3 8100 od 1350kn i nadalje (bio 850kn)... i5 8400 samo u adm 1.975kn, u drugim shopovima je već 2150kn i nadalje (bio 1300kn)...


Jedini koji ima kolko-tolko podnošljivu cijenu je i5 8600K sa tih 2300kn ako se može nabaviti... Ravno duplo skuplji od R5 1600X, no tko voli nek izvoli...


EDIT


Što se tiče ovih peripetija sa nodeom, to čak i ne zamjeram intelu u tolikoj mjeri, jer je to sve cutting edge tehnologija, borba sa zakonima fizike. Ali ono što im zamjeram, a za što im node nikako ne može biti izgovor - je da po 4. put izbaciju jedno te istu mikroarhitekturu sa identičnim IPC. Gdje je zapelo? Nemaju ništa? Znači četiri "generacije" se nisu pomakli s mjesta. Postali su veći sinonim za refresh od radeonki. Njihov bogomdani 14nm node koji može nasvirati clock do ibera je praktično jedino što ih drži.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.10.2018. u 20:13.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 20:09   #2365
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
bio je netko tu ak se dobro sjecam tvrdio da ce intel pokrpati spectre i meltdown na ovoj seriji bikoz nova arch....how yes no
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 21.10.2018. u 20:30.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 20:41   #2366
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
bio je netko tu ak se dobro sjecam tvrdio da ce intel pokrpati spectre i meltdown na ovoj seriji bikoz nova arch....how yes no
Tvrdilo se da će se pokrpat ako će se ići na novi proizvodni proces. Nažalost, proizvodni proces je ostao isti, 14 nm. Meni nekako izgleda da je Intel svom silom htio izbacit 8c/16t procesor da ima čime parirat AMD-u pa makar to bilo i na starom proizvodnom procesu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 20:51   #2367
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne kužim tko je tako što mogao izvaliti kad je problem u arhitekturi, a ne nodeu. Node kao node, ako je ista stvar na različitim nodeovima, problem je i dalje tu. Na kraju krajeva kojekave spectre/meltdown pošasti obuhvaćaju razne generacije procesora, koji su na različitim nodeovima. Navodno čak nije dovoljno promjeniti niti mikroarhitekturu (tipa haswell-skylake i sl.) ako je svemu dalje baza "core" arhitektura koja ima iste temelje, dakle potrebne su značajne promjene arhitekture koje sigurno nećemo vidjeti prije 2020/2021, vjerojatno i kasnije. Intel naravno želi stvoriti drugačiju sliku, no do sada im tvrdnje ne idu na ruku

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.10.2018. u 20:57.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 21:01   #2368
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Sve je Manuel napisao, samo bi nadodao da nitko tko iole prati sto se dogadja kod intela zna da nije bilo bas nikakve sanse da oni ove god. idu na 10nm sa 4+ jezgri, uostalom to smo i pisali ranije kada smo govorili o spectreu i meltownu te iducoj seriji.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 21:24   #2369
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ne kužim tko je tako što mogao izvaliti kad je problem u arhitekturi, a ne nodeu. Node kao node, ako je ista stvar na različitim nodeovima, problem je i dalje tu. Na kraju krajeva kojekave spectre/meltdown pošasti obuhvaćaju razne generacije procesora, koji su na različitim nodeovima. Navodno čak nije dovoljno promjeniti niti mikroarhitekturu (tipa haswell-skylake i sl.) ako je svemu dalje baza "core" arhitektura koja ima iste temelje, dakle potrebne su značajne promjene arhitekture koje sigurno nećemo vidjeti prije 2020/2021, vjerojatno i kasnije. Intel naravno želi stvoriti drugačiju sliku, no do sada im tvrdnje ne idu na ruku
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Sve je Manuel napisao, samo bi nadodao da nitko tko iole prati sto se dogadja kod intela zna da nije bilo bas nikakve sanse da oni ove god. idu na 10nm sa 4+ jezgri, uostalom to smo i pisali ranije kada smo govorili o spectreu i meltownu te iducoj seriji.
Na webu su se pojavljivale spekulacije će Intel sa 9xxx serijom baš riješiti Spectre i Meltdown problem. Uostalom, prelazak s jednog proizvodnog procesa na drugi nije čisti copy/paste pa i tu postoji mogućnost rješavanja problema. Nažalost, ostala je ista arhitektura i isti proizvodni proces kao i kod starijih procesora tako da problem nije riješen. Zato sam i spomenuo, čini mi se da je 9xxx serija zapravo navrat-nanos izbačena takva kakva je, u 14 nm proizvodnom procesu sa svim manama samo zato da Intel ima konkurentan proizvod AMD-ovim na tržištu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 22:45   #2370
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
https://www.youtube.com/watch?v=fH8snHskW0o

i5 9600k je brži u igrama ali ne za 1000 kn više ryzen 2600x se prodaje za 1800,9600k za 2800,da se 9600k prodaje za 2300 onda bi me stavio na razmišljanje ovako ne,mislim da ću još imat svoj procesor,do 10 nm i icy lake kako se već bude zvao,a i on kad izađe opet će bit skup.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na