Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2017., 19:19   #2041
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
link nije dobar...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2017., 22:49   #2042
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
engineer mod ti nesluži više ničemu nama kortisnicima, mjenjati se ponešto moglo prije do tesnih firmwarea (mogao si odabrat koji hočeš firmware) poslje toga izvor podataka dobio otkaz,
promjenili naćin i sa novim firmwateima nemožeš ništa,ako i nažicaš da ti vrate firmware u roku sekunde(prilikom restarta routera) acs ti vraća na najnoviji gdje opet nemožeš ništa.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2017., 00:47   #2043
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
link nije dobar...
Samo se prije ulogiraj u web ui, pa onda otvori link.

Dio engineer moda radi, a za pristupiti u onaj drugi dio treba maknuti onaj file iz /tmp/ foldera.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 23:29   #2044
Markich_X
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 22
Zar ne postoji nikakav način da se onesposobi ACS brisanjem adresa i pristupnih podataka kao što je slučaj kod drugih routera?
Markich_X je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2017., 00:01   #2045
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Može se preko ove skripte ako još radi:

https://github.com/Psychotropos/serc...remote_mgmt.py
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 15:06   #2046
BBking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Neki dan ušao svjetlovod i Speedport. Jest da je brz, ali nikako ne uspijevam konfigurirati web server za van. Otvorio sam port i vidim ga s javnog IP-a (http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/), ali web-server koji mi na localhostu uredno radi se s tog istog javnog IP-a ne vidi.
Može li mi tko pomoći da riješim ovaj problem.
BBking je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 12:23   #2047
VKR77
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 39
Citiraj:
Autor BBking Pregled postova
Neki dan ušao svjetlovod i Speedport. Jest da je brz, ali nikako ne uspijevam konfigurirati web server za van. Otvorio sam port i vidim ga s javnog IP-a (http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/), ali web-server koji mi na localhostu uredno radi se s tog istog javnog IP-a ne vidi.
Može li mi tko pomoći da riješim ovaj problem.
U koliko je hosting vidljiv na svim računalima u tvojoj mreži i ako si na speedportu otvorio portove, trebao bi biti vidljiv u public. Hostin obično ometaju firewall, kako lokalan, onaj na routeru tako i onaj kod providera. Tako je bar bilo na FW .38Tx, jedino ako nešto nije novo u FW .39.
Sa druge strane ne znamo da li se radi o standardnim portovima 80 i 433 ili si odabrao svoj port..
VKR77 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 16:46   #2048
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Zanima me da li taj Speedport još uvijek radi s splitterom?
Vraćam se opet na maxadsl, a sadašnji splitter je na tavanu i odgovora mi savršeno raspored - ruter moja soba, telefon hodnik.
Recimo da nemam mogućnost provođenja dodatnih instalacija po kući, a jedino rješenje je da je ruter s telefonom u hodniku, a ja da se spajam bežićno...
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 17:08   #2049
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Tel ide preko voipa tj routera
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 17:18   #2050
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
To znam, zato pitam, dal možemo iako izbjeći tu situaciju da telefon bude spojen s ruterom .
Odnosno želim da bude spojeno kak je dosad na optimi - prek splitera. Možda da nabavim stariji ruter za tcom? A ovaj speedport da bude za rezervu...
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 17:40   #2051
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Ako te prebace na VoIp (čitaj telefon radi / izlazi iz routera), nemaš drugih opcija ...
Provjeri koliko žica imaš u kabelu između tavana i hodnika i između tavana i tvoje sobe.
Ako ima 4 ili više onda imaš šanse složiti kako želiš / kako je bilo.
Opcionalno, jel možeš izvući (ako su kabeli u cijevi) pa zamijeniti sa mrežnim / višežilnim kabelom ?
Zadnja opcija je stavi / nabavi bežični telefon.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 17:58   #2052
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Hvala, sad mi je jasnije...
Obični nekakav kabel je s dvije žice je u pitanju, tak da...
Znači dvije opcije: frend strujić (taman me uzme na red u fušu za božić) ili bežićni tel.
Hvala
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2017., 18:19   #2053
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Taj splitter na tavanu spomeni tehničaru kada dođe spajati, trebat će ga izbaciti iz kombinacije.

A šta možeš, žrtva si modernog doba ...
nekad je bilo "dovoljno" simo - tamo 2 žice a sada već treba 1 ili 2 mrežna i coax kabela
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 00:38   #2054
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
nekako mi se čini da taj telefon postaje veliki problem,s kim god razgovaram netreba im i nežele ga ,a t-com sili.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 09:23   #2055
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
pa u biti je nepotreban. Više manje masa ljudi ima neke ili flat ili super povoljne tarife s mobitelom, tak da je klasični telefon "slijepo crijevo" komunikacije tj modernog doba. Meni je tcom dao kao flat telefoniranje na fiksnom ali đaba kad imam flat na mobitelu i taj dodatni uređaj kraj routera bi mi samo radio gužvu tj dodatno zapetljao ionako spetljano zmijsko gnijezdo iza TV-a
Čak niti maxTV nisam spojio
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 13:00   #2056
XploD
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 3
Imam T-Com optiku sa 100 Mbps download brzinom i dotični router. Do sad sam bio na žici i sve je radilo kako spada. Odlučio sam radni stol prebaciti u drugu prostoriju pa sam se morao prebaciti na Wi-Fi međutim brzine su teški kaos. Nije mi hvatao ni 10 Mbps pa sam nekako uspio Speedporta prebaciti u tu drugu prostoriju (ethernet koji ga povezuje s ONT-om sam kroz rupu u zidu za antenski kabel sproveo u dnevni) i sad su router i laptop u istoj prostoriji, cca metar i po, dva zračne udaljenosti ali ne hvata više od 30-ak Mbps. Negdje sam čuo da je ovaj router katastrofa po pitanju Wi-Fi-a a bio sam skeptičan čim sam vidio da nema vanjske antene. Međutim, vidim da su tu suprotna iskustva.

Je li problem u nekoj postavci? Trenutno sam na godišnjem pa ne mogu provjeriti je li imam AC verziju ili ne, ali dobio sam ga u 12. mjesecu negdje, pa ne znam kad su počeli dijeliti ovaj novi, moguće da imam staru non-AC verziju. U laptopu je Intel Dual Band Wireless-AC 7260 koji podržava AC i trebao bi ići bar do 300 Mbps.
XploD je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 13:41   #2057
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
imaš stariju verziju. nove su počeli dijeliti tek od 5 mjeseca ove godine
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 14:09   #2058
XploD
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 3
Jel moguće da mi zbog toga brzina tako slaba? Ne znam kolika je max propusnost od ovog routera bez AC-a. Mogu li ja tražiti T-Com da mi zamijeni router s obzirom da oni ne poštuju dogovor i ne dobivam brzinu koju plaćam na bežičnim uređajima? Ne da mi se davati 100 € za novi router (toliko vidim da dođu ovi Asusi koji imaju AC, 4 gigabitna ethernet porta i WAN).
XploD je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 14:44   #2059
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,564
Brzina koja se "kontrolira" je samo na žici (Lan), za WiFi ne garantiraju ništa.
Možeš:
a) pokušati iskamčiti zamjenu routera sa novijom (AC) verzijom, međutim i tada je pitanje šta ćeš u konačnici dobiti
b) provuči Lan kabele od routera do (večine) klijenata
c) sam kupiti neki AP / Router da ti "pokriva" samo WiFi
d) novi router (neki Asus) koji bi preuzeo kompl. posao oko Interneta i WiFi (šta si sam već naveo)
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 14:45   #2060
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,479
Nije niti uvjet da ti isporuče tu brzinu preko WiFi, nego preko žice. Ništa te ne košta pitati.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 16:48   #2061
XploD
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 3
Pa vidim da neki ovdje mjere 200+ Mbps na Wi-Fi, i to na 4m. Dakle, trebalo bi to raditi na 100 Mbps. Ili su loše postavke, ili je problem do zastarjelog/lošeg rutera. Znam da oni ne jamče na Wi-Fi jer su *upci, ali kad već oni sami daju skalameriju (čitaj ONT i router), mislim da bi bilo u redu da daju uređaje koji podržavaju uslugu koju plaćamo (bilo to žica ili WiFi). Ako postoji router koji može handlati tako visoke brzine, njega bi trebali davati uz tu uslugu. Ipak tih 100 Mbps nije osnovna brzina nego ju ja plaćam. Ako nisu u stanju pružiti adekvatnu opremu, možemo se i drugačije dogovoriti. Prepoloviti ratu, i kupim si sam router. To je isto kao da plaćaš 200 Mbps a oni ti daju router koji ima 100 Mbps propusnost na LAN zna se da uz sve veće brzine MORA ići gigabitni router.

Ako ćemo provlačiti kabel, onda bi provlačio optički pa postavio ONT i router kod računala. Njega se da nevidljivo provući dok su Ethernet glomazni. Samo ne mogu nigdje naći "produžni" optički kabel za kupiti (da ima mušku utičnicu s jedne strane, a žensku s druge).
XploD je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 16:56   #2062
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
Nikky,a tu se i ja slažem hoće reći da nema baš svrhe prijavljivati kvar zbog brzine wi-fi-a,jer ih nijedan zakon ne obavezuje ni davati routere sa bežičnim opcijama,
a kamoli odgovarati za manju brzinu bežično ,u 99% slučajeva tehničar ti se neće ni htjeti bežično spojiti ,a ako je žično ok onda je i router ok,ako hoćeš promjenu
routera moraš malo se trikovima poslužiti mada krajnje možda ne odmah sve se ponavlja i prije ili kasnije ćeš svatiti da je za miran san potrebno investirati u svoj
router,ako si malo pratio temu,ta nit se proteže praktički od prvog posta .

Citiraj:
Autor XploD Pregled postova

Ako ćemo provlačiti kabel, onda bi provlačio optički pa postavio ONT i router kod računala. Njega se da nevidljivo provući dok su Ethernet glomazni. Samo ne mogu nigdje naći "produžni" optički kabel za kupiti (da ima mušku utičnicu s jedne strane, a žensku s druge).
za produžiti optički kabel moraš preko t-com to napraviti jer sad imaju opremu za ljepljenje optičkih kablova mada vele tehničari da to nije nikada kao orginal,
ovo kaj ti tražiš je mislim i ja sam tražio pa za taj tip optičkog nisam ništa našao,moraš jednostavno doći u kontakt sa tehničarom i pitati.

Zadnje izmijenjeno od: skalar. 24.07.2017. u 17:13.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2017., 19:19   #2063
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,062
Citiraj:
Autor XploD Pregled postova
Znam da oni ne jamče na Wi-Fi jer su *upci, ali kad već oni sami daju skalameriju (čitaj ONT i router), mislim da bi bilo u redu da daju uređaje koji podržavaju uslugu koju plaćamo (bilo to žica ili WiFi). Ako postoji router koji može handlati tako visoke brzine, njega bi trebali davati uz tu uslugu.
To sto jamce, sto ih obvezuje, to ti i daju, tj to ti i primas i placas - ni manje ni vise!
WiFi nije njihova briga niti obveza, pa se mozes zalit kolko got hoces i kome got hoces, ali uzalud ti trud...

To sto ti mislis drugacije, nije nikog briga, a najmanje HT kojem je jedino bitno ispunit zakonske obveze da ih se ne moze tuzit.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 00:51   #2064
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,568
ja bi dodao -u temi imaš odgovor t-coma na moju primjedbu o lošem routeru ,tipa da sam izoliran slučaj i da nam daju najmoderniji router na tržištu i da će mi rado tehničara poslati
i onda kao i danas je problem da gotovo sve korisnike boli ona stvar za slab router ko ovaj je besplatan i naravno ako imaju pojedinačne pritužbe nema ni promjene,pogotovo s toga
da trenutno uz ulaganje 500-600kn u svoj router na optici dobiješ gotovo savršen internet sa najvećim brzinama u našim prilikama,a bojim se da se u toj igri nikada ni neće ništa
promjeniti bar na razini hrvatske,jer eto neovisni službeni test tog rutera vjerojatno nikada nitko u hrvatskoj neće napraviti,a valjda nemoram pričati zašto,a bit će da ga vjerojatno
ni t-com nije nikada napravio.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 12:23   #2065
BBking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor VKR77 Pregled postova
U koliko je hosting vidljiv na svim računalima u tvojoj mreži i ako si na speedportu otvorio portove, trebao bi biti vidljiv u public. Hostin obično ometaju firewall, kako lokalan, onaj na routeru tako i onaj kod providera. Tako je bar bilo na FW .38Tx, jedino ako nešto nije novo u FW .39.
Sa druge strane ne znamo da li se radi o standardnim portovima 80 i 433 ili si odabrao svoj port..
Nije standardni port. Na starom Thompsonu sve je radilo bez problema. Ne znam što da radim. Razmišljam da vratim stari ruter.
BBking je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 08:26   #2066
Vozdra
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nisam u Zagrebu
Postovi: 3
Port

Imam optiku i speedport w724v type Ci. Zelim fwd port na uredaj od pametne kuce kako bi izvana mogao pristupat funkcijama, ali mi ne prolazi. Port je 4432, da li ga mozda otpili ht? Ili. Esto nisam podesio
Vozdra je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 11:02   #2067
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Nešto nisi dobro podesio, sve radi bez greške - ja imam forwardirano barem desetak portova
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 15:55   #2068
Vozdra
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nisam u Zagrebu
Postovi: 3
Mozes mi pliz dt neke upute ili slike sta treba biti podeseno. Znaci, zelim proslijedit vanjski promet koji dolazi po portu 4432 na moju unutarnju ip na isti taj port. Hvala!!
Vozdra je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 17:57   #2069
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor Vozdra Pregled postova
Mozes mi pliz dt neke upute ili slike sta treba biti podeseno
Imaš tu u ovom threadu detaljne upute sa slikama, prolistaj starije poruke.

(ako ne nađeš mogu ti ja poslati kad budem kraj speedporta)
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2017., 19:06   #2070
Vozdra
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Nisam u Zagrebu
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Andrija M Pregled postova
Imaš tu u ovom threadu detaljne upute sa slikama, prolistaj starije poruke.

(ako ne nađeš mogu ti ja poslati kad budem kraj speedporta)
Hvala Andrija, sad sve radi. Naime, nisam pronašao upute, ali sam naišao na par savjeta da rebootam speedport i nakon reboota je sve proradilo.

Malo mi doduše nakon rebota šteka DDNS, ali se nadam da će se ustalit.
Vozdra je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na