Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2002., 03:10   #1
Mutter_Parazyte
The One And Only
Moj komp
 
Mutter_Parazyte's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 49
Thumbs up Novi Omega 2.3.55

Novi omega driveri bazirani na Catalyst driverima 03.0 sa podrskom za DirectX 9

http://www.omegacorner.com/ati.htm

toboze jos stabilniji i bolji, brzi... nisam jos probao jer sam ovog trena naletio na link

sto kaze omega:

Citiraj:
New (Omega 2.3.55) * Based on the official 6255 ATI drivers. * DirectX 9.0 support. (that explains the version number change) * Fixed the Mobility problems. (I hope, not tested) * This relase is a mix from the 6218 drivers and the 6255 drivers, this was done to fix the stuttering and OpenGL problems introduced in the new catalyst 3.0 drivers, these drivers should NOT have those problems. * Since they D3D core is based on the Catalyst 3.0 drivers, Dx9 is a MUST to use these drivers. * Fixed the Alpha Blending Acceleration, now Windows will have full HW Alpha Blending support. * The SMARTGART control panel is GONE in this release, Why?, because it had no use, that CP was used to troubleshoot problems, not to fix any. Those settings can be adjusted in the computer's BIOS and FastWrites can be turned OFF in the normal PERFORMACE tab found in Windows (but is better to turn it off in the BIOS).
Mutter_Parazyte je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2002., 21:05   #2
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
I, jel neko isprobo???
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2002., 22:53   #3
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Evo, ja skinuo, instalirao i isprobao na GTA3!

Dobio sam od 3-7 FPS, što nije malo za GTA3...

od sad, samo derem po Omegi
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2002., 23:05   #4
Mutter_Parazyte
The One And Only
Moj komp
 
Mutter_Parazyte's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 49
ja sam ih stavio takodjer, ove nove omegine drivere u koordinaciji sa directx-om 9 i samo najbolje mogu da kazem.. iskreno da kazem neznam koliko sam dobio na performansama jer nemam ni jednu igru instaliranu ATM na disku. a nema ni par dana od ciste instalacije windowsa .
Mutter_Parazyte je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 08:36   #5
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Xan
Evo, ja skinuo, instalirao i isprobao na GTA3!

Dobio sam od 3-7 FPS, što nije malo za GTA3...

od sad, samo derem po Omegi
xan, jel to dx 8 il 9?
i jesi probao odvrtiti jos neke testove? recimo 3dmark?
daj javi jel sam bas mislio skidat, a necu da bude bezveze (ima cini mi se 12mb)
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 13:55   #6
Mutter_Parazyte
The One And Only
Moj komp
 
Mutter_Parazyte's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 49
ovi omegini driveri su ustvari mutant catalysta 3.0 dakle rade jedino afaik sa DirectX-om 9... though luck... btw sto ne predjes na dx9? ja nemam nikakvih nuspojava sa redistributable verzijom... dapace nista se ne rusi
Mutter_Parazyte je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 16:56   #7
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Citiraj:
Originally posted by Mutter_Parazyte
ovi omegini driveri su ustvari mutant catalysta 3.0 dakle rade jedino afaik sa DirectX-om 9... though luck... btw sto ne predjes na dx9? ja nemam nikakvih nuspojava sa redistributable verzijom... dapace nista se ne rusi
Samo zadnji driveri (OMEGA) su za DX9,a i u njima je OGL driver iz
2.5 verzije Catalysta-mislim da bi bilo pametno ostat na OMEGA baziranim na 2.5 dok se stvari sa DX9 ne srede...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 17:03   #8
Mutter_Parazyte
The One And Only
Moj komp
 
Mutter_Parazyte's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 49
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Samo zadnji driveri (OMEGA) su za DX9
pa o njima i govorimo u ovom threadu


Citiraj:
Originally posted by Jelc
a i u njima je OGL driver iz
2.5 verzije Catalysta-mislim da bi bilo pametno ostat na OMEGA baziranim na 2.5 dok se stvari sa DX9 ne srede...
ja zaista ne vidim probleme sa dx9 i novim catalystima... znam osobno 4 osobe koje imaju radeone sa raznih proizvodjaca..
BBA, powercolor i jednog manllia, i to razne izvedbe... 8500LE, 8500, Radeon 64DDR VIVO i 7500 i nitko ama bas nitko nema problema sa dx9 i najnovijim catalystima a sada ni sa omega driverima...zaista neznam sto ljudi rade sa sistemima ili ih neodrzavaju ili prelaze preko drivera na novijim verzijama pa starijim itd. pa nastane kupus...
Mutter_Parazyte je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 17:31   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Škvadra ima običaj gazit instalaciju drivera jednu preko druge,ne čiste registry,ne de-instaliraju CP,MMC,itd...

Koliko sam ja do sad vidio OMEGA bazirani na 2.5 su zakon...

Sa OMEGA driverima pada 3DMark ali-zato su igre brže i ja osobno imam osjećaj da mi je slika ljepša
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 20:19   #10
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Mutter_Parazyte
btw sto ne predjes na dx9?
Jos uvijek sam malo skeptican prema novim stvarima, znas onu :"pametan uci iz tudjih pogresaka..." a uostalom nisam ni osjetio potrebu za nekim poboljsanjem graficke. Sve zasada radi ko po loju (ne rusi se sistem, igre idu glatko) i tako ce neko vrijeme valjda i ostati.
No cuo sam da dx9 zapravo ne donosi nista novo za starije radeone (od 9000 nanize).
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2002., 21:24   #11
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Instalirao sam i DX9 prije omege i sve zaista lijepo radi, 3dmark je nešto sporiji (350 marksa), ali igre su ili iste ili bolje po performansama...
niš se ne ruši...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 21:28   #12
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Originally posted by miato
Jos uvijek sam malo skeptican prema novim stvarima, znas onu :"pametan uci iz tudjih pogresaka..." a uostalom nisam ni osjetio potrebu za nekim poboljsanjem graficke. Sve zasada radi ko po loju (ne rusi se sistem, igre idu glatko) i tako ce neko vrijeme valjda i ostati.
No cuo sam da dx9 zapravo ne donosi nista novo za starije radeone (od 9000 nanize).
nemre ni donest niš novo kad su svi efekti koje podržavaju već u DX8, a 9500 i 9700 imaju neke koji nisu u DX8, nego tek u DX9 pa onda dobivaju pravi performance boost
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 21:29   #13
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
kak sam to napiso...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 22:22   #14
Mutter_Parazyte
The One And Only
Moj komp
 
Mutter_Parazyte's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 49
Citiraj:
Originally posted by miato
Jos uvijek sam malo skeptican prema novim stvarima, znas onu :"pametan uci iz tudjih pogresaka..." a uostalom nisam ni osjetio potrebu za nekim poboljsanjem graficke. Sve zasada radi ko po loju (ne rusi se sistem, igre idu glatko) i tako ce neko vrijeme valjda i ostati.
No cuo sam da dx9 zapravo ne donosi nista novo za starije radeone (od 9000 nanize).
sve mi je to jasno... sto se tice catalysta nisam skeptican.. odavno je ati naucio lekciju sto se tice losih drivera...mislim da igrao ti sa detonatorima ruski rulet ili catalystima isto nam se pise.. i jedan i drugi imaju mane ali i poboljsanja.,..
Mutter_Parazyte je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2002., 22:25   #15
Mutter_Parazyte
The One And Only
Moj komp
 
Mutter_Parazyte's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 49
Citiraj:
Originally posted by Xan
Instalirao sam i DX9 prije omege i sve zaista lijepo radi, 3dmark je nešto sporiji (350 marksa), ali igre su ili iste ili bolje po performansama...
niš se ne ruši...
ja sam na svojoj kartusi dobio cca 300 markova gore (cisti catalyst3.0 vs catalyst 2.5)... igre su radile malkice brze... sa omeginim driverima markovi su pali ali igre bolje rade (kvejk3arena). Kvaliteta prikaza je i dalje ATi-eva

naravno da ce r9500(pro) i r9700(pro) osjetit najveci boost u performansama kad to i jesu directx9 kartice.. r7500 je i dalje dx7
a r8500 dx8, r9000 dx8.1 kartica...
Mutter_Parazyte je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2003., 00:33   #16
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Mutter_Parazyte
ja sam na svojoj kartusi dobio cca 300 markova gore (cisti catalyst3.0 vs catalyst 2.5)... igre su radile malkice brze... sa omeginim driverima markovi su pali ali igre bolje rade (kvejk3arena). Kvaliteta prikaza je i dalje ATi-eva

naravno da ce r9500(pro) i r9700(pro) osjetit najveci boost u performansama kad to i jesu directx9 kartice.. r7500 je i dalje dx7
a r8500 dx8, r9000 dx8.1 kartica...
Mali ispravak iako malo kasnim
Da R 7500 je bazično DX 7 kartica ali podržava neke stvari primjerice bump mapping te neke naprednije vertex skinning matrice koje dx 7 kartice tipa GF 2 ne podržavaju tak da bi se moglo reći da je ona nekaj naprednija dx 7 kartica. Potom R 8500 je DX 8.1 kompatibilna kartica kaj znači da podržava pixel shadere 1.4 za razliku od GF 3, a 9000 je okljaštrena verzija 8500 dakle isto DX 8.1 kompatibilna. Dakle i 8500 i 9000 su dx 8.1 kompatibilne kartice.
pinsla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na