Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2015., 10:02   #481
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor crazyy Pregled postova
ajd kad si vec naceo temu..


za iscitat sto se sve nalazi u tom backup configu postoji vrlo jednostavan univerzalan alat routerpassview koji radi svoj posao bez ikakvih skripti, komandi itd i jos je podrska za zlib implementirana prije vise od godine dana i cudno mi je sto jos nitko nije saznao za taj alat.
Jao a stalno citam kako imaju problems s tim VoIP podatcima pa su tu i fix ideje s gigaset routerom, ccc. Forumasi trebaju malo vise googlati! Znaci postoji niz nacina za ovo. Definitivno ovaj tvoj je najjednostavniji znaci sad se mozemo skroz rijesiti ovog routera i imat sve opcije dostupne odnosno uredaj skroz funkcionalan?

A ovo za Optimu, o tome se ne bi smilo raspravljat u svakom slucaju. Tuzno je to sto cine ali eto.
  Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 13:06   #482
martins90
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: osijek
Postovi: 5
pozdrav, evo ovako, prije neki dan mi je spojen dotični router, brzina downloada mi je 5-10 mbit/s (i danas potvrđeno od t-coma da je takva), no brzina mi ne prelazi 4.15 mbit/s, od dana kad je instaliran router.
Zna li netko u čemu je tu problem?
martins90 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 13:08   #483
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Prijavi kvar možda krivi profil
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 13:12   #484
martins90
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: osijek
Postovi: 5
kome? t-com kaže da nema baš nikakve smetnje na mom računu i da sve radi normalno no očito da nije tako
martins90 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 13:14   #485
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor martins90 Pregled postova
kome? t-com kaže da nema baš nikakve smetnje na mom računu i da sve radi normalno no očito da nije tako
Provjeri koju brzinu javlja router. U xDsl statistikama.
  Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 13:17   #486
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
Citiraj:
Autor martins90 Pregled postova
kome? t-com kaže da nema baš nikakve smetnje na mom računu i da sve radi normalno no očito da nije tako
Pa kod koga imaš ADSL?
Zovi szk ili sam prijavi preko moj.hrvatski telekom.hr da tražena brzina ne odgovara trenutnoj brzini
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 13:19   #487
martins90
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: osijek
Postovi: 5
jel to ovo?
Actual Rate (Up/Down) 1085/9157 kbps
Attainable Rate (Up/Down) 1397/23888 kbps
martins90 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 13:20   #488
martins90
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: osijek
Postovi: 5
rekao sam odmah u prvom postu da sam s njima prvo kontaktirao, oni ne vide nikakav kvar, kažu da je sve u savršenom redu.
jel moguće da je nešto krivo spojeno mehanički ili nešto trebam uključiti ili bilo što takvo ?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 21.04.2015. u 13:28. Razlog: Piši razumljivo i sa razmacima
martins90 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 13:33   #489
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
agent vidi ono kaj je u aplikaciji ne vidi drugo, napisao sam ti kako da prijaviš kvar,
meni je bilo pušteno sve kako treba al svejedno sam prijavio kvar i popravili su jer je bio krivi adsl profil
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 13:34   #490
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,110
Po podacima, stavljen/aktiviran ti je krivi profil, pa jedino kaj mozes napravit inzistirat na "popravku" preko njihove SZK ili mejlom na tehnicku sluzbu.

Btw, za 10mbit/s plus IMS telefon treba ti biti pusten profil sa download-om od barem 12,530mbit/s, a ne 9,157mbit/s kao kod tebe.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 13:50   #491
martins90
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: osijek
Postovi: 5
koliko treba da reagiraju na mail? navodno 48 sati najkasnije
martins90 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 14:06   #492
Jasperx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Ćorav sam. Gdje mogu ograničiti raspoloživi bandwidth po ssidu? Recimo hoću da jedan zaštićeni ap + sva računala spojena preko switcha imaju rezerviranih 25mbita, a jedan otvoreni guest ap može koristiti samo do 5, bez obzira na broj spojenih korisnika. Gledam po QoS-u i vidim samo za pojedine kompove po mac adresi. Meni treba ovo gore, ako je moguće.

Našao sam onaj priority koji ide od 0-7 kod ssid-a ali mi nema previše smisla. Recimo ako zaštićeni ap stavim na priority 7, a guest ap na 0 (ili obrnuto) bi trebalo biti nekog efekta kad potegnem speedtest na dva klijenta spojena na odvojenim apovima. U praksi baš i ne vidim neku razliku.

Zadnje izmijenjeno od: Jasperx. 21.04.2015. u 14:12.
Jasperx je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 14:07   #493
hrki
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: ZG - VŽ - KR
Postovi: 279
sad buš čekal da oni pročitaju mail pa da prijave pa da ovi odrade, umjesto da nazoveš i prijaviš ili moj.hrvatskitelekom.hr, tweeter ili face
hrki je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 16:23   #494
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Jasperx Pregled postova
Ćorav sam. Gdje mogu ograničiti raspoloživi bandwidth po ssidu? Recimo hoću da jedan zaštićeni ap + sva računala spojena preko switcha imaju rezerviranih 25mbita, a jedan otvoreni guest ap može koristiti samo do 5, bez obzira na broj spojenih korisnika. Gledam po QoS-u i vidim samo za pojedine kompove po mac adresi. Meni treba ovo gore, ako je moguće.

Našao sam onaj priority koji ide od 0-7 kod ssid-a ali mi nema previše smisla. Recimo ako zaštićeni ap stavim na priority 7, a guest ap na 0 (ili obrnuto) bi trebalo biti nekog efekta kad potegnem speedtest na dva klijenta spojena na odvojenim apovima. U praksi baš i ne vidim neku razliku.
logiraj se kao administrator pa pod aplication imas qos i za svaki ssid podesis ogranicenja ali meni ne radi :/
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 22:41   #495
Jasperx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Je logirao sam se ko admin i blejao u qos ali nisam vidio haha. Probam još sutra pa javim
Jasperx je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 14:15   #496
Jasperx
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Jasperx Pregled postova
Je logirao sam se ko admin i blejao u qos ali nisam vidio haha. Probam još sutra pa javim
Edit: Imao si pravo, ne radi. t-srot firmware problem ili smo mi mutavi?
Jasperx je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 21:42   #497
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Ako bi uspio konfigururati AirLive WN 220 kao glavni ruter, a ovog kineza bacio u bridge mode, bi li mi radio maxtv i voip? Pitam čisto informativno, jer konfiguracija rutera koji nije predvidio t-com kao glavnog ne ide baš tako lako na optici...
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 21:46   #498
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,110
To bi radilo samo u kombinaciji da je ZTE prvi router i na njemu je ukljucen PPPoE PassThrough; onda na njega spojis bilokoji router kojim ces ostvarivat internet vezu i koji ce radit sve kaj ti se svidi, ali VoIP i MaxTv moraju ostati prikljuceni na ZTE.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2015., 21:49   #499
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Jasperx Pregled postova
Edit: Imao si pravo, ne radi. t-srot firmware problem ili smo mi mutavi?
Mislim da ipak ne možemo oboje biti mu tavi hehe. Iz nekog razloga ne poštuje ogranicenje
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2015., 15:02   #500
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 991
Evo i kod mene sletio ZTE.

Doma imam ok paricu bude mi max rate oko 14000 kbps. I jučer mi pala na 7000, imao sam taj problem par puta, zovem službu, resetira nešto i ostanem skroz bez interneta. SX763 iz svakog 7 puta se skinkronizira ali internet ništa.

Prijavi kvar, dođe danas tehničar s novim routerom. Prvo se spoji sa svojim urređajem na kabel i kaže i kaže pa imaš propusnost 18000. Ja kažem super, ali modem ne radi.

Spojimo ZTE i iz prve se spoji na internet, pokazuje

Attainable Rate (Up/Down) 1350/18252 kbps
Noise Margin (Up/Down) 13.6/6.3 dB
Line Attenuation (Up/Down) 10.9/24 dB

više nego što je SX763, izgleda da je odradio svoju službu.

Ja zadovoljan Na prvu mi modem izgleda super, bolje parametre linije imam, ljepši je
Pobrisao sam sve iz TR-069, al sam spremio za svaki slučaj podatke.

Ušao sam preko telnet-a (hvala athmo i crazyy) na postupku i šiframa

Koliko vidim iz priloženog, promijenili su mi maxadsl šifru (ono @htnet-dsl šifra je drugačija).
Jel to neka nova praksa? Staru šifru znam napamet od 2004 pa mi je malo čudno, možda je zato zezao sx763?

Još jedno pitanje di se nalazi VOIP šifra da malo potražimo kad gledam one maskirane znakove umjesto šifre piše pa me zanima ako netko zna.

Zanimljiv modem
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2015., 16:45   #501
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,110
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova

Koliko vidim iz priloženog, promijenili su mi maxadsl šifru (ono @htnet-dsl šifra je drugačija).
Jel to neka nova praksa? Staru šifru znam napamet od 2004 pa mi je malo čudno, možda je zato zezao sx763?
Sigurno nije radio ako je sifra bila promjenjena, medjutim ovak si bolje prosao
Inace, tu sifru za spajanje na internet mozes po zelji promjenit, pa si stavi onu koja ti pase...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2015., 16:49   #502
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 991
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Sigurno nije radio ako je sifra bila promjenjena, medjutim ovak si bolje prosao
Inace, tu sifru za spajanje na internet mozes po zelji promjenit, pa si stavi onu koja ti pase...
Jest baš razmišljam, jučer kad je u službi radio reset valjda ju je promijenio, a SX nije povukao. Ja sam ukucao staru, a sad vidim da je nova.

Znam da je mogu promijenit, ali ova je ona prva koju smo dobili u pismu i znam je napamet ali nije kod SX763 problem bio samo to, jedva bi se sinkronizirao iz 7x pokušaja i to na max rate 7000 kpbs.

Neka odslužio je svoje, ovaj modem me je zasad oduševio
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2015., 18:45   #503
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,854
mene je isto odusevio, wlan je stabilan i dobar sto je kod thompsona zezalo, a i kod mene pokazuje bolje parametre linije, iako po testeru ht tehnicara sx763 je imao realne parametre a zte sada nema. Ali ljepse je vidjeti
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2015., 00:42   #504
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
To bi radilo samo u kombinaciji da je ZTE prvi router i na njemu je ukljucen PPPoE PassThrough; onda na njega spojis bilokoji router kojim ces ostvarivat internet vezu i koji ce radit sve kaj ti se svidi, ali VoIP i MaxTv moraju ostati prikljuceni na ZTE.
Ok...prvi problem je što i nakon uključivana opcije PPPoE PassThrough i dalje imam internet preko ZTE routera, a drugi što se AirLive nikako ne može povezati na internet, mada su sve postavke upisane. Dakle, router gateway mode, username, password, MTU 1492, NAT enabled. Provao sam anulirati ZTE i ići samo s AirLive ruterom da vidim hoću li dobiti internet, 0 bodova. Da li je t-com blokirao spajanje rutera koje ne dijeli ili je problem što mi AirLive nema pravi WAN port, već samo dva LAN porta?

Edit: Uspio sam sve ali niškoristi od ovoga! AirLive koji mi se spaja na internet propušta svega 20mbit-a kroz LAN portove, dakle imam samo 1/5 brzine. Vraćam na staro...

Zadnje izmijenjeno od: CaptKirk. 24.04.2015. u 04:02.
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 12:52   #505
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
ovaj zte je odličan ruter,,ali me hebe wireless signal, ruter je na katu i skoro da nemam signal u doljnoj etaži.
pa bih ovaj zte stavio u bridge mod i na njega vratio svoj TP link kao ruter koji je več iskonfiguriran.
pa me zanima kako ga najlakše prebacit u bridge mod (t-com)?
jer na t-com stranici mi je već postavljeno odavno u bridge mod i to tako stoji več mjesecima i ako je u zte ruter.
hvala.
stokis je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 14:16   #506
croclocker
Premium
 
croclocker's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: GER
Postovi: 724
Crko router simines od t coma montirali ZTE i od apovi po kuci koji su spojeni kabelom ne dobivaju ip adressu. trenutno sam van drzave pa to imam odraditi preko TW, nisam stigo puno pogledati sve opcije na tome zte-u, no ima li neko neko jednostavno rijesenje za to
lp
croclocker je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 14:21   #507
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,110
@stokis
Na ZTE stavi PPPoE PassThrough i ukljuci TP na njega. Opsirnije upute vidi ovdje:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=256861
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 14:25   #508
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
tnx..
ima neka opcija služba za korisnike pa da oni to prebace?
stokis je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 17:52   #509
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,110
Ima, naravno ak uspijes dobit nekog s malo soli u glavi

Inace, bolje ti je da sam to napravis i naucis sve kaj trebas podesit za ubuduce. Svakako bolje nego ovisiti o nihovoj SZK...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2015., 13:32   #510
Bombilakus
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Baška Voda
Postovi: 27
Pozdrav imam dva pitanja na koja još nisam uspio naći rješenje pa bi volio ako mi netko može pomoći.

Imam ZTE 931 router spojen na MAX2s 30/5 i muče me dvi stvari sa njim.

1. Ne mogu pronaći blokiranje preko mac adrese spajanje preko LAN-a a uspio sam pronaći preko wifia.
2. Router ne zeli da mi radi u "n" modu nikako. Tj radi al se ne mogu spojiti s nijednim uredjajem na njega a preko g i b mi je max brzina 20. Imam wifi stick TP link WN821n.
Prijatelj mi ima isti router i njemu radi a meni sa istim postavkama ne zeli raditi. Router se pojavi al se nemoguce spojiti na njega

P.S. Jel mogu blokirati ukucane da se spajaju preko lana na router tako da onemogucim DHCP za određeni LAN port na routeru jer vidim da ima i ta opcija ili da jednostavno na QoSuCommitted Access Rate limitiram ostale portove?outer se pojavi al se nemoguce spojiti na njega

Zadnje izmijenjeno od: Bombilakus. 30.04.2015. u 13:48.
Bombilakus je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na