Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP > HT
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2014., 15:14   #3721
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor triki555 Pregled postova
Mogu li i postojeći korisnici preći na max2s paket (215kn flat+10mbps) ili to vrijedi baš doslovno samo za novu. Ciljam na nešto tipa ukoliko otkazujem Maxtv (MAX3M paket) hoće li me prebaciti na MAX2S ukoliko to tražim ili se moram prijetiti raskidom kompletnog ugovora ukoliko to ne naprave? ima li netko iskustva s tim?
Ako imaš ugovor, moraš platiti raskid, prijetnje ne pomažu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 17:12   #3722
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,116
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ovo SN margin ti je još OK, neki dan kod mene bio tehničar i rekao da za net ne smije past na 6 jer onda puca veze, već bi trebalo bit konstantno 12-15 dB..
Hehe, neki mnogo iskusan tehnicar. Meni je trecinu godine S/N margina na 6dB i nemam nikakvih prekida veze ili uz to vezanih poteskoca.

Btw, po ljetu mi je 7-7,5, a 4 zimska mjeseca mi uredno padne na 6. Sve konekcije su mi 24h ponekad i vise od par mjeseci, tj dok ne nestane struje ili sam ugasim router preko noci da se malo odmori
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 17:27   #3723
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,487
meni je isto 6, i imam 10mbita bez ikakvog pucanja ili bilo kakvih problema
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.08.2014., 18:01   #3724
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 991
Citiraj:
Autor triki555 Pregled postova
Mogu li i postojeći korisnici preći na max2s paket (215kn flat+10mbps) ili to vrijedi baš doslovno samo za novu. Ciljam na nešto tipa ukoliko otkazujem Maxtv (MAX3M paket) hoće li me prebaciti na MAX2S ukoliko to tražim ili se moram prijetiti raskidom kompletnog ugovora ukoliko to ne naprave? ima li netko iskustva s tim?
Ja sam kontaktirao SZK, rekli su mi kad mi istekne ugovor da mogu zatražit taj MAX2S+10Mbit.

Znači kad ti istekne ugovor možeš zatražiti.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2014., 00:49   #3725
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ovo SN margin ti je još OK, neki dan kod mene bio tehničar i rekao da za net ne smije past na 6 jer onda puca veze, već bi trebalo bit konstantno 12-15 dB..
meni je znalo past zato je i bilo pucanja veze pa mi zamijenio Thomson 782 za novi ZTE , i tu po njegovom mjerenju je konstanta na 15 dB!!
Baci pogleda na thread kvaliteta parice. Nemora uopce bit margina tolika, stovise, bolje da je manja a da stvari funkcioniraju
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2014., 05:14   #3726
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Bok ljudi,

stavio sam novi router - Thomson TG782i umjesto prijasnjeg ADBa, no nisu mi jasni neki parametri vezani uz stabilnost veze. Recimo, line attenuation i output power - ne znam jel ovo sto meni pise OK vrijednost il treba bit vise/nize? Onaj lik u T-Comu mi je smanjio brzinu sa 10Mbps na 7Mbps, kaze zbog stabilnosti, gusenja na liniji i stajaznam cega...

DSL Type: G.992.5 annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.022 / 11.993
Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 4,04 / 169,19
Output Power (Up/Down) [dBm]: 13,5 / 18,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 12,5 / 20,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,5 / 8,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 286.350
CRC Errors (Up/Down): 0 / 1
HEC Errors (Up/Down): 157 / 0

Racunajte da imam uzasno puno packet dropova kada koristim screen sharing na Bluejeans videoconferencingu. Recimo, Skype screen sharing radi OK.
I tako ja njih tlacim da mi to nist ne radi i da mi je svejedno da li je 7Mbps ili 10Mbps kad mi ne radi ono sto trebam i trazim da me vrate na 10Mbps... Vrate oni mene na 10Mbps i ja sav sretan, opet na 10Mbps, kad ono sljedece jutro u 9 eto tehnicar stigo i stavio ZTE... I onda nesto kemijao i opet vratio na 7.5Mbps, s time da je to bilo grozno nestabilno... :/ Nazvo SZK par puta i reko - de napravite nesto i oni napravili nesto i sad je veza kakti stabilnija, ali i dalje puca... Uopce ne znam zasto nisu tjeli ostavit Thomsona, skroz dobar router...

Uglavnom, od ponedjeljka me BK jer se vracam u Zagreb na pristojni BNet i imam 12Mbps cistih bez ikakvih komplikacija...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 17:20   #3727
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,957
Jucer i danas mi net uzasno sporo radi, MaxTV freeza svakih 3-4 minute pa moram prebacit kanal da se odfreeza . Speedtest.net prolazi jednom od 10 pokusaja (ovo je zadjdi pokusaj, inace zapne vec na pingu - http://www.speedtest.net/my-result/3742928188).

Primjetio sam u zandjih godinu dana da mi je MAX brzina parice opala skoro za duplo. Imao sam godinama 14800-15000 sad imam 8600-8800 Max . Nije da mi treba vise od ovoga (za sad sam jos na 4Mbit+MaxTV) ali ako mi zatreba sad ispada da ni nemogu vise dobit

Pretpostavljam da spajaju sve vise ljudi i samim time smanjuju nama postojecima propusnost ili koji vrag ?

Jel ima jos netko takvih problema ?

Thx
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 22:27   #3728
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Jesi ih pitao, prijavio smetnje?
Meni je danas malo trzao maxtv, ali nakon sto je nestalo struje. Kad sam resetirao albis i ruter, sve je ok.
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 23:22   #3729
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Nebi ti se trebala max propusnost smanjit, ona ovisi samo o tvojim vodovima, možda je kiša natopila vodove i shebala ti liniju, čekaj da se osuši pa buš onda vidio pravo stanje
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 00:57   #3730
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pretpostavljam da spajaju sve vise ljudi i samim time smanjuju nama postojecima propusnost ili koji vrag ?
Nemaju korisnici ostali veze s tvojom paricom. Ona je samo tvoja. Ali eto, ne bi se cudio da su te mozda prebacili na losiju paricu jer eto nekom je mozda trebalo vise nego sto ti koristis :P A mozda je i stvarno degradiralo. U kakvom je stanju mreza, ne bi cudilo :P
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2014., 07:27   #3731
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,957
A je, tako sam i ja mislio ali kazem ti sto vise ljudi se spojilo u mojoj ulici tokom godina meni propusnost tj. MAX speed sve losiji i losiji . Neznam koji vrag lai bitno da su me neki dan zvali da mi nude da produzim ugovor .

Parice su sve iste, trazio sam HD (dok sam imao 14.xxx) pa su isli u ormaric na kraju ulice premjerit ali sve su imale noise od 30-32 a HD nece da pusete ako je preko 25 tak da mi nikad nisu ni pustili (cak ni kad je bio bespla probni period).

Je, prijavio sam jos jucer i sad cekam .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 13:50   #3732
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Kome se obratiti?
Prošle godine sam imao propusnost 16mbit. Sukladno tome uzeo max3 paket, 10mbit brzina, flat.
Prije jedno 6mj počela pucati veza kao luda, tehničari se uzmrdali i rekli da je nekakav problem u "vanjskoj liniji". Veza proradi nakon tjedan dana, nikome ništa.
Prije dva mjeseca opet počela pucati veza, isto kao i prije, tehničari opet na teren, vele smanjila se propusnost na 11mbit, morate ili isključiti maxtv kako bi imali 10mbit ili smanjiti brzinu na 4mbit, ali nećemo odgovarati za maxtv (možebitna trzanja). Reko isključite maxtv. Stvar proradila i radila uredno.
Prije dva tjedna veza počela OPET pucati kao luda, tjedan dana nemam net, tehničar, kooperanti, svi se uzmrdali, mijenjaju router, razvodne kutije po stupovima, dolaze mi doma s laptopima i adsl uređajima i njima "ne puca veza", no propusnost se smanjila na 10mbit, puštaju mi profil 6mbit na centrali i net proradi.
Sad čekam da veza opet počne pucati pa da mi vele da se propusnost opet smanjila.
No, meni je već dosta te fraze da se propusnost smanjila i htio bi da se provjeri vanjska linija jer očito nešto nije u redu (pošto tvrde da je centrala ok i da je instalacija kod mene doma ok). Koga zvati i koga pitati? Naravno da su me odribali 1)t-comov tehničar 2)vanjski kooperant 3)SZK. Koga dalje?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 15:53   #3733
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Pozdrav, zaračunali su mi posudbu video zadržaja 12 kn što naravno ni u kojem slučaju niti itko od moje obitelji nije kupio niti išao s namjerom to napraviti.

Naravno da ću ić zvati i žaliti se na to ali me zanima da li ima itko sa sličnim iskustvom i da li je moguće nehotice to kupiti tipa daljinac je pod poplunom i ne skužiš da je i možda nešto stisneš? Znalo se meni desiti da slučajno kliknem neki meni ali nakon toga uvijek exit kliknem i to je to. nikakvih potvrda i sl. Nisam nikad posuđivao filmove pa ne znam koja je procedura.

Znam da ima neki pin i da se on upisuje prilikom takvih stvari. I otkad oni naplaćuju mjesečnu naknadu za osiguranje opreme? Prije nekoliko mjeseci kad sam pregledavao račun nije je bilo. Otac mi je vlasnik linije i tu i tamo pogledam račun da provjerim ima li kakvih patki ali se ne sjećam da su to prije naplaćivali ili ja to nisam zamjećivao?

EDIT: sada sam malo prčkao po maxtvu i ako sam dobro shvatio teško da je slučajno film kupljen tj. posuđen jer ima nekoliko koraka do toga
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake







Zadnje izmijenjeno od: Beetlejuice. 09.09.2014. u 16:10.
Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 16:05   #3734
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Meni to naplaćuju otkad sam prije dvije godine uzeo max 3l, od tada mi uvijek piše to za održavanje opreme .

A sto se tiče slučajne kupnje ako imas pin za kupnju aktivan (možes to provjeriti na "moj telekom") nema šanse da slučajno nesto unajmiš jer svaki put kod kupovine moras pin upisati a slučajno i nemres pogoditi 4 brojke .

Osobno mi se nikad nije kod njih desilo nešto takvo, kad sam uzimao nešto iz videoteke uvijek je pisalo točno na kraju koliko i koji iznos. Provjeri prvo sa obitelji da ipak nije netko neki filmić pogledao ili nesto slično a ako si pak stoposto siguran da nisu nedaj lopovima svoje pare samo tako
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 19:24   #3735
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Citiraj:
Autor sa20 Pregled postova
Meni to naplaćuju otkad sam prije dvije godine uzeo max 3l, od tada mi uvijek piše to za održavanje opreme .

A sto se tiče slučajne kupnje ako imas pin za kupnju aktivan (možes to provjeriti na "moj telekom") nema šanse da slučajno nesto unajmiš jer svaki put kod kupovine moras pin upisati a slučajno i nemres pogoditi 4 brojke .

Osobno mi se nikad nije kod njih desilo nešto takvo, kad sam uzimao nešto iz videoteke uvijek je pisalo točno na kraju koliko i koji iznos. Provjeri prvo sa obitelji da ipak nije netko neki filmić pogledao ili nesto slično a ako si pak stoposto siguran da nisu nedaj lopovima svoje pare samo tako

Na koji način mogu provjeriti da li me traži pin pri unajmljivanju? Npr. kad odem na stavku "hit film" izbaci tri filma i na svima im piše unajmi i odustani. Na kojem koraku te traži pin? Kad klikneš unajmi ili prije?
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 19:47   #3736
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
@Beetlejuice

Može biti da je to iskočio kao neki pop up prozorčić gdje te on pita hocete li uzeti taj i taj film. To mi se i mami jedanput desilo dok je gledala TV i samo joj to iskočilo i ona jadna nije znala šta će i samo stisnula OK, što je bilo sasvim dovoljno da "posudi" film. Ja joj iskreno nisam vjerovao na prvu, jer sam i sam očekivao da mora upisati PIN koji ja mislim nitko od nas ne zna, na nekom papiru stoji ali nikad nikome nije trebao. I onda sam joj rekao da me zove kad joj to opet iskoči i stvarno, vec sutradan me zove i imao sam šta vidjeti. U donjem dijelu ekrana, po cijeloj širini piše da li želite posuditi taj i taj film, i defaultni button je na "POSUDI" ili tako nešto... Vrlo bezobrazno od njih ako mene pitate. I naravno da nisam dobio povrat novca iako nitko od nas nije niti otvorio taj film koji je ona slučajno posudila, ali nije ni stvar u tih 15ak kuna, nego u tako bezobraznom pristupu...
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2014., 23:42   #3737
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Nekoliko mjeseci sam na MaxTv-u, i jos nisam vidio nikakve popupove...
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2014., 00:47   #3738
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Kome se obratiti?
Konkurenciji

Posalji pismeno ili preko mail bas dopis njima da ces prestat koristit usluge bla bla, mozda to nesto potakne. Ali po opisu, u nekoj si zabiti gdje imas jako malo (ili nikako) izbora te im se ne da opce zezat s tobom kad nemozes otic

I da, stavi te statse parice da vidimo.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 20:54   #3739
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Jucer i danas mi net uzasno sporo radi, MaxTV freeza svakih 3-4 minute pa moram prebacit kanal da se odfreeza . Speedtest.net prolazi jednom od 10 pokusaja (ovo je zadjdi pokusaj, inace zapne vec na pingu - http://www.speedtest.net/my-result/3742928188).

Primjetio sam u zandjih godinu dana da mi je MAX brzina parice opala skoro za duplo. Imao sam godinama 14800-15000 sad imam 8600-8800 Max . Nije da mi treba vise od ovoga (za sad sam jos na 4Mbit+MaxTV) ali ako mi zatreba sad ispada da ni nemogu vise dobit

Pretpostavljam da spajaju sve vise ljudi i samim time smanjuju nama postojecima propusnost ili koji vrag ?

Jel ima jos netko takvih problema ?

Thx
Meni je prije par miseci sa 4 Mb/s pala na manje od 1 Mb/s i tako je stajalo nekoliko tjedana jer nisam ima živaca zvat SZK, nakon gašenja i paljenja routera vratila se na nekih 2.8 Mb/s.

S tim da mi prošle godine, kad se moglo uzet 10 Mb/s na određeni rok po istoj cijeni, nisu mogli uključit. I ne samo to, nego mi kažu da ne mogu upload dignit sa 256 kb/s na 512 kb/s.

Pretpostavljam da bi mi da zatražim MaxTV, dali bez problema, pošto se MaxTV plaća, a povećanje brzine u ovom slučaju ne.

U istoj kući u stanu ispod imamo MaxTV + ADSL 4 Mb/s (ide i do 4.3 na speedtestu), radi bez greške osim šta 5-10 puta tjedno se sruši veza na minutu-dvi.

Ne znam kako se kapacitet raspoređuje u centrali

(možda ovako ka na optici??)
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Svaki port na OLT uređaju na centrali podržava max. 64 korisnika, tj. 64 ONT uređaja, tako da pošto je brzina sučelja na GPON-u 2.5 Gbit/s u downstream i 1.25 Gbit/s u upstream, onda svaki korisnik ima zagarantirano 40 Mbit/s u downloadu i 20 u upstreamu, još kad se doda overhead malo manje od toga.

Naravno teško da će svih 64 portova biti popunjeno i da će svi u isto vrijeme skidati max. brzinom, ali nikad se nezna.
ali za zaključit je da je sadašnja infrastruktura na izmaku snaga.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 22:59   #3740
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Jucer i danas mi net uzasno sporo radi, MaxTV freeza svakih 3-4 minute pa moram prebacit kanal da se odfreeza . Speedtest.net prolazi jednom od 10 pokusaja (ovo je zadjdi pokusaj, inace zapne vec na pingu - http://www.speedtest.net/my-result/3742928188).

Primjetio sam u zandjih godinu dana da mi je MAX brzina parice opala skoro za duplo. Imao sam godinama 14800-15000 sad imam 8600-8800 Max . Nije da mi treba vise od ovoga (za sad sam jos na 4Mbit+MaxTV) ali ako mi zatreba sad ispada da ni nemogu vise dobit

Pretpostavljam da spajaju sve vise ljudi i samim time smanjuju nama postojecima propusnost ili koji vrag ?

Jel ima jos netko takvih problema ?

Thx
skoro pa join the club.

relativno jednostavno - trebao bi naci tehnicara koji ce biti voljan otici do "ormara" (gdje dolaze sve parice od centrale kod tebe), pa fino tamo izmjeriti kolika ti je propusnost. teoretski, toliku bi trebao imati doma, mozda malo manju.

kazem, jer jako slican slucaj je i meni, na pocetku sve sljakalo, adsl na 4Mbita + matTV (koji je cca 4MBita isto). da bi postupno samo islo prema dolje, sada sam na citavih 4.5Mbit u kuci, dok je na ormaru skoro 7Mbita . sljaka maxTV i uzima si koliko uzima, plus kada je upaljen mi je adsl na 2Mbita. upload je stari, na ~0.25Mbita. jedino sto se kod mene zna gdje je problem, ali kreteni to nece ici traziti (8 praznina od ormara do moje kuce gdje se izgubi skoro 3Mbita, cca 200 metara), jer im je to veliki trosak. jebiga.....
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 23:05   #3741
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,957
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
skoro pa join the club.

relativno jednostavno - trebao bi naci tehnicara koji ce biti voljan otici do "ormara" (gdje dolaze sve parice od centrale kod tebe), pa fino tamo izmjeriti kolika ti je propusnost. teoretski, toliku bi trebao imati doma, mozda malo manju.
Nakon 1 dana je sve proradilo (zvao sam SZK prvi dan odma). Vidim da mi je router resetiran, pobrisani passwordi, wifi kljuci i slicno, Sad opet imam 4.1 Down i 0.5 Up i propusnost se popravila sa 8800 na 11000 tako da neznam sta reci ali 'ajde bar su brzo rjesili .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 23:30   #3742
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
super
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 12:06   #3743
Vegetto
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb, Trešnjefka
Postovi: 102
Prava kod t-coma

Moze li mi netko pomoci u vezi toga koja su moja prava ukoliko t-com ne ukloni kvar unutar dogovorenih 48h?
Vegetto je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 12:40   #3744
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor Vegetto Pregled postova
Moze li mi netko pomoci u vezi toga koja su moja prava ukoliko t-com ne ukloni kvar unutar dogovorenih 48h?
Mislim da nemaš neka prava, samo će te obavijestit da im treba još malo vremena. Tako je meni bilo, dobio sms da kvar još nije otklonjen, i da će biti uskoro i sutra dan riješeno.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 17:25   #3745
Ecips Dlo
Premium
 
Ecips Dlo's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: brlog
Postovi: 488
nadogradio se na ovu tcom brzinu od 10Mb/s..ja i vise nego zadovoljan
Ecips Dlo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 18:10   #3746
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor Ecips Dlo Pregled postova
nadogradio se na ovu tcom brzinu od 10Mb/s..ja i vise nego zadovoljan
Koliko je trebalo vremena od podnošenja zahtjeva, do realizacije?
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 18:55   #3747
Ecips Dlo
Premium
 
Ecips Dlo's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: brlog
Postovi: 488
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Koliko je trebalo vremena od podnošenja zahtjeva, do realizacije?
3-4min max.


edit:

nazvao sluzbu za korisnike i aktivirali brzinu (restartao se ruter) unutar 3-4min...ostao sam iznenaden brzinom s obzirom da sam ih nazvao oko 16.30h
Ecips Dlo je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 18:56   #3748
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,180
Citiraj:
Autor Ecips Dlo Pregled postova
3-4min max.
Ok, meni očito traje duže jer prelazim na MAX2 S paket.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2014., 11:02   #3749
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
"Nadogradio" sam brzinu "do 10 gb/s", ali ne vidim nikakve pomake prilikom korištenja interneta.

Točnije, u routeru vidim da povećana brzina (sada je prijavljeno 8.9 gb).

MAXTV imam, ali bio on uključen ili ne, nema razlike.

Savjeti?
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2014., 11:15   #3750
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,025
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
"Nadogradio" sam brzinu "do 10 gb/s", ali ne vidim nikakve pomake prilikom korištenja interneta.

Točnije, u routeru vidim da povećana brzina (sada je prijavljeno 8.9 gb).

MAXTV imam, ali bio on uključen ili ne, nema razlike.

Savjeti?
Valjda Mb/s.
Probaj si testirat brzinu na speedtest.net, pa vidi.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na