Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.02.2014., 16:22   #5791
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
najdrazi mi je bio garmin na staroj nokiji e52, onda sam se navikavao na navigon koji imam na wildfireu, sad moram nekaj treceg instalirat na cubot.... poludil bum!

sto se tice apex i nova launchera, pretpostavljam da mob mora bit rutan da ga mogu postavit ko primarnog....
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 10.02.2014. u 16:29.
santos je offline  
Staro 10.02.2014., 16:31   #5792
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
iGO, Sygic, Navigon
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 10.02.2014., 16:34   #5793
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
iGO, Sygic, Navigon
navigon ne dela na dual simu, nemre proc online registraciju
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline  
Staro 10.02.2014., 17:00   #5794
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
najdrazi mi je bio garmin na staroj nokiji e52, onda sam se navikavao na navigon koji imam na wildfireu, sad moram nekaj treceg instalirat na cubot.... poludil bum!

sto se tice apex i nova launchera, pretpostavljam da mob mora bit rutan da ga mogu postavit ko primarnog....
Ne mora, naravno. Instaliraš apex/novu/nešto treće, odeš u app drawer, stisneš home tipku i onda te pita koji launcher želiš i dolje imaš i kvačicu za opciju da ti to bude defaultni izbor. Voila
bg_4_l je offline  
Staro 10.02.2014., 17:13   #5795
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ja odem u launcher u opcije.. i onda mi recimo gore pise da nije defaultni, da kliknem tu... kliknem, i onda mi izadje iz launchera, na stock sta je s mobom... isto tak ako mi je pokrenut bilo koji od ova dva launchera, stisnem tipku home i opet mi izadje kompletno iz desktopa tog launchera i dodje na stock desktop.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline  
Staro 10.02.2014., 17:35   #5796
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
Može pomoć. kamera mi nekad oće nekad neće na jakeu izbaci mi gallery has stopped working, a neka could connect to camera. pa moras restartat mob ili zaustaviti aplikaciju gallery.
Kako to riješiti?
puding22 je offline  
Staro 10.02.2014., 17:50   #5797
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,181
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
koju navigaciju koristite? sad citam na cafe.mobil da navigon ne radi na dual sim mobitelima
iGo, Copilot
chief_wolfinjo je offline  
Staro 10.02.2014., 18:19   #5798
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
help oko launchera?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline  
Staro 10.02.2014., 19:10   #5799
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,119
Probaj Nova luncher
Meni najbolji do sada!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline  
Staro 10.02.2014., 19:18   #5800
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 542
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
help oko launchera?
Očito si već selektirao stock launcher kao defaultni. Odeš u Settings - Apps tamo nađeš stock launcher tappaš na njega i stisneš clear defaults. Nakon toga stisni home button da ti se opet pojavi prozor sa izborom, klikni na Apex ili novu koji god da si instalirao i ispod toga na Always. Ako to ne pomogne javi se opet pa ćemo vidjeti.
bg_4_l je offline  
Staro 10.02.2014., 20:49   #5801
pajopajo
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: požega
Postovi: 37
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
koju navigaciju koristite? sad citam na cafe.mobil da navigon ne radi na dual sim mobitelima
CoPilot Live Premium Europe
besplatno potrebno se samo registrirati
pajopajo je offline  
Staro 10.02.2014., 23:45   #5802
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
THL W100s



Osnovne karakteristike
Model: THL W100S
Mreža: 2G GSM 850/900/1800/1900MHz; 3G WCDMA 850/2100MHz
Sim Card: Dual SIM Card Dual Standby
OS: Android 4.2
CPU: MTK6582, Cortex A7 quad core, 1.3GHz;
ROM: 4GB
RAM: 1GB
Veličina zaslona: 4.5 Inch
Vrsta: IPS
Rezolucija: 960 x 540 pixels
Dimenzije: 134 x 69 x 10.3mm
Neto masa (uključujući bateriju): 135g

Naručivanje, dostava i pakiranje
Idućih par minuta čitat će te o mobitelu THL W100s. Naručen je preko minideal.net, te je za 19 dana bio kod mene. Nakon šest neuspješnih pokušaja, napokon mi se osmjehnula sreća te sam prošao bez PDV-a, međutim, u međuvremenu su mi još dva mobitela stigla, i naravno, oba pravac na carinu. Kad sam već kod carine, samo da pokažem i dokažem ljudima da je to samo sreća (pogotovo za nas južnjake, jer koliko vidim, malo puta nas zaobiđe). Naime, naručena su tri mobitela, s istoga shopa isti dan, i to redom THL T5s te dva THL-a W100s. T5s je prvi poslan, na trackingu je pisalo da je 21.1. poslan za Hrvatsku i još nije stigao, dok su ova dva W100 pošla 25.1. i oba su u Hrvatskoj, jedan u mene, drugi u Linića, bez obzira što im je tracking u sekundu isti, jedan je, eto, izbjegao carinu, drugi ne. No, dobro… Ukupna cijena ovoga uređaja je na kraju bila više nego korektnih 810 kn.

Što se tiče shopa, brzine i komunikacije, stvarno sam zadovoljan i na to nemam nikakvih primjedbi. Također, i paket je dobro upakiran, i to tako da je kutija od mobitela bila upakirana u još jednu kutiju koja je bila cijela prelijepljena selotejpom. Kutija je bila ispunjena dodatnim zračnim jastukom sa gornje i donje strane. Ako kome znači, na paketu je pisalo da je u njemu mikrofon i da je vrijednost robe 18$, ali mislim da je to pravilo kod gotovo svih shopova.

Sadržaj kutije
• Mobitel
• baterija 1800mAh
• slušalice
• quick start manual
• punjač
• plastic case
• flip case
• screen protector
• usb cable

Originalna kutija je prilično kvalitetna, punjač koji dođe uz mobitel je prilično slab (500 mAh) ali me iznenadilo što je na njemu THL-ov logo, što prvi put vidim kod kineskih mobitela. Sve u svemu, na kutiju i njezin sadržaj nemam nikakvih zamjerki.



Dizajn i kvaliteta izrade
THL je prilično jednostavnog i pomalo dosadnog dizajna, pravilan i simetričan, ravnih linije i zaobljenih kutova. Crne je boje, a dostupni su i bijeli primjerci. Poklopac je dosta sklizak i pravi je mamac za otiske prstiju. Kućište je izrađeno iz plastike, a ukupna kvaliteta izrade zadovoljavajuća i ostavlja dobar dojam čvrstoće. Fizičke tipke za smanjivanje odnosno pojačavanje zvuka su na lijevom boku, dok je power tipka na vrhu, što je dosta nepraktično, jer nije riječ o baš tako malenom uređaju. Tipke su dovoljno izdignute iznad površine, ali je primjetna mala doza lufta, odnosno nisu baš najčvršće postavljene.

Zaslon je solidan, s rezolucijom od 960*540 piksela, a izrađen je u IPS tehnologiji što rezultira prilično dobrim kutovima gledanja. Ipak, po mojem subjektivnom mišljenju, ekran i nije najbolje izrađen jer se na potpuno crnoj podlozi uočava probijanje svjetlosti, i to na nekoliko mjesta. Ništa jako niti veliko, ali se primijeti. Je li to inače praksa, ili sam ja nabasao na takav primjerak, vidjet ćemo kada mi dođe drugi mobitel.

Kao zaštitu od grebanja, THL W100s koristi zaštitnu foliju koja je već nalijepljena na zaslon i koju po želji možete odstraniti, no s obzirom da pri rukovanju uopće ne smeta, ne vidim racionalan razlog za njeno skidanje.

Kapacitivne tipke su prilično dobro osvijetljene, pogotovo uzevši u obzir druge „Kineze“, ali je to daleko od idealnog, kao npr. Neo N003.



Hardver i povezivanje
Kao što je iz specifikacija vidljivo, THL W100 pokretan je MediaTekovim MT6582 čipsetom s četiri Cortex-A7 jezgre koje kucaju na taktu od 1,3 GHz. Za grafiku se brine Mali 400MP2 grafički procesor, a za multitasking 1 GB RAM-a. Ova kombinacija THL-u W100s osigurava vrlo dobre performanse i to na razini puno skupljih modela drugih proizvođača koji se nude na našem tržištu.

Kao i većina drugih “Kineze”, i ovaj model također sadrži dva modula za SIM kartice. Format je mini SIM, a oba utora imaju 3G module. Povezivanje preko WiFi-a protječe bez problema, a signal je dovoljno jak za rad i u prostorijama fizički odvojenim od one s routerom. U mojemu slučaju riječ je o routeru koji se nalazi u stanu iznad, ali veza je konstanta i bez ikakvih smetnji. Uz WiFi povezivanje, imamo WiFi Hotspot, Bluetooth i GPS koji također rade besprijekorno. Hotspot sam koristio kada mi nije bilo „kućnog“ interneta, i tu nemam nikakvih primjedbi, osim možda bržeg trošenja baterije, Bluetooth je također ispunjavao svrhu prilikom prebacivanja fotografija, dok je GPS veoma dobar na svim MTK6582 uređajima, pa tako i na ovome. Prvo lockanje je trajalo 30ak sekundi, nakon toga sam svaki put već u roku 10 sekundi imao maksimalno funkcionalan GPS. Isprobao sam ga na trčanju po atletskoj stazi, gdje sam išao 15 krugova, odnosno 6km, s aplikacijom RunKeeper, koja mi je na kraju dala rezultat od 5.94km, što mislim da je stvarno dobro. Također, isprobana je Googleova navigacija, i sve je teklo bez ikakve greške.


Softver i performanse
THL-ove uređaje iz najnovije serije već poslovično pokreće Android 4.2.2 pa tako ni ovaj model nije izuzetak. Ipak, za razliku od nekih drugih braće i sestara, ovaj model donosi posebnu nadogradnju sučelja. Radi se o prilično izmijenjenom sučelju, s drugačijim ikonicama. Izmijenjeno je i polje s detaljima obavijesti i izbornik postavki s dominatnom bijelom bojom. Prilično osvježavajuće nakon svih dosadašnjih uređaja koji su mi prošli kroz ruke.

Sučelje radi besprijekorno i nema tragova bilo kakvom zastajkivanju. Obzirom kako igrice ne igram, tu nisam relevantan davati nikakve izjave, ali pretpostavljam da ne bi trebalo biti problema. Inače, rezultat na Antutu Benchmarkingu je preko 17 tisuća bodova.


Kamera i video
THL W100s dolazi s 8MP kamerom i LED bljeskalicom. Softver kamere je već poznat s drugih modela, a sučelje je jednostavno i prilično logično organizirano s postavkama koje nude uobičajene mogućnosti. Znači, imamo odabir načina snimanja (HDR i panorama), podešavanje balansa bijele boje, ISO osjetljivosti, kao i umetanje filtera. Autofokus omogućuje automatsko prepoznavanje lica i osmjeha, a moguće je odabrati i različite veličine slika (12, 8, 5, 3.2, 2, 1.3, 1 megapiksel, VGA te QVGA).

Fotografije mogu okarakterizirati kao osrednje kad je opća kvaliteta u pitanju, ali su i dalje iznad prosjeka cjenovnog razreda. Određena zamućenja su vidljiva u lošijim svjetlosnim uvjetima, dok su na dnevnom svjetlu, ovisno o izvoru svjetla, mogući neželjeni odsjaji. Bljeskalica je prilično jaka i daje bolje fotografije od većine uređaja iz Kine. Usporedivši ovaj model i Neo, razlika je drastična, u korist THL. Kod Neo-a, usudim se reći, bljeskalica nije nimalo lošija nego u THL-a, ali očito postoji neusklađenost između samoga blica prilikom fotografiranja, jer smiješno je da takva bljeskalica daje tako loše fotografije. Da se nisam uvjerio vlastitim očima kakva je noćna fotografija u THL-a, ne bih vjerovao, ali ovako… Ali priča se da će se s nekom od sljedećih verzija i kod Neo-a to ispravit, ostaje mi čekati i nadati se tomu.

Video je prilično dobar, niti sam neki ekspert niti previše snimam, ali mislim da nema razloga za ikakve primjedbe.


Baterija
Baterija koja se nalazi u uređaju je snage 1800mAh, i prilično sam zadovoljan. Ipak, kada imate uređaj od 3000mAh (Neo N003) koji može bez problema izdržati 2 dana, a nekada i 3, sve ispod toga mi je postalo prosjek, pa tako i ovo. Ipak, sigurno će izdržati cijeli dan. U početku mi je mogla nekih 15ak sati i 4 ipo sata upaljenog zaslona, sada se to već popelo na preko 30 h i preko 5 h zaslona, što je za mene predstavljalo ugodno iznenađenje! Ipak, postoji problem s kalibracijom baterije, a glede toga još ništa nisam radio. Naime, kada baterija dođe do nekih 25-30 posto, veoam brzo se počme prazniti, tako da recimo o 15 posto do gašenja ne prođe niti par minuta. Pretpostavljam da se to može koliko toliko balansirati, ali eto, još mi se nije dalo.


Zaključak
Što reći na kraju? Mobitel me ukupno došao 820 kn, jer je izbjegao carinu, a i da nije, njegova cijena bila bi nekih 1050 kn, što je i dalje veoma pristojna cijena za ovakav uređaj, i zasigurno se bolji neće naći na našem tržištu. Kineza ima svakakvih, od bugovitog W450, preko veema dobrog Tronsmarta TS7 do stvarno veoma kvalitetnog Neo-a N003. Govorim o mobitelima koje sam ja imao. THL je ostavio dojam dosta kvalitetnog i pouzdanog uređaja, i ako godinu dana bude služio svrsi, mislim da je riječ o veoma pametnoj kupnji.

Zadnje izmijenjeno od: pokra89. 10.02.2014. u 23:50.
pokra89 je offline  
Staro 11.02.2014., 08:50   #5803
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,181
baš malo gledam slike od fotića. slike su ok, malo su mutne neke..
chief_wolfinjo je offline  
Staro 11.02.2014., 08:59   #5804
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Da li je netko probao na Cubotu P9 ili bilo kojem drugom Cubotu koristiti druge slusalice sa mikrofon od onih tvornickih?Meni niti jedne druge osim tvornickih ne prepoznaje?
RAUL je offline  
Staro 11.02.2014., 09:34   #5805
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,386
Slike jesu malo mutne i u reviewu su realno opisane kao osrednje. Čini mi se da je moj (bivši) iNew davao nešto solidnije slike.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 11.02.2014., 11:13   #5806
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Bok ljudi...

Imam Cubot P9, i od jučer sam primjetio da mi zvučnik u slušalici mobitela krcka kad sugovornik priča. Prvo sam mislio da je to mozda zasto sto je druga strana pricala na bluetooth slušalicu, a kasnije se ispostavilo da je tako bez obzira na koji način priča sugovornik.

Jel ima neko ideju ili je vec zvucnik crko?
JVC MX-GT88 je offline  
Staro 11.02.2014., 15:39   #5807
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,119
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Da li je netko probao na Cubotu P9 ili bilo kojem drugom Cubotu koristiti druge slusalice sa mikrofon od onih tvornickih?Meni niti jedne druge osim tvornickih ne prepoznaje?

Jup, izgleda da nijedne osim njihovih ne delaju. Ja sam bio primoran na svom Cubotaru GT99 koristiti sluške sa mikrofonom jer mu je BT bio (iz meni nepoznatih razloga) u banani i nije htio surađivati sa BT slušalicom (ostali uređaji uredno rade sa istom) i isprobao sam dva para HTC-ovih sluški i jedne samsungove i na nijednima nije radio mikrofon a na jednim HTC-ovim nije nikaj radilo, e da ni tipke ne rade za javljanje.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline  
Staro 11.02.2014., 20:05   #5808
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Ja sam sada probao slušalice od iNew-a na GT99 i uredno rade. Iako su možda sve to iste slušalice
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 11.02.2014., 20:46   #5809
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ocito ti nepoznati kinezi imaju nekako drukcije zalemljen jack od ovih brand name kineza samsung,htc i ostali?Kod mene Cubot P9 i JVC bluetooth u autu rade bez problema.
RAUL je offline  
Staro 11.02.2014., 20:59   #5810
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
meni sve standardne 3,5mm slusalice uredno rade na TS7, ove koje su s njim dosle su jako lose i zvuk je koma. zato je na kvalitetnijim slusalicama zvuk prilicno dobar
cyclone je offline  
Staro 11.02.2014., 21:03   #5811
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Standardne bez mikrofona rade,ali one sa mikrofonom ne rade.
RAUL je offline  
Staro 11.02.2014., 22:12   #5812
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
...
Je li baterija zbilja od 1800 mAh ili 1500 kao kod W100?
generic je offline  
Staro 11.02.2014., 22:14   #5813
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,119
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Standardne bez mikrofona rade,ali one sa mikrofonom ne rade.
Tako je, stereo sluške rade sve, ali headsetovi baš i ne. Pogotovo kontrole. Barem je takvo moje iskustvo, a i ovo kaj Ag008 veli, možda sve kineske sluške rade
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline  
Staro 11.02.2014., 22:21   #5814
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Je li baterija zbilja od 1800 mAh ili 1500 kao kod W100?
Haha ne znam, nisan gulio foliju
pokra89 je offline  
Staro 11.02.2014., 22:36   #5815
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Danas umro prirodnom smrću moj prvi kinez - Lenovo A800.
WraGG je offline  
Staro 11.02.2014., 22:37   #5816
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
R.I.P.
ECHO je offline  
Staro 11.02.2014., 22:48   #5817
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Danas umro prirodnom smrću moj prvi kinez - Lenovo A800.
Uj! Oš ga slat natrag u čajnu?
Brko je offline  
Staro 11.02.2014., 22:54   #5818
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Kupljen nekad prije 8 mjeseci, čini mi se. Mislim da bi mi se Yeu Man Tse grohotom nasmijao kad bih ga poslao nazad
Rekao sam frendu koji ga je naslijedio da ga ostavi preko noći na punjaču, a ako ne upali ide sutra na stol pa ćemo ga oživljavati.
WraGG je offline  
Staro 11.02.2014., 23:07   #5819
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U svakom slučaju sretno pri oživljavanju.
Brko je offline  
Staro 11.02.2014., 23:50   #5820
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Citiraj:
Autor JVC MX-GT88 Pregled postova
Bok ljudi...

Imam Cubot P9, i od jučer sam primjetio da mi zvučnik u slušalici mobitela krcka kad sugovornik priča. Prvo sam mislio da je to mozda zasto sto je druga strana pricala na bluetooth slušalicu, a kasnije se ispostavilo da je tako bez obzira na koji način priča sugovornik.

Jel ima neko ideju ili je vec zvucnik crko?
Imam isti problem na Hongmiju. Šaljem ga u natrag u Kinu. Minideal.
fora je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na