Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.08.2013., 18:00   #571
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Citiraj:
Autor G1g10 Pregled postova
Zanima me jel moguce raskinuti ugovor 8 mjeseci prije kraja, em mi se stalno slika smrzava (zvao sam ih 100 puta), em internet zna nekad zablokirat.
Ili ako je moguce prebacit se na nekog drugog operatera a da se ne plate neki penali
Mom frendu su ponudili raskid ugovora nakon sto mu nisu mogli rijesit problem stekanja interneta. Ako ti nemogu pruzat uslugu za koju je potpisan ugovor onda nude rjesenje raskida ugovora.ilitiga od.j.ebu te.
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline  
Staro 09.08.2013., 18:18   #572
reezon
Premium
Moj komp
 
reezon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 160
Evo ja danas dobija VDSL2 za munjevitom brzinom od 5Mbit-a :-( jer kao sad sam daleko od centrale (1700m), majku im njihovu. Naravno 2 mjeseca dok sam čeka uslugu i dok sam kontaktira sa njihovom službom nisam bio daleko od centrale i tvrdili su da je sve u najboljem redu. Prošli tjedan mi govore da je odgođeno uključenje za 7 dana iz razloga što je od t-coma zatraženo prebacivanje na paricu udaljenu 600m od stana. Danas dolazi tehničar i govori da ću dobiti 5mbit max ja ono WTF. Onda me zovu za 2 sata iz SKZ da se radi na prebacivanju i da se javim kad probam vezu. Zovem kasnije, ta ista SZK nema blage veze. Mislim koji vrag
reezon je offline  
Staro 10.08.2013., 16:40   #573
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 357
Možete bez problema zatražiti smanjenje računa za mjesec kada ste imali poteškoća, a nakon nekog vremena ako se kvar ne riješi, moraju vam odobriti raskid ugovora BEZ NAPLATE !!
Govorim iz vl iskustva s istim problemima.

BTW vodite si bilješke o svemu, dobro dođu i nakon tel prijave, šaljite im svaki puta mail, ako se problem ponavlja. Mail čisto kao trag da ste prijavili je se preko nekoliko mojih tel prijava kvara "izgubilo" ...
__________________
Mr. Nice je offline  
Staro 10.08.2013., 16:44   #574
reezon
Premium
Moj komp
 
reezon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 160
Danas mi je bio tehničar donijet STB koji je zaboravio jučer te mi kaže da trenutno spremaju uključenje nove centrale 600m od mene pa ako mi zgrada ima proveden kabel koji se može spojit na tu centralu da ću imat punu uslugu. Sad kako ja mogu provjeriti da li zgrada ima mogućnost spajanja?
reezon je offline  
Staro 10.08.2013., 17:50   #575
Josipva
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 33
Citiraj:
Autor reezon Pregled postova
Evo ja danas dobija VDSL2
Kada si potpisao ugovor ?
Josipva je offline  
Staro 10.08.2013., 18:48   #576
reezon
Premium
Moj komp
 
reezon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 160
neznam sad tocno. 2-3 dana nakon sto su pustili ponudu. u 6. mjesecu. Koliko si daleko od centrale?
reezon je offline  
Staro 10.08.2013., 19:21   #577
Josipva
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 33
ja cekam jos da me ukljuce, potpisao 10.6. , udaljen nekakvih 900-1000m
Josipva je offline  
Staro 10.08.2013., 23:26   #578
reezon
Premium
Moj komp
 
reezon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 160
Citiraj:
Autor Josipva Pregled postova
ja cekam jos da me ukljuce, potpisao 10.6. , udaljen nekakvih 900-1000m

E onda bi moga imat 20mbit-a bez većih problema. Meni su rekli da se strpim još malo, da moraju pustit novu centralu koja je 600-700m od mene pa ako postoji mogućnost spoja na tu novu centralu da će me spojit odma. Inače fritzbox je zvijer. Ja zasad imam 9,5 MBit download i 1MBit upload dok mi tv ne radi, kad radi tv onda download je negdi od 5,5-6,3 Mbita. Jedino je ping visok al prijavljeno je i tehničar na terenu mi je reka da će to u ponediljak sredit.
reezon je offline  
Staro 11.08.2013., 10:24   #579
msp-2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: karlovac
Postovi: 38
Spoje jednog covijeka i to prvo onog na 1700m to su spojili sam zato da prekines ugovor
msp-2 je offline  
Staro 11.08.2013., 12:47   #580
shaft
Registered User
Moj komp
 
shaft's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Spojen i meni VDSL, udaljenost do centrale cca 700-800 m

Parametri sa sx763: LINK

Brzina iz Fritz-a: LINK

Ovo je samo ukratko da vidite što možete očekivati što se tiče brzina.
Zasad zadovoljan, nema prekida, u praksi je dowload čistih 2 MB/s, jedino je ping malo viši, ali to mi trenutno nije toliko bitno...
shaft je offline  
Staro 11.08.2013., 13:35   #581
reezon
Premium
Moj komp
 
reezon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 160
Citiraj:
Autor msp-2 Pregled postova
Spoje jednog covijeka i to prvo onog na 1700m to su spojili sam zato da prekines ugovor

Haha. Da. Kažem, nude mi downgrade na ADSL što me skuplje izađe mjesečno Pričekat ćemo puštanje u rad nove H1 centrale 600m od moje kuće pa budemo vidili...

Jel zna iko kako provjeriti da li imam provedene kablove koji se mogu spojit na novu centralu. AKo ima koji T-comovac ode na forumu PM-ajte me
reezon je offline  
Staro 11.08.2013., 14:38   #582
Josipva
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 33
Citiraj:
Autor shaft Pregled postova
Parametri sa sx763: LINK
Onda bi ja mogao dobru brzinu ostvariti sa ovakvom vezom? Btw, koliki ti je ping u prosjeku?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	veza.png‎
Views:	284
Size:	14.1 kB
ID:	12281  
Josipva je offline  
Staro 11.08.2013., 15:12   #583
reezon
Premium
Moj komp
 
reezon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 160
Po parametrima moga bi imati od 18-20mbit, udaljen si otprilike 1km od centrale, taman granica za VDSL. Ping je visok. oko 133, ali tehničar koji mi je spaja u subotu tv reka je da zna u čemu je problem i da će u ponedjeljak riješiti to na centrali.


Citiraj:
Autor Josipva Pregled postova
Onda bi ja mogao dobru brzinu ostvariti sa ovakvom vezom? Btw, koliki ti je ping u prosjeku?
reezon je offline  
Staro 11.08.2013., 16:41   #584
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,200
Evo jedno padobransko pitanje.
Budući da mi 18.8. istječe 2g ugovorne obveze kod tscuma, koju plaćam 400kn svaki mjesec (max3L - 4mbit flat, telefon, maxtv+extra+sportski paket), prešao bi na H1 trio+10mbit doplata, budući da mi se iskonova ponuda ne sviđa, a bome ni vipova. Drugo mislim da nemam ništa ovdje u Jasenovcu dostupno, a sa ovim od h1 bi imao skoro duplo manje račune.
Pa pitanje za korisnike, prvenstveno ove iz manjih sredina, kako ste zadovoljni uslugom, i eventualnim rješavanjem problema?? Te me zanima procedura s tscumom, mogu li ostaviti tscum dok ovi ne donesu opremu, ili automatski kad dam h1 odobrenje da me razriješe starog operatera, prestaje usluga kod tscuma, pa nek čekam opremu od h1, kad dođe dođe (pitam jer sam tscum korisnik otkad znam za sebe, ali do.izdilo mi je plaćat duplo više)??
Hvala unaprijed.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 11.08.2013., 16:48   #585
reezon
Premium
Moj komp
 
reezon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 160
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Evo jedno padobransko pitanje.
Budući da mi 18.8. istječe 2g ugovorne obveze kod tscuma, koju plaćam 400kn svaki mjesec (max3L - 4mbit flat, telefon, maxtv+extra+sportski paket), prešao bi na H1 trio+10mbit doplata, budući da mi se iskonova ponuda ne sviđa, a bome ni vipova. Drugo mislim da nemam ništa ovdje u Jasenovcu dostupno, a sa ovim od h1 bi imao skoro duplo manje račune.
Pa pitanje za korisnike, prvenstveno ove iz manjih sredina, kako ste zadovoljni uslugom, i eventualnim rješavanjem problema?? Te me zanima procedura s tscumom, mogu li ostaviti tscum dok ovi ne donesu opremu, ili automatski kad dam h1 odobrenje da me razriješe starog operatera, prestaje usluga kod tscuma, pa nek čekam opremu od h1, kad dođe dođe (pitam jer sam tscum korisnik otkad znam za sebe, ali do.izdilo mi je plaćat duplo više)??
Hvala unaprijed.

jednostavno je. H1 ti sav prijenos rješava, ti t-comu ništa ne trebaš slat. Jedino je neka priča kružila da ih moraš zvat da ti ukinu mail adresu i adsl lozinku inače ti naplate 100kn mjesečno al mislim da to više nije tako.
reezon je offline  
Staro 12.08.2013., 11:40   #586
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Isto pitanje kao i jopis.Nakon sto m drkavi tscum htio ozeniti za nemalih 400 kn presao bih na H1. Zanimaju me osobna iskustva s internetom, televizijom, uslugom opcenito ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 12.08.2013., 11:59   #587
KrpaZG
Brazilian Jiu-Jitsu
 
KrpaZG's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Munich
Postovi: 240
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Isto pitanje kao i jopis.Nakon sto m drkavi tscum htio ozeniti za nemalih 400 kn presao bih na H1. Zanimaju me osobna iskustva s internetom, televizijom, uslugom opcenito ?
Ista prica kao i kod tebe....zenili me za 400kn svaki mjesec pa sam ih odjebo.
H1 internet 8mbit+ telka (+mozes si birat 4 programa besplatno uz osnovni paket sto je za mene veliki +) i telefon. Račun 230kn. Cekam da mi dode ugovor da potpisem za VDSL i onda bu to preporod.....svi su srali po H1 ali to nisu ni oni bili krivi jer ih je t-šrot kocio i nije davao da se prebace korisnici.

svaka preporuka za H1
__________________
1,2,3,4 ......
KrpaZG je offline  
Staro 12.08.2013., 15:44   #588
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
Ja isto frisko na H1 nakon Scuma, nije uopce bilo dvojbe cim su postali dostupni. 220 kn za trio sa 8 mbita. Bez ikakvih problema do sad, szk efikasna, a i sami uredjaji su solidan apgrejd, od izgleda i velicine do funkcionalnosti
Interpol je offline  
Staro 12.08.2013., 17:10   #589
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 537
Totalno njubovsko pitanje ali moram i ja jedno
Kada se govori o ovim VDSL brzinama od 20+ Mbps, je li ta brzina moguća s tim fritz routerom putem wlana ili samo putem fiksnog kabela?
Jer se na jedno računalo spajam wlanom pa da ne bi bilo "nisam znao"
__________________
In Construction...
Botlorn je offline  
Staro 12.08.2013., 17:13   #590
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Jedino telka na H1 po meni nije na razini . Ima manje opcija od NaxTV-a, ne moze se na toliko programa gledat unatrag kao na MaxTV-u. Snimanje je isto bezveze jer se snima na disk. Ali za 200 kuna nema bolje. U biti, ima miki benetti, ali oni nisu dostupni ni po cijelom Zagrebu, a kamoli u manjim sredinama.
tutix je offline  
Staro 14.08.2013., 10:04   #591
msp-2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: karlovac
Postovi: 38
Pitanje za ove kojima je doso VDSL dali vam je dolazio tehnicar doma ili su poslali postom router i sam ga spojis. Nemislim davat 500kn da mi dodje doma netko spojit dve zice
msp-2 je offline  
Staro 14.08.2013., 10:18   #592
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
I ja sam zainteresiran za prijelaz sa T-coma na H1 mrežu ili Optimu i to mi je jedino dostupno pa ako ima neka dobra duša sa podrućja Vukovara-Borovo naselja neka podijeli iskustva glede pružene usluge i radi li to OK jer bi uzeo komplet neki trio paket do cijene od 250kn što obje navedne mreže nude sa osnovnom brzinom od 4mbit-a.Uzeo bi na 12mj. da isprobam za početak ako valja nije problem produžiti ugovor.
Imam ugovornu obavezu do 12.10. ali pošto imaju obje mreže neke akcije do 31.08. razmišljam da podnesem zahtijev za raskid iotplatim preostali iznos T-comu kojem sam poslao mail da vidim o kojem se iznosu radi te koliko bi me ta solucija koštala.

Hvala.
ECHO je offline  
Staro 14.08.2013., 10:25   #593
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Ja sam jucer podnio zahtjev pa ti javim kad dodje (borovo naselje ) . Trio bit usluga sa 10 mbit 279 kn
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 14.08.2013., 13:00   #594
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Ja imam Optimu jos od rane 2010. 10mbit. Nikakvih problema s vezom osim kada je prvi ruter zezao, ali su ga promijenili nakon jednog poziva.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline  
Staro 14.08.2013., 13:36   #595
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 996
Evo da i ja podijelim iskustvo sa H1.

Jos 30.7. su pustili signal ali sam tada isao na more pa nisam ni isprobao do prije par dana...

Za sada nema nikakvih pucanja veze i slicnih sranja...uzeo sam trio paket sa 8mbps, torrenti se skidaju vecinom na 900-950kb/s tako da sto se tice brzine downloada sve ok samo sto je upload spor no dobro...Ping mi je oko 40 sto je isto dobro...

H1TV nije los samo sto mi je upalo u oko to da na onom šrot-recieveru za H1TV ima ulaz za antenu i izlaz da se moze spojiti opet antena u TV...po nekoj logici onda bi trebao moci gledati na TV-u nase programe bez da je upaljen H1TV reciever, ali guess what, TO SE NEMOZE!....mislim ono...WTF..zasto onda uopce ima na tom recieveru izlaz za antenu?

E da, H1TV mi nije prikazivao sve programe kada sam tek slozio to, neka njihova greska je bila pa sam ih zvao i mogu reci da im je dobra korisnicka sluzba, odmah su to rijesili.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline  
Staro 17.08.2013., 21:42   #596
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Šrot receiver? nemaju li oni onaj interaktivni receiver sa fejsom i pizdarijama ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline  
Staro 18.08.2013., 20:09   #597
reezon
Premium
Moj komp
 
reezon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 160
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Šrot receiver? nemaju li oni onaj interaktivni receiver sa fejsom i pizdarijama ?
Ma receiver (STB) je super. Možeš streamat video,slike,glazbu sa kompa, NAS-a, vanjskih diskova, ako instaliraš serviio možeš streamat i kanale preko interneta (ja npr. imam tako ESPN 1,2,3, američki CBS, ABC, BBC 1 i 2, ITV...) To im je jedna od rijetkih stvari koja razvaljuje, taj njihov STB. Tako da nema prigovora što se toga tiče.
reezon je offline  
Staro 18.08.2013., 20:34   #598
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,476
Pa cek kako onda imas i receiver i stb ? Ne razumijem dali ti i xtreme96 pricate o istom? on kaze da je srot ti kazes da je super
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 18.08.2013. u 20:49.
JuiceBox je offline  
Staro 21.08.2013., 08:14   #599
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 892
Koliko je uobičajeno povremeno zamrzavanje slike na TV-u? Ono, smrzne se na sekund, malo pikselizacije i onda je opet normalno
Interpol je offline  
Staro 25.08.2013., 11:09   #600
reespect
Premium
 
reespect's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zege
Postovi: 108
Meni se slično dešavalo prije (neka žuta crta) sad je zadnjih godinu dana ok.Eventualno zna trznut navečer za lošeg vremena i to rijetko.
reespect je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na