Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2005., 22:53   #1
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Windows Server 2003 Compute Cluster Edition

Link nije potpun, pa koga zanima evo punog linka:
http://news.com.com/Windows+for+supe...3-5598603.html

Komentar na vijest mi je malo debilan ("Čak se navodi da bi trebali biti izravna konkurencija Red Hatu Linuxu, što je samo po sebi začuđujuće jer je time Microsoft i sam priznao da u nečemu nije najbolji. "), i samo pokazuje da pisac vijesti na PCEu nije niti procitao vijest koju prenosi sa c|net-a.

Kao sto u prvih dvije-tri recenice vijest na c|net-u kaze: "Microsoft is aiming to have its first cluster version of Windows ready in time for a supercomputing conference this fall.". To je definitivno polje za koje Microsoft jos nema nikakvo rijesenje (Win2003 Enterprise Server nudi samo 1+1 cluster, gdje jedan radi, a drugi ceka da prvi prestane raditi).

Nije niti cudno sto iz Microsofta izjavljuju: "We want to be competitive with something like Red Hat.", jer na tom podrucju definitivno vladaju Linux/UNIX OS-ovi.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2005., 15:36   #2
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ne, ti ponovo izvlačiš stvari iz konteksta, i nisam iz prve rečenice naučio kakva je stvar s microsoftom i clusterima.
moj komentar se odnosio na microsoftov stav prema tržištu u trenutku predstavljanja vlastitog proizvoda, jer je microsoft do sada za apsolutno svaki svoj proizvod tvrdio da je najbolji iako nisu imali nikakve šanse protiv konkurencije.

savršen primjer je access prije nekoliko godina, kada je microsoft tvrdio da je access zakon, naj naj naj, blablabla, a apsolutno je poznato da nije niti do nožnog palca oracle developeru, čak niti za male bazice.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2005., 22:08   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Horza
ne, ti ponovo izvlačiš stvari iz konteksta, i nisam iz prve rečenice naučio kakva je stvar s microsoftom i clusterima.
moj komentar se odnosio na microsoftov stav prema tržištu u trenutku predstavljanja vlastitog proizvoda, jer je microsoft do sada za apsolutno svaki svoj proizvod tvrdio da je najbolji iako nisu imali nikakve šanse protiv konkurencije.
Iz kakvog sad konteksta? U Microsoftu se nadaju da ce na tom podrucju konkurirati OS-ovima kao sto je Red Hat zato sto jos uvijek NEMAJU proizvod za to podrucje. Kako tvrditi da si superioran na nekom podrucju ako zapravo nemas proizvod na doticnom podrucju? Razmisli malo.

Citiraj:
Originally posted by Horza
savršen primjer je access prije nekoliko godina, kada je microsoft tvrdio da je access zakon, naj naj naj, blablabla, a apsolutno je poznato da nije niti do nožnog palca oracle developeru, čak niti za male bazice.
Nisam programer pa ne mogu prokomentirati tvoju usporedbu.
S druge strane, marketing prodaje proizvode, pa se uopce nije za cuditi kada proizvodjac (kao npr. MS) za neki svoj proizvod (u tvom primjeru Access) tvrdi da je superioran. Ipak, imam osjecaj da si sada ti malo ovo izvadio iz konteksta (usporedjujuci cisti marketing i misljenje dijela programera), jer MS je Access reklamirao za potrebe manjih i srednjih firmi (nakon Accessa je tu ulogu preuzeo MS SQL), dok je za ozbiljne stvari uvijek (tocnije od kada su ga kupili) imao Navision.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2005., 12:25   #4
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
pa upravo to i govorim !
microsoftov marketing, kao i velikog broja firmi koje si to mogu dozvoliti, se oduvijek bazirao na veličanju vlastitog proizvoda i negiranju konkurencije, kao "linux-što je to?". kod ovih windoza su krenuli malo razumnijim putem.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2005., 21:29   #5
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by Horza
pa upravo to i govorim !
microsoftov marketing, kao i velikog broja firmi koje si to mogu dozvoliti, se oduvijek bazirao na veličanju vlastitog proizvoda i negiranju konkurencije, kao "linux-što je to?". kod ovih windoza su krenuli malo razumnijim putem.
mislim da je ovaj put premec u pravu. jer je u vijesti bilo napisano "MS je rekao da će konkurirati Red Hatu i ekipi". Što je točno i nimalo čudno, jednostavno jer MS nije mogao reći da je DO SADA konkurirao kad nije imao takav proizvod na tržištu, a kako ga nisu imali, tako ga nisu ni mogli reklamirati. Sad kad je došao, sad će ga reklamirati kao najbolji
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2005., 00:46   #6
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
a ja sam mislio da će kao i prije reći nešto u stilu : napokon je došao "the" OS za clustere, da je bolji i napredniji od svega do sada, da donosi amazing fićure i bla bla bla...

sorry ako se ne slažete da je 180˙ zaokret u marketinškoj politici mala stvar, ali kada jedna korporacija takvog kalibra toliko promjeni image, meni prorade klikeri, pa mi se po glavi motaju pitanja tipa:

dali to rade da ne bi skretali pažnju na sebe jer osim novog IE ne namjeravaju raditi ništa konkretno,

ili možda imaju nekoliko aduta pa se sada malo uvlače u sebe da bi napravili veći boom

ako je prvo, dali namjeravaju spuštati cijene

ako je drugo, dali namjeravaju spuštati cijene
:confused:
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2005., 10:59   #7
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by Horza
a ja sam mislio da će kao i prije reći nešto u stilu : napokon je došao "the" OS za clustere, da je bolji i napredniji od svega do sada, da donosi amazing fićure i bla bla bla...


S ovime se slažem, ali ono za šta se premec uhvatio je nespretno napisana vijest u kojoj je pisalo

"Čak se navodi da bi trebali biti izravna konkurencija Red Hatu Linuxu, što je samo po sebi začuđujuće jer je time Microsoft i sam priznao da u nečemu nije najbolji."

U čemu je stvar? Kad ti izbaciš na tržište proizvod nakon nekog drugog, ko je tamo već jako dugo, onda si ti njemu konkurencija (ali i on tebi, samo što ti moraš osvajati tržište, on ne mora). I MS će opet reći "mi imamo najbolje", samo što ovo spominjanje konkurencije nema veze sa time ko je najbolji, nego ko je prvi. I MS to može slobodno reći jer je tojednostavno dokaziva činjenica.
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na