Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.07.2010., 17:40   #391
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Fotke su pusiona za usporedbu, ali moram priznat da je ekran na Desireu totalno user-unfriendly za direktno na sunce (citaj: na plazi je pusiona, u birtiji pokraj plaze je ok ).

A i baterija nije toliko tragicna, osim ako nemas 500 kuna prosjek mjesecno na mobitelu pa ju ocijedis za 18 sati
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 19.07.2010., 17:44   #392
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 786
pa vidiš da je krivi fokus kod htca, nokia je dobro ispala
glista je offline  
Staro 19.07.2010., 17:59   #393
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 407
Teško je to usporediti preko slika...
Malo promijeniš kut i sve je drugačije.
georgy je offline  
Staro 19.07.2010., 18:13   #394
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sa Marketa?
Da


Citiraj:
Ah, nisam te mogao dočekati i dao sam se u flešanje. Sve već odrađeno, šljaka, ali nisam previše zadovoljan rezultatima trajanja baterije. Čak sam i clock podesio na max 800 mhz, ali čini mi se da baterija prebrzo ide dolje. Budem sutra detaljnije testirao. Ugl većina se žali na taj v14 kernel, ali nigdje nisam uspio naći v11 za stock (autor ih je micao kako je izbacivao nove verzije).
Bitno je tocno pratiti upustva flasha. Neki ROMovi traze prvo instalaciju kernela pa onda ROM.a Takodjer obavezan je wipe user date.a/cachea a neki traze i wipe Dalvik cache.a

Citiraj:
Za root sam imao spremno mali milijon tutoriala i fajlova - a onda je izašao tutorial za revoked:
http://myhtcdesire.com/modding/how-t...asily-method-1
Postoji i metoda rootanja iz Windowsa, ali je zezancija sa driverima - preporuka: Linux. Sam postupak traje max 5min.
Nisam isprobao, budem, thx


Citiraj:
Vezano za vidljivost, jel vi tražite da se vide boje ili tekst? Jer ja boje nisam vidio ni na E71, dok tekst vidim jednako dobro na Desireu kao i E71. Baš sam danas bio vani i dokle god izbjegavaš da ti refleksija od sunca ide u oči, ekran je čitljiv uz max. brightness. Poruke sam slao, valjda to nešto govori
Mozda mi dole u Dalmaciji imao drukcije sunce
Ne, ozbiljno, na suncu ne vidim apsolutno nista, na istim lokacijama recimo na plazama, na ex. iPhoneu sam mogao bez vecih poteskoca procitati uglavnom sve, dok kod Desire.a nema sanse bez da mu napravim sjenu s rukom.

jucca je offline  
Staro 19.07.2010., 18:45   #395
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Šta ste se uhvatili baterije na Desire, bez problema izdrži 24 sata, navečer na punjač, ujutro spreman za novi radni dan.
Imam dnevno od 60-100 poziva, cca oko 1h-2h razgovora, poruka barem 10, wifi mi je uključen kada sam kod kuće cijelo vrijeme i mobitel izdrži cijeli dan bez problema, bude na oko 20-30% na kraju dana.

Sada kada sam na moru i imam možda 3-4 poziva max 10minuta na dan, 10tak poruka, malo igranja šaha i connect 4 i baterija mi izdrži 3 dana bez problema.

Što se tiče ekrana ja ne kužim kako se tu može braniti ekran. Ekran je šrot na direkt suncu, pokidam se da išta vidim, ali čim ima neke sjene da ne tuče sunce direktno sve se vidi ok.
Mikeyy je offline  
Staro 19.07.2010., 19:58   #396
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
Budimo realni - velika većina današnjih ekrana na mobovim/laptopima ima problema s čitljivošću kad sunce udara direkt u njih. Ne pomaže tu ni TFT, IPS, (Super) AMOLED, Retina ili neka druga điđa-miđa. Kolor ekrani imaju tu manu. Uzmite neki prastari mob sa crno-bijelim ekranom i čitljiv je i pod saharskim suncem. Hebiga, nijedna tehnologija nije savršena.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 19.07.2010., 20:14   #397
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
istina ali opet stavi xperiu x10 naspram desire-a razlika je ogromna....
Sonic1984 je offline  
Staro 19.07.2010., 20:53   #398
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,848
@jucca: Pod A2SD na Marketu ne nalazim ništa, ali nije li to možda malo delikatniji postupak od skidanja i instaliranja sa Marketa. Čitao sam svakakvih tutoriala i nigdje se ne spominje Market Tnx!

@Matta: Prema slikama ovaj prikaz na Desireu je užas, ali evo opet moram priznati, danas sam se skitao po suncu oko 4h i normalno sam se navigirao kroz menije i koristio mobom (izravno sunce, ne u sjeni). Provjeri si brightness, isključi automatic i stavi na full - u suprotnom se fakat niš ne vidi, evo toliko mogu reći. Al dobro evo, neću više oko ekrana spamati, ugl ja zadovoljan.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 19.07.2010., 21:25   #399
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
kada ste već pokrenuli raspravu oko prikaza ekrana:

u vezi vidljivosti na suncu; često koristim gps-plotere i radare koji se koriste u nautici.
oni koriste tft ekrane koji su vidljivi na suncu gotovo jednako kako i u hladu.
također se radi o tft lcd ekranima. koji je razlog da se takvi ekrani ne koriste na mobitelima?
mymoon je offline  
Staro 19.07.2010., 21:25   #400
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
@jucca: Pod A2SD na Marketu ne nalazim ništa, ali nije li to možda malo delikatniji postupak od skidanja i instaliranja sa Marketa. Čitao sam svakakvih tutoriala i nigdje se ne spominje Market Tnx!
Evo ti screenshoot, meni ga uredno nadje na marketu:

jucca je offline  
Staro 19.07.2010., 21:54   #401
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
Koje su postavke za net na vipu (desire), jerbo nikako mi se nezeli spojiti preko EDGEa ili 3G-a samo wifi :-/...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline  
Staro 19.07.2010., 21:56   #402
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Koje su postavke za net na vipu (desire), jerbo nikako mi se nezeli spojiti preko EDGEa ili 3G-a...
znam da je falinga u automatskim postavkama, pogledaj pod proxy pise ti 212.91.99.9 a treba bit 212.91.99.91
APN je data.vip.hr
jucca je offline  
Staro 19.07.2010., 22:03   #403
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,823
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Nemam baš nikakve simpatije prema mobu kojem baterija ne izdrži ni dan ali ovo nije "malo mutno" nego je žalibožepara ako je to stvarno EOS 350 a ovakve slike si postao...

A jbga, sta ste se uvatili toga k'o pijan plota ?
Vani plus 40 a ja se nadvirujem preko stolice da ne uhvati moj odraz a da opet bude blizu. Da ne govorim da mi drhte ruke od 5 sati nocnog sna vec pola mjeseca. Vidis da je Nokia ispala dobro. Kad sam skinuo slike na komp vidio sam da je HTC ispao mutan ali nije mi se opet dalo postavljati scenu na plus 42.

Mutnoca na stranu, ekran je stvarno jako jako tesko citljiv na suncu. Omnia HD koju sam imao jedno vrijeme je patila od iste boljke posto je takodjer AMOLED ekran...
__________________
Matta je offline  
Staro 19.07.2010., 22:15   #404
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
znam da je falinga u automatskim postavkama, pogledaj pod proxy pise ti 212.91.99.9 a treba bit 212.91.99.91
APN je data.vip.hr
Tnx jedinica je mrtva falila, jos gledam radi gtalk, radi uredno update vremena, rss-ove vuce ali nikako browser, sad radi
Tnx jos jednom...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline  
Staro 19.07.2010., 22:23   #405
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,848
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Evo ti screenshoot, meni ga uredno nadje
Cudno, meni baca samo ovaj Beads. Znaci u principu formatiram karticu, kreiram ext3 particiju i instaliram to? Moram priznat da nisam nasao tutorial baziran na a2sd aplikaciji, imas ti stogod?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 19.07.2010., 22:41   #406
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Cudno, meni baca samo ovaj Beads. Znaci u principu formatiram karticu, kreiram ext3 particiju i instaliram to? Moram priznat da nisam nasao tutorial baziran na a2sd aplikaciji, imas ti stogod?
Probaj negdje naci a2sd.apk file, pa instaliraj rucno.

Ja nisam kreirao EXT particije, posto na 2.2 to nije potreba radit, tako da nisam nikad to radio nit trazio tutoriale.
jucca je offline  
Staro 19.07.2010., 22:45   #407
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ovim slikama klap, klap.

Može li mi netko reći da dotični gospon nije usporedio jedan touchscreen mobač sa ogromnim ekranom sa jednom nokijom bez toucha.
Kaj se tiče prave usporedbe
http://www.engadget.com/2010/06/21/s...unlight-fight/

I koliko god neki bili više čitljivi od drugih, nitko neće koristiti mobač tako bez da napravi makar od sebe sjenu.

Činjenica je da AMOLED pati malo više na suncu, od SAMOLEDa i TFTa. Činjenica je da AMOLED i SAMOLED izgledaju zamjetno bolje indoors. Ako ti se to ne sviđa. Nemoj kupit.
 
Staro 19.07.2010., 23:20   #408
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ovim slikama klap, klap.

Može li mi netko reći da dotični gospon nije usporedio jedan touchscreen mobač sa ogromnim ekranom sa jednom nokijom bez toucha.
Kaj se tiče prave usporedbe
http://www.engadget.com/2010/06/21/s...unlight-fight/

I koliko god neki bili više čitljivi od drugih, nitko neće koristiti mobač tako bez da napravi makar od sebe sjenu.

Činjenica je da AMOLED pati malo više na suncu, od SAMOLEDa i TFTa. Činjenica je da AMOLED i SAMOLED izgledaju zamjetno bolje indoors. Ako ti se to ne sviđa. Nemoj kupit.


vise nas u ovom threadu je nezadovoljno ekranom, ja sam usporedio sa iPhoneom, a da sam znao da je ovako lose, mob vjerovatno ne bi ni kupio. Citao sam review.e prije kupnje, spominjalo se da je slabiji na suncu ali sam ocekivao bar doneklu citljivost. Nakon desetak kila mobitela sto sam imao, nikad nisam trebao koristiti drugu ruku da bi procitao sto pise, i smeta me sto sad povrh sve te silne nove tehnologije to moram radit.
jucca je offline  
Staro 19.07.2010., 23:52   #409
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Malo preuveličavate problem.
Istina da čitljivost nije bog zna kakva, ali se pri najvećem brightnessu vidi ok, definitivno ništa puno lošije od iphonea (BTW - veća reza - manja vidljivost, tj veći pixeli - bolja vidljivost).

U Desireu je senzor malo u banani i kad je vrlo jako sunce, svjetlina mu je na 50% ili koliko već i onda je vrlo loš, ali kad digneš na 100% onda je ok, iskoristivo.

Čim se ode u sjenu, ekran je odličan.

P.S. Nije vam zdravo biti na suncu sad u ljeto
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline  
Staro 20.07.2010., 00:01   #410
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Mislim da uspoređivati najnoviji ekran od Iphone 4 nema apsolutno NIKAKVOG smisla sa HTC Desireom. Za usporedbu imate Samsung koji i košta više (o cijeni iphone 4 da ne govorim).

Desire se čist oke vidi na suncu. I to ne mislim na suncu hodajući u 13:00 sati popodne sa mobitelom u ruci okrenutim prema gore bez hlada. Dva od tri puta kaj sam koristio mobač da vidim dal je to ono kaj želim je bilo preko dana sada po ljeti na ljetnoj terasi i sve super.

Ovo mi počinje zvučati kao da se netko žali kaj je kupio plazmu sa staklenim ekranom bez AR filtera i strpao ju uz more na ljetnu terasu, pa se čudi kaj se ne vidi.

Anyway. Kome se ne sviđa Desire sa AMOLEDom, neka se strpi i naruči izvana onda sa TFTom kojeg izgleda već ima po tržištima vani :P
 
Staro 20.07.2010., 00:04   #411
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,848
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Probaj negdje naci a2sd.apk file, pa instaliraj rucno.

Ja nisam kreirao EXT particije, posto na 2.2 to nije potreba radit, tako da nisam nikad to radio nit trazio tutoriale.
A mislim da to nije to što meni treba - imam 2.1 i ne vjerujem da mi jedna aplikacija može upaliti a2sd :\

Anyway, šta imaš flešano gore i kako si zadovoljan? Tnx, to bi bilo sve zasad
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 20.07.2010., 00:08   #412
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
A2SD i jest aplikacija
Imam 2.2 gore, zadnji radio, rootan, uglavnom zadovoljan sam, baterija traje malo vise, WiFi malo bolje hvata, itd., nista spektakularno u odnosu na 2.1 ali bolje u svakom slucaju.
jucca je offline  
Staro 20.07.2010., 08:35   #413
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,368
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 20.07.2010., 08:54   #414
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,823
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ovim slikama klap, klap.
Vec sam objasnio o cemu je rijec. Ne pilaj vise.


Citiraj:
Može li mi netko reći da dotični gospon nije usporedio jedan touchscreen mobač sa ogromnim ekranom sa jednom nokijom bez toucha.
I kakve bi sad to trebalo imati veze ? Ja nisam isao pokazati nesto tipa "ovaj ekran je bolji od ovog" i slicno, nego cisto ekrane na suncu od dva mobitela koje trenutno posjedujem. Da sam imao N97 - stavio bih N97, da sam imao iPhone - bio bi on na slici.



Citiraj:
Kaj se tiče prave usporedbe
http://www.engadget.com/2010/06/21/s...unlight-fight/

I koliko god neki bili više čitljivi od drugih, nitko neće koristiti mobač tako bez da napravi makar od sebe sjenu.

Navodis link na "pravu usporedbu" a ovi gore ne da ne prave sjenu nego jos gledaju da sunce pici ravno na mobove a meni napises da nitko nece koristiti mob direkt na suncu.
Reality check - vecina ljudi, kad hoda ulicom napr., nece se okretati u smjer od sunca da napravi sjenu ili dizati ruku da pokriju sunce nego ce se kretati normalno i tipkati kako hodaju. Da, mogli bi stati i zavrsiti sta vec trebaju zavrsiti ali to je vec Apple-ovsko rjesenje (citaj: ako gubis signal - drzi mob samo sa dva prsta).


Citiraj:
Činjenica je da AMOLED pati malo više na suncu, od SAMOLEDa i TFTa. Činjenica je da AMOLED i SAMOLED izgledaju zamjetno bolje indoors. Ako ti se to ne sviđa. Nemoj kupit.
Ma bravo lumenu. Bez tebe ne bi dosli do takvih zakljucaka.

Da ne duljimo sa glupom raspravom vise: cinjenica da Desire imam vec tri mjeseca sama govori da su plusevi moba veci nego njegovi minusi i da mi ekran necitljiv na suncu ne smeta toliko da bi ga se rjesio.
Da mu ekran smrdi na suncu, to stoji, bar tucetu ljudi ovdje koji ga imaju. Potpuno je nevazno iz kojeg razloga jer ovdje pricamo o mobu kao takvom, njegovim vrlinama i manama, a ne o tehologiji izrade ekrana.
__________________
Matta je offline  
Staro 21.07.2010., 00:07   #415
igor_2307
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
Pa ono sto se tice ekrana je da malo je teze za vidjet ali nije nemoguce....ali opet pa nisam u pustinji di nema zrno hlada i bas moram po najvecem suncu picit po desire-u il nekom drugom smartfonu.... ak mi tolko smeta sklonim se u hlad i vidim sve..... inace mobitel je odlican, ima tu i tamo kojih bagova (a koji mob nema) i eventualno grca malo na najnovijim 3d igrama ali to je do igre ne do moba jer nemoze stekat nesto sto ima 1ghz proc..... a baterija je cak i dobra....naravno da je namjenjeno da se po njemu radi sve i svasta, zato i je smartfon.... ali ako se koristi normalno...par poziva, par poruka eventualno wifi il 3g kad odes na fejs i ta sranja traje i po 3 dana.... sve u svemu odlican je
igor_2307 je offline  
Staro 21.07.2010., 02:14   #416
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Imam problem sa sinkronizacijoj kontakata, odnosno zelio bi prebaciti sve kontakte na google contacts radi backupa.

Odem pod settings->data synchronization-> i tu onda imam 3 izbolrnika google/exchange/pc

Pod google imam gmail/calendar/contats i "napravim" sinkronizaciju pojavi se zelena kvacica kored "contats" ali naravno, odem pogledat i nema nikakvih kontakata na www.google.com/contacts.

Odem u imenik na Syn exchange contacts, upise sve sto treba (username/pass) i ne zeli mi se spojit javlja "Authentication failed. Please verify username/password"

Naravno sve sam 10 puta provjerio i sve je ispravno upisano. Ako netko zna, bio bi mu zahvalan.


LP
__________________

srale7 je offline  
Staro 21.07.2010., 08:34   #417
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,449
Probaj setirat kao exchange account. Takodjer moras u gmailu to i omoguciti.
jucca je offline  
Staro 21.07.2010., 08:40   #418
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Imam problem sa sinkronizacijoj kontakata, odnosno zelio bi prebaciti sve kontakte na google contacts radi backupa.

Odem pod settings->data synchronization-> i tu onda imam 3 izbolrnika google/exchange/pc

Pod google imam gmail/calendar/contats i "napravim" sinkronizaciju pojavi se zelena kvacica kored "contats" ali naravno, odem pogledat i nema nikakvih kontakata na www.google.com/contacts.

Odem u imenik na Syn exchange contacts, upise sve sto treba (username/pass) i ne zeli mi se spojit javlja "Authentication failed. Please verify username/password"

Naravno sve sam 10 puta provjerio i sve je ispravno upisano. Ako netko zna, bio bi mu zahvalan.


LP
Koliko sam ja shvatio sistem nemožeš sinkronizirati PEOPLE sa GOOGLE imenikom. Nego trebaš napraviti export kontakta sa PEOPLE i onda importirati pod GOOGLE imenik (nisam siguran da li to možeš napraviti na mobu, ali možeš importirati na gmail direktno). I on tada će on sinkronizirati bez problema, PEOPLE imenik na mobu možeš isključiti i sve nove kontakte sačuvati u GOOGLE imenik.
Mikeyy je offline  
Staro 21.07.2010., 08:51   #419
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,823
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Koliko sam ja shvatio sistem nemožeš sinkronizirati PEOPLE sa GOOGLE imenikom. Nego trebaš napraviti export kontakta sa PEOPLE i onda importirati pod GOOGLE imenik (nisam siguran da li to možeš napraviti na mobu, ali možeš importirati na gmail direktno). I on tada će on sinkronizirati bez problema, PEOPLE imenik na mobu možeš isključiti i sve nove kontakte sačuvati u GOOGLE imenik.

U pravu si.

Usput, ja sam imao problem sa sinkronizacijom kalendara. Uredno prijavi da su svi eventi sinkronizirani a u mob kalendaru se prikazuju samo u proslosti i jedan tjedan u buducnosti. Iako se eventi namjesteni kao ponavljajuci kad se syncaju dobiju tag "custom" a ne "recurring". Pomoglo je samo rucno mijenjanje taga.
__________________
Matta je offline  
Staro 21.07.2010., 10:09   #420
Radikal
Zlotvor
Moj komp
 
Radikal's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 160
Srale, a zasto bas zelis napraviti sinhronizaciju sa google accountom?

Kontakte mozes i backupirat na sd karticu pa ih kopiras na racunalo i vratis u mob ukoliko ces trebati.
ja sam tako napravio u par sekundi sinhronizaciju sa htc-a sa starom nokiom i poprilicno je brzo, jednostavno i bezbolno. Sto je najbolje svi kontakti ti se mogu onda i na racunalu ukoliko zelis vrlo lako kopirati u outlook. A ne treba ti nikakav software i settingsi...

Ovdje ti je primjer toga sto sam ja napravio:
http://myhtcdesire.com/tutorials/how...-to-htc-desire
__________________
¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Radikal je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na