Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2009., 20:23   #1
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
Joomla stranica

Pozdrav, morao sam napraviti web stranicu za projekt neki i ad bi je trebao donesti na usb-u.
Nemam pojma kak se radi stranica pa sam našao ovaj tutorial: http://www.kako-lako.com/xammp_install.html

sve je super prošlo, napravio sam stranicu(offline) i sve 5

al sad ne znam kako je prebaciti na usb???

otvaram je da u firefox upišem localhost pa mi izlista link koji stisnem i dođem na stranicu.

inače mi je ovo link za stranicu: http://localhost/joomla/index.php
onaj folder je instaliran na C:\ sve onak kak je opisano gore u linku.

koji folder i šta trebam napraviti?
__________________
All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2009., 20:59   #2
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Za to bi trebao neki portable apache (bar mislim da se tako zove, JSAS ima instalaciju). Dal to postoji nemam pojma.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2009., 22:58   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,549
Citiraj:
Autor Klokan Pregled postova
Pozdrav, morao sam napraviti web stranicu za projekt neki i ad bi je trebao donesti na usb-u.
Ako te netko trazi da doneses web projekt baziran na PHP + SQL-u na USB sticku i ucinis ga portabilnim za prezentaciju, slobodno mu reci da je kreten, ili ce netko s dva grama to isto napraviti za tebe, ako se vec nije uputno zamjeriti doticnom kretenu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 00:11   #4
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
aha znači ne može se, nije mi nitko rekao nego sam mislio da se može ko od frontpage-a
hvala dečki, može lock
__________________
All the ways you wish you could be, that's me. I look like you wanna look, I fuck like you wanna fuck, I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 01:27   #5
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 999
Koliko sam shvatio, stranica je rađena pomoću Joomle i sada bi je ti trebao pomoću usb sticka prenesti na drugi komp?
Ukoliko sam dobro shvatio, riješenje problema je i više nego jednostavno

Prošlo je već dosta otkada sam se igrao sa Joomlom, no sjećam se da među gomilom plug-inova postoji nekoliko njih koji obavljaju taj posao. Drugim riječima sve pripadajuće podatke spreme u obliku .rar datoteke koju zatim exportaš gdje god ti je već potrebno. Ja sam konkretno web stranicu radio lokalno, te ju zatim (nakon pronalaženja hostinga) stavljao online.

Ponavljam, navedeno je u mom slučaju obavljalo posao
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 01:57   #6
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Citiraj:
Autor Klokan Pregled postova
aha znači ne može se, nije mi nitko rekao nego sam mislio da se može ko od frontpage-a hvala dečki, može lock
MOZE se, al' nema smisla. Kad radis lokalno web/joomla projekt, on sve podatke o samom siteu sprasi u MYSQL bazu koja se nalazi na tvom kompu. Kada bi to sve htio prebaciti na neki drugi komp, morao bi imati identicnu bazu s tim istim podacima na drugom kompu. A prebacivat bazu nema smisla...

Ono sto bi trebao je nac neki web host koji daje ono sto i WAMP (mysql/php podrsku), te dignes site online, a ne lokalno. A dalje kao sto je bubba rekao, idiotu koji ti je rekao da mu site doneses na sticku, doneses .txt file sa urlom
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 14:22   #7
_hmp_
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 31
Ok, gosp. koji je to trazio definitivno je idiot, ali ako to tako moras donjet onda moras, bez obzirao bio doticni idiot ili ne.

Iako, ja ne vidim nikakav pretjerani problem u tome. Dumpas cijelu bazu od sitea u SQL query ( malo poveci ), spremis cijeli site i bazu na usb. Dodjes tamo, stavis site na server, izvrsis query koji ce tamo popunit bazu i imas spreman site.

Ako ti je to za skolovanje/faks ili projekt za posao i ako doticni inzistira da se to tako napravi, onda nemas izbora. Inace potrazi neki besplatni/jeftini host pa digni tamo, al opet ti ne gine preseljavanje baze.
_hmp_ je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2009., 22:27   #8
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Problem sa joomlom i mysql

Evo da ne otvaram novu temu napisat ću ovdje.

Imam problema sa Joomlom i MySQL bazom podataka.
Web stranicu sam izradio na lokalnoj MySQL bazi preko XAMPP-a i sada je vrijeme da ju stavim na net ali nikako ne mogu konfigurirati stranicu da mi prepozna bazu.

Dođe mi ova, klasična greška: Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Jasno mi je što zanći ali mi nije jasno kako da to promjenim.

Hosting mi je Freei.me i on podržava MySQL baze.
Cijelu stranicu sam uploudao na server i sada pomoću onog configuration.php-a pokušavam naštimati da mi radi na novoj bazi ali neće nikako.

Od hosta sam primio ove podatke:

MySQL Hostname (u obliku: sql200.freei.me)
MySQL Username (u obliku: freei_*******)
MySQL Password (moj password koji sam unio)
Database Name

Ja sam bazu nazvao joomla ali mi pod Database name piše "freei_*******_joomla" (maknuo sam brojeve, to su kao brojevi mog korisničkog računa)

E sad, ja sam probao to "freei_*******_" staviti kao ime (sve skupa) i nije radilo, kao database prefix (umjesto "jos_") i "joomla" kao ime i dalje ne radi.

Može pomoć?
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 12:40   #9
Dacha
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Kući
Postovi: 2
ne znam jesam li sve dobro shvatio, ali jesi li u svom CP hostinga kreirao novu bazu podataka sa novim username-om. Ako to jesi onda u joomla pises identicne podatke. Probaj u CP dati ime sa jos_ ekstenzijom, meni je to jednom pomoglo, nema logike, ali je radilo.
Dacha je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 15:35   #10
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Tnx na odgovoru.

Čini se da sam uspio.
Problem je bio u tome što nisam shvatio da trebam prenesti svoju bazu podataka na hosting jer mi stranica inaće ne bi radila kako treba.

Ugl, maknuo sam svoju Joomlu sa hostinga, stavio novu i instalirao ju na taj hosting tako da sam dobio već gotov configuration.php koji radi sa ovom bazom podataka. Sve osim njega sam pobrisao i opet stavio svoju Joomlu ali sa ovim novim configuration.php fajlom. Onda sam pomoći PHPMyAdmin-a exportirao svoju lokalnu MySQL bazu i importirao ju tako da ubiti nadogradi već postojeću na hostingu. I čini se da sve radi ok. Malo je spor hosting ali možda je privremeno, vidjet ću.
Idem nastaviti testirati stranicu. Pozz
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2009., 01:55   #11
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
fino si snimiš JoomlaPack komponentu i backupiraš bazu i instalaciju, spremiš fajl na disk i nosi kud treba.

radio već stoput. doma nekad klepam web stranice u fušu s joomlom pa si ih nosim na posao na sticku kad imam viška vremena.
b1tterman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na