Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.10.2008., 20:17   #1
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
wireless i gaming

Imam laptop spojen na wireless za buraza i na njemu igra warcraft 3 na battle netu no problem je da svakih cca 15 sekundi slika zastane na 2-3 sekunde i onda nastavi dalje normano. Nije stvar u laptopu jer kad stavim direktno kabel na mrezu za internet onda radi bez takvih zastoja. Jedina pretpostavka mi je bila da je to nesto do wirelessa, ima ko ideju sta bi to bilo i kako to rijesit?

hvala
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2008., 22:25   #2
Berax0r
Registered User
 
Berax0r's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 623
Koliko je laptop udaljen od rutera? Dali ti u isto vrijeme koristiš isto internet?
Berax0r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2008., 06:58   #3
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 637
Ista stvar se i meni dešava samo ne s laptopom nego konfom, imam D-link wireless na kompu, i t-com modem ima wireless..., komp je udaljen 5m od routera i mora signal prijeći 2 zida, ali svejedno mi piše u connection-u signa l strenght: very good, nekada i excellent...

Tijekom igranja cod4 mp, ne koristim nikakve druge net programe osim xfire-a.

Trebala bi i meni pomoć da taj lagg otklonim.

Hvala
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 08:21   #4
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 271
....meni se ovako dešava...imam u sobi odmah kod vrata komp sa USBwirlessstickom...udaljen je 2 sobe od router(speedtouch)..i kad isto igram war3 preko garene mi tjekom igre zastane cijeli ekran na 2-3sec i onda sve normalno,ali me uzasno zivcira...a kad sam na laptopu(toshiba) koji mi je na drugom stolu u sobi jos je i dalje udaljen od router,,sve mi radi bez problema nema nikakvog laga...
..mislim da je preslab signal posto ja imam USB stick,makar mi pise SignalStrenght-Excellent....
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 08:22   #5
RuLe
Rule
Moj komp
 
RuLe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Belišće
Postovi: 188
Zanima me jel koristis vistu ili xp ?

Wireless je dosta nepouzdan i nestabilan.
Mi ga koristimo na velikim udaljenostima (do 7 km) s vanjskim antenama i "zapinjanje prometa" je normalna stvar.
Sto se tiće kućnog korištenja tu nebi trebalo bit problema toliko, ali koliko sam primjetio da vista ima tih problema i na kratkim udaljenostima (10-20 m)
Problemi mogu biti raznorazni, hardware, software, pozicija ap-a i sl.

Imam situaciju kod kolege s tcom routerom, mislim da je d-link i veza puca svakih 30 sec. Tako da je vjerojatno problem u ap-u
__________________

Rule
RuLe je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 08:29   #6
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 271
Citiraj:
Autor RuLe Pregled postova
Zanima me jel koristis vistu ili xp ?

Wireless je dosta nepouzdan i nestabilan.
Mi ga koristimo na velikim udaljenostima (do 7 km) s vanjskim antenama i "zapinjanje prometa" je normalna stvar.
Sto se tiće kućnog korištenja tu nebi trebalo bit problema toliko, ali koliko sam primjetio da vista ima tih problema i na kratkim udaljenostima (10-20 m)
Problemi mogu biti raznorazni, hardware, software, pozicija ap-a i sl.

Imam situaciju kod kolege s tcom routerom, mislim da je d-link i veza puca svakih 30 sec. Tako da je vjerojatno problem u ap-u
ovak na kompu imama XPSp3...a na laptopu vistaSP1...neznam da bi mi pomoglo da kupim bas internu wireless karticu sa nekom povecom antenom..btw sto je AP?
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 08:41   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,381
Igram cod4 putem wireless kroz 2 debela zida (80cm svaki) + 5m udaljenosti od Speedtoch routera. Prije sam imao loš signal i nisam imao problema, a otkad sam na antenu routera stavio pojačalo signala (Windsurfer ili tako nekako) imam good ili excellent signal bez laga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 08:54   #8
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 271
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Igram cod4 putem wireless kroz 2 debela zida (80cm svaki) + 5m udaljenosti od Speedtoch routera. Prije sam imao loš signal i nisam imao problema, a otkad sam na antenu routera stavio pojačalo signala (Windsurfer ili tako nekako) imam good ili excellent signal bez laga.

...imam slicnu situaciji sto se ti ce stana....kakvo je to pojacalo,,to si negdje nabavio koliko novaca?? kakvu wireless karticu ili usb stick imas u kompu?
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 09:07   #9
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,073
isto koristim u Zg, radi super.
tamo gdje prije nije bilo moguće održati vezu(pucala, i bila na 1 crtici) sada imam very good signal i sve radi bez lag-a.




veličinu si složiš prema svojoj anteni, bitno da bude proporcionalno
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 09:58   #10
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Ima tema o windsurferu, a u temi i link na metacafe gdje ima film o izgradnji.

Eto, našao sam:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=101880

Inače, štogod znalci rekli o ovakvom tipu antene, antena zbilja funkcionira i ima veoma dobre rezultate s obzirom na materijal izrade.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2008., 10:08   #11
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
svaka čast wirelesu ali ja bi ipak preporučio kabel kad se geyma.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 10:08   #12
RuLe
Rule
Moj komp
 
RuLe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Belišće
Postovi: 188
Citiraj:
Autor KrunoSTc Pregled postova
ovak na kompu imama XPSp3...a na laptopu vistaSP1...neznam da bi mi pomoglo da kupim bas internu wireless karticu sa nekom povecom antenom..btw sto je AP?
U svakom slučaju da bi "windsurfer" i kartica za laptop s antenom uvelike pomogle. Vjerojatno bi s time i riješio problem.
Ćak bi bilo i dovoljno pojačat signal samo na AP-u (timi pojačavaš i osjetljivost)
U nekim slučajevima ne pomaže ni odličan signal, ali to je do nekompatibilnosti chipseta i sl.
AP = access point (u ovom slučaju tvoj bežićni router)
__________________

Rule
RuLe je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 11:14   #13
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 271
Citiraj:
Autor RuLe Pregled postova
U svakom slučaju da bi "windsurfer" i kartica za laptop s antenom uvelike pomogle. Vjerojatno bi s time i riješio problem.
Ćak bi bilo i dovoljno pojačat signal samo na AP-u (timi pojačavaš i osjetljivost)
U nekim slučajevima ne pomaže ni odličan signal, ali to je do nekompatibilnosti chipseta i sl.
AP = access point (u ovom slučaju tvoj bežićni router)

mislim da cu probati danas doma napraviti windsurfer...pa cemo viditi rezultate...btw hvala svima na pomoci
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 12:36   #14
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Hmm, al mene zanima na što ćeš staviti windsurfer? Ako na laptop onda neće bit ništa bez neke vanjske antene, kao što je prikazano u filmu.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 12:42   #15
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor RuLe Pregled postova
Zanima me jel koristis vistu ili xp ?

Wireless je dosta nepouzdan i nestabilan.
Mi ga koristimo na velikim udaljenostima (do 7 km) s vanjskim antenama i "zapinjanje prometa" je normalna stvar.
Sto se tiće kućnog korištenja tu nebi trebalo bit problema toliko, ali koliko sam primjetio da vista ima tih problema i na kratkim udaljenostima (10-20 m)
Problemi mogu biti raznorazni, hardware, software, pozicija ap-a i sl.
niti je nepozdan niti nestabilan a zapinjanje prometa NIJE normalna stvar, potovo u vecim, gradskim mrezama ako su iste pravilno postavljene i bazirane na kvalitetnim routerima/routerOSovima. To sto su kod vas ljudi koji to rade/odrzavaju nesposobni nije dovoljno da popljujes tehnologiju.
Inace vec godinama na net idem preko linka od nekih 4km, zapinjanja nemam. Ping u online igrama kao da mi je DSL kod kuce....no mrezu sam izmedju ostalih i ja slagao pa drugo i ne ocekujem

A sto se tice ovih zapinjanja o kojima se ovdje prica obicno je krivac windows wireless zero configuration servis i njegova potreba da svako malo skenira u potrazi za novim mrezama. Izbjeci koristenje istog ako se moze pod svaku cijenu. Problem je sto je to na laptopima cesto nemoguce jer ugradjene wireless kartice dolaze bez ikakvog softa ili s necim upitne funkcionalnosti koji ionako ne moze raditi bez WZC servisa.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 13:53   #16
RuLe
Rule
Moj komp
 
RuLe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Belišće
Postovi: 188
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
niti je nepozdan niti nestabilan a zapinjanje prometa NIJE normalna stvar, potovo u vecim, gradskim mrezama ako su iste pravilno postavljene i bazirane na kvalitetnim routerima/routerOSovima. To sto su kod vas ljudi koji to rade/odrzavaju nesposobni nije dovoljno da popljujes tehnologiju.
Inace vec godinama na net idem preko linka od nekih 4km, zapinjanja nemam. Ping u online igrama kao da mi je DSL kod kuce....no mrezu sam izmedju ostalih i ja slagao pa drugo i ne ocekujem

A sto se tice ovih zapinjanja o kojima se ovdje prica obicno je krivac windows wireless zero configuration servis i njegova potreba da svako malo skenira u potrazi za novim mrezama. Izbjeci koristenje istog ako se moze pod svaku cijenu. Problem je sto je to na laptopima cesto nemoguce jer ugradjene wireless kartice dolaze bez ikakvog softa ili s necim upitne funkcionalnosti koji ionako ne moze raditi bez WZC servisa.
Ukoliko znas nesto konstruktivno bilo bi ljepo da to i malo pojasnis nama neznalicama.
Koliko ljudi se na gradsku wireless mrezu spaja kod vas ?
Koje routere koristite i os koristite za wireless?
Koliko pristupnih točaka imate?
Koje su vam propusnosti u mrezi?
Koje chipsete koristite?

svaka cast ako uspjevate koristit wireless bez problema

iako je vec mozda oslo offtopic al moram pitat.
__________________

Rule
RuLe je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2008., 14:17   #17
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
A sto se tice ovih zapinjanja o kojima se ovdje prica obicno je krivac windows wireless zero configuration servis i njegova potreba da svako malo skenira u potrazi za novim mrezama. Izbjeci koristenje istog ako se moze pod svaku cijenu. Problem je sto je to na laptopima cesto nemoguce jer ugradjene wireless kartice dolaze bez ikakvog softa ili s necim upitne funkcionalnosti koji ionako ne moze raditi bez WZC servisa.
nemam ugradeni wireless u laptopu, imam PCMCIA karticu
mozes li molim te objasnit kako da to ukinem i koji softwer se treba koristit?

inace signal mi je savrsen (5 crtica - excellent) i dogada se taj lag
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2008., 10:43   #18
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,523
bump? ajde ako netko zna, puno bi pomoglo...tnx
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2008., 22:12   #19
Njokli
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 97
S maticnom sam dobio dvije antene za wireless, koje izgledaju kao dva mala obruča na kraju 70 cm duge žice koja se spaja na matičnu. Imam pitanje vezano uz windsurfer. Radi li on samo kad je spojen na oba kraja ili može samo na router? Router mi se nalazi 3 betonske ploče ispod kompa i signal mi je slabiji. Ako bi napravio winds. gdje bi ga trebao usmjeriti? Ravno kroz ploče prema kompu ili kroz prozor koso prema gore? U biti ne kužim se baš u valove.. i ne kuzim kako okrenuti ove okrugle antene da optimalno hvataju signal i ima li uopće veze kako su okrenute?
Njokli je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2008., 22:26   #20
ZeljaOs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 189
ZeljaOs je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2008., 23:26   #21
DayVee
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: osijek
Postovi: 32
Da li s dužinom dsl kabela pada kavaliteta signala? Naime trebao bih provuči oko 15m kabela od rutera do račuala. Sada imam WLAN, ali mi je kvaliteta signala oko 60%. Postoji li kao alternativno rješenje neko pojačalo, po mogućnosti ne preskupo, s kojim bi mogao povećati kvalitetu na 100%?
DayVee je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2008., 23:51   #22
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
kojeg kabla? UTP? Ne bas, pogotovo ne na 15m
a pojacala zaboravi, osim sto su ilegalna u lijepoj nasoj (iako nije da ce te netko zbog toga progoniti ) od njih nema previse koristi. Mreza je ipak dvosmjerna i nema koristi od toga sto ces ti svoj AP odlicno hvatati ako on nece imati dobar signal od tebe. A pojacalo na jednoj strani bi samo stvaralo gomilu suma i smanjilo i ovako malu kolicinu korisnog signala ma granicu upotrebljivosti.
Ako si u mogucnosti povuci UTP. Wireless je ok ali ga treba upotrebljavati u krajnoj nuzdi, ja ga imam u kuci za povremen potrebe ali sve kante su povezane kablom s routerom na tavanu.
Razumijem da ljudi hoce bezicno kada su laptopi u pitanju ali za desktop stvarno nema normalnog razloga da se izabere wireless.

A Astral, nisam vidovit pa da znam koju karticu imas, bilo bi zgodno da si napisao model pa da se vidi koji je chip unutra. Tada je lako pronaci soft za PCI karticu koji ce raditi s tim chipom ako postoji. Ako ne bude moguce mozda bi bilo najpametnije kupiti neku atheros PCMCIA, koliko znam one sve dolaze sa softverom ili barem mogu koristiti neki predvidjen za PCI kartice. Mislim da kolega ima ovu i da ima svoj soft. Cijena nije neka, ako ti je toliko bitno ne bi smjela predstavljati problem
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2008., 07:03   #23
Spock
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor DayVee Pregled postova
Da li s dužinom dsl kabela pada kavaliteta signala? Naime trebao bih provuči oko 15m kabela od rutera do račuala.
Ako želiš gigabitnu mrežu preko UTP kabla kategorije 5 na udaljenosti 15 metara, postoji velika šansa da će brzina (lokalne mreže, ne interneta) biti smanjena na 100 megabita. U tom slučaju je potrebno koristiti kategoriju 5e ili 6.

Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Razumijem da ljudi hoce bezicno kada su laptopi u pitanju ali za desktop stvarno nema normalnog razloga da se izabere wireless.
Meni je router na katu, a desktop u prizemlju, da bušim pol metra debelu deku da se mogu spojit žično? Ili da vučem po stepenicama 20-30 metara kabla?

Ili je najjednostavnije rješenje da se spojim bežično?
Spock je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2008., 07:47   #24
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Pola metra? Zivis u atomskom sklonistu?
Vecina novogradnji ipak ima pokoji slobodni buzir u zidovima pa je busenje nepotrebno. Ja sam recimo koristio buzire od antena i telefona jer nitko nije na mrezu mislio). Tu je dobro posluzilo to sto je router na tavanu jer logicno sve vertikale tamo pocinju
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2008., 11:51   #25
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 271
..Napravio sam windsurfer i mogu reci da je malo pojačao signal..ali sto se ti ce igranja jos uvjek mi je onaj lag tj.zastane mi igra na 2-3 sec pa se nastavi....gledao sam jos nekakva poboljsanja sto se tice tog,,,tipa programa Mikrotik ili ClakConnect dali mogu oni malo pomoci?
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2008., 13:09   #26
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Imao sam slične probleme sa spomenutim lagom. Jedino rješenje bi bilo reinstaliranje win.
Nakon toga sve je krenulo na bolje.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2008., 13:51   #27
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
To zastajkivanje nije do wirelessa nego ocito do loseg koda u igri. Cak i FPSovi rade sa mizernim lagom na wirelessu. Pod uvjetom da isti nema najveci srot komponente.

Wireless mreze je jaaako lagano za konfigurirat, ali na neciju zalost nisu 100% idiot friendly kao sto je spajanja UTP-a. Zna se koja je oprema u igri, koja frekvencija, kabel, antena i u kojem se "susjedstvu" antena nalazi.
  Reply With Quote
Staro 28.10.2008., 15:18   #28
lnsomnia
flatbed printer
Moj komp
 
lnsomnia's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Kao što je kolega Greg rekao. Taj nesretni wzc(windows zero configuraton) servis svako malo pretrazuje da li ima drugih mreza u blizini. Ja trenutno posuđujem internet od bratica, zivimo otprilike 50m i dijele nas 2 zida,bridgali smo lan i wireles kartice. on ima u kompu wireless karticu a ja lap uglavnom stavio sam mu malu usmjerenu antenicu, okrenuo prema meni i sad sve radi perfektno.(na 11M od 54, signal low) nema nikakvog laga, ali dok nismo obojica iskljucili wzc radilo je sve dobro(igrali smo dotu) i onda spike svako malo.
Uglavnom kad se spojis na mrezu odi u control panel/administrative tools/services/ ili upisi u run services.msc i stisni stop na wzc-u i probaj vidjet ima li poboljsanja. ako ima poboljsanja svaki put kad se spojis na net iskljuci wzc da ti ne trazi mreze. ima mislim na netu i skripti koje to rade umjesto tebe. To je na xp-u, problem dolazi kod viste u kojoj se taj servis ne moze iskljuciti. Eto toliko od mene.
PS Ne znam da imas ok signal? pretpostavljam da imas.

Zadnje izmijenjeno od: lnsomnia. 28.10.2008. u 15:24. Razlog: dodao path do wzc-a
lnsomnia je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2008., 15:43   #29
lnsomnia
flatbed printer
Moj komp
 
lnsomnia's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Kao što je kolega Greg rekao. Taj nesretni wzc(windows zero configuraton) servis svako malo pretrazuje da li ima drugih mreza u blizini. Ja trenutno posuđujem internet od bratica, zivimo otprilike 50m i dijele nas 2 zida,bridgali smo lan i wireles kartice. on ima u kompu wireless karticu a ja lap uglavnom stavio sam mu malu usmjerenu antenicu, okrenuo prema meni i sad sve radi perfektno.(na 11M od 54, signal low) nema nikakvog laga, ali dok nismo obojica iskljucili wzc radilo je sve dobro(igrali smo dotu) i onda spike svako malo.
Uglavnom kad se spojis na mrezu stisni stop na wzc-u i probaj vidjet ima li poboljsanja. ako ima poboljsanja svaki put kad se spojis na net iskljuci wzc da ti ne trazi mreze. ima mislim na netu i skripti koje to rade umjesto tebe. To je na xp-u, problem dolazi kod viste u kojoj se taj servis ne moze iskljuciti. Eto toliko od mene.
PS Ne znam da imas ok signal? pretpostavljam da imas.
lnsomnia je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2008., 11:32   #30
DayVee
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: osijek
Postovi: 32
Imam wireless ruter Zyxel Prestige 660 HW. Zanima me može li taj ruter održati kvalitetan signal na 15 ili 20 metara UTP kabela.Odnosno ima li on potrebnu snagu za to. Čuo sam da su navodno neki ruteri/modemi imali problema na duljinama većim od 7 metara.
DayVee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na