Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2008., 20:29   #571
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ček ček ček, ja se ne sjećam da sam igdje spomenuo RAID. Ovaj primjer je vezan za RAID koliko ja vidim. U to ne bih ulazio jer nemam iskustva s RAID poljima.

A oko izražavanja, a jbga, nikad mi nije objašnjavanje nečeg išlo najbolje
Da te podsjetim: "If the bad sector is on a redundant volume".
Nema FS-a koji je u stanju vratiti podatak koji je zapisan na BS.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 20:38   #572
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,692
Ma sve je to točno i ok kaj veliš, ali moja poanta je bila da disk s NTFS bezbolnije za korisnika rješava bad sektore za razliku od FAT-a i tu se vraćam na:
Citiraj:
Autor prljavi bluzer Pregled postova
Kako se onda objašnjavaju diskovi sa parsto mb loših sektora koji su izolirani i koji rade godinama nakon toga bez da su se proširili? Vidio sam takvih slučajeva.
Čovjeku sam samo htio na što jednostavniji način, bez puno stručne terminologije objasniti kako je to moguće.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 20:41   #573
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ma sve je to točno i ok kaj veliš, ali moja poanta je bila da disk s NTFS bezbolnije za korisnika rješava bad sektore za razliku od FAT-a i tu se vraćam na:
Čovjeku sam samo htio na što jednostavniji način, bez puno stručne terminologije objasniti kako je to moguće.
BS-ovi nemaju veze s FS-om. To sto se na nekim diskovima pojave na odredjenim lokacijama, grupirano ili ne, sa tendencijom sirenja ili ne nema veze s FS-om, a najmanje s tehnickom izvedbom NTFS-a u odnosu na FAT.

BS je BS, kad se pojavi, treba mijenjati disk. Ako nije vise u jamstvu eventualno ga koristiti za nesto nebitno i to je to.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 20:46   #574
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
@Ivan
Gle poanta je sljedeća - ako je bad sektor uzrokovan "slučajnom pojavom" neće se širit niti na FAT niti na NTFS sustavu nego će ostati taj sektor i gotovo (ovo ti govorim iz osobnog iskustva da nebi bilo zabune) sad čovjek može i nemora mjenjati disk ili ga smatrati nepouzdanim (njegova stvar), a ako je uzrokovan "drugim uzrocima" (kako veli RAK) onda ti neće pomoći niti NTFS niti XFS niti EXT3 niti bilo kaj deseto da se ne proširi kuga i kolera (i ovo je isto iz osobnog iskustva) i to je sva mudrost...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2008., 10:19   #575
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
a jeste mi zaspamali temu

napokon sam zamjenio dotični disk ali mi ga neprepoznaje u my comp.

Vidi ga u BIOS-u i u device manageru a ja ga nevidim...

shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2008., 10:41   #576
shrek00
Premium
 
shrek00's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Riješeno.

pozdrav
shrek00 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2008., 11:11   #577
UQrtzuDoJaja
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 3
Exclamation HD problem, halp1!!!one!jedan

Naime, radi se o Hitachi HDS728080plat20 modelu, 80 gb. Dobro da sam pametan pa sam isao spajati hard dok je racunalo bilo upaljeno(znam da sam idiot ). Kada sam spojio molex konektor samo je reko "cup" i prestao vrtiti diskove. Provjerio sam napajanje na ploci hd-a kod kontektora pomocu nekog ventilatora, posto nemam voltmetar -.-', uredno se okrece, ali mi se cini da poslije ploce nema voltaze(tamo di se spaja onaj odlaz koji pokrece el. motor).
Zanima me da li bi rješio problem zamjenom te ploćice. Primjetio sam da ima read only memory chip sa svojim postavkama, pa ne vjerujem da bi pjevo na ploćici od nekog drugog modela ? Hvala unaprijed :>

Edit : Nisam napomenuo da je mozda problem u el.motoru posto se ne okrece, ili nema dovoda napona preko plocice, neznam :|. Zanima me da li je to ikako moguče popraviti, pošto gore imam važnih podataka a love nemam za razbacivanje..

Zadnje izmijenjeno od: UQrtzuDoJaja. 09.07.2008. u 11:39.
UQrtzuDoJaja je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2008., 11:47   #578
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,739
Zamjena elektronike kod tog modela ne pali. Jedina šansa ti je data recovery servis. Ati vidi da li je to bacanje love ili ti podaci stvarno trebaju.

http://helpdisc.hr/cjenik.html
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2008., 11:47   #579
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,363
Bravo mudri trebao si na to prije misliti. U najboljem slucaju si sprzio elektroniku.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2008., 08:44   #580
UQrtzuDoJaja
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 3
Elektronika se mjenja bez problema koliko ja vidim...
Sada me zanima ima itko takav model u kršu ali sa ispravnom pločom
da bi se htio rješiti po razumnoj cjeni ;D.


UQrtzuDoJaja je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2008., 10:02   #581
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Pozdravi se sa diskom jer ga više ništa neće spasiti...

Citiraj:
Autor RAK
http://helpdisc.hr/cjenik.html


Bez PDV-a, bez dijelova? Dobar štos!
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2008., 10:37   #582
UQrtzuDoJaja
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 3
Ali ja volim svoj disk
UQrtzuDoJaja je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2008., 10:56   #583
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,435
Pukla ljubav
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2008., 12:48   #584
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Naslov ti je koma, opis problema isto, nadimak još gori. Zatvaram, a ako mi se ne javiš na PM s prijedlogom za drugi nick - ja ga sam mijenjam.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 14:53   #585
marke
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Spašavanje podataka i preraspodjela particija (Vista)

Pozdrav!
Ovako imam jedan veeeeeliki problem! Naime, pošto sam prešao sa Viste na XP, htio sam raspodjeliti disk (200GB) tako da mi C: particija bude velika većina diska koja će imati i OS, ali i slike, muziku, video i dokumente ostale. Dosada, dok sam imao XP, to je sve bilo na D: particiji, tako da je C: particija imala 15GB, sve ostalo je bila D: particija.

Prvo sam htio sav neiskorišten prostor sa D: particije prebacit na C: (kojih 50GB). Instalirao sam Paragon Partition Manager (Vista Compatible) i probao to napravit pomoću njega (na laptopu je uspjelo, isto s Vistom). Međutim, ta cijela operacija je zaštekala negdje u pol procesa i ja majmun sam je prekinuo kad sam vidio da dalje neide, i od tada nemogu uopće otvorit D: particiju (Vista veli da ju moram prvo formatirat).

Sad me zanima s kojim programom i na koji način bi mogao pokušat vratit sve te podatke jer su mi od veeeelike važnosti. Probao sam neke programe (Smart data recovery, NTFS recovery itd.) ali nijedan od njih uopće ne prepoznaje D: particiju kao NTFS format. Trenutno radim s Recover My Files programom i on će cijelu particiju očitavat kojih dan-dva, ali ne čini mi se da će to bit preuspješno. Zanima me što još mogu pokušat, stvarno mi je hitno. Hvala unaprijed!
marke je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2008., 16:03   #586
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Easy recovery pro i zapalit svjeću u crkvi...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 00:59   #587
crazy/man
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 11
(riješeno) Problem sa prijenosnim hard diskom

evo imam drugi hard koji spajam preko externong kucista na USB
i to je western digital 250GB
podjeljen na dvije particije jedna je manja koja ima 30 gb a druga je veca

o sad kad ga spojim i upalim meni comp ocitava samo ovu maanju particiju odjenom, a prije je sve bilo OK....


tko zna kako da rjesim problem??
imam vazne podatke na drugome djelu..
crazy/man je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 14:00   #588
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Koji os se vrti na kompu na kojeg spajas taj disk? Win95/98/Me ne prepoznaju NTFS particije.

U slucaju da to nije problem, prvo isprobaj acronis partition recovery. Isto tako provjeri sa antivirusnim i komp i disk.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 20:39   #589
crazy/man
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 11
imam xp, skinuo sam si acronis partition expert i nista to ne pomaze...
crazy/man je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 21:43   #590
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
A je li tu drugu particiju vidis u disk managment?
Desni klik na my computer->Manage->Disk managment,mozda je ta veca particija izgubila drive letter?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 11:32   #591
Nammoth
Premium
Moj komp
 
Nammoth's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 215
Probaj ovo sta je Joke rekao. Ako to nije slucaj (particija izgubila slovo), startaj command prompt (Start->Run;upisi "cmd" i stisni enter). U command promptu napisi chkdsk /r x: (zamijeni x: sa slovom ove particije od 30 gb).

Ako chkdsk izbaci nekakve poruke tipa:
>Correcting errors in the master file table's (MFT) BITMAP attribute.
>Correcting errors in the Volume Bitmap.
po zavrsetku probaj iskopcati disk iz usba, ponovno spoji nazad i opet probaj sta je Joke rekao.

U najgorem slucaju, ako ovo ne poluci rezultate, probaj jedan program "Active@Partition Recovery" - imo jedan od boljih recovery programa.
Nammoth je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 15:45   #592
crazy/man
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 11
nije mi pomoglo ovo od joke , jednostavno computer ne vidi tu particiju a nije mi ni pomoglo ovaj check disk jer nema nikakvih errora na ovoj prvoj particiji...
a cak sam spojio unutar computera hard dakle nije vise preko usb i nista ne pomaze,

evo sada si skidam ovaj zadnji program, sto ako ne uspijem s tim?
crazy/man je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2008., 17:12   #593
crazy/man
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 11
haha ovo se moze samo meni desiti...
nemogu vjerovat

dok skeniram disk s tim programom....malo nesto trazim po sobi i naidem na jos jedan hard disk wester digital isto....

i ja sad gledam koji bog ono kako sto cije je ovo...kad upravo jednog western digitala skeniram sad...

i pogledam ja malo bolje i vidim da je to taj 250WD disk a onaj koji skeniram je neki prastari 30gb disk ...ima 10 godina ako ne i vise...

i sto je najcudnije oba diska mi imaju isti naziv ono pokraj C sam dodao ime (programi)

i to me skroz zbunilo

:::

i sada ja lijepo onaj funkcionalni 30gb disk...izvadim nakon sto sam sve skenira bezveze xD

i ubacim ovaj sad

ovog uopce my computer ne ocitava niti jednu particiju a kad odem na system, hardware, devide manager i tu kliknem na disk drives tu ga ocita i onda odem volumes pa populate i napise mi sve UNKNOWN

i sada ga ja skeniram sa active partition recovery programom i uspio je nac sve podatke i sada upravo sam kliko da mi recover sve to...

heh proradilo je sad sve radi akko treba, hvala svima =)
crazy/man je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 00:34   #594
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
HDD problem

Sa Acronisovim programom spajao particije i odjednom sve zastekalo....ok, cekam...cekam...i onda puknem i restartam komp.
Prvo...nije htjelo vise win dignuti...rekoh ok...instaliram win, kada nestale sve particije!?!? No, nemoguce da je sve obrisalo tako brzo i tako ja sve spojim u jednu particiju i naravno nema nista gore osim hebenih win!
A ja smiren, nije da je gore bilo oko 400 GB podataka koje uistinu ne bih htio izgubiti....njesra!!!!
Instaliram neki shit recovery program i on mi tamo izbaci neke gluposti. Nadem neki drugi....i ja sav sretan kada nakon cca 4 h skeniranja nade sve podatke....no nije PUNA verzija i nece ih vratiti bez da ga kupim.
Trazim ga po netu i nema....toga programa...legalno naravno!
I sada pokusavam sa Get Data Back pa cemo vidjeti....vec vidim da cu spavati pokraj kompa koji mi zuji pored glave! Najradije bih ga bacio u 3 PM!!
Ako slucajno ni taj program ne uspije vratiti podatke koji mi trebaju...mp3 (cca 250 GB...naravno legalni backup), igre...filmovi...ma makar mp3 samo...dali mi mozete preporuciti neki dobar recovery program koji provjereno radi?

Uistinu bih ekipa bio zahvalan....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 01:02   #595
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,559
A hebiga, napravio si par pogrešaka, od restartanja, instaliranja win opet, pa opet spajanja particija... Al nac ce se neko rjesenje ako je onaj program našao... Pretraži forum, bilo je tema o tome dosta
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 01:13   #596
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
A hebiga, napravio si par pogrešaka, od restartanja, instaliranja win opet, pa opet spajanja particija... Al nac ce se neko rjesenje ako je onaj program našao... Pretraži forum, bilo je tema o tome dosta
E...a nikada mi se ni slicno nesto nije desilo. I jos neki dan sa frendom pricam kako na kraju ispadne da je hdd najsigurnije mjesto za pohranu podataka, sa obzirom koliko se brzo dvd-i ostete kada na njih stavis neke podatke.
Sada pokusavam sa ovim GetDataBack.....on nesto trazi, a ako nece pokusati cu sa Hiren's Boot CD ili sa Easy Recovery Pro....valjda ce jedan od njih uspjeti nesto napraviti.
A danas sam se napokon mislio naspavati posteno po noci....kada ono...ma shit totalni...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 03:26   #597
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
I GetDataBack ti nece nista vratit ako nemas full verziju,vise manje svaki taj recovery tool ti nece dat podatke bez full verzije...
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 09:31   #598
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Ma kupioo sam (je daa) full verziju GetDataBack i Easy Recovery Pro.....
Get Data je nasao nesto pa cemo vidjeti...sto ne uspijem sam njime, valjda cu uspjeti sa Easy Recovery (samo njemu trema do tri puta vise vremena da sve skenira)....ma samo da mi vrati podatke...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 11:27   #599
Mr.Black
Premium
 
Mr.Black's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: -
Postovi: 1,679
takve situacije su mi poznate, ajde dobro kad još takvo sranje sebi napraviš, al kad igrom slučaja nekome izbrišeš podatke i to važne, nije baš ugodno..al sve se može manje-više riješiti pa tako i to..moja preporuka ti je hiren's..sa njime sam dosta toga uspješno riješio
Mr.Black je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2008., 13:32   #600
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Mr.Black Pregled postova
takve situacije su mi poznate, ajde dobro kad još takvo sranje sebi napraviš, al kad igrom slučaja nekome izbrišeš podatke i to važne, nije baš ugodno..al sve se može manje-više riješiti pa tako i to..moja preporuka ti je hiren's..sa njime sam dosta toga uspješno riješio
Ma znas, sva sreca sto sam napravio ipak sigurnosne kopije igara.....
Hebe mi se za filmove i sve, samo mi trebaju neki podatci i mp3.....a cini mi se da ce najvise sa mp3-cama biti problema.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na