View Single Post
Staro 27.06.2008., 12:06   #99
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
video... pa moglo bi proci
video nisam ja radio, ali napravit cu za svaki proces posebno pa cu stavit.

onaj sta sam linkao, vise je da se pokazu pokreti pri bojanju. i kojim redoslijedom bojat stranicu.

dakle, krajeve prvo proci pa onda povrsinu.
lik na videu ije postavio ispravno plohu, jer kad se boja tako da je kantica iznad plohe onda su daleko vece sanse da ce nesto kapnit ili da ces zakacit rukom ili kanticom po boji.

dakle kad bojas, stavit to okomitom, tako da rukom ne ides iznad povrsine.

isto tako, kad prodes jednu ruku onda drugi sloj nanosis okomito na prijasnji sloj.
recimo, lik na vidou pituraje pravokutnu stranicu. oznacimo stranice a i b.
prvo boja tako da okrene stranicu b prema sebi i ide lijevo desno, od jedne stranice a, prema drugoj. to je ok.
kad zavrsis taj sloj, drugi sloj ide tamo da okrenes stranicu a prema sebi i nanosis boju od jedne stranice b prema drugoj stranici b.




boju nanosis u jednom potezu a debljin odredujes sa brzinom kojom prolazis preko podloge. dakle ako si povukao crtu, nema vise povratka, ides dalje, a ako si nanio pretanko onda se to lako ispravi u sljedecim slojevima. ako se vracas na jednu te istu crtu vise puta, onda ces zakenjat stvar.

uvijek bojaj odozdol prema gore. znaci prva crta ti je na dnu, pa ides prema gore i pazis da ne prolazis 2 puta na isto mjesto.

imas tu materijala malo

http://www.duplicolor.com/training/a..._training.html
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote