View Single Post
Staro 12.03.2008., 17:16   #32
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,226
UPDATE


ovih dana je moja volja i strpljenje ponovno stavljeno na kusnju
dakle zadnji put smo stali kod onih stranica bocnih sta se savijaju.... vecinu vremena od onda sam pokusavao to rijesiti i mislim da sam uspio to donekle.

dakle, koristio sam letve od jelovine i zaljepio ih sa unutrasnje strane neostikom.





da bi bio siguran da se letve dobro zalijepe za stranicu, ostavljao sam ih preko noci pod nekih 150kg pritiska





naravno... kako nista sta radim ne prode bez problema, tako ni ovo.... dvije letve na kriticnim mjestima mi nisu dobro uhvatile stranicu, pa sam morao intervenirat sa dvije tube trenutnog ljepila.
i drugi prob je nastao prilikom presanja stranica... nakon sta sam izvadio uklonio teret sa njih, otkrio sam, kako su se stranice ravnale, da mi se ostetio i kit na njima.... tako da cu to opet morat ponovit

zasad sam stavio jedan sloj primera na stranicu da je zastitim od hrdanja i propadanja. moram ostatak kucista spremit za bojanje i naravno osigurati sredstva za bojati pa krecemo u akciju.




sta se tice cvrstoce stranica nakon ovih prerada... snimio sam jos jedan filmic pa mozete usporedit sa proslim :

RC690 panel fixed

(primjetite kosoviće kako pjevaju u pozadini )


stranice nisu savrseno ravne... ali vise se ne klimaju, nisu previse ispupcene ili udubljene i bolje od toga nemogu... ionako sam previse i vremena i novca potrosio na to.

izmedu letvi sa unutrasnje strane ici ce stiropor za izolaciju buke, onaj sta se stavlja ispod parketa... i onda ce sve to pokriti jos izolaciona spuzva... bilo bi lijepo kad bi mogao crnu nabavit a ne onu sivu, to cemo jos vidit sta se da sredit.




i jos sam danas stigao izrezati otvore na vrhu kucista... jos ih treba isturpijat dobro, uklonit ostre kutove i malo poravnat...





jos puno previse posla ima... dosta sitnica koje treba srediti, ali nadam se da su problemi iza mene i da mogu mirno nastaviti kako sam zamislio.
rjesenje za hard diskove sam smislio do kraja, treba jos samo probusiti par rupa i postaviti.
slijedi opet 2 dana kitavanja, jer mi je to jako vazno da bude odradeno kako treba. prvi put nesto zahjevnije kitavam i ove rupe sad vec 3-4 puta ponavljam... i ponavljat cu dok ne bude kako treba





~ 180kn

~ 23:50h
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide

Zadnje izmijenjeno od: Omega. 12.03.2008. u 21:36.
Omega je offline   Reply With Quote