Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2007., 09:45   #1
Gladius-
Premium
 
Gladius-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Problem kod stavljanja Optiminog Huawei modema u router mode...

Pozdrav svima. Ovako, imam 2 racunala i pokusavam ih spojit preko splitera na Huawei- Optiminin modem. Sad, zvao sam SZK od Optime i on mi je dao tocne upute (IP adresa i sve ostale adrese n00b sam oko toga pa moram ovako se izraziti)- dakle otisao sam preko IExplorera do postavki od modema i stavio ga u router mode i nista, dok je jedno racunalo spojeno drugo nemoze na net. Zvao sam frenda kojemu je to uspijelo na t-scumu i Amisu i kaze da je potrebno staviti ga u router i onda ''make new connection ->broadband conn that is always on'', kad sam to napravio, dolje radi na kompu, gore u sobi opet nista. MOLIM VAS pomagajte, vec sam polako ocajan (
Gladius- je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 10:19   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,670
Greška u koracima. Ako postavljaš modem u router mode onda ne koristiš PPPoE Dial-Up na računalu. Pobriši sve konekcije na računalu. Kažeš:"pokusavam ih spojit preko splitera", misliš preko switch - a?. Ako si modem ispravno podesio u router mode onda na računalu samo pokrećeš IE ili FF i trebaš imati pristup netu.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2007., 13:20   #3
Gladius-
Premium
 
Gladius-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Aha, dakle ja moram na samom modemu podesiti router mode, ili to radim preko browsera kako mi je frajer iz SZK objasnjavao? I da, lapsus calami, mislio sam na switch
Gladius- je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na