Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.07.2007., 10:54   #1
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
(riješeno) Samsung S-182D problem... ili nije

Imam verbatim 16x made in india DVD-e i 4 komada zaredom mi je prdnulo kod snimanja....2* na 4x i 2* na 8x. Inače, medij isu iz indije. Tijekom snimanja nisu došli dalje od 40%, buffer je cijelo vrijeme bio prazan, posljednji medij nije došao dalje od 1% i nero (verzija 6.6.0.16 koja nikad nije radila probleme) je javio "communication error" u malom prozorčiću iznad statusa snimanja i buffera. Verbatim RW 4x mi se snimio dobro. Verbatim CD mi se snimio dobro na 16x. E sad...da li je moguće da sam pogodio lošu seriju od 25 komada (sad mi je žao 70kn) ili pržilica ima problema s snimanjem običnih DVD-a. Radi u DMA modu. Dakle, može čitati, kopirati, snimati sve osim ovih DVD-a i nemam nijedne druge koje bih mogao isprobati, a i ne bih htio dalje trošiti novce na upropaštavanje medija ako nešto s pržom nije u redu. Imam garanciju ali opet, ako je odnesem u links, a sve radi, naplatit će mi radni sat, a to je oko 50% cijene pržilice
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline  
Staro 24.07.2007., 11:06   #2
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Uzmi te medije i probaj ih 2-3 kod nekoga drugog spržit, ako i kod nekog drugog ne rade, onda si pogodio lošu seriju....

edit : a i novi firmware ne bi škodio...
WichitaQ je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2007., 11:23   #3
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Citiraj:
Autor WichitaQ Pregled postova
Uzmi te medije i probaj ih 2-3 kod nekoga drugog spržit, ako i kod nekog drugog ne rade, onda si pogodio lošu seriju....

edit : a i novi firmware ne bi škodio...
Firmware je redovito up to date...sad sam išao snimiti jedan stari verbatim kojeg sam kupio prije par mjeseci-našao ga bezveze Snimio ga je do kraja, ali kada idem kopirati an disk, treba mu užasno dugo (duže nego za snimanje),a bar za t useriju znam da je valjala jer mi nikada nije krepao verbatimov DVD. Dakle, ova sadašnaj serija možda da, ali ovaj koji sam našao sigurno nije. I kod kopiranja s RW-a mu treba dosta dugo.

Zanima me, ukoliko odem reklamirati pržu (već mi je ovaj model krepao nakon mjesec i pol, ali mi u linksu nisu htjeli zamijeniti neki drugi, već s urekli da ako krepa i ovaj, da će mi zamijeniti) zanima me što drugo uzeti. Vidim neke nove modele LG-a koje hvale na ekspertu. Ako mi daju novu pržu, njena garancija nastavlja od moje sadašnje ili ima novih godinu, dvije ili koliko već?
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline  
Staro 24.07.2007., 12:57   #4
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Hmm, kažeš da je DMA on, probaj još provjeriti kabele jesu li dobro spojeni (možda je loš kontakt data ili power kabela). Za medije sumnjam da je u njima problem jer nisam čuo za tako lošu seriju Verbatima da bi svi mediji pucali. Može otići kvragu jedan, može biti snimljeno lošijom kvalitetom, ali baš svi... Probaj od nekoga posuditi neki drugi DVD medij (non-Verbatim) čisto reda radi. Također, koji sve softver imaš na kompu koji ima veze s prženjem i/ili emulacijom (Nero, Alcohol, Daemon Tools...)? Jesi li instalirao nešto novo? Ako je sve ovo u redu, onda je vjerojatno do prže.
Od novih modela za koje možeš zamijeniti preporučam Pioneer DVR-112 (ili 212 ako hoćeš SATA) ili LG GSA-H42 (ili H62 ako hoćeš SATA). Ne znam kako ti se računa garancija, ali na Pioneera imaš godinu, a na LG-ja dvije. E sad, Pioneer ili LG, to ovisi što ti je najvažnije kod DVD prža (prouči malo neke postove pod Optički uređaji). Doduše, kako vidim u Linksu imaš samo DVR-112 od modela koje ti preporučujem.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline  
Staro 24.07.2007., 13:13   #5
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Hvala ti

Meni je važno da prža jako dobro čita (a ovaj samsung je bio poznat po tome...nažalost, nitko nije spominjao njegovu pouzdanost u radu),a snimanje mi je važno toliko da mi DVD ne bude nečitljiv nakon godinu dana...dakle, ne mora snimati savršeno, ali želim da se mediji mogu očitati bilo gdje. JE li 112-ica dobra u svemu ovome?

Inače, prža kako sam rekao normalno snima CD-e koji su čitljivi, ali DVD-e ne snima dobro. I ovaj RW koji je snimla se jako teško očitava, a DVD-/+R nikako jer svi prdnu Inače mi je poznato da ponekad kada prža krepava može snimati Cd-e, ali en DVD-e, ili može samo čitati, ali ne može zapisivati, ali velim....ne bih htio nositi na servis, pa da vele da je sve u redu i naplate mi radni sat (iako po nekom smislu pošto imam garanciju ne bi smjeli).

Ukopčana je dobro 100% jer inače ne bi uopće mogla snimati i čitati.

Od nekog extra posebnog softwarea nisam ništa dodatno instalirao (image programe, emulatore isl....) već samo igru tu i tamo, ali sumnjam da može ovako kastrirati pržilicu

Morat ću otići do linksa,a prije toga nosim cijeli spindle kod frenda pa da vidimo koliko će ih se uspjeti snimiti.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline  
Staro 24.07.2007., 13:33   #6
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Prije nego odneseš pržu na reklamaciju, isprobaj dvije stvari:
1. te medije na drugom kompu
2. tu pržu na drugom kompu
Ako prža opet neće, onda ju nosi na reklamaciju.

Glede ovoga, Pioneer je odlična prža, mane su joj nešto sporije čitanje (zapravo, u čitanju svih vrsta medija je lagano ispod prosjeka), te nešto sporije snimanje CD-a (40x, mada meni to nije problem). LG H42 je jedan od najbržih i najboljih čitača, te odličan DVD snimač, mane su dvije - sporo čita DVD Video medije (riplock, to se riješi lako modificiranjem firmware-a, ali se time poništava garancija) i ima problema s prženjem CD-ova brže od 16x (zapravo nema problema, sprži ih, ali sa C2 greškama ).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline  
Staro 24.07.2007., 19:08   #7
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Kakve su SATA pržilice? Rade li neke probleme npr. u radu, pri instalaciji windowsa (imam nf4 ultra chipset, pa ne moram instalirati sata drivere)...recimo samsung s-183A (makar nakon ovog iskustva en vjerujem da ću ga opet kupiti)
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline  
Staro 24.07.2007., 20:19   #8
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,817
Pa zna biti problema nešto češće nego s ATAPI modelima, ali se ipak radi o manjem postotku slučajeva. Najčešće su problematični 3rd party kontroleri. Koji model - kao što sam gore spomenuo Pioneer 212 ili LG H62.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 7 5800X (w. Dark Rock 4) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3600 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline  
Staro 31.07.2007., 10:19   #9
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Uzeo sam pioneer 112D nakon što sam reklamirao samsunga. Pohvala linksu. Godište=4. mjesec 2007...

Puno je manje bučna od moje stare 109, ali naravno pioneer ne bi bio pioneer kada se ne bi čuo prilikom kopiranja podataka Samsung je ovdje i dalje nenadmašno tih, a pioneer 112 se čuje kao kada stavite kućni velntilator na najnižu brzinu ili srednju (ovisno koliki je promjer). Za sada treba proći par dana dok ne istestiram čitanje/pisanje pa ću javiti...koristit ću nero 6.6.0.16 toolse.
Čak mi se čini da ima koju stotinu grama manje od 109 modela.

Na njoj sam dobio firmware 1.21. Posljednji firmware koji je izišao za europu je 1.21EU2. Pretpostavljam da je to isti firmware, a EU2 možda označava našu regiju europe, ali bih ipak molio moderatora da veli da li je ovaj firmware noviji ili je isti. Nije problem flashati, ali čemu, kada je to brzo i sigurno izvršeno u tvornici, a meni uvijek nešto može poći po zlu (pa i da nestane struje u tih nekoliko sekundi).

Ladica se otvara lagano sporo (za razliku od 182D kod koje skoro pa da izleti iz kućišta). Meni ovo više paše, jer mogu biti siguran da se neće tako brzo rasklimati.

Instalacija je naravno čisti plug n play, winXP su je odmah prepoznali i tu nema nikakvih problema. Eto, to je za sada to. Kada je istestiram, još se javim.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline  
Staro 31.07.2007., 10:26   #10
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Dobar je to snimac nemas brige.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2007., 10:43   #11
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Jedno zadnje pitanje-da li prža više voli + ili - medije.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline  
Staro 31.07.2007., 11:03   #12
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Po mom iskustvu evo nakon sprzenih 70-100 medija potpuno je svejedno samo da su kvalitetni (Verbatim)
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline  
Staro 31.07.2007., 12:06   #13
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,037
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Po mom iskustvu evo nakon sprzenih 70-100 medija potpuno je svejedno samo da su kvalitetni (Verbatim)
A njih ionako uvijek kupujem Nadam se da će ova više izdržati, jer ona 182 serija samsunga nije baš bila pouzdana na duže vrijeme, a nije da sam pirat, pa da stalno nešto snimam. Sviđa mi se i što brže čita od nje (nema onog dosadnog magic speeda).

Za + i - me najviše interesira kada su u pitanju DL mediji, jer kada radim arhivu nečega, želio bih da bude kvalitetno snimljeno i čitljivo nakon par godina. 109 je bila bolja sa - medijima, samsung sa +, pa me zanima za pioneer. I molio bih odgovor na ono pitanje u vezi firmware-a, ako netko zna
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline  
Staro 31.07.2007., 12:34   #14
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Zadnji ti je firmware 1.21 taj drugi neznam nemoj ni probavati, sto se tice DL medija ja sam snimio dosta Verbatima + odlicni su mi - me je malo razocarao, jos sam snimio dosta Philips +R DL nabavio dosta jeftino pa da ne propadaju tu je bilo zezanja snimio sam jeda na Sony snimacu kojeg sam imao prije Pioneera i nije radio nikako ostale sam sprzio na Plextoru i par na Pioneeru i rade odlicno. E sad dali ce raditi nakon 3-5 godina neznam jedino da se tada javim na forum.
Imam ja dosta starih Traxdata one crne 1x snimane prije 3-4 godine na Pioneeru 105 flashana da ih moze snimiti 2x,svi ti mediji rade danas ko i prvog dana bezprijekorno na njima imam dosta dobrih filmova pa ih cesto vrtim i nema nikakvih problema.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline  
Staro 31.07.2007., 17:04   #15
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,424
Dobro sad, problem je riješen, a za dojmove postoji pripadajući podforum.
domy_os je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na