Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2007., 20:30   #1
bdelac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Muke oko kupnje...

Molim pomoć pri kupnji laptopa.

Na raspolaganju imam 6000 do plafon cca 6500-7000 kuna. Preko 7000 ne bi išlo. Na rate...

Tražim laptop koji bi 95% vremena stajao na stolu, znači minimalno prenošenje, ali opet, da mu kućište zbog toga zahtijeva nije gnjecavo.
Bio bi korišten za piskaranje u Wordu, računanje u Excelu i MathCAD-u, čitanje knjiga u PDFu, nešto AutoCADa, internet/mp3 obavezno te povremeno gledanje filmova, možda kakva igrica.
Sa 15.4" displayem bih bio zadovoljan. 4:3 display ne bih jer vidim da su prošlost a i rad ugodniji na widescreenu.
Grafika nikako Intel GMA, prije neki ATI ili GeForce, mogao bi i integrirani ako se ne nađe pravi.
RAMa 1GB minimum, ako ne i 1.5 GB (u slučaju da bi 512 + 1GB mogli ići skupa).
Procesor 64bit jer je budućnost, Celeronka/Semprona ne bih. Da li Intel ili AMD svejedno mi je, jer ne osjećam pristranost niti jednom od dva branda, a i čitajući Vranogin Vodič čini mi se da su i jedni i drugi "tu negdje", osim Core2Duo koji je najbolji.
HDD 60-80gb, ako ima i 120gb ne bih se žalio ali nije uvjet.
Tipkovnica - da ne "uliježe" u laptop.
OS nije uvjet. Baterija me ne dira toliko, da je sat i pol i ok.

Što se brandova tiče, Acera bih izbjegao jer sam o laptopima ranga mojeg budžeta čitao o lošijoj plastici (točno? )a i ne volim škripuckavu elektroniku (mobitele, mp3eve, itd.) jer me smeta. Znači tražim neki čvršći laptop.
Za dobar DELL/ Toshibu / Lenovo nemam novaca.
HP nema modela koji bi se uklopio u moj budžet, a da ima sve tražene karakteristike.
Neke Forcebooke, Prestigie itd ne bih uzimao.
O Benq-u sam čitao, na neka oduševljenja nisam naišao, ali ako je proizvod stvarno dobar i ima garanciju ime mi ne igra toliku ulogu.

Za oko su mi zapeli slijedeći modeli:

Fujitsu Siemens AMILO Li1718, Pent.Dual Core T2350, 1GB, 160GB, 15,4" WXGA, W LAN, W Vista Basic

Fujitsu Siemens AMILO PRO Pa1510, Turion 64 TL50 , 512 MB, 80 GB, 15,4" WXGA, DVD DL, W-LAN, Linux

Kakvi su ovi Fujitsu Siemensi? Display? Kvaliteta izrade? Baterija?

MSI M635-B - 15.4" LCD, AMD Turion64 MT30 1.6GHz, 512MB, 60GB, ATI Radeon X700, DVD snimač
4949,00kn
2 godine garancije

---------
MSI L715-036EU - 17" LCD, AMD Turion64 MT30 (1.6GHz), ATI Radeon X700, 512 DDR, 60GB, ATI Radeon X700, DVD snimač

5699,00kn + 1GB RAMa još
2 godine garancije

Ovaj malo odudara od ostalih pošto je 17" ali ne bih se žalio niti na veličinu niti težinu preko 3kg, jedino rezolucija, negdje je navode kao 1600*1050, negdje kao i ovdje 1440x900. x700...fino, dobro bi došao.
Generalno ovaj notebook mi je nekako najviše zapeo za oko, ali nisam baš iskustva vlasnika našao na netu. Ako ga je netko vidio u pogonu...dobro bi došla informacija...

http://www.notebookcheck.net/Review-...036.718.0.html
----------
Na kakvom su glasu ovi MSIevi? Zna li tko?

----------

Eto, ako tko ima kakav prijedlog / informaciju / sugestiju, dobro bi došla.

Hvala i pozdrav.
bdelac je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 14:54   #2
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
msi L715 je ok samo bi mu morao najmanje dokupit još 512 rama

evo ti još neš prijedloga:
http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=1971

http://www.arhiteh.hr/shop/index.php...oducts_id=2144
BOGDO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2007., 11:17   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,385
Na tržnici je Lesa prodavao odličan HP nx6325 za 5.000kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na