Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2003., 17:43   #1
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
ASUS DVD E616 Problem

Aloha !
Asus DVD rom E616 ne želi surađivati sa mnom po pitanju CD-a. DVD-ovi mu se sviđaju i uredno ih vrti ali CD su mu valjda niža vrsta (kaj mu ja mogu kad imam više ovih drugih pa ih češće guram). Mala šala. Zapravo sve je počelo prije cca mjesec dana, sve više i više vremena mu je trebalo da pročita CD. Onda sam ja uredno (sve po p.s.-u) otišla na Asusove stranice, skinula firmware (čak i upute), pročitala upute, napravila sve kako treba, pokrenula program a on meni "This firmware updater only supports ASUS DVD-ROM E616. Do you wan to continue?". Naravno da želim nastaviti, pa ja imam E616 i tako ja klik na OK a on meni "Can't find the device to upgrade". Ja u šoku, kako ga ne vidiš, pa svi ga vide, od Windows XP-a, Sandre, Aide, Nero info tool a ti ne. OK, odustala sam a on meni da napakosti sve duže i duže i duže i... čita moje CD-ove dok jednog dana (točnije danas) nije jednostavno prestao čitati. Ja njemu stavim CD (audio, data) a on meni žmiga i žmiga i...prestane, kao, nema on ništa s tim. Stavim ja njemu DVD, on malo žmiga i hop evo meni Casablance na ekran. Možda je načuo kad smo spominjali da bi trebalo nabaviti DVD pržilicu pa se uvrijedio. Zaista ne znam što mu je i kako to popraviti (ako se uopće može).
Hvala za svaku ideju, nekako sam sentimentalno vezana uz njega (ipak mi je prvi DVD ROM u životu).

------------------------------------------------------------------------------
MB ASUS p4b533-E
Intel p4 1,8 GHz
HDD seagate 80gb u ladici, 60 GB u kanti i 80 GB na USB-u
MSI 460MX
Plextor PX-W4012A
ASUS DVD-ROM E616
Cinergy TV 400
Windows XP Pro
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2003., 20:07   #2
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Pa ako ti kopanje po kompu nije stranu slobodno rastavi DVD i očisti laser, neće škoditi.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2003., 22:26   #3
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Za fizičke poslove ipak rabim muža a prije nego postavljam pitanja (da ne bih bez veze gnjavila ljude) napravim sve što mislim da bi trebalo napraviti. Tako je i danas palo čišćenje DVD-a. Znaš ono, uzmeš ribaču četku, vim i kantu s vodom (kanta je zbog štednje) i lijepo oglancaš uređaj da se sav sjaji. Onda ga staviš na sunce da se osuš a poslije ga istreseš da izađe još preostali vim. Sad izgleda ko novi a radi ko prastari. Ovo je mala zeka ali tako su znale naše čistačice čistiti IBM-ove tastature. Kaj je najbolja fora poslije sve radi samo moraš pustiti par dana da se potpuno osuši (ovo nije zeka). Možda je zaista odslužio svoje ali mi ga je žao jer je star svega godinu dana pa nekako sve mislim da možda za njega još ima šanse. Driveri za njega, koliko sam uspjela vidjeti ne postoje, firmware me otkantao u startu. Možda ima kakvih ideja, otvorena sam za sve savjete. :confused:

Tenk juri veliku mačku.
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2003., 23:01   #4
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Drivere stvarno mislim da nitko vise ne daje sa optičkim uređajima jer ih za win ne treba, a za dos će poslužit i neki (de)generički

Pa osim ako ti mužić nema dvije lijeve ruke neka očisti laser, ništa ga ne košta osim koji štapić za uho, ALI prije delikatne operacije alkoholiziranja DVD-ROMa probaj updejtati firmware:




ver. 2.2

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/dvdro...ROME616_22.exe


ver. 2.1

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/dvdro...ROME616_21.exe
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2003., 23:28   #5
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Već sam mislila da baš nikoga više nema i da čučim (pardon sjedim) sama na forumu. Kao što već rekoh, DVD je danas očišćen (ne baš s vimom) ali onako kako treba (laser). Hvala za ova dva firmware-a ali kao što već napisah u prvom postu otkantali su me u samom startu, kažu oni meni da nemam ja takvog uređaja. Kad odem u BIOS i stvar postavim na auto on ga lijepo vidi i piše njemu ASUS DVD-ROM E616. U windowsima isto. Da li je stvar chipa (cepeknuo ili što) ne znam. U uputama za firmware pisalo je da treba isključiti DMA. S obzirom da u BIOS-u kad stavim DMA na disable on se lijepo vrati na 5. Ali sam maknula IAA pa sam mogla isključiti DMA u Windowsima i staviti ga u PIO mode. I onda on meni "Can't find the device to upgrade". Probala sam par puta ali uvijek ista stvar (Fata je Fata, al dva put je dva put).
Imaš li možda još kakvu ideju ?.

p.s
ono "tenk juri veliku mačku" je ustvari "thank you very much"
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2003., 23:51   #6
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Originally posted by Aren

p.s
ono "tenk juri veliku mačku" je ustvari "thank you very much"
Sad mi kažeš , ne znam možda program za flaširanje nije kompatibilan sa WINXP , možda DVD mora biti sam na kanalu, ne znam više nemam ideja, izgleda da sam ja dobio pretplatu na ovaj topic, di je ostala slatkoriječiva gamad , svi otišli na misu ??

BTW: Nema na čemu, ja ne plačam telefonski račun
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2003., 00:07   #7
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Hvala na strpljivosti, izgleda da je to fora kao žena za volanom, pa žena za PC-em itd., svi se razbježe S obzirom da sam jučer vratila "duha" (ghost-a) možda bih mogla probati ponovo. Ali mislim da će to ipak pričekati jutro. Za sada još tražim po svijetu možda je još netko imao sličan peh.

BTW ovaj račun plačam ja i imam još smo 50 min dok me CarNet ne izbaci.

:confused:
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2003., 00:21   #8
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by Aren
bla bla kenj stuf bla... BTW ovaj račun plačam ja i imam još smo 50 min dok me CarNet ne izbaci.

:confused:
tel mi abut it... ja još imam 48 minuta... ali nije bed jer danas je novi dan i iskon još nije potreban
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2003., 00:31   #9
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Možda i nemaš. Ja sam još uspjela postati a slijedeće je bilo da sam offline i da nemrem gledati stranice. fuj. A u firewall log-u ping atacka ko Kineza.
Aren je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2003., 18:47   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
BTW, DVD mora biti sam na kanalu kao master. Tako se barem preporuća kod flašanja. Meni jednaom nije išlo dok ga nisam stavio samog na kanal. Doduše nije izbacivao ovakvu grešku ali probaj.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2003., 20:48   #11
Aren
Registered User
 
Aren's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Sorry što se nisam prije javila, kuhala sam ajvar. Našla sam jedan forum gdje kažu da Asus treba biti slave i to po mogućnosti secondary. Kako bilo da bilo, puko mi je film i skinula sam bin file i MTKWinFlash za flešanje i uspjelo je. Sada imam 2.1. Nakon što sma pustila i 2.2 javio mi je neku grešku i isključio i Asusa i Plextora. Tek nakon što sam vratila ghost-a javio mi je da imam nove uređaje. Jedini je zez što postavlja na region 5. No nema veze. Izgleda da je ipak stvar u chipu. Sada barem koji puta i pročita CD ali nakon što mu uvaljam DVD tada više neće CD-ove. Idej više nemam a 2.2 firmware se više ne usuđujem puštati (možda ipak budem ovaj vikend ali prvo ću izvaditi plextora za svaki slučaj).
Pozdrav i hvala.
Aren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na