Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.07.2003., 21:15   #1
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Novi Catalyst 3.6

Dakle-novi driveri,novi Control Panel i WDM Capture Driver

Nekaj JE bilo govora da će se po novom svi uočeni problemi promptno rješavati,ali ovo je fakat bilo brzo...

http://mirror.ati.com/support/driver.html
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2003., 21:21   #2
Stipe
Head Of The Radio
 
Stipe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 672
Ja pičim još na 3.2 i nemam problema pa ih neću skidat možda kasnije iz znatižeje ali za sada NE...
Stvarno je ATievo izdavanje novih drivera učestalo no bilo je govora o upgradeu drivera ili tak nešto(možda dođe 4.0 s tim mogućnostima )
Stipe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2003., 21:22   #3
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Prebrzo... Ja sam tek uspio zbenchat 9800 Pro s 03.5 da ju mogu usporediti s FX5900, i kad tamo eto 03.6... E fuckat ga, sad vise nemam 9800... Idem bas vidjet listu fixeva, mene ni 03.5 nisu mucili.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2003., 21:25   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
New Features
The CATALYST™ software suite now provide a Force TV Detection feature.

Force TV Detection

Some TV sets may use non-standard inputs resulting in the TV enable button continuing to stay grayed out in the ATI Displays tab.
This issue is address by a Troubleshoot button that is now available. This button allows the user to force detection of their TV.
However, features that rely on automatic detection of the TV will not be supported on the TV display.
TV detection will also need to be re-enabled each time the system is restarted.


Issues Resolved in CATALYST™ Version 3.6
This section provides information on game issues that have been resolved in the latest release of CATALYST™.

Switching to the program Second Life using the ALT-Tab command no longer results in the system not responding or looping indefinitely

Running the demo game Lord of the Realms 3 under Windows XP with a RADEOIN 9000 series card installed no longer results in the system not responding when a 3 stage effect is used

The game Unreal Tournament 2003 no longer hangs when loading the CTF-December level

The geometry flashing throughout the background of Second Life is now resolved

Flickering and display corruption in the game NeverWinter Nights is now resolved


Resolved Benchmark Issues
This section provides information on Benchmark issues that have been resolved in the latest release of CATALYST™.

Running ViewPerf 6.1.2 under Windows ME with any RADEON™ family product installed no longer results in the application not being able to render an image


Resolved Software Application issues
This section provides information on application issues that have been resolved in the latest release of CATALYST™.

Objects are now generated and the VP is no longer gray when running 3ds max in D3D mode

Loss of focus when switching between different layers in Studio Tool 10.1 is now resolved

Full Screen Anti-Aliasing no longer causes corrupt geometry in model viewer program

Overlay no longer disappears when moving the mouse around in panning mode on the secondary display adapter in the application Overfly


Resolved CATALYST™ Driver Issues
This section provides information on CATALSYT™ driver issues that have been resolved in the latest release of CATALYST™.

Multimedia mode scaling and positioning issues have now been resolved when using TV out

Display corruption noticed on the ATI Demo Rachel running under Windows XP is now resolved

The lighting and triangle culling on the 3D pipes screensaver no longer is incorrect when using a RADEON™ 7000 series card under Windows 2000

Significant CPU usage is no longer noticed when Hardware Overlay Alpha Deblocking is in use

Enabling Overlay Theater Mode and playing an HDTV source through the ATI File Player, no longer results in the system rebooting

The TV can now be disabled using the Troubleshoot button in the ATI displays tab

Connecting a secondary DFP and attempting to enable extended desktop mode no longer now results in the secondary display device becoming active

Setting an LCD as the primary display, and a CRT as the secondary display followed by enabling Overlay Theater Mode, no longer results in display corruption when preview the screen saver on the secondary display

Enabling extended desktop at certain resolutions and colour depths no longer results in display corruption on the secondary controller

Installing a RADEON™ 9600 series card in a motherboard supporting AGP 8X no longer results in some 3D applications failing to respond


Known Issues
The following section provides a brief description of known issues associated with the latest version of CATALYST™.

When updating to future CATALYST™ releases your current color control panel profiles will be lost. This will be fixed in an upcoming CATALYST™ release

Running the 3D Pipes screen saver for an extended period of time (24 hours or longer), produces an error message indicating that the virtual memory is not enough

Setting the Landscape details to Perfect in the game IL2 Stumovik Forgotten Battles results in the system not responding during the track playback

Running MS Links 2003 with Anisotropic filtering and Anti-Aliasing enabled results in vertical and horizontal lines being displayed within the game. This issue is known to occur under Windows XP with a RADEON™ 9700 series card installed. This will be fixed in an upcoming CATALYST™ release

Enabling Anti-Aliasing and attempting to take a screen shot results in a corrupt capture when running OpenGL games such as, CounterStrike, Half-Life, Quake III or Medal of Honour: Allied Assault. This will be fixed in an upcoming CATALYST™ release
--------------------------------------------------------------------------------
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2003., 21:55   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
E, budući da sam ja prvo postao listu fixova,a odmah poslije mene Kova jedno je moralo otići...

Nemožemo preko cijele stranice imati dvije iste liste fixova...

Da-odmah je izašao i 9500-9700 patch za 3.6 drivere,može se skinuti naravno tu:

http://www.ocfaq.com/softmod/
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2003., 23:17   #6
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Da imaš pravo Jelc, vidiš ja sam ostavio samo zato što smo u isto vrijeme postali, iako bih ja to izbrisao

Moram si to sve skinuti, samo neću od doma, budem s DSLom kod frenda
Kova je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2003., 13:26   #7
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
U hebo te. Pa tek sam instalirao 03.5 a već je izašla nova verzija. A ne daju mi se sad skidati
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2003., 15:19   #8
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Malo je ovo off topic ali pojavili su se novi radeon tvikani drajveri pod nazivom DNA, napravio ih je neki tip iz nizozemske i ljudi vele da su bolji od omege. Ne da mi se postat link ali na rage3d.com se mogu nać sve informacije.
Baj d vej kaj se tiče drajvera mislim da ati malo sere jer zadnjih par riliseva nisu donijeli nikakav poseban napredak a ja sam otkad sam kupil 9700 imal sam probleme sa 3.4 i 3.5 drajverima. Nevjerojatno nestabilan frjem rejt padovi sa 85 na 30 i sl u nekim stvarima koje bi trebale letit i to sa i bez aa i af. Već sam razmišljao da se vratim nekaj starijim drajverima 3.2 mi se čini još uvijek najboljom verzijom. Po meni par pokrpanih stvari nisu dovoljan razlog za novu reviziju drajvera.
Makar sad sam karticu modal u fire gl X1 i fino mi radi s tim drajverima čak neke igre idu bolje jedino kaj nemam cp-a.
Baj d vej zna neko kak se cracka Maya 5.0 unlimited
just kidding
U 3d s maxu radi jako dobro.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2003., 15:32   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Malo je ovo off topic ali pojavili su se novi radeon tvikani drajveri pod nazivom DNA, napravio ih je neki tip iz nizozemske i ljudi vele da su bolji od omege. Ne da mi se postat link ali na rage3d.com se mogu nać sve informacije.
Baj d vej kaj se tiče drajvera mislim da ati malo sere jer zadnjih par riliseva nisu donijeli nikakav poseban napredak a ja sam otkad sam kupil 9700 imal sam probleme sa 3.4 i 3.5 drajverima. Nevjerojatno nestabilan frjem rejt padovi sa 85 na 30 i sl u nekim stvarima koje bi trebale letit i to sa i bez aa i af. Već sam razmišljao da se vratim nekaj starijim drajverima 3.2 mi se čini još uvijek najboljom verzijom. Po meni par pokrpanih stvari nisu dovoljan razlog za novu reviziju drajvera.
Makar sad sam karticu modal u fire gl X1 i fino mi radi s tim drajverima čak neke igre idu bolje jedino kaj nemam cp-a.
Baj d vej zna neko kak se cracka Maya 5.0 unlimited
just kidding
U 3d s maxu radi jako dobro.
Pa.neke stvari bi ti i trebale bolje ići...samo ti si najvjerovatnije bacio samo soft mod-možeš i flashati,nije više onakva bedara kao sa 8500 u FireGL...

Imaš BIOS za FireGL X1...
http://www.3dchipset.com/bios/ati/warp11/index.php

Kaj se tiče Maye-probaj hitit oko na hr.comp.video pod "pogledajte obavezno ovo" od 15.07...ili pitaj BD-a...ja već malo duže nisam sa tim na ti...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2003., 16:29   #10
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,895
Evo ja ih skinuo, instalirao i sve radi. Onaj troubleshoot TV je ok stvar. Sto se tice igara, nikakvih bitnih promjena (Battlefield, Diablo II)
Al ATi sad stvarno pretjeruje s izadavanjem tih novih drivera...
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2003., 16:56   #11
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Pa.neke stvari bi ti i trebale bolje ići...samo ti si najvjerovatnije bacio samo soft mod-možeš i flashati,nije više onakva bedara kao sa 8500 u FireGL...

Imaš BIOS za FireGL X1...
http://www.3dchipset.com/bios/ati/warp11/index.php

Kaj se tiče Maye-probaj hitit oko na hr.comp.video pod "pogledajte obavezno ovo" od 15.07...ili pitaj BD-a...ja već malo duže nisam sa tim na ti...
Bios mi se baš i ne da flashat čitaj nemam hrabrosti Uglavnom i ovaj soft mod mi je proradio bez frke taman tolko da vidim kak to sve radi ko fire gl
a kaj BD je glavni za te crackove???
E fala za ovo na hr.comp.video budem bacil oko
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2003., 17:10   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Bios mi se baš i ne da flashat čitaj nemam hrabrosti Uglavnom i ovaj soft mod mi je proradio bez frke taman tolko da vidim kak to sve radi ko fire gl
a kaj BD je glavni za te crackove???
E fala za ovo na hr.comp.video budem bacil oko
Ma nije glavni za crackove ,samo...moja iskustva sa LW-om,MAX-om i ostalim su stara par godina...on se koliko ja znam još zajebava s time pa je valjda bolje upućen u najnovija zbivanja na tom polju...

Vidiš-ATI-ca ti je dušu dala za neke stvari...obavezno si stavi na drugi monitor/ako ga imaš/ "alate" i na glavnom delaš ko" čovjek...to bu ti spasilo dosta vremena i živaca...

Ma možeš čak i na NVidia karticama uključiti"prošireni" desktop...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2003., 18:48   #13
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ma nije glavni za crackove ,samo...moja iskustva sa LW-om,MAX-om i ostalim su stara par godina...on se koliko ja znam još zajebava s time pa je valjda bolje upućen u najnovija zbivanja na tom polju...

Vidiš-ATI-ca ti je dušu dala za neke stvari...obavezno si stavi na drugi monitor/ako ga imaš/ "alate" i na glavnom delaš ko" čovjek...to bu ti spasilo dosta vremena i živaca...

Ma možeš čak i na NVidia karticama uključiti"prošireni" desktop...
To sam ja probao sa svojom grafičkom i dobio sam istu sliku na obadva ekrana. Nisam nikako uspio "raširiti" desktop
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2003., 22:24   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Originally posted by cyberphere
To sam ja probao sa svojom grafičkom i dobio sam istu sliku na obadva ekrana. Nisam nikako uspio "raširiti" desktop
Ma kak neide:confused: ...pročitaj malo dokumentaciju drivera-mora ti negdije pisat kako buš si to naštelao...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 10:54   #15
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
E da...čisto sam zaboravio-evo i ATI Cat 3.6 9700 > 9800 Hack...

http://sunrise.stolemy.tv/ati.shtml

Zanimljivo-neki tvrde da su ga probali i na 9500/9500PRO i da dela,sam autor kaže- You could try it on 9500/9500 PRO cards too I guess.

Evo...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 20:35   #16
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Jelc
E da...čisto sam zaboravio-evo i ATI Cat 3.6 9700 > 9800 Hack...

http://sunrise.stolemy.tv/ati.shtml

Zanimljivo-neki tvrde da su ga probali i na 9500/9500PRO i da dela,sam autor kaže- You could try it on 9500/9500 PRO cards too I guess.

Evo...
Ne kužim ćemu uopće taj hack. ????? Ta fora 9700 u 9800 tobož, je više bezvrijedna otkad su u 3.5 i 3.6 drajverima unijeli poboljšanja performansi za cijeli liniju r 300 kartica
barem sam ja tak skužio
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 20:55   #17
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Ne kužim ćemu uopće taj hack. ????? Ta fora 9700 u 9800 tobož, je više bezvrijedna otkad su u 3.5 i 3.6 drajverima unijeli poboljšanja performansi za cijeli liniju r 300 kartica
barem sam ja tak skužio
Navodno je dosta veliki porast u AA i ANISO.
Pa ti imaš 9700,kaj te košta-probaj,lupi par testova i igrica sa 6xAA-16xANISO pa buš vidio...ako nije ok lijepo izbriši taj file,vrati nazad stari i bog te veseli...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 21:18   #18
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Navodno je dosta veliki porast u AA i ANISO.
Pa ti imaš 9700,kaj te košta-probaj,lupi par testova i igrica sa 6xAA-16xANISO pa buš vidio...ako nije ok lijepo izbriši taj file,vrati nazad stari i bog te veseli...
Pa sa 3.5 i 3.6 drajverima su već ta poboljšanja tu tak da ne vidim svrhe a i baš da ću 6x aa i 16 af uključivat teško
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 21:24   #19
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Pa sa 3.5 i 3.6 drajverima su već ta poboljšanja tu tak da ne vidim svrhe a i baš da ću 6x aa i 16 af uključivat teško
A vidiš da ima...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	cat35.png‎
Views:	145
Size:	4.3 kB
ID:	415  
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 21:33   #20
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,016
Mislim pinsla stvarno sta te kosta..ako ne radi dobro, ako radi jos bolje...
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 23:07   #21
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Jelc
A vidiš da ima...
Ma sve je to ok ali ja fakat ne mogu uključit 6 x aa + 16 af u bilo kojoj igri na pristojnoj rezi dakle 1024 na dalje a da mi konfa to preživi. Tak da mi je taj podatak posve bezvredan.
A čuj ak neko ima turbo jaku konfu onda nek proba ja sam sa performansama zadovoljan
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2003., 23:30   #22
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,016
ma slazem se u potpunosti....za 6aa 16aaf treba najljuca pila a to je rijetko da netko ima..
btw pinsla stavi seni sig
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 00:08   #23
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Ma sve je to ok ali ja fakat ne mogu uključit 6 x aa + 16 af u bilo kojoj igri na pristojnoj rezi dakle 1024 na dalje a da mi konfa to preživi. Tak da mi je taj podatak posve bezvredan.
A čuj ak neko ima turbo jaku konfu onda nek proba ja sam sa performansama zadovoljan
Znam ja to sve-ali bi bilo zanimljivo vidjeti da li bi i pri 4xAA/8xANISO bilo ubrzanja.

U igrama bi se to fino osjetilo...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 07:32   #24
Sunrise3500
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Australia
Postovi: 6
radi za mene
Sunrise3500 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 17:24   #25
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by K82
ma slazem se u potpunosti....za 6aa 16aaf treba najljuca pila a to je rijetko da netko ima..
btw pinsla stavi seni sig
Ma ja bih prijatelju ali ko će sve to napisat??'
Imam tri kante tak da ne znam kud bi to sve stalo
A ono bitno stoji gore pored nicka
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 17:39   #26
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by pinsla
A ono bitno stoji gore pored nicka
po tome si prepoznatljiv
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2003., 17:45   #27
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by miato
po tome si prepoznatljiv
To si u pravu sam kaj to nosi više loših nego dobrih reperkusija na ovom cjenjenom forumu!!!!
pinsla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na