Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2006., 13:32   #1
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Obavijest korisnicima yahoo maila

Već me neko vrijeme brine problem isporuke mailova yahoo-ovim mail korisnicima (dosta Vas je na PC Ekspert Forumu i primate obavijesti o threadovima na koje ste se pretplatili).
Naime, mailovi s obavjestima za Vas (ponekad njih stotine) znaju čučati i po desetak sati na našem mail serveru. Razlog tome je Yahoo-ova loša metoda load balancinga svojih MX servera i loša metoda greylistinga.
Ovdje je i zanimljiv thread na kojem lik koji već dugo vremena proučava Yahoo potvrđuje ovo. http://brad.livejournal.com/2243545....1497#t12481497 .
Eh sad... predlažem svima koji imaju Yahoo mail da ga ne koriste za mailove koji im trebaju doći na vrijeme jer je to zbog Yahoo-a jednostavno nemoguće.

Npr google ima par milisekundi odziv na MX serverima i 1-minutni greylisting... dakle dolazni mailovi čekaju 1 minutu, a resend time za ako ih netko greylista je 7 minuta.
PC Ekspertov server, kao i hrpa drugih slijedi takve neke omjere, modificirane prema loadu.
Yahoo po nekoliko stotina puta dnevno ima peakove od po nekoliko desetaka sekundi odziva MX servera, a greylisting od nekoliko sati. resend time... pa mislim da preko pola sata (skrivaju taj header), a pošto im MX serveri rade li-la, baš i ne uspjevam utvrditi koliko.
Savjet svima koji koriste yahoo mail... koristite nešto drugo, ovo je očajno loša usluga.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2006., 14:32   #2
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
mailovi na yahoo istina, ne dolaze na vrijeme nego s kasnjenjem od 5-10 minuta. nikada mi se nije dogodilo da duze cekam mail. ne smeta mi. imam mail na gmailu, gmail notifier i podesen pop za sve to u outlooku. ali jednostavno se ne mogu natjerati da ga koristim. ne svida mi se sto da ti kazem. inace volim google ali yahoo mail mi je jednostavno bolji...
mat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2006., 16:17   #3
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
nisam ni rekao da treba koristiti google. google sam samo naveo kao dobar primjer kako to treba funkcionirati. "if you do not deliver it now, do not deliver it at all".
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2006., 23:07   #4
Ramses_III
kapetan Janez Ibrahimovič
 
Ramses_III's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Novska
Postovi: 265
Ja opet nemam najbolja iskustva sa Gmailom, nekoliko puta mi se dogodilo da uopce nisam dobio mailove koje sam ocekivao... Od tada mailove koje imam na Googleu rijetko koristim, samo Yahoo.
__________________

Intel P4 2666 MHz, Northwood
ASUS P4P800-X
512 MB PC2100 DDR
GeForce 4 Ti4200
HDD Seagate Barracuda 120GB
MS Gold MS-400ATX P4
Ramses_III je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na