Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2003., 02:33   #1
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
ATI ili ATI ili GF4

Evo namjeravam kupiti novi komp, ali sa jednom dobrom grafickom karticom koja nece uskoro u smece. Pitam Vas za misljenje posto nemam bas puno veze s novim tehnologijama (imam P100 s 32MB Ram-a i 3,5GB WD Hard).
Postoje tri opcije za kupnju graficke kartice, ali ocigledno da jedna otpada posto je jos nema za kupiti (bar ne kod nas, znat cete koja je to).
1. ATI Radeon 9700 Pro AIW - evo pretrazio sve Hrvatske i Slovenske firme i nisam uspio naci tu karticu (ne znam sta im treba da prebace tako dugo TV tuner s te kartice sa NTSC na PAL);
2. Da li da uzmem onda bolje ATI Radeon 8500 AIW ili je mozda bolja opcija da uzmem;
3. LEADTEK WinFast A280 GeForce4 Titanium 4800SE-8x 128MB, VIVO, DVI-out, AGP 8x i plus nekakav dodatni TV tuner kao sto je Leadtek Winfast TV2000 Deluxe edition, ili;
4. ATI Radeon 9700 Pro plus Leadtek Winfast TV2000 Deluxe edition
ili da cekam ko bedak da se pojavi ona gornja kartica (a mozda se nikad ne pojavi)(pod brojem 1) i kupim neku srotarsku Atijevu za 300-tinjak kunica (mada ce me cudno gledati onaj od kojeg budem kupovao zvjeri od komponenti kad mu kazem da mi da obicnu Radeonicu (7000 ili stariju)).
Mislio sam da ce ta kupnja novog racunala proci glatko, ali stari dobri Murphy se pobrinuo da to nece moci proci bez komplikacija. Ono kad nemam novca onda sve kartice postoje za kupiti, a kad imam para onda se gotovo nista novoga ne moze nabaviti kod nasih ULTRA LJENIH dobavljaca.
Izvinite na podugackom postu (tak i onak mi je prvi ), ali vec dva tjedna kupujem racunalo cekajuci da se pojavi doticna grafikurda, ali nista od toga (glavno je da se najavljuju sve novije i novije graficke kartice, a dobavljaci zive u kamenom dobu i nabavljaju neka GF smeca (neke firme prodaju samo GF, ali ne i ATI koje su ipak oduvjek najbolje :clap: )
Hvala na konstruktivnim odgovorima.
Pozdrav i do pisanja!
Exa je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2003., 02:43   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: ATI ili ATI ili GF4

pa ovo 1) je 5 put jace od 2) ali i dva-tri put skuplje

posto vidim da oces tunericu moj savjet je ati aiw...ove ostale tunerice su wannabiji...po onome sto sam cuo od ljudi oni koji imaju bilo koju aiw je nedaju ni za kakve pare (trazio sam dugo neku stariju)..tako da imam pinnacle pctv rave koja je ok ali svejedno ati je ati...

posto vidim da ti pare nisu problem svakako 8500aiw (1500 na vise) ako ju nadjes posto su prestale se proizvoditi...pogledaj mozda rabljenu....

a ako ti ova pod 4) ima sve kaj treba uzmi si nju...ponavljam 8500aiw ces tesko naci u ducanu igdje (afganistan iskljucen)
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 04.04.2003., 10:42   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Ha...Exa...budući da ti lova nije problem-pogledaj malo bolje,mislim da sam tu grafulju vidio negdje na cjeniku...

http://www.kiberbutler.com/client/ar...1=5&id2=18#101
Evo ti jedne...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2003., 14:08   #4
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
[QUOTE]Originally posted by Jelc
[B]Ha...Exa...budući da ti lova nije problem-pogledaj malo bolje,mislim da sam tu grafulju vidio negdje na cjeniku...

Hm, vrlo zanimljivo, ali to nije pro verzija. Vidio sam vani da imaju bulk pro verziju koja ukljucuje i daljinski s USB infracrvenim prikljuckom, te dobijes Pinnacle Studio 8.0 ili 8.1, te naravno igru Morrorwind.
Zna li netko mozda da li se pojavila ta kartica za Europsko trziste ili je jos uvijek samo za Americko (NTSC).
Exa je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2003., 23:04   #5
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
[QUOTE]Originally posted by Exa
[B]
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ha...Exa...budući da ti lova nije problem-pogledaj malo bolje,mislim da sam tu grafulju vidio negdje na cjeniku...

Hm, vrlo zanimljivo, ali to nije pro verzija. Vidio sam vani da imaju bulk pro verziju koja ukljucuje i daljinski s USB infracrvenim prikljuckom, te dobijes Pinnacle Studio 8.0 ili 8.1, te naravno igru Morrorwind.
Zna li netko mozda da li se pojavila ta kartica za Europsko trziste ili je jos uvijek samo za Americko (NTSC).
jako malo AIW 9700 pro će ti se pojavit u Europi kolko ja znam dok ih ne počnu izbacivat Hercules i drugi proizvođači. Tak da sumnjam da ćeš tu karticu uskoro moć nabavit negde kod nas. Kaj se tiče ntcs i pala ja sam nedavno kupio 9100 saphirre i gore imaš jumper kojim prebacuješ standard ntsc ili pal.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 04:44   #6
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
Citiraj:
Originally posted by pinsla
jako malo AIW 9700 pro će ti se pojavit u Europi kolko ja znam dok ih ne počnu izbacivat Hercules i drugi proizvođači. Tak da sumnjam da ćeš tu karticu uskoro moć nabavit negde kod nas. Kaj se tiče ntcs i pala ja sam nedavno kupio 9100 saphirre i gore imaš jumper kojim prebacuješ standard ntsc ili pal.
Ma da to sam si i mislio, evo poslao e-mail u Autronic i gospodja mi rekla da je momentalno kriza u Njemackoj kod nabave tih kartica i kaze da ce se stanje normalizirati za mjesec dana (mada cisto sumnjam, vjerojatno zbog rata u Iraku bu to potrajalo i puno duze). Uzet cu 9700 Pro i Leadtek Winfast TV2000 deluxe te SkyStar2 i mislim da ce sve biti O.K.
Hvala na pomoci.
Pozdrav!
Exa je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 17:40   #7
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Exa
Ma da to sam si i mislio, evo poslao e-mail u Autronic i gospodja mi rekla da je momentalno kriza u Njemackoj kod nabave tih kartica i kaze da ce se stanje normalizirati za mjesec dana (mada cisto sumnjam, vjerojatno zbog rata u Iraku bu to potrajalo i puno duze). Uzet cu 9700 Pro i Leadtek Winfast TV2000 deluxe te SkyStar2 i mislim da ce sve biti O.K.
Hvala na pomoci.
Pozdrav!
blago tebi kad ima para za sve to
Javi kak šljaka
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 18:06   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Citiraj:
Originally posted by pinsla
blago tebi kad ima para za sve to
Javi kak šljaka
Bolje nek provjeri hoče li imati dovoljno rupica za sve to
Kolko čovik ima para, sve se pitam što radi na ovom forumu?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 21:41   #9
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
Citiraj:
Originally posted by tor
Bolje nek provjeri hoče li imati dovoljno rupica za sve to
Kolko čovik ima para, sve se pitam što radi na ovom forumu?
Ma nemam bas puno para, ali sam skupljao pomalo zadnjih 6 godina pa se nakupilo nekih 12 soma kuna za potrosit.
Mnogi ovdje koji su na forumu kupuju sve novo sto se pojavi (jeftinije varijante), pa za godinu dana opet kupe novo i tako svake godine nesto kupe i potrose novac. Ja kad kupujem, to kupim na duze staze. Ovo je tek treci komp koji kupujem u zadnjih 11 godina i ta konfiguracija mi treba trajat bar sljedecih 5 godina (mada ce za to vrijeme postat kanta, ali i ova P100 koju posjedujem jos uvijek radi ono za sta je namjenjena).
Exa je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 23:19   #10
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Exa
Ma nemam bas puno para, ali sam skupljao pomalo zadnjih 6 godina pa se nakupilo nekih 12 soma kuna za potrosit.
Mnogi ovdje koji su na forumu kupuju sve novo sto se pojavi (jeftinije varijante), pa za godinu dana opet kupe novo i tako svake godine nesto kupe i potrose novac. Ja kad kupujem, to kupim na duze staze. Ovo je tek treci komp koji kupujem u zadnjih 11 godina i ta konfiguracija mi treba trajat bar sljedecih 5 godina (mada ce za to vrijeme postat kanta, ali i ova P100 koju posjedujem jos uvijek radi ono za sta je namjenjena).
ma ima istine u tome kaj ti pričaš. Ja isto nisam pristalica fore na koju se fura većina ljudi na ovom forumu u stilu kupit ću nekaj jeftino i kolko tolko ok kaj će mi poslužit sljedećih 6 mjeseci a onda ću to ionako promjenit jer je već zastarjelo. No budimo iskreni takva stvar je već zastarjela kad je kupiš tak da je to manje više zavaravanje samog sebe.
Ali opet ni meni nikak da se nađe svakih godinu dvije kojih 12-15 kilo kn za potrošit
pinsla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2003., 23:09   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Originally posted by Exa
Ma nemam bas puno para, ali sam skupljao pomalo zadnjih 6 godina pa se nakupilo nekih 12 soma kuna za potrosit.
Mnogi ovdje koji su na forumu kupuju sve novo sto se pojavi (jeftinije varijante), pa za godinu dana opet kupe novo i tako svake godine nesto kupe i potrose novac. Ja kad kupujem, to kupim na duze staze. Ovo je tek treci komp koji kupujem u zadnjih 11 godina i ta konfiguracija mi treba trajat bar sljedecih 5 godina (mada ce za to vrijeme postat kanta, ali i ova P100 koju posjedujem jos uvijek radi ono za sta je namjenjena).
ATI oem Radeon 9700Pro All in Wonder, 128MB TV-Out, incl. Composite Cable, SVHS Cable, 4 Head input Box, DVI to VGA Adapter, Driver CD, Sapphire Utility CD 4.119,00 kn

http://www.autronic.hr/cjenik/cjenik...165&PodID=9308

Pa-ak imaš love...navali
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2003., 14:22   #12
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
Citiraj:
Originally posted by Jelc
ATI oem Radeon 9700Pro All in Wonder, 128MB TV-Out, incl. Composite Cable, SVHS Cable, 4 Head input Box, DVI to VGA Adapter, Driver CD, Sapphire Utility CD 4.119,00 kn

http://www.autronic.hr/cjenik/cjenik...165&PodID=9308

Pa-ak imaš love...navali

Bas mi je gospodja iz Autronica poslala na e-mail poruku da su dobili novu ATI karticu koju sam ih trazio, ali e-mail je stigao dan prekasno, vec kad sam uzeo konfiguraciju u Vemilu. Ali ipak kad pogledam sta kartica nudi i koliko sam ja ovo svoje racunalo platio, mozda se ipak ne isplati trcati pred rudo i platiti 4000+ kuna za karticu, pa cu pricekati do jeseni kad joj cijena malo padne, na recimo 2500 kunica (bez pdv-a naravno, jer bi se bogami nacekao na tu karticu da padne ispod 2500 kuna sa pdv-om)
Exa je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2003., 16:29   #13
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Originally posted by Exa
Bas mi je gospodja iz Autronica poslala na e-mail poruku da su dobili novu ATI karticu koju sam ih trazio, ali e-mail je stigao dan prekasno, vec kad sam uzeo konfiguraciju u Vemilu. Ali ipak kad pogledam sta kartica nudi i koliko sam ja ovo svoje racunalo platio, mozda se ipak ne isplati trcati pred rudo i platiti 4000+ kuna za karticu, pa cu pricekati do jeseni kad joj cijena malo padne, na recimo 2500 kunica (bez pdv-a naravno, jer bi se bogami nacekao na tu karticu da padne ispod 2500 kuna sa pdv-om)
I uzeo si MX-icu???
Mislim- stvarno si mogao uzeti nekaj poštenije...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2003., 16:34   #14
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Citiraj:
Originally posted by Jelc
I uzeo si MX-icu???
Mislim- stvarno si mogao uzeti nekaj poštenije...
Nije mogao goru. Prvo priča o nekakvim grafuljama od 3500 kn, a onda ovo...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2003., 16:44   #15
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Originally posted by tor
Nije mogao goru. Prvo priča o nekakvim grafuljama od 3500 kn, a onda ovo...
Bogme goru nije mogao uzeti...ak je baš htio NVidiu pa barem TI200...

Mislim,pa nemoraš imati AIW,pa za cca.2000 soma kuna pikneš FIC9500PRO/našao ja ima za 1400/ i za 600 kuna možeš piknut super TV karticu i bog te veseli...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2003., 18:23   #16
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Bogme goru nije mogao uzeti...ak je baš htio NVidiu pa barem TI200...

Mislim,pa nemoraš imati AIW,pa za cca.2000 soma kuna pikneš FIC9500PRO/našao ja ima za 1400/ i za 600 kuna možeš piknut super TV karticu i bog te veseli...
Nego.
Mislim da su mu to uvaljali tamo u Ve-milu gdje je kupio. Malo špreha, ovo ono i ode...
Pa dobro gdje je sad da odgovori na ove provokacije. Prvo se pojavi na forumu s brdo para, pita za savjete i onda nestane u magli s MX-com!
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2003., 20:01   #17
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
i viškom para...

mogao je meni poslat poštom pa da si ja piknem neki pošteniji proc... :mad:
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2003., 01:25   #18
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
Citiraj:
Originally posted by tor
Nije mogao goru. Prvo priča o nekakvim grafuljama od 3500 kn, a onda ovo...
Evo da ne odgovaram svakom ponaosob, odgovorit cu samo jednom. Kupio sam naslabiju mogucu karticu koja postoji na trzistu, posto ne zelim davati 1200+ kuna za karticu koju cu uskoro promijeniti, znaci najjeftinije sada, kada je budem prodavao dobit cu mozda 150 kuna manje (garancija ce jos vrijedit). Promijenit cu je negdje u 9. mjesecu kad cijena ATI-jeve AIW 9700 Pro malo padne. Cemu davat dva puta velike novce za grafikurde u kratkom vremenskom razdoblju. Zapravo sam mislio uzet Ati 7200, ali sam se predomislio u zadnji tren. I ne nisu mi u Vemilu podmetnuli tu graficku, ja sam ih sam trazio. Jedino sto su mi podmetnuli to glupavo midi tower kuciste (Codegen 350W), kao ono nisu imali Big tower (kao ne prodaje se dobro pa nemaju na skladistu i ne znaju kad ce dobiti). Ova graficka daje sasvim dobru sliku (dok kod igara ne bi znao, posto sad tako i onako igram Planscape Torment (jedini pravi izometrijski RPG jos od pojave Fallout-a)) za novce koje sam platio (500 kuna), a na TV je nisam spojio posto mi je monitor veci od televizora, pa nema smisla.
Vjerojatno kartica jest losa, ali posto cu je ubrzo promijeniti nije ni bitno.
Pozdrav!
Exa je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2003., 15:10   #19
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Citiraj:
Originally posted by Exa
Evo da ne odgovaram svakom ponaosob, odgovorit cu samo jednom. Kupio sam naslabiju mogucu karticu koja postoji na trzistu, posto ne zelim davati 1200+ kuna za karticu koju cu uskoro promijeniti, znaci najjeftinije sada, kada je budem prodavao dobit cu mozda 150 kuna manje (garancija ce jos vrijedit). Promijenit cu je negdje u 9. mjesecu kad cijena ATI-jeve AIW 9700 Pro malo padne. Cemu davat dva puta velike novce za grafikurde u kratkom vremenskom razdoblju. Zapravo sam mislio uzet Ati 7200, ali sam se predomislio u zadnji tren. I ne nisu mi u Vemilu podmetnuli tu graficku, ja sam ih sam trazio. Jedino sto su mi podmetnuli to glupavo midi tower kuciste (Codegen 350W), kao ono nisu imali Big tower (kao ne prodaje se dobro pa nemaju na skladistu i ne znaju kad ce dobiti). Ova graficka daje sasvim dobru sliku (dok kod igara ne bi znao, posto sad tako i onako igram Planscape Torment (jedini pravi izometrijski RPG jos od pojave Fallout-a)) za novce koje sam platio (500 kuna), a na TV je nisam spojio posto mi je monitor veci od televizora, pa nema smisla.
Vjerojatno kartica jest losa, ali posto cu je ubrzo promijeniti nije ni bitno.
Pozdrav!
Ma i ako je takva stvar mogao si kupiti negdje na newsima neku za 100 kn i peri. Kasnije imaš rezervu i bok. Uvjek dobro dođe. Nekom neš ne valja, isprobaš par djelova i znaš što je. Ali dobro, tvoj izbor.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2003., 16:59   #20
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Exa
Evo da ne odgovaram svakom ponaosob, odgovorit cu samo jednom. Kupio sam naslabiju mogucu karticu koja postoji na trzistu, posto ne zelim davati 1200+ kuna za karticu koju cu uskoro promijeniti, znaci najjeftinije sada, kada je budem prodavao dobit cu mozda 150 kuna manje (garancija ce jos vrijedit). Promijenit cu je negdje u 9. mjesecu kad cijena ATI-jeve AIW 9700 Pro malo padne. Cemu davat dva puta velike novce za grafikurde u kratkom vremenskom razdoblju. Zapravo sam mislio uzet Ati 7200, ali sam se predomislio u zadnji tren. I ne nisu mi u Vemilu podmetnuli tu graficku, ja sam ih sam trazio. Jedino sto su mi podmetnuli to glupavo midi tower kuciste (Codegen 350W), kao ono nisu imali Big tower (kao ne prodaje se dobro pa nemaju na skladistu i ne znaju kad ce dobiti). Ova graficka daje sasvim dobru sliku (dok kod igara ne bi znao, posto sad tako i onako igram Planscape Torment (jedini pravi izometrijski RPG jos od pojave Fallout-a)) za novce koje sam platio (500 kuna), a na TV je nisam spojio posto mi je monitor veci od televizora, pa nema smisla.
Vjerojatno kartica jest losa, ali posto cu je ubrzo promijeniti nije ni bitno.
Pozdrav!
Prijatelju cjenim tvoj izbor ali si u par stvari u zabludi.
Kartica koju si uzeo nije stvarno bogzna kaj ali za koji mjesec ćeš još dobiti znatno manje za nju kad ju budeš prodavao tak da je pomeni to bačen novac.
Kaj se tiče pak AIW 9700 ti očigledno ne želiš kupit tu karticu ili si neupućen. Naime cijena AIW kartica jako malo pada tak da zaboravi da će AIW 9700 ikada koštati manje od 3000 kn!!!! ( P.S. sad je 4100 a do devetog mjeseca sumnjam da će past na recimo 3500)
Ak si već htio dobru AIW karticu mogao si u ve milu uzet 9000 pro AIW nazivno od Manlija no pošto je poznato da jedino ati zapravo radi AIW kartice kartica je atijeva u manlijevoj kutiji.
Dobio bi daleko bolju karticu od mx-ice plus AIW funkcionalnost jednaku onoj na 9700 modelu.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2003., 19:45   #21
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Prijatelju cjenim tvoj izbor ali si u par stvari u zabludi.
Kartica koju si uzeo nije stvarno bogzna kaj ali za koji mjesec ćeš još dobiti znatno manje za nju kad ju budeš prodavao tak da je pomeni to bačen novac.
Kaj se tiče pak AIW 9700 ti očigledno ne želiš kupit tu karticu ili si neupućen. Naime cijena AIW kartica jako malo pada tak da zaboravi da će AIW 9700 ikada koštati manje od 3000 kn!!!! ( P.S. sad je 4100 a do devetog mjeseca sumnjam da će past na recimo 3500)
Ak si već htio dobru AIW karticu mogao si u ve milu uzet 9000 pro AIW nazivno od Manlija no pošto je poznato da jedino ati zapravo radi AIW kartice kartica je atijeva u manlijevoj kutiji.
Dobio bi daleko bolju karticu od mx-ice plus AIW funkcionalnost jednaku onoj na 9700 modelu.
ma te aiw kartice su lijepa stvar ali ne za te pare...moazda je bolje kupiti normalnu karticu pa uzeti tv tunericu sa strane..dodje nes jeftinije i lakse je se rjesis ako ti prestane trebati (tipa kupis satelitsku pa hoces nes tipa skystar2 ili sl..)
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2003., 21:44   #22
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Prijatelju cjenim tvoj izbor ali si u par stvari u zabludi.
Kartica koju si uzeo nije stvarno bogzna kaj ali za koji mjesec ćeš još dobiti znatno manje za nju kad ju budeš prodavao tak da je pomeni to bačen novac.
Kaj se tiče pak AIW 9700 ti očigledno ne želiš kupit tu karticu ili si neupućen. Naime cijena AIW kartica jako malo pada tak da zaboravi da će AIW 9700 ikada koštati manje od 3000 kn!!!! ( P.S. sad je 4100 a do devetog mjeseca sumnjam da će past na recimo 3500)
Ak si već htio dobru AIW karticu mogao si u ve milu uzet 9000 pro AIW nazivno od Manlija no pošto je poznato da jedino ati zapravo radi AIW kartice kartica je atijeva u manlijevoj kutiji.
Dobio bi daleko bolju karticu od mx-ice plus AIW funkcionalnost jednaku onoj na 9700 modelu.
Ne znam bas da je 9000 AIW jednaka po funkcionalnosti 9700 AIW. Onda ovu 9700 AIW nitko ne bi ni kupovao.
Da jasno mi je da sporo padaju cijene, ali treba ovaj mjesec kupiti Skystar2 karticu, Diseq motor i satelitsku antenu od jedno 90-120cm + pretlata godisnja na Netsystem, te naravno neizbjezni stampac i scanner, Sljedeci mjesec jos 512 MB RAM-a, te 120 GB hard, pa onda mjesec iza vjerojatno USB D-link Wireless karticu sa antenom i 2 AP-a, pa onda Big Tower da hladjenje bude bolje (kad se to sve naprzi unutra bit ce vruce ko u paklu, a bit ce vec ljeto), e onda secer na kraju dolazi 9700AIW, a koliko ce tad doci nije bitno (ne mogu sve u komadu kupiti, preskupo bi me doslo posto placam odmah, bez ikakvih rata).
Pozdrav!
Exa je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2003., 21:56   #23
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by Exa
Ne Da jasno mi je da sporo padaju cijene, ali treba ovaj mjesec kupiti Skystar2 karticu, Diseq motor i satelitsku antenu od jedno 90-120cm + pretlata godisnja na Netsystem............
Pretplatu kažeš. Koliko to dođe?
Nekužim šta kaže na stranici. Surfanje od 12 - 9 i 12 GB transfera ali za 200 eura.
6 GB je malo a 1 GB pogotovo.
Meni se to neisplati.
Gdje ćeš kupiti SkyStar2 i koliko košta? Ja mislim kupiti u Kerman jer dostavljaju po ciijeloj hrvatskoj a dostava je samo 35 kn.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2003., 22:34   #24
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Pa,kaj se tiče isplativosti...Pinsla je u pravu.
Mislim pri tome koliko možeš dobiti pri prodaji te MX-ice za koji mjesec.
Ja bih rađe uzeo npr Manli 9100VIVO,dođe kojih 6oo tinjak kuna,lakše bi se poslije prodala,za igre je ok.
Mislim da si rekao da kupuješ preko računa-dakle ne bi te puno ispala.
A na video IN spojiš kaj god hoćeš..
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2003., 23:41   #25
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Exa
Ne znam bas da je 9000 AIW jednaka po funkcionalnosti 9700 AIW. Onda ovu 9700 AIW nitko ne bi ni kupovao.
Da jasno mi je da sporo padaju cijene, ali treba ovaj mjesec kupiti Skystar2 karticu, Diseq motor i satelitsku antenu od jedno 90-120cm + pretlata godisnja na Netsystem, te naravno neizbjezni stampac i scanner, Sljedeci mjesec jos 512 MB RAM-a, te 120 GB hard, pa onda mjesec iza vjerojatno USB D-link Wireless karticu sa antenom i 2 AP-a, pa onda Big Tower da hladjenje bude bolje (kad se to sve naprzi unutra bit ce vruce ko u paklu, a bit ce vec ljeto), e onda secer na kraju dolazi 9700AIW, a koliko ce tad doci nije bitno (ne mogu sve u komadu kupiti, preskupo bi me doslo posto placam odmah, bez ikakvih rata).
Pozdrav!
Opet ti ponavljam 9000 pro i 9700 pro su jednake po AIW funkcionalnosti, razlika je naravno u samom grafičkom čipu ali ne u ostalim funkcijama.
Ali opet kažem ti očigledno baš i ne misliš kupit tu karticu jer si sve živo pretpostavio grafičkoj. Trebat će ti jako puno para da sve to kupiš pa da ti onda još ostane 3 kile i kusur za grafulju.
Pozdrav!
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2003., 02:52   #26
Exa
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Karlovac
Postovi: 59
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Pretplatu kažeš. Koliko to dođe?
Nekužim šta kaže na stranici. Surfanje od 12 - 9 i 12 GB transfera ali za 200 eura.
6 GB je malo a 1 GB pogotovo.
Meni se to neisplati.
Gdje ćeš kupiti SkyStar2 i koliko košta? Ja mislim kupiti u Kerman jer dostavljaju po ciijeloj hrvatskoj a dostava je samo 35 kn.
http://www.mastersat.net/netsystem/index.htm tu ti sve pise.

Nightshift pretplata za surfanje po noci od 24-9 (hm opet su mijenjali vrijeme sad je od 2-9) je 100 Eura za 3 mjeseca, dok je godisnja pretplata 349 Eurica, ali to ce sacekati, 12GB je mjesecni limit. Kerman mi je nekako najpoznatiji pa cu uzeti od njega (mada ni ne znam nikog drugog).

Hm, pronasao sam jos jedan koji nudi netsystem usluge u HR, ali taj je skuplji
http://www.sky-contact.hr/SKY-internet/satnight.htm

Koji je sad pravi od ovo dvoje.

Dok ovo pisem malo sam prosnjofao po netu i na originalnom netsystem sajtu je cijena 200 eura za cijelu godinu(s time da se dobije i SS2 kartica i surfanje je od 24-09), tko koga tu j**e, kod nas je 349-420 Eura bez kartice i surfanje od 2-9 sati.
Pa da ovi su krivo prepisali, kod nas je godisnja pretplata Nightshift paketa ista kao i kod Talijana, ali paket kod talijana omogucuje surfanje 0-24 i 6GB mjesecni limit. Ah tukaca Imaju istu cijenu pretplate sa 12GB i sa 6GB limita
Exa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na