Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2002., 20:49   #1
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,895
Celeronche!

Intel Celeron 1300 MHz, FCPGA
_______
ok gospodo, ovako stvari stoje. Trebao bi procesor za onu moju konfu dolje te nakon dugog prebiranja i razmisljanja (citaj: koliko para mogu JA izdvojiti ovaj bozic da bi sebe usrecio! ) odlucio sam se na gore navedni.
Sta mislite koliko cu dobit na ubrzanju opcenito...
procesor dodje 715kn (novi u King-u).
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2002., 21:19   #2
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
P4 Celeron na 1800 u HG Spotu košta 770 kn! Ovaj tvoj je malo pre skup
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2002., 21:48   #3
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by cyberphere
P4 Celeron na 1800 u HG Spotu košta 770 kn! Ovaj tvoj je malo pre skup
pa nemoze taj proc na tu plocu..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2002., 22:21   #4
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Znam! Ali me ćudi što je P4 Celeron jeftiniji od tog starog celerona
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 00:15   #5
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by cyberphere
Znam! Ali me ćudi što je P4 Celeron jeftiniji od tog starog celerona
da ali onaj celeron se nece spustiti na 1ghz kad mu se zacrvene obrazi od sobne temperature + 10C....iako nije provjereno ali mi je frend rekao da on to ima i na tualatinu...s time da moze namjestati jacinu snizavanja brzine

ah da ploce za tualatine su jeftinije...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 00:20   #6
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by cyberphere
Znam! Ali me ćudi što je P4 Celeron jeftiniji od tog starog celerona
pa u hgspotu celeron 1300 je 486kn...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 01:41   #7
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Celic 1300

Gle, kao prvo ovaj celic ima 8way cache (stari PIII i celići ne Tualatin jezgre imaju 4 way cache), zatim super clockabilan, 0,13 micron tehnologija. Šta ti misliš zašto je onaj P III 1,4GHz sa 512kb tako skup, zato jer lomi i ubija i P4 u starim programima. Uzmi taj celić, radi čuda i ne trebaš kupiti novu ploču. Evo ti ova slička iz lažljive Sandre sa benchmarcima (ne CPU jer nemaju neki pretjerani smisao, već ovaj sa Multimediom (CPU + RAM +CACHE). Imaš brojke za 1300@1300 i 1300@1729 MHz
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	c1300.jpg‎
Views:	213
Size:	97.7 kB
ID:	84  
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 01:56   #8
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Arrow KONKRETNIJE !!!

Imaš ovdje svoj PIII na 600, P III (Coppermine) i Celić na 1000MHz, usporedbe radi P4 2GHz (533) i taj Celić normalno i clocknuto. Test PC Mark2002 CPU dio.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	konkretnije.jpg‎
Views:	206
Size:	62.0 kB
ID:	85  
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 14:07   #9
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,895
e black dragon puno ti hvala. pravi si!
gdje ima kupit taj celeron na 1300, ali FCPGA (ne 2)?
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 14:08   #10
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,895
Citiraj:
pa u hgspotu celeron 1300 je 486kn...
da, ali onaj sa tualatin jezgrom... FCPGA 2, a meni treba FCPGA?
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2002., 14:50   #11
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by sNNooPY
e black dragon puno ti hvala. pravi si!
gdje ima kupit taj celeron na 1300, ali FCPGA (ne 2)?
pa sam si rekao u kingu..
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 16:16   #12
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Lightbulb Ne kužite vi poantu pitanja

Čovjek ima MSI ploču koja je FC-PGA nije FC-PGA2 tj. nema podršku za proceve sa Tualatin jezgrom (FC-PGA2), FC-PGA je Coppermine jezgra. Sada imaš tri opcije: 1) kupiti novu ploču i proc, dakle besmisleno, 2) kupiti powerleap komplet sa adapterom i procom (skupo + put u austiju) i 3) najjeftinija ako ide. otiči u Ve-Mil i kupiti adapter za FC-PGA na FC-PGA2 koji dođe nekih 100,00 kn. Adapter radi na tim ne tualatim pločama ali ne svima. Budem se raspitao kod svojih za tu MSI Lite ploču, recimo znam jednu Chaintech 60JV2 koja ima i815 ali ne B step na kojoj Tualatin s tim adapterom radi bez greške. Postoje i opcije da se na samom procu potrgaju 3 nogice pa stvar hoda ali to je za sada malo predrastično riješenje (mogu se i izolirati ali onda treba na socketu bušiti veće rupe). Za neupučene problem je u 1,475 V koliko treba Taualatinima, a Coppermine treba mislim 1,7V dakle postoji opasnost uništenja jezgre jer se izlazi iz dozvoljenih +10% (1,55 V).
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 20:00   #13
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,895
Citiraj:
pa sam si rekao u kingu..
znam da sam reko to. mislio sam jel TI znas gdje jos ima kupit taj proc?
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 20:04   #14
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,895
Citiraj:
Budem se raspitao kod svojih za tu MSI Lite ploču
budem ti ja puno zahvalan!
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2002., 01:41   #15
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Unhappy Zmajić smeđi

Večina mojih ti VIA chipsete zaobilazi u široooooookooooom krugu, tako da ti nitko nije probao (nije imao na čemu). Dakle treba napraviti ovo dolje što piše na engleskom (engleski znaš) i onda probati da li ide. Čuj možeš kupiti proc i adapter u Ve-Milu pa vidjeti ili ako nekog znaš da ima oboje (recimo mene) zamoliti da skoči do tebe i to vidi (mene pitaš samo ako si u Zagrebu), ako ne, kockaj 550 kn ili traži Coppermine 1GHz (ako ga i nađeš koštaja kao i prije godinu dana (oko 200€) zato što su ih svi pokupovali i traže ih za dualne ploče koje su sada za njih po 600 kn i mogu adresirati i do 1,5Gb SDR PC 133 koji je sada praktički đabe, i dobiješ mrak low-budget server, render machine koji je brz, pouzdan i jeftin).

MSI MS-6309 v1.x
1. Please download BIOS <../../../../../files/MS-6309.exe> by courtesy Chris (Boot-up can not proceeded unless BIOS is update)

2. MS-6309 v1.0 use AMI BIOS, please prepare tool "AMIBCP.EXE <../../../../../files/AMIBCP.EXE>" to revise the latest BIOS v1.9 ? <http://download.msi.com.tw/support/bos_exe/6309v19.exe> :
a. First, please prepare MS-6309 v1.0 with the latest BIOS v1.9 and use amibcp to open. Select "Configure Setup Data", then enter "Chipset Setup" and active "VGA Frame Buffer USWC" and "PCI Frame Buffer USWC" to "Yes". Save the revised and then flash the revised doc to motherboard.
b. After updating, reset your PC. Enter BIOS (by pressing Del Key). "VGA Frame Buffer USWC" and "PCI Frame Buffer USWC" have been newly added to "Chipset Features Setup". Enable these two items. It is done.

Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2002., 00:30   #16
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Koliko ja kontam stvari....o čemu vi zapravo pričate?
Ne postoji Celer 1300 uopće! Naravno ako govorimo o jezgri Copermine!!
Samo Tualatin.Moj prijedlog: Gigabyte 6OTX-A
Celeron 1200 T FCPGA2
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2002., 02:26   #17
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Talking Ide Tualatin i na BX

[QUOTE]Originally posted by Stormeye
[B]Koliko ja kontam stvari....o čemu vi zapravo pričate?
Ne postoji Celer 1300 uopće! Naravno ako govorimo o jezgri Copermine!!

Gle, pa znamo o čemu pričamo. Zadnji Coppermine koji je izašao je 1,1 GHz. Ali na starim FC-PGA pločama je moguće ganjati i Tualatina bez greške ako zadovoljava neke uvijete, pa mislim ako te baš zanima na večini ASUSovih P2B i P3B-F ploča (slot1 sa BXom) sam bez greške naterao Tulca da radi bez neke velike kemije (složio sam i Chaintech Slot1 6BTM, 6BTM3 zatim Chaintech FC-PGA 60JV2), sve te ploče nisu za Tulca ali tamo to već radi mjesecima. Ako te zanima kako te jednostavno uputim, da tu ne gnjavim sa detaljima.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2002., 13:40   #18
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Kako ,baš me zanima!
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2002., 14:11   #19
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Lightbulb Tražili ste, citajte

OK, najelegantnije rješenje chaintech 60JV2 ima i815 chipset ali nije B-steo, dakle nije chipset za Tualatina (sličan problem mučio i onoga koji je ovo pokrenuo). Rješenje je u tom slučaju jako jednostavno, u Ve-Mil po adapter za 100,00 kn i stvar hoda bez greške (postoje na tom adapteru jumperi za VIA i intel chipset pa čak i da stari coppermine rade na PGA pločama (ne i Tualatini na PGA). OK, u čem je stvar, u voltaži kako bi upučeni rekli. Kako se riješi voltaža, pa uz pomoć brikanja određenih pinova, vidi sličku (lud sam za tm sličkama) (ili to adapter napravi umjesto tebe). Na slot1 pločama je malo stvar zeznutija jer ovisi o BIOSu (za ASUS treba skinuti zadnju beta verziju BIOSa i ploča mora biti određene revizije, ako nekome treba imam popis i listu revizija ploča da to tu ne pišem), zatim je potreban jedan od Brand name sloketa (slot 1 na FC-PGA) sa jumperia dobar je jedan o slijedećih:
Abit
Abit Slotket III Rev. 1.0
Abit Slotket III Rev. 1.1
Asus
-S370-DL
-S370-133
MSI
-MSI-MS6905masterVer2.0
-MSI-MS6905masterVer2.3
Soltek
-Soltek SL-02A++
Tekram
-Tekram P6TS3 Rev. 2.01
Iwill
-Iwill SlotketII v1.1+ Slotket ce se najvjerojatnije moci natjerati na rad ako ima neke od ovih chipova na sebi:
-TVC16222 /A
-IDT 74FST
-2x LVC07A,
stvar se složi kao za Copperminea i onda se ubaci gore spomnuti adapter iz Ve-Mila i to je to. Ako želiš postoji i druga verzija, a to je da razvališ ATA 100 cabel i izvadiš jednu malu žićicu i s njome spojiš određene pinove i ostatak izoliraš (vidi sličku). Dakle one sa crtom spojiš, one crvene ili počupaš ili izoliraš, a ona dva zelena spojiš samo ako stvar nikako da prohoda jer oni određuju voltažu, a nisu u svim procovima isto interno spojeni stoga ih ne treba spajati ako nije nužno. Dosta ASUS ploča iz nekog razloga radi samo sa Tulcima 1,1 i 1,3 (razlog nepoznat jer nije ustaljena praksa). Zašto kemijat, pa recimo BX je najbrži PII/III chipset ikad izašao, za razliku od odvog gona i815 na koje smo ti i ja osuđeni koje vidi samo 512Mb, BX vidi 768Mb, a barem se sada PC133 praktički dijeli u prašku. Sa tulcom na FSB 100 ideal je 800Mb/s za memoriju, ja dobijem na svojoj ploči 710 MB/s, na BX se dobije 775Mb/s, na 133 je stvar još poraznija 901 Mb/s ili sa BXom 1001Mb/s (ideal 1064). Ako nekog zanimaju baš svi detali, na mail mu pošaljem materijal koji mi je ostao na disku u arhivi.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	pinout1.jpg‎
Views:	178
Size:	80.6 kB
ID:	106  
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2003., 01:27   #20
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
Talking

ČUJ BURAZ...NIJE DA DIJELIM PAMET....A DA TI TAJ SVOJ KOMP PRODAŠ....ZA NEKI 5-6 K KUNA I OSTAVIŠ SI HARD???DANAS ZA TE PARE MOŠ DOBIT HEBENU KONFU JER TI MOŽDA PROĆKAS NEBU RADIO NA TO MATIČNOJ....IL JEDNOSTAVNO SVE BACI KROZ PROZOR SUSJEDU NA BALKON???
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2003., 05:08   #21
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
Talking

JOJ.....SORRY NA PROŠLOJ PORUCI AL TI NISAM VIDIO KONFU.......
DA KUME TI OBAVEZNO TREBAŠ I TO BRZO KUPIT NEŠ FRIŠKO.....
A DA TI DIGNEŠ (IL STARCI.... ) KREDIT.....AH ZNAM TEŠKA SU VREMENA AL I TO SE JEDNOM MORA.......
ILI JEDNOSTAVNO PRODAŠ KOMP I SVE ZAPIJEŠ.....
KAJ ĆE TI UOPĆE KOMP....SAMO TROŠENJE VREMENA,ŽIVOTA I NOVACA....
RADI PAMETNIJE STVARI POPUT:
DOBROTVORNOG RADA U JAVNIM WC-ima
EKOLOŠKI OSVIJEŠTENA OSOBA....DOBIJEŠ ŠTAP SA ČAVLOM NA KRAJU (KRAJ DI JE ČAVAO OKRENI PREMA DOLE...) I PIKAŠ MUCHO OKOLO I SKUPLJAŠ PAPIRIČE...OTPADKE...FLAŠE....
VIDIŠ DA U ŽIVOTU IMA I DRUGIH STVARI KOJIMA SE MOŽEŠ BAVIT...
MA SAM SE ZEZAM...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2003., 19:32   #22
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Citiraj:
Originally posted by BSA
JOJ.....SORRY NA PROŠLOJ PORUCI AL TI NISAM VIDIO KONFU.......
DA KUME TI OBAVEZNO TREBAŠ I TO BRZO KUPIT NEŠ FRIŠKO.....
A DA TI DIGNEŠ (IL STARCI.... ) KREDIT.....AH ZNAM TEŠKA SU VREMENA AL I TO SE JEDNOM MORA.......
ILI JEDNOSTAVNO PRODAŠ KOMP I SVE ZAPIJEŠ.....
KAJ ĆE TI UOPĆE KOMP....SAMO TROŠENJE VREMENA,ŽIVOTA I NOVACA....
RADI PAMETNIJE STVARI POPUT:
DOBROTVORNOG RADA U JAVNIM WC-ima
EKOLOŠKI OSVIJEŠTENA OSOBA....DOBIJEŠ ŠTAP SA ČAVLOM NA KRAJU (KRAJ DI JE ČAVAO OKRENI PREMA DOLE...) I PIKAŠ MUCHO OKOLO I SKUPLJAŠ PAPIRIČE...OTPADKE...FLAŠE....
VIDIŠ DA U ŽIVOTU IMA I DRUGIH STVARI KOJIMA SE MOŽEŠ BAVIT...
MA SAM SE ZEZAM...
Koji ti nastup imaš...
A kaj ti znači nadimak: luda krava s kalašnjikovim
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2003., 19:33   #23
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Citiraj:
Originally posted by BSA
JOJ.....SORRY NA PROŠLOJ PORUCI AL TI NISAM VIDIO KONFU.......
DA KUME TI OBAVEZNO TREBAŠ I TO BRZO KUPIT NEŠ FRIŠKO.....
A DA TI DIGNEŠ (IL STARCI.... ) KREDIT.....AH ZNAM TEŠKA SU VREMENA AL I TO SE JEDNOM MORA.......
ILI JEDNOSTAVNO PRODAŠ KOMP I SVE ZAPIJEŠ.....
KAJ ĆE TI UOPĆE KOMP....SAMO TROŠENJE VREMENA,ŽIVOTA I NOVACA....
RADI PAMETNIJE STVARI POPUT:
DOBROTVORNOG RADA U JAVNIM WC-ima
EKOLOŠKI OSVIJEŠTENA OSOBA....DOBIJEŠ ŠTAP SA ČAVLOM NA KRAJU (KRAJ DI JE ČAVAO OKRENI PREMA DOLE...) I PIKAŠ MUCHO OKOLO I SKUPLJAŠ PAPIRIČE...OTPADKE...FLAŠE....
VIDIŠ DA U ŽIVOTU IMA I DRUGIH STVARI KOJIMA SE MOŽEŠ BAVIT...
MA SAM SE ZEZAM...
Koji ti nastup imaš...
A kaj ti znači nadimak: luda krava s kalašnjikovom
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2003., 23:01   #24
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
Talking

:clap:
za sveukupnu ekipu na net-u
BSA znači :


BLOODASSASSIN a.k.a KRVAVI UBOJCA
AK-47 a to je moje najdraže oruže u counter strikeu


__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2003., 20:16   #25
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,950
Citiraj:
Originally posted by BSA
:clap:
za sveukupnu ekipu na net-u
BSA znači :


BLOODASSASSIN a.k.a KRVAVI UBOJCA
AK-47 a to je moje najdraže oruže u counter strikeu


Efo ti gajba pive



tor je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2003., 00:38   #26
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,456
Talking


pa zar samo gajba...????:confused:
mislim da mi nije dosta jedna...može 2-3..???
čuj pa moraš mislit i na sebe....znači 4 komada su dosta...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2003., 16:50   #27
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Ljudi dobri, pomagajte! Daklem, već me dulje vrijeme mori misao da na svoju ASUS pločku na kojoj ganjam Celera 900 upiknem jedan Tualatin svagdanji. Fala bogu, naletih na ovu raspravu, pa reko, da užicam malo savjeta.
Daklem, glavno pitanje je hoće li adapter FC-PGA na FC-PGA2 raditi na mojoj CUV4X sa VIA694 čipsetom? Jel iko ima ikakva saznanja? Malo mi je frka ubit 600-tinjak kuna za noci CPU + adapter pa da saznam da ipak to ne radi. E da, spomenuste da često 1,4 Tualatini ne funkcioniraju na ASUSovkama. Dal da iz sigurnosnim razloga piknem "samo" 1,3GHz?

Iiii, vječno pitanje, kaj mislite koji cooler najbolje piknuti na Tulca da solidno radi svoj posao, a da NE RONDA KO MOJA VEŠMAŠINA!?

Uljudno unaprijed zahvaljujem na pomoći eventualnoj...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2003., 17:50   #28
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Post Adapter manijak

Na ASUS CUV4X treba (skoro pa da i mora) raditi adapter FC-PGA na FC-PGA 2. Za orijentaciju ti može poslužiti i ova stranica http://www.upgradeware.com/english/p...patibility.htm jer i njihovi adapteri skoro da rade na isti princip kao i oni u Ve-Milu, dakle bez brda dodatne (nepotrebne?) elektroninke, Dakle ljudima radi i u dualnim mašinama (SMP). Što se tiče Tulca na 1,4GHz koliko sam je upućen to se odnosi na 1,4GHz Pentium III S, dakle sa 512Kb Cachea, pa i na samim ASUSovim pod FAQ stranicama piše da taj ne radi čak niti na ASUS TUSLC-2 ploči koja je rađena za Tualatine
Dobar cooler za to je GlacialTech Igloo 2410 koji radi samo 25dB i vrti se na jadnih 2800, kak da ti kažem imam u ladici DragonOrba 3 sa 600g bakra, HILTIcom koja se vrti na 7000 okretaja i proizvodi 35dB. Hlade identično, ako hočeš ti i ja povoljno prodam i tog Orba (koristio ga 30 dana) mada poslušaj savjet i kupi taj igloo. Temp. je trenutno 35°C, a komp je UpTime 01d 22h 17min. Pa i kada drapam po UT2k3 ovaj Tualatin 1300 jedva dosegne 38°C, kada ga nateram da se znoji na 1700 dođe do 42°C. Mada bi za to na 1,7 trebao bolje hlađenje jer neki Tulci polude i resetiraju komp na 42°C, a neki rade i do 50°C bez freeza. Igraj sigurno i uzmi Tulca 1,3 mada ti je moj savjet 1,1 iz zadnje serije i peri 11x133 (1463MHz) i uživaj
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2003., 18:16   #29
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Arrow Dodatak

Osim da se stavlja adapter ili onaj mod da se lome ili izoliraju tri nogice i dvije (ili 4) spajaju, neki da sam na jednom ruskom siteu našao i najjednostavniju foru, a to je da se AJ31 nogica samo savije pod proc i to je to. Čovjek probao na CT-6OJV2 ploči za koje sam baš ja kupovao adaptere (šta to prije nisam naša ) Uglavnom za one koji još čitaju čirilicu i govore ruski ili znaju koristiti web translatore adresa je http://www.ixbt.com/cpu/celeron-fsb100-oc.shtml i ugodno čitanje
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2003., 18:31   #30
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
a moj ti je savjet da to uopće ne mijenjaš i točka.
Zbog toga što bi skok u performansama bio relativno jadan, i zato što je i najnoviji Tualatin zastarjeli procesor kojem nema svijetle budućnosti.
Zabavljaj se s tim što imaš i pričekaj da izadju jeftiniji P4 ili Athlon procesori,to je trenutno isplativa nadogradnja,iako je prelazak sa tvog stroja na njih glup i bezvezan jer sam siguran da ti i na tome sad sve leti(ako pričamo o C900,256SDRAm,GF...) a ne ''Hoću internet''
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na