Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2014., 11:21   #1
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
WIFI mrezne kartice disable-ane, LAN radi ?

Pozdrav!

evo lmolim Vas za pomoć. Imam problem sa wifi mreznim karticama. Evo vec sam dvije probao i svaka je uredno prepoznata nakon instalacije drivera ali kad odem u Network Connections je disable-ana i ne mogu ih enable-ti. Radi se svijezoj instalaciji Win7 64bit i znam provjereno da su obje kartice ispravne i da su obje radile na Win7 64bit.
Inace radi se od karticama USB Edimax EW-7318ug i PCI Canyon CN-wf511 RT 2561.

Za ovu drugu canyon znam da je problema naci drivere na kojima ce raditi ali ja ih imam jer sam ju koristio na win7 vec prije ali sad ni ona sa tim driverima ne zeli raditi.

Ne znam u cemu je problem kad ni ova USB ne zeli raditi a LAN radi i preko njega sada pisem ovaj topic.

Inace radi se ako je to uopce bitino recimo o MBO Asus P5B-VM DO i sve uredno radi.

Ako jos koji detalj fali samo javite da nekako rijesim ovaj problem. Skoro sam isao kupiti novu wifi karticu ali sada mi je sumnjivo kad dvije ne rade tj. odmah odu disable mod a racunalo ih uredno prepoznaje.

Hvala na pomoci !
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 12:38   #2
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,176
Ako su u USB 3.0 portu to je cak i normalno. Jesi instalirao chipset kako treba? Instaliraj i kernel driver framework i SP1 za Win 7.
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2014., 13:44   #3
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Ma to je stara mbo, nema ona usb 3.0 a windowsi 7 imaju vec instaliran sp1 i napravljen je update tako da su instalireane i sve potrebne zakrpe. Cak su i windowsi povukli drivere za kartice i sa njima i dalje ostaju disable-ane. Znaci bilo sa windows driverima ili sa driverima od proizvodjaca wifi kartice su disableane ali i kad odem na njih i da ih enableam,krene kao da ce ih pokrenuti i onda umjesto da ih pokrene opet ostanu disableane. Prvi put tako nesto vidim....

Zadnje izmijenjeno od: dxdandy. 23.11.2014. u 13:53.
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 15:50   #4
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,116
Provjeri stanje servisa "WLAN AutoConfig". Ako je onemogucen, onda ga omoguci i pokreni, pa probaj onda.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 17:13   #5
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Provjeri stanje servisa "WLAN AutoConfig". Ako je onemogucen, onda ga omoguci i pokreni, pa probaj onda.
Otprilike misli da te kuzim, ali daj ako nije problem da malo detaljnije objasnis gdje je taj servis. Instalacijskom folder tj. tamo gdje su i driveri instalirani ili negdje dalje. Drug, nije mi jasno zasto bi taj wlan autoconfig bio onemugucen i to za dva razlicita uredjaj i to po nekom defaultu. Trece zasto se to u tom autconfgu ne promjeni kad idem enableti kartice?

Zadnje izmijenjeno od: dxdandy. 23.11.2014. u 17:31.
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2014., 17:40   #6
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Ovo što kaže @Prezime pogledaj ovako. U Run upiši "Services.msc" i pokreni. Scroll dolje do "WLAN AutoConfig". Pogledaj da li je status "Running". Ako nije desnom tipkom na njega pa propertis. Startup type stavi na Automatic i resetiraj.

Šta ti piše u "Device Manager". Imaš li tamo kakvih upozorenja?
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2014., 11:26   #7
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
U device manageru sve pet, nema niti jednog usklicnika, svi driveri za sve instalirani. Sto se tice services.msc tamo vec je onako kako si rekao.
Evo sam sad to stopirao pa ponovo pokrenuo ali nema neke promjene, zapravo nikakve. Sve mi se cine da ce pasti nova instalacija windoza ... fuck

EDIT:
Pala nova instalacija windoza i sve radi bez problema.

Hvala svima na trudu.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.11.2014. u 12:32.
dxdandy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na