Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.09.2013., 12:26   #1
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,162
Tiho kućište

Slažem HTPC i tražim tiho i lijepo rješenje za drugi komp, ispod 1000kn. Nemora nužno biti položen, ako to kompenzira izgledom. Znam sve trikove sa ventovima, potenciometrima i mountingu diskova, zanima me samo da mi ukažete ako psotoji još koji izbor mimo ovih nabrojanih. Radi se o puno ATH kompu, Athlon II X3, pasiva grafa, uzet ću Seasonic napajanje.

Silverstone LC13 mi super izgleda, ali strah me onih 60 i 80mm zujalica, i prostor za CPU cooler je dosta ograničen.

Antec Solo II se čini ok, mada imam osjećaj da ne nudi dovoljno prostora za tu cijenu, a nije niti lijep.

Coolermaster Cosmos - jedinicu bi odmah uzeo, prodaje li itko?
Na njuškalu ima Cosmos S, koji je potpuno druga stvar, komplet je meshan kao moj postojeći CM690. Doduše, mislim da se zbog te prozračnosti manje topline stvara na prvom mjestu. Mog CM690 sam sasvim fino utišao, iako mu je konstrukcija nepogodna za to. Doduše, on je bočno od mene, a novo kućište bi gledalo direkt u mene pa bi radije nešto s vratima.

Ima li drugih prijedloga? Hvala unaprijed!
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 12:33   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,379
Corsair Carbide 330R Quiet, a možeš pogledati i Fractal Design modele.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.09.2013., 15:53   #3
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,162
Puno hvala! Corsair sam mislio da je i skuplji, a Fractal Design R4 je savršeno kućište!
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 22:19   #4
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,162
Corsair je za moje potrebe bolje kućište, jedino što ne uključuje fan controller. Na planiranoj matičnoj kontrola ventova baš i ne radi... Postoji li neka alternativa starom Zalman Fanmateu? Ne nalazim ih na nabavi.

Scythe Kaze Master II Flat mi je idealan, ali preskup za kontrolirati samo dva venta.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 23:45   #5
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2013., 08:32   #6
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,162
Cool! Ima i jeftinijih od tih bez tih 15$ shippinga Recimo http://www.ebay.com/itm/Mini-Compute...item5af164267f Taman fino da ih sakrijem unutar kućišta. 3-pin je standardno, takvu su Corsairu? JEsu koliko vidim po slikama na netu. Hvala!

Internet reviewovi se ne mogu složiti koje je kućište tiše, Fractal Design Define R4 ili Corsair Carbide 30R. Pošto se to mijenja od članka do članka, ići ću na jeftinije.

Po testovima Scythe Grand Kama Cross 2 CPU cooler je najbolji po performansama i buci u tom srednjem segmentu. No, mislim da bi tower poput Scythe Ashure bolje pasao u ovakvo kućište sa zatvorenom bočnom stranicom. Oba imaju 14cm vent. Što vi mislite?
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2013., 08:51   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,379
Kupi adaptere 12->7/5V za par kuna i spoji ventove na njih. Slično ovome
http://www.links.hr/?naziv=kabel-sha...kl=050.912.034

btw, 4 pin aimaju samo PWM ventovi. Ostali imaju 3 pina.

EDIT: ovo mi stoji u ormaru i ne treba mi. AKo si zainteresiran, javi se na PM
http://www.coolermaster.com/service/...F-BFN-PBUA-GP/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2013., 00:23   #8
Srle22
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Pancevo
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Cool! Ima i jeftinijih od tih bez tih 15$ shippinga Recimo http://www.ebay.com/itm/Mini-Compute...item5af164267f Taman fino da ih sakrijem unutar kućišta. 3-pin je standardno, takvu su Corsairu? JEsu koliko vidim po slikama na netu. Hvala!

Internet reviewovi se ne mogu složiti koje je kućište tiše, Fractal Design Define R4 ili Corsair Carbide 30R. Pošto se to mijenja od članka do članka, ići ću na jeftinije.

Po testovima Scythe Grand Kama Cross 2 CPU cooler je najbolji po performansama i buci u tom srednjem segmentu. No, mislim da bi tower poput Scythe Ashure bolje pasao u ovakvo kućište sa zatvorenom bočnom stranicom. Oba imaju 14cm vent. Što vi mislite?

Ako jos nisi pazario kuciste, ja bih ti preporucio da bez razmisljanja uzmes R4. Odgovorno tvrdim da u klasi do 100EUR ne postoji tise i kvalitetnije kuciste na trzistu u ovom trenutku. Uz duzno postovanje Corsair Carbide 30R nije mu ni blizu.
Srle22 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2013., 20:30   #9
__z__
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Od Fractala također imaš Arc mini r2 seriju, pa si pogledaj i to
__z__ je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2013., 07:55   #10
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
pridružujem se preporukama za R4..imam ga i zadovoljan sam s kučištem
Mr. X je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na