Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.12.2012., 21:16   #1
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Zamjena bmp slike u EXE fileu

Pozdrav!

zanima me dali je moguće i kako ako da zamjeniti nekoj exe aplikacij
koja se pokreće isključivo prilikom samog pokretanja računala,dakle windoze nisu potrebne pozadinske slike.
Dakle ja taj *.exe file sa recimo 7z extractam u folder i tada vidim te bmp ili png slike koje želim zamjeniti nekim drugima.Naravno da bih ostavio njihovo ime i veličinu tj. rezoluciju ali kako kad to napravim da to onda opet vratim u exe file. Postoji li kakva aplikacija ili neki drugi naćin.
Gledam na netu pa vidim da to ili nije baš tako lako ili ja ne tražim na pravom mjestu.
Dakle samo od jednog programčića želim promjeniti nekoliko pozadinskih slika koje bi mi puno koristile u radu ali ne znam kako dalje od koraka kad to sve zamjenim pretvoriti tj. prebaciti nazat u isti formu tj. exe file.

Puno hvala na pomoći !
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2012., 23:41   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,647
To šta tražiš postoji ali spada u svojevrsni hack.
Ako si se bavio programiranjem onda znaš da se u resources može dodavati kursore, ikone, grafike tj. slike, . . .
Spojiš ovo dvoje i dobiješ ResHacker, (hint File version: 3.4.0.79).
Ako se radi o novijem exe sa "potpisom", može se desiti da izgubi taj "potpis" prilikom manipulacije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2012., 12:42   #3
dxdandy
Premium
Moj komp
 
dxdandy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vinkovci
Postovi: 301
Probao sam sa tim programo prije nego sam uopće postavio pitanje i naravno nisam uspio jer nikako ne mogu doći do tih bmp slikica i jedne png slikice.
Dakle radi se o programu YUMI-0.0.8.2.

Htio bih kad ga pokrećem preko USB Sticka da mi se umjesto tih pozadina
pojavi neka druga pozadina...recimo našao sam sliku nekok chipa i to bih si stavio umjesto original pozadine. Eto recimo nešto tako bih htio promjeniti.
Dakle ne želim taj program dalje distribuirati već si ga malo promjeniti za valstitu potrbu po nekoj svojoj viziji ili volji.

Kad taj Yumi otvorim u tom programu nigdje ne mogu naći te slike a onda naravno ne znam kako bi ih mogao zamjeniti sa drugima.Ne bih im mjenjao niti
veličinu tj. rezolucuiju samo bih stavio drugu.

Thx!
dxdandy je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 15:05   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,647
Zato šta autor tu "pozadinu" nije ubacio kao resource nego na drugi način i možeš se "slikat".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2012., 15:35   #5
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Dakle, gazda, nakon što staviš neku distribuciju, pročitaj malo onaj tekst prilikom procedure dok YUMI radi svoj posao. Primijetiti ćeš da u multiboot direktoriju imaš sliku yumi.png (ako se ne varam), koju samo zamijeniš svojom slikom (poželjno je da je rezolucija ista, isto ime datoteke se podrazumijeva).
Već drugi puta ti kompliciraš ono što je primitivno.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na