Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2012., 12:31   #1
Blassnetz
Premium
Moj komp
 
Blassnetz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Čepin
Postovi: 29
Štekanje kompa

Pozz svima!
Imam jedan problem oko mog kompa. Skoro svaka igrica mi neopisivo šteka na bilo kojim opcijama bilo to low, normal ili high.

Imam ovo:

Widnows 7 64 bit.
Proc: AMD Phenon 9500 x4 2.2 ghz
Matična: M4a77 - Asus
Grafička: Ati 5770 xfx
Memorija: 6 gb ddr2
HDD: 1 TB
Monitor: asus vw222s 22"
Napajanje: bluestorm 2 500W

Na windowsima imam samo instaliram adobe cs6 paket radi web programiranja, i izrade web stranica, xfire, steam, chorme te wamp server
+ igre Cod2, Cod4, Cod6, Cod7, Cod 8, Arma 2 (Dayz), Anno 2070, GTA 4 i WoW

Kako šteka:

recimo cod4 na high detaljima 1680 rezolucija oko 40-140 FPS-a oke relativno dobro ide al mislim da stom konfiguracijom morao bi i bolje vrtiti....
Arma 2 isključeno sve a ostalo na low rezolucija 1680 šteka ko ludo. sa manjom rezom 1024 radi normalno donekle kad odem u malo veči grad il selo šteka da nemogu potrefit ulaz zgrade 5 min.
Anno 2070 - sve na low detaljima reza 1024 Šteka da nemogu ni kliknit na neku zgradu a kamoli se kretati po mapi :S
GTA 4 na med detaljima i 1680 rezi šteka da nemogu upravljati autom normalno. sve na low oke moglo bi se igrat bez problema.

Pretpostavljam da bi stom konfiguracijom trebao moći imati više fpsa u cod4 jer sa sa starom konfiguraciom sam imao 333 fps lock i bez beda je radilo, te da mi nebi smjelo štekati na med i low detaljima, al to je moje mišljenje samo..

Molim Vas za vaše mišljenje jel to problem do kompa? igrica? il to treba tako raditi...
Ako ne, u čemu je problem. trebam neke savjete šta da napravim da mogu normalno igrat ...

btw. Zadnji driveri su instalirani i od grafe, matične, najnoviji dx je skinut i instaliran.
U igricama kad sam provjerim opterečenje memorije i proca ali nije uopće opterečeno a šteka....

Pomagajte....
Blassnetz je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 12:56   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,451
Koji je tocno disk.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2012., 12:58   #3
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Da nisu možda na prošloj konfi bili x86 prozori?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 18:43   #4
Blassnetz
Premium
Moj komp
 
Blassnetz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Čepin
Postovi: 29
Seagate je HDD koji model neznam morao bi rastavit da vidim.

Ugl na ovoj konfiguraciji sam imao i 32 bitne windowse i štekalo je još gore nego sada. u Anno kad bi ušao i kliknio na zgradu neku jedno 8 sec bi doslovno morao čekati da ju kao označi. duge igre isto su još gore radile...

A na prošloj konfiguraciji sam imao 32 bitne al je bila puno slabija.
Neznam točno šta je bilo unutri 1gb rama. Amd 4200 ak se nevaram dvojezgreni. Grafa je bila neka slabija...
Blassnetz je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 21:18   #5
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
provjeri kolko cpu vremena odlazi na baratanje sa irq zahtjevima.

vise od 5-10%: i've got some bad news for you :-)

ako je do toga, moguca je manifestacija zauzece JEDNE jezge (po task mngr -u) od kojih 20 do 50%.

rjesenje je drugi bios ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 21:31   #6
Blassnetz
Premium
Moj komp
 
Blassnetz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Čepin
Postovi: 29
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
provjeri kolko cpu vremena odlazi na baratanje sa irq zahtjevima.

vise od 5-10%: i've got some bad news for you :-)

ako je do toga, moguca je manifestacija zauzece JEDNE jezge (po task mngr -u) od kojih 20 do 50%.

rjesenje je drugi bios ...
Kako to mogu provjeriti?
Blassnetz je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 23:47   #7
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ovo zvuči kao windowsi koji prebace neki PATA uređaj u pio mode ili nešto slično.

Ako imaš PATA uređaja u sustavu proveri si u devicemanageru na kontroleru u kojem su modu.

Također si provjeri performanse diska sa HDTunom čisto da ga eliminiraš kao uzročnika.

Još možeš skinut OCCT pa zavrtit testove na njemu te pratit temperature (da ne divlja nešto od temp.) i Furmark za malo mrcvarenja grafičke.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2012., 08:29   #8
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Blassnetz Pregled postova
Kako to mogu provjeriti?
Process explorer pa najdi "interrupt request handler" i provjeri kolko proca zdere ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2012., 10:55   #9
Blassnetz
Premium
Moj komp
 
Blassnetz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Čepin
Postovi: 29
@ZOX
U process exploreru nemam navedenog procesa, ali ima Hardware interaputs ... možeš pogledati sliku procesa



@force
Sliko sam sve testove pa pogledaj. Mislim da HDD zeza i grafa.









Blassnetz je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2012., 11:28   #10
nitrooxid
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Baci oko ovdje.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=210336

Problem ti je do harda ili kabela/ kontrolera!

Nikakav cpu ,gpu jel gledaš ti šta ti piše na slici za HD tune test!

Zadnje izmijenjeno od: nitrooxid. 25.08.2012. u 15:25. Razlog: edit
nitrooxid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2012., 12:45   #11
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
ok, ispocetka onda.

stavi ati tray tools (ili sl) i podesi hw monitor na cpu i gpu usage.

odvrti problematicne igre pa da analiziramo ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2012., 13:57   #12
Blassnetz
Premium
Moj komp
 
Blassnetz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Čepin
Postovi: 29
Evo odvrtio sam arma 2(Dayz mod) u igrici mi je bio fps napočetku bio oko 20 pa je pao na 9-10

evo slika nadam se da je to to što si bio rekao.



Evo sad sam bio pokrenio anno i kad mi je igrica tek krenila imao sam jedno 30-40 fpsa čim je prošlo jedno 20-30 sekundi palo je na 2-3 fpsa i nemoguće je pokrenit se, a na početku fino radilo sve

evo slika testa.


Evo proveo sam neke testove preko Aida64 programa dok sam igrao anno 2-3 min





Mod: Koristi opciju "Edit"

Zadnje izmijenjeno od: nino. 25.08.2012. u 14:05. Razlog: Mod: Ubuduce brisem svako double, triple postanje i lockam topic
Blassnetz je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2012., 19:02   #13
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
bilo bi citljivije da je max na chart -u 100 umjesto 1000 ;-)

pogledaj gpu usage: oko 50%, a cpu na 100.

preslab je proc.
pogle:
pcgameshardware.com/aid,687620/ArmA-2-tested-Benchmarks-with-18-CPUs/Reviews/

oko 20 fps je normalno za tvoju konfu.
pitanje je zasto pada na pola.

ako imas volje mozemo istraziti, ako ne - novi stroj :-)

probaj za pocetak iskljuciti hpet u bios -u.
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 10:17   #14
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Iz slika je očito problem u hdd.u ili kablovima ili kontroleru. Moj savjet: prvo provjeri kqblove harda, nakon toga možeš eventualno probat mjenjat slot na ploči te nakon toga testiraj opet hard. Također preporučam test harda sa seatoolsima za windowse (mislim da je seagate, ak se varam onda ti treba proizvođačev software za testiranje).

Inače kod pojave tih grešaka pri prijenosu windowsi automatski ruše brzinu prijenosa ....zato se komp uspori. I obavezno odi u device manager, na ide kontroler provjerit koja je brzina.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 10:56   #15
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Iz slika je očito problem u hdd.u ili kablovima ili kontroleru. Moj savjet: prvo provjeri kqblove harda, nakon toga možeš eventualno probat mjenjat slot na ploči te nakon toga testiraj opet hard. Također preporučam test harda sa seatoolsima za windowse (mislim da je seagate, ak se varam onda ti treba proizvođačev software za testiranje).

Inače kod pojave tih grešaka pri prijenosu windowsi automatski ruše brzinu prijenosa ....zato se komp uspori. I obavezno odi u device manager, na ide kontroler provjerit koja je brzina.
Ne znam kak si ti iz tih slika uspel uhvatiti da je hard problem?
Ne velim da nije moguće, samo ne vidim to u ovim slikama ...
Ni cpu ni gpu se ne koriste do 100%, tal da očito čekaju nekaj, al opet ovisi u kojem trenu su uzete.
Trebal bi neki detaljniji graf.

Mene muči slika 3: max/min cpu frequency je 400 mhz.
Jel aida prijavljuje ispravne vrijednosti? Nije min freq veća za 9500?
Jel možda k10stat ili sl instaliran?

Jel cpuz isto kaže?
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 11:14   #16
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,431
Pogledaj slike iz HDTunea u postu #9. Baš je kurzorom označena linija u kojoj se nalazi objašnjenje da ima problema u komunikaciji harda sa pločom i da se provjeri/promijeni kabel.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 11:51   #17
Blassnetz
Premium
Moj komp
 
Blassnetz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Čepin
Postovi: 29
Probao sam još jučer promjeniti kabal i javlja isto grešku samo sada s malo više tih greškica, nisam probo jedino utor promjenit na neki drugi.
S kojim programom da obavim detaljnije testiranje i koja sve testiranja?. Rado ću se mučiti jer trenutno nemam novaca za novi komp

nemam k10stat ni slično instalirano. Čisti windowsi s driverima najnovijim i + par igrica kao što sam naveo gore jedino sada što sam instalirao tih par programa za testiranje,..

Edit:

Ovo sam izvukao isto iz aide možda pomogne. ali neznam dali prikazuje ispravne vrijednosti


CPU Brzina:
Brzina procesora 2210.0 MHz (original: 2200 MHz)
CPU Množitelj 11x
CPU FSB 200.9 MHz (original: 200 MHz)
HyperTransport frekvencija 1808.2 MHz
Northbridge frekvencija 1808.2 MHz
Memorijska sabirnica 401.8 MHz
DRAM:FSB omjer 12:6

CPU Cache:
L1 cache za kod 64 KB per core
L1 cache za podatke 64 KB per core
L2 cache 512 KB per core (On-Die, ECC, Full-Speed)
L3 cache 2 MB (On-Die, ECC, NB-Speed)


Informacije o grafičkom procesoru:
Grafička kartica XFX Radeon HD 5770
Kodno ime grafičkog procesora Juniper XT (PCI Express 2.0 x16 1002 / 68B8, Rev 00)
Radni takt grafičkog procesora 400 MHz (original: 850 MHz)
Frekvencija memorije 1200 MHz (original: 1200 MHz)

Zadnje izmijenjeno od: Blassnetz. 26.08.2012. u 12:02.
Blassnetz je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 12:06   #18
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pogledaj slike iz HDTunea u postu #9. Baš je kurzorom označena linija u kojoj se nalazi objašnjenje da ima problema u komunikaciji harda sa pločom i da se provjeri/promijeni kabel.
E, jeb*musunce, promaklo mi ... Čital na mobu pa nisam otvaral sve.
Da, kao što je kolega Forace prije rekao, to bi mogao biti uzrok problema ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 12:21   #19
Blassnetz
Premium
Moj komp
 
Blassnetz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Čepin
Postovi: 29
Probat ću sada staviti drugi kabal i u drugi utor pa ću vam javiti kako je prošlo.
Zaboravio sam napomenuti tj sad sam se sjetio a ne znam jel bitno ugl kad gledam filmove zna mi kao zaštekati uspori mi sliku kao isto štekanje.... i onda puziram i vrati se u normalu jedno vrijeme pa opet. i Znalo mi se prije događati al je prestalo da mi se kao hdd ugasi čujem čudan zvuk kao da se presto vrtit i ništ mi nereagira na kompu mogu samo mišem mrdati, te nakon nekog vremena se čuje kao da se zavrti ponovo i onda mi sve napravi u sec što sam bio ispritisko..... al kao što sam rekao to mi se nije već dosta dugo dogodilo.

Dali bi mi bolje radio komp ako uzmem SSD AGilitiy 3 120 gb?
Blassnetz je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 12:32   #20
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,431
Izgleda da je problem u hardu/kabelu harda. SSD tu neće puno pomoći jer su na njemu samo OS i osnovni programi, a filmovi i dalje na hardu s problemom (barem bi tako trebalo biti).
Promijeni kabel harda, poigraj se sa SATA konektorima na ploči pa javi rezultate.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 12:34   #21
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Blassnetz Pregled postova
Probat ću sada staviti drugi kabal i u drugi utor pa ću vam javiti kako je prošlo.
Zaboravio sam napomenuti tj sad sam se sjetio a ne znam jel bitno ugl kad gledam filmove zna mi kao zaštekati uspori mi sliku kao isto štekanje.... i onda puziram i vrati se u normalu jedno vrijeme pa opet. i Znalo mi se prije događati al je prestalo da mi se kao hdd ugasi čujem čudan zvuk kao da se presto vrtit i ništ mi nereagira na kompu mogu samo mišem mrdati, te nakon nekog vremena se čuje kao da se zavrti ponovo i onda mi sve napravi u sec što sam bio ispritisko..... al kao što sam rekao to mi se nije već dosta dugo dogodilo.
Nisi napomenuo samo ono najbitnije :-D

Citiraj:
Autor Blassnetz Pregled postova
Dali bi mi bolje radio komp ako uzmem SSD AGilitiy 3 120 gb?
Da.

EDIT:
Kao što kolega kaže, SSD neće riješiti problem s postojećim hardom, ali će komp dobiti novi život.
Možda bi ti bilo jeftinije uzeti neki SSD iz prošle generacije kad je SATA2 kontroler na ploči.
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 12:56   #22
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ček, ček to je sata disk? Ja mislio da je PATA ... uuu, ovak nsjlakše ti je u hd tunu vrtit onaj scan površine al ne moraš do kraja. Ako je to seagate hard (a mislim da je) skini seatools za windowse pa s njima napravi short i long dst (drive self test) ...ali izgleda kabla/kontrolera. Jel imaš još šta uštekano na kompu .... od optike, drugih diskova ... ? Možda malo glupo ali što je sve uštekano u USB ?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 13:18   #23
Blassnetz
Premium
Moj komp
 
Blassnetz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Čepin
Postovi: 29
jučer sam odvrtio od seageta short test i bilo je sve oke, da sata disk je. sad ću napravit te ostale testove. još imam spojen samo dvd pržilicu lg isto sata.

Od usb miš obični genius, neku ms tipkovnicu, i usb creativ labs slušalice hs-950

EDIT
Uradio sam i preko HD tuna test i sve je prošlo oke zamjenio sam 2 kabla i utore i dalje ista greška..

Trebao bi za jedno 2 tjedna dobiti oko 2 000 kn pa si kontam uzet novu ploču + proc + sata3 hdd a ovu trenutno konfiguraciju prodati, osim grafe.

koju matičnu i proc i hdd mi preporučujete za 2000 kn + cijena trenutnih komponenti.

jel bolje uzet asrock extreme 3 ili 4 tj jel velika razlika? u cijeni je nekih 100 kn

Zadnje izmijenjeno od: Blassnetz. 26.08.2012. u 13:36.
Blassnetz je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 14:06   #24
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ajd prvo odi u svoj profil (tu na forumu) i upiši si konfiguraciju . Onda imaš temu u kojoj pitaš gornje pitanje pa te savjetuju o nadogradnji.

Glede harda jel na ploči imaš samo 2 sata utora ili više njih? Probaj bez uštekane pržilice. Eventualno još možeš u biosu pogledat da li ima šta vezano za satu? I u kojem modu ti radi taj hard AHCI ili onaj kompaktibilini?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 14:15   #25
Blassnetz
Premium
Moj komp
 
Blassnetz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Čepin
Postovi: 29
Ok, hvala za info za savjete o nadogradnji.

Na ploči imam 8 sata utora, piše da radi u udma 6

Probat ću ištekati pržilicu pa javim rezultate

btw. HVALA svima na pomoći

EDIT
Mislite da je hdd u pitanju onda a ne sata kontroler na matičnoj recimo? ako je tako hoće li mi prihvatiti reklamaciju na hard još uvijek je pod garancijom.

Zadnje izmijenjeno od: Blassnetz. 26.08.2012. u 14:33.
Blassnetz je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 14:48   #26
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,431
Jesi probao staviti novi firmware na hard? Da ti nije hard iz one famozne serije?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 15:01   #27
Blassnetz
Premium
Moj komp
 
Blassnetz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Čepin
Postovi: 29
piše da mi je revizija cc38 hvala bogu al svakako ću odnjeti ovaj hdd na reklamaciju i kad dođe novi prodat ga i uzet sata 3 zajedno s novim djelovima za komp..

Al nemogu vjerovati da su mi svi ti problemi zbog harda :S
Blassnetz je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2012., 15:53   #28
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ako ti hard ne padne na short i long sst testu teško da če priznat garanciju. S druge strane ako ti u tih šest svuda javlja te errore onda je vjerojatno hard kriv ili ti je baš riknuo kontroler. Al ak ti se da nađi ili snimi neki dvd sa puno sitnih fajlova i par većih pa to kopiraj na hard čisto da vidiš dali ti je kontroler u stanju iz optike ispravno čitat. Ili digni hirena pa onda čitaj i kopiraj iz optike na hard i obrnuto - čisto da nije nešto do drivera ili sustava.

Od tih 6 portova šta imaš jel to 4+2 ili svih šest kak da kažem iste boje ? U biti hoću pitat da nisu dva na drugom čipsetu a ti baš te koristiš, ili obrnuto.

I ako budeš nosio na garanciju obavezno si isprintaj skrinšot smart.a diska (ona slika gdje piše to za krivo čitanje) .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2012., 15:56   #29
Blassnetz
Premium
Moj komp
 
Blassnetz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Čepin
Postovi: 29
Angry

Svih 6 su iste boje, spojio sam sada još jedan hdd od 1 tb samsung i prikazuje mi istu grešku ali samo (25) dok je na mom hard disku tih errora (196419) tak da mislim da je to do hard diska..... Nisam još long test napravio to ću sada jer mu treba dosta vremena da odvrti.

EDIT
Evo stavio novi hdd WD od 1tb zajedno sa mojim da vrti i evo podataka





Kao što možete viditi ni jedne greške nabaca novi hdd a stari i dalje šteka, za 2 dana bi mi trebao stići i SSD disk pa ću na njega snimit windowse i testirati sve igre da vidim hoće li padati tako fps i štekati pa vam javim rezultati, a stari disk ću poslati na reklamaciju


OPET problemi (((((

Evo ovako uzeo sam novi HDD od 1 TB sata3 WD i SSD disk 120 GB agility 3
Krenio instaliarti windowse na ssd disk instalacija je trajala otprilike nekih 40 min do 1h :S mislim da je to trebalo puno brže odraditi, windows explorer mi blokira kod nekih običnih radnji i samo se sruši

Probao sam igrati arma2 dayz mod. šteka isto ak ne i više,... reko idem probat prebacit cod4 na SSD disk da vidim kako će to raditi kad ono stavi brzina prebacivanja podataka 13,2 mb/s idem otvorit chrome dok mi se prebacuje cod4 jedno 1 min sam čekao kad se otvorio pokušao otvorit forum i jedno 2 min piše samo dole waiting for chache i onda otvori pa kad kliknem neki link opet tako. Nemogu vjerovat da toliko šteka. POMAGAJTE više stvarno neznam šta bi napravio.

Windowsi su novi nema na njima ništa baš tek ih snimio prije 2 sata, te instalirao drivere. Oba diska su nova kupljena danas u trgovini.

Očekivao sam s ssd diskom puno brži rad dobio sam još gore.

Instalirao sam hd tune pro opet i prikazuje mi da su oba diska u redu i da nema grešaka kao što je bilo s prijašnjim diskom.

Edit
Evo instaliram sada adobe Photoshop i Dreamviewer i nemogu sufrati normalno na netu dok instalira stalno piše waiting for cache...

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 25.09.2012. u 22:45.
Blassnetz je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2012., 19:02   #30
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Jesi probao s drugim kabelom i u drugim SATA utorima? To je gore predloženo, ali nisam naletio na rezultat. Time ćeš svesti krivce na najmanji zajednički nazivnik.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na