Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.08.2011., 22:21   #1
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Pitanje u vezi napajanja

dakle slučaj je slijedeći, na postojećoj staroj konfi umire napajanje te sam došao do odluke da zamijenim. Radi se o slijedećim komponentama :
P4 2.8 GHz
1.5 GB DDR400 RAM
GeForce FX 5900XT
Intel® Desktop Board D865GBF/D865GLC
Maxtor 120 GB
PSU Codegen 400W

Budući da je to ATX 20 pinsko napajanje i konektor na matičnoj također ima 20 rupa, nisma uspio spojiti 24pinsko zamjensko napajanje koje imam jer pretpostavljam da mi treba adapter neki. Daljnjim pretraživanjem po netu vidio sam da je i moguće spojiti tako da ta 4 pina viška vire sa strane međutim raspored utora i kondenzatora naravno na mojoj matičnoj to ne dopušta jer jednostavno nema dovoljno mjesta.
Malo sam tražio po netu pa sam naišao na konkretno ovo napajanje koje mi se čini u redu ali je ATX2.
Može li mi netko potvrditi ima li ovo napajanje mogućnost odvajanja ta 4 pina i je li dovoljno snažno da drži ovu konfu bez problema ?
Također, u slučaju da možete preporučiti neko jeftinije, a opet dovoljno dobro i jako napajanje slobodno mi recite . Hvala unaprijed
D.O.M.I. je offline  
Staro 21.08.2011., 00:16   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Citiraj:
Autor D.O.M.I. Pregled postova
Malo sam tražio po netu pa sam naišao na konkretno ovo napajanje koje mi se čini u redu ali je ATX2.
Može li mi netko potvrditi ima li ovo napajanje mogućnost odvajanja ta 4 pina i je li dovoljno snažno da drži ovu konfu bez problema ?
Da, fino ti pise u opisu. Bice dovoljno za tvoju konfu.
Citiraj:
20+4 pin mainboard 1x 35cm
Btw, ne vidim razlog da ova tema bude u Problemima. Lockam, a ti za sva pitanja oko napajanja nadji u odgovarajucem podforumu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na