Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2011., 00:10   #1
Gladius-
Premium
 
Gladius-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
ATI Radeon HD 4550 (RV710) - problem crnog ekrana

Konfiguracija je: Gigabyte GA-EP31-DS3l v2; 2gige ddr2, DualCore IP E5200 2,5 ghz, i spomenuta kartica ATI Radeon HD 4550 (RV610)

Prijatelju sam prije godinu i pol uspio instalirati graficku karticu na windows xp sp2. Prije dva dana mu je virus pojeo windowse i, normalno, krenuo sam s instalacijom ''novih'' windowsa. Prvo, probao sam staviti windows 7 ultimate, nakon instalacije, crni ekran nakon restar kompjutora. Nakon 2 (neuspjesna) pokusaja, vracam se na windowse xpsp2, koji su uredno radili godinu i pol. Probao sam s driverima koji su dosli na cdu s grafickom, ne radi - opet crni ekran. Nakon system restore u safe modeu, probao sam s najnovijim catalyst driverima (v11, cini mi se), ista stvar. Nakon toga, probao sam i sa prethodnim verzijama drivera - opet nista. Glavni problem je taj sto se sjecam da u startu nisu radili driveri s cda, ali se ne sjecam koje sam drivere stavljao tijekom prve instalacije windowsa. Ljudi, sve sam probao: od razlicitih verzija drivera do spustanja rezolucije u safe modeu, i ko zna sto sve jos ( 8 sati sam bio za kompjutorom kod njega). I guglao sam oko toga, ali nista konkretno nisam uspio napraviti. Molim vas za pomoc, stvarno sam ocajan, a glupo mi je reci mu da zbog toga kupuje novu graficku (mislim da nije hardwerske prirode, jer mu su mu windosi, i graficka, normalno radili kad sam dosao kod njega, osim naravno problema s virusom).

P.s. ispricavam se ako je ovakav isti ili slican thread bio, jer nisam toliko cesto na forumu. Hvala!
Slobodno obrisite thread - promasio sam podforum

Zadnje izmijenjeno od: Gladius-. 12.07.2011. u 00:53.
Gladius- je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 06:27   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,395
Probaj grafu staviti u drugi. Ako ne radi, riješio si misteriju - riknula grafa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2011., 08:24   #3
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,784
Nisi napisao koja je to točno kartica (brand, oznaka modela). Skini drivere s stranice od proizvođača pa probaj njih instalirati.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 09:47   #4
Gladius-
Premium
 
Gladius-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Nisi napisao koja je to točno kartica (brand, oznaka modela). Skini drivere s stranice od proizvođača pa probaj njih instalirati.
Sry, proizvodac je Sapphire (sve ostale vrijednosti su iste). Nisam nista specificno nasao na njihovoj stranici - http://www.sapphiretech.com/presenta...=&lid=1&leg=0#
Gladius- je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 11:26   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,395
Sve ATI grafe imaju iste Catalyst drivere.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 12:38   #6
Gladius-
Premium
 
Gladius-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Dakle, nije stvar u razlicitim driverima. Je li stvarno doslo do hardverskog kvara? Nije mi samo jasno zašto je onda graficka kartica do prije 2 dana uredno radila na winxp
Gladius- je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 12:39   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,652
O pa to je po Google poznat slućaj,
- jeli samo monitor spojen na grafu ?
- rekao si da si pokušavao različite verzije drajvera, jesi prvo deinstalirao / počistio staru(e) verzije ?
- sa Sapphire support stranice si dl. "11-6_xp32-64_hydravision_???.zip" ? Ako i jesi to nije kompletan drajver, izgleda da je i Sapphire počeo radit sr * * a zbog Mirkosheeta pa kao slućajno fali drv za XP. Kvaka je u tome šta HD4550 spada u Mobile seriju i to je razlog zašto "nema" drv za XP.
Probaj ove: http://www.techpowerup.com/forums/sh...d.php?t=113570
ili ove: http://forums.guru3d.com/showpost.ph...45&postcount=1

@coconut
Nemaju sve ATI grafe iste Catalyst drivere, gore sam objasnio razlog, Mobile serija (za lapove) namjerno nije u paketu kao za ove "obične" pc verzije.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 12.07.2011. u 12:53.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 13:50   #8
Gladius-
Premium
 
Gladius-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
O pa to je po Google poznat slućaj,
- jeli samo monitor spojen na grafu ?
- rekao si da si pokušavao različite verzije drajvera, jesi prvo deinstalirao / počistio staru(e) verzije ?
- sa Sapphire support stranice si dl. "11-6_xp32-64_hydravision_???.zip" ? Ako i jesi to nije kompletan drajver, izgleda da je i Sapphire počeo radit sr * * a zbog Mirkosheeta pa kao slućajno fali drv za XP. Kvaka je u tome šta HD4550 spada u Mobile seriju i to je razlog zašto "nema" drv za XP.
Probaj ove: http://www.techpowerup.com/forums/sh...d.php?t=113570
ili ove: http://forums.guru3d.com/showpost.ph...45&postcount=1

@coconut
Nemaju sve ATI grafe iste Catalyst drivere, gore sam objasnio razlog, Mobile serija (za lapove) namjerno nije u paketu kao za ove "obične" pc verzije.
1. Monitor i HDMi kabel na tv
2. Jesam, ali jedino kroz sistem restore, posto vise nemogu pokrenuti windowse (osim u safe modeu)
3. Skinuo sam kompletne drivere (ati catalyst, ati display, hydravision, etc.)
4. Ok za XP, ali zašto se na 7-ici uopce ne zele pokrenuti (crni ekran, isti kao na xpu, ali, za razliku od xp-a, samo prije samog ulaska u windowse nakon instalacije)
5. Probat cu i to kasnije; ali me zanimaju prve 4 stavke
p.s. hvala na pomoci
Gladius- je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2011., 14:14   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,652
1. Monitor i HDMi kabel na tv - odspoji TV, na netu imaš info da grafa / drv imaju blema kada je oboje uštekano. Ostavi samo monitor preko VGA.
Baza je u tome šta je vjerojatno DVI i HDMI kod te grafe isti izlaz i zato dolazi do opisanog problema.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na