Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2011., 15:55   #1
Starter
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Montenegro
Postovi: 1
Question Povezivanje opreme sa laptopom?

Dakle, imam neku Sonyjevu opremu koju želim da povežem na računar. Konkretno, pojačalo TA-FB740R, cd player i D/A konvertor CDP-XB740, mini-disk player MDS-JB930 i player za dvije kasete, TC-WE635. Zanima me kako mogu to da povežem sa laptopom, tako da slušam muziku preko pojačala. Ovih dana treba da dobijem neku miksetu koju bih priključio na računar, za snimanje, isto ako može preko ovog računara. Nemam pojma može li išta od ovoga, jer je ovo dosta stara oprema, ali znam da može da se koristi u radio-stanicama i da je nekako povezana, a jedan moj prijatelj ima sličnu opremu u studiju ali je koristi samo za slušanje muzike. Nadam se da sam vam jasno postavio pitanje, molim vas da mi odgovorite ili pitate ako treba još šta da kažem.
Starter je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 01:47   #2
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Ne znam imaš li na pojačalu optički ulaz, ali nije ni bitno. Najjednostavniji način za slušanje je kabel koji s jedne strane ima 3.5 mm utikač, a s druge strane dva chincha. 3.5 mm utakneš u audio izlaz laptopa, a chincheve u neki od ulaza na pojačalu. Za snimanje možeš iskoristiti isti tip kabela, samo što ga utakneš u audio ulaz laptopa, a na pojačalu na neki od izlaza (za recording, imaš ga recimo za tape i MD). Jedina banana može biti ako na laptopu nemaš audio ulaz nego samo mikrofonski, njega nemoj nikako koristiti kao audio ulaz jer je snaga koju bi dobio iz pojačala malo prejaka, pa da ne zezneš komp/pojačalo. I to je to.

EDIT: Ne uštekavaj komp u phono ulaz na pojačalu, slična stvar kao s mikrofonskim ulazom na kompu...

Zadnje izmijenjeno od: Ivan_Brajcic. 03.02.2011. u 01:57.
Ivan_Brajcic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2011., 08:43   #3
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,016
Za nešto iole ozbiljnije mislim da ti je jedini izbor kupiti neku od externih zvučnih kartica, nešto tipa ovog
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 01:35   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Za nešto iole ozbiljnije mislim da ti je jedini izbor kupiti neku od externih zvučnih kartica, nešto tipa ovog
posto ne vidim na kraju ili , moram pitati - zasto? ja se ne mogu pohvaliti da imam nesto divlje i uber, ali svira (techics sa-ex140) i imam spojen najobicniji 3.5mm na 2 cincha kabel na lajavicu 5.1, sljaka 5/5. cisto za usporedbu, imao sam cd player od sonija koji je citao iskljucivo cd-e samo (ne mp3), razlike u zvuku prakticki nema. na 320kbps razlike - nema.

ili imamo razlicite poglede prema slusanju, pogotovo kucnog sistema. danasnje integrirane zvucne su bolje od c-medie koja je bila u prakticki svakoj maticnoj prije 5+ godina, stoga apsolutno na novijem laptopu ne vidim razloga ici kupovati ekternu zvucnu.


i da, @Starter, trebas kupiti/napraviti ovakav kabel:
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 08:58   #5
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
posto ne vidim na kraju ili , moram pitati - zasto?
Dodatna zvučna će mu trebati jedino u slučaju da nema line in na laptopu, a želi snimati.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 09:17   #6
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
hm, da, nisam uzeo u obzir snimanje i miksetu. u tom slucaju da, treba pogledati da li ima line in, ako ne - eksterna zvucna bi morala postojati. stoji .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na