Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2011., 11:00   #1
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
problem sa napajanjem ili maticnom ili .. ?

pozdrav,

nedugo sam otvoril temu da mi se komp cudno ponasal - cini se da cpu nije dobro lezal u socketu- to sam ispravio, ali sad se jos jedna glupost dogada- kada prvi put u danu palim pc pocne pištat jako i dugo- kazu sva uputstva- napajanje ne radi dobro, ali nakon prislinog gasenja i ponovnog paljenja- sve radi ko podmazano. svaki slejdeci restart je sve u redu. do sljedeceg dana.

probao sam drugo napajanje za koje sam siguran da je ispravo- ista stvar. takod a sumnjam da je do napajanja. napajanje je inace corsair cx600, ploca je gigabyte h55-usb3 i i5 660 cpu.

kaj bi tu moglo biti? pretpostavljam da ram nije, al ako kaj znaci corsairov je ddr3 ram 1600MHz
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed

Zadnje izmijenjeno od: devil_kc. 11.01.2011. u 11:11.
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 11:48   #2
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
provjeri graficku karticu da ju mozda nisii dobro namontirao ili da joj mozda fali struje CX napajanja su smece malo zesce mozda i je do napajanja provjeri napone u everestu ili nekom programu da vidis kako stvari stoje sa time. mozda gubis negdje napon
jurbAs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.01.2011., 12:11   #3
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
grafika je integrirana u procesor, tak da to otpada.
losa su to napajanja? nisam znal to bome.
budem provjeril napone.

sad kad to bas velis mislim da sam videl u senzrima jednom enki alarm ali je nestal odma. budem pogledal koji je to.

ali ipak cudno mi je da svaki put prvo ne radi pa odna nakon toga ko urica radi + na drugom napajanju ista stvar.

hm
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2011., 22:09   #4
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
ako je tako svako jutro onda probaj negdje nabavit drugu maticnu pa da vidis nazalost drugog nacina nema... takoder provjeri jesi sve dobro spojio na maticnu. Meni je maticna znala pistat na RAM i Grafu. Da je procesor ne bi ga mogao upalit. probaj jedan po jedan keks testirat. Jedan ostavis ujutro drugi izvadis pa da vidis hoce li se nesto promjenit. Ne znam moras biti uporan.

Ja sam 3mj bio u zabludi da je maticna na kraju je ispalo da mi je krepao 24-pinski kabel od napajanja. Meni se pojavljivao restart loop radi nedostatka napona 3.3v kabelu.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na