Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2010., 14:27   #1
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Konstantno "acquiring network adress", win XP

Upalim danas laptop i neće na internet (u domu sam). Konstantno piše "acquiring network adress" i kad se konektira ip je 0.0.0.0. Ponovno sam instalirao mrežnu karticu i očistio arp cache no ništa ne pomaže. Nakon toga odlučio sam se konektirat preko wirelessa na frenda i tako na internet ali i na wirelessu isto konstantno piše "acquiring network adress" i kad se konektira opet je ip 0.0.0.0 i ne radi iako je do nedavno radilo....
Any ideas ?
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 14:28   #2
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Upalim danas laptop i neće na internet (u domu sam). Konstantno piše "acquiring network adress" i kad se konektira ip je 0.0.0.0. Ponovno sam instalirao mrežnu karticu i očistio arp cache no ništa ne pomaže. Nakon toga odlučio sam se konektirat preko wirelessa na frenda i tako na internet ali i na wirelessu isto konstantno piše "acquiring network adress" i kad se konektira opet je ip 0.0.0.0 i ne radi iako je do nedavno radilo....
Any ideas ?
Postoji li aktivan DHCP server? Da li postoje ikakve zabrane u domu?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2010., 14:34   #3
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Postoji li aktivan DHCP server? Da li postoje ikakve zabrane u domu?
Malo pojasni pitanje molim te jer nisam baš upućen u mreže
Zaboravio sam još nadodati da se na par trenutaka zna pojavit ip adresa ali ne u onom obliku u kojem bi trebala, tipa svi imaju ip počevši sa 10.xxx.xxx.xxx, a meni se pojave neki random brojevi i nakon toga nule i nema gateway-a.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 14:52   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,651
Da nije smetje na lapu il si došao na crnu listu pa ti zabranilo net u domu ?
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 14:54   #5
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da nije smetje na lapu il si došao na crnu listu pa ti zabranilo net u domu ?
Pomislio sam bio na to ali sam se pokušao konektirat preko wirelessa na frenda i neće ni tako. Problem je što ne dobivam ip ni preko mrežne ni preko wirelessa
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 14:56   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,651
Napravi za test, safe mode with network pa vidi jel tada hoće
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 15:10   #7
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Uđe u safe mode sa networkingom ali je samo pozadina vidljiva, nema ničega. Preko task managera sam probao upalit windows exlplorer ali bezuspješno.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 15:11   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Malo pojasni pitanje molim te jer nisam baš upućen u mreže
Zaboravio sam još nadodati da se na par trenutaka zna pojavit ip adresa ali ne u onom obliku u kojem bi trebala, tipa svi imaju ip počevši sa 10.xxx.xxx.xxx, a meni se pojave neki random brojevi i nakon toga nule i nema gateway-a.
Da ti čudni brojevi ne počinju s 169.254. ?
Drugo, kad kažeš da se spajaš "na frenda", je li to netko s prijenosnikom u domu pa se probaš spajati preko tog prijenosnika ili neki prijatelj koji doma ima wireless?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 15:17   #9
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Da ti čudni brojevi ne počinju s 169.254. ?
Drugo, kad kažeš da se spajaš "na frenda", je li to netko s prijenosnikom u domu pa se probaš spajati preko tog prijenosnika ili neki prijatelj koji doma ima wireless?
Da, to su ti random brojevi
A što se tiče spajanja, spajam se na drugi prijenosnik koji koristi domski internet
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 15:54   #10
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Malo pojasni pitanje molim te jer nisam baš upućen u mreže
Zaboravio sam još nadodati da se na par trenutaka zna pojavit ip adresa ali ne u onom obliku u kojem bi trebala, tipa svi imaju ip počevši sa 10.xxx.xxx.xxx, a meni se pojave neki random brojevi i nakon toga nule i nema gateway-a.
Klikni jednom desnim klikom na my computer i odaberi manage.
U prozoru koji se otvori odaberi services and applications, pa još jednom na services da vidiš koje procese imaš/nemaš.
DHCP client tamo mora biti pokrenut (mora sa strane pisati started i automatic).
Najbolje da sortiraš procese tako da se gore prikažu svi koji su pokrenuti, pa zatim opališ screenshot i baciš ga ovdje da se točno može vidjeti što se tamo (ne) vrti u slučaju da ti je ugašen neki važan proces...
Ako ispadne da je tamo sve u redu, onda ti jedino ostaje pročešljavanje mrežnih postavki, drivera i sl...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2010., 16:14   #11
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Klikni jednom desnim klikom na my computer i odaberi manage.
U prozoru koji se otvori odaberi services and applications, pa još jednom na services da vidiš koje procese imaš/nemaš.
DHCP client tamo mora biti pokrenut (mora sa strane pisati started i automatic).
Najbolje da sortiraš procese tako da se gore prikažu svi koji su pokrenuti, pa zatim opališ screenshot i baciš ga ovdje da se točno može vidjeti što se tamo (ne) vrti u slučaju da ti je ugašen neki važan proces...
Ako ispadne da je tamo sve u redu, onda ti jedino ostaje pročešljavanje mrežnih postavki, drivera i sl...
Baš sam maloprije čačkao po procesima i provjeravao da li je sve upaljeno no sad kad si spomenuo reko idem još jednom vidjet i uočim slijedeće, status "web client" servisa je "stopping" i vjerujem da je to uzrok svega no ne mogu ništa sa njim napravit da to promijenim:

1.

2.


EDIT: uspio sam se spojit na frenda preko wirelessa i to tako da sam stavio statičku ip adresu i njegove DNS-ove, a njegova ip adresa je gateway ..... ali opet ne radi automaski, želim sad nać rješenje problema da mogu normalno preko kabla na internet ....
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 16:23   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Da, to su ti random brojevi
A što se tiče spajanja, spajam se na drugi prijenosnik koji koristi domski internet
Ti "random" brojevi (u biti nisu random, to je APIPA) znači da nije dobio IP od DHCP servera.
Da bi se spojio "preko" prijenosnika od prijatelja, trebaš se malo poigrati, nije baš samo tako jednostavno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 16:39   #13
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
http://www.securew2.com/node/68
kolko se sjećam, u studentskom domu u vž treba imati taj secure w2...mozda treba i kod tebe

al prije toga napravi test
promijeni mac adresu na lan kartici (nebi trebalo biti problema jer si na winxp), ako onda proradi net znaci da si na crnoj listi
domis je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 17:15   #14
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Da, za domski internet treba SecureW2 .....ja sam već sam nešto više od mjesec dana u domu i sve je radilo do danas.
Evo frend je uspio rješit problem, slijedio je ponovno upute za postavljanje domskog interneta i uspjelo je, ne zna ni on na kojem koraku. Uz to je i update-ao windowse.
Do sad te određene postavke nisu bile potrebne ali sad očito jesu iako me još muči zašto wireless ne radi sa autmatskim postavkama već zahtijeva ručne.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2010., 17:25   #15
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,064
Nemoj se zamarat s time što ti wlan ne radi automatski. Na zadnjem lan party-u su bila petorica s laptopima. HP-ovi morali pisat ručno adrese, ostala trojica na automatskim postavkama bili. Nismo se zamarali s time jer je radilo.
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na