Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2010., 09:53   #1
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Procjena cijene rada

Pozdrav

Nudi mi se radno mjesto koje obuhvaća znanje Exchange-a, Joomla!, Kerio paketa vatrozida i mail servera, Acronis backup, izrada web stranica i održavanje mreže od cirka 10ak servera i 20ak workstationa.

Nije da imam kompletno traženo znanje, ali nekih 60-70% znanja posjedujem.

Koliku početnu plaću mogu tražiti za takav posao da pritom vuk ostane sit, a koza cijela? (10 sati dnevno, 5 dana tjedno).

Hvala puno
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 11:46   #2
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Koja stručna sprema je u pitanju? Mislim da je sasvim ok sve 5000+ pocetna, s mogucnosti napredovanja i dodatnog skolovanja.
cyclone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2010., 12:38   #3
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
u pitanju je SSS sprema. Školovanja neće biti, kao ni napredovanja jer ću biti jedini čovjek u toj firmi koji će se baviti IT-om. Znači sve će biti na mojim leđima.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 13:14   #4
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
Nemoj se ljutiti ali čini mi se da ćeš se naraditi...ako bi uhvatio 8 to bi meni ovako odokativno bilo super
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 14:52   #5
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Uvijek kad vidim ovako nešto izgubim živce.Baš me zanima kako bi reagirali liječnici kada bi se pojavio oglas gdje se traži kirurg sa dobrim poznavanjem psihologije, koji bi povremeno radio kao oftalmolog i ginekolog, a tu i tamo bi mijenjao kolegu zubara? U tvom slučaju ja vidim posla za minimalno dva čovjeka. Na stranu što postoje ljudi koji su to, uz izniman trud i učenje, sposobni donekle kvalitetno odraditi sami ali ja u tvom slučaju ne bih tražio ni kune manje od 10000kn. To je debeli discount zbog teškog stanja u zemlji. Pazi-znamo što je Exchange, a što se krije iza održavanje mreže od 10 servera i 20 radnih stanica sam bog zna. I kakav to još mail uz exchange? A tek izrada web stranica-pa samo tu možeš krv propišati ako se radi o nečemiu iole kompliciranijem.Takvi poslodavci će poslije kukati kako nema informatičara i kako ljudi ne žele raditi. Pri tom ne navedu da su za ovako nešto htjeli dati plaću od 3200+gablec. Ponovo totalno podcjenjivanje IT struke. Poslodavci debelo koriste tešku situaciju u zemlji da bi što više izmuzli ljude. Pa što si ne uzmu neku domaću outsorcing kompaniju da mu to rade? Možda dižem frku bez veze i taj "gazda"je spreman dobro platiti čovjeka. Samo nekako sumnjam kada vidim što ti je sve utrpao i kakve su mogućnosti usavršavanja i napretka. Na žalost kod nas ne postoji nikakva regulacija cijene rada IT stručnjaka. Ako ti ne prihvatiš posao za malu lovu sigurno netko hoće. I teško je tu bilo šta napraviti. Ali probaj svoju kožu što skuplje prodati jer poslodavci obično izgledaju normalno samo u fazi pregovora za plaću. Poslije će ti piti krv na slamku. Naravno sve ovo stoji ako zaista znaš posao. Nije mi doduše jasno ovo 60%-70%. Znaš toliko od svačega ili npr. znaš Exchange, firewall i održavanje mreže ali nemaš pojma o Joomli i izradi web stranica? U svakom slučaju ako znaš znanje ne prodaj se jeftino, a ako si "igrač" zadovolji se sa bilo čim jer puno je sposobnih nezaposleno.

Zadnje izmijenjeno od: herion. 29.05.2010. u 15:05.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 16:15   #6
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ma caka je u tome što je to jedna renomirana firma, imaju dobre uvjete rada i dobre plaće za naše uvjete. Njemu je čovjek koji je to sve održavao i imao u malom prstu dao otkaz i sad traži nekoga tko ga može bar približno zamijeniti.

Mojih 60% znači da u životu nisam vidio ni probao raditi sa korporativnim firewallom (jedino ISA ali ona nije ovdje u igri, no svejedno mislim da su ti firewallovi teža pljuga za klince iz osnovnjaka), te SQL ne znam ni beknuti, a cijeli je web npr napravljen na SQL-u i zahtijeva doradu i održavanje, integraciju web shopa, sa linuxom također nisam na ti jer nikad nisam imao prilike raditi na tom operativnom sustavu (pogotovo ne kompleksne mreže).

Ostale stvari kužim, exchange, backup, HTML, networking, za mail server od keria nemam pojma zašto mu treba ako ima exchange, no to je bio jedan od uvjeta zapošljavanja. Joomlu sam instalirao i to je isto "za kuharice".

Ne planiram se jeftino prodati, znam da će biti zajebancije 24h dnevno/7 dana u tjednu jer sam bio IT ovac i vidio sam sto drugih i znam kako to izgleda. Tražit ću minimalno 10.000kn i ugovor na tri mj. Čisto da vidim mogu li ja to ili ne, da budem pošten i prema sebi i prema njemu. Također ako se ne pokažem dovoljno kvalitetan, neću reći ni a ako me manje plati. Ako se pokažem i ako uspijem poloviti sve stvari koje ne znam, tražiti ću više uz ugovor na stalno.

Moram se nadovezati na kolegu prije mene da se IT struka previše podcjenjuje. Dok neki analitičar tržišta u Allianzu bere 50.000 kn mjesečno za par sastanaka i prezentacija, te nebrojeno puno nagrada i domjenaka i isprdavanja, drugi čovjek koji radi ovakav sličan posao kao što bi ja trebao + ispisuje bezbrojne linije koda u dot.netu zarađuje 5-6.000 kn i uz to nema ni život ni prijatelje jer ga je posao "pojeo". Nema poštovanja ni respekta u kapitalizmu, svi smo crvi i tko se dobro uvuče, taj dobro i prolazi. Ja sam isto šljakao u jednoj poznatoj firmi u marketingu. Uguzio se do pozicije managera, brao odličnu lovu ali samo dok sam šefovima išao niz dlaku. Kad mi je dopizdilo, odmah sam potjeran na ulicu. Nije bitno koja si sprema i koliko znaš, ako si dobar serator i muljator. I zato mi se gadi naš mentalitet i način poslovanja gdje vrijedni ljudi obično budu bačeni na dno, a guzonje se ističu tuđim uspjehom.

Eto, malo bijesa
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 20:48   #7
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
pitaj se samo zasto je covjek koji je to radio dao otkaz. al slazem se da je tu ipak malo previse zaduzenja samo za jednu osobu, jer sam si vjerovatno svjestan da takav tip posla ti moze postat novi dom.
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 21:34   #8
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Tražit ću minimalno 10.000kn i ugovor na tri mj. Čisto da vidim mogu li ja to ili ne, da budem pošten i prema sebi i prema njemu. Također ako se ne pokažem dovoljno kvalitetan, neću reći ni a ako me manje plati. Ako se pokažem i ako uspijem poloviti sve stvari koje ne znam, tražiti ću više uz ugovor na stalno.
Jesi ti gdje dosad radio?
Moram priznati da nisam jos cuo da radnik diktira placu i postavlja uvjete, pogotovo netko sa SSS bez prijasnjih referenci i preporuka, ovo govorim napamet, ne znam, mozda i imas neku pozadinu.
Ali sve u svemu to se tako ne radi.
Takodjer, ako se ne pokazes dovoljno kvalitetan nece ti on dati manju placu nego otkaz.

Ne znam kako si dosao do toga posla, jel mozda poznajes nekog tamo i jel uopce bio natjecaj za radno mjesto, ali mislim da moras malo izgubit stav jer neces daleko dogurat.
Ides u posao za koji nisi siguran ni jel znas radit, a vec zahtjevas ministarske place.
Ja da sam tamo direktor dao bi ti 70% place od one koju je imao tip koji je to prije radio, pa tek kad dokazes da znas sta radis onda bi mogli pregovarat.
Nemos ti tamo uletavat sa zahtjevom za 10k kad je ovaj prije tebe mozda dobivao 6k, na koju foru ti onda vrijedis 10k?

Kazem, ne znam kakva je to firma i jel si stvarno to mozes dopustit, ja samo znam da bi u vecini firmi ti tamo dosao na 3 mjeseca i radio bi za placu koju ti oni daju, ako bi se u tom roku pokazao dobrim onda bi mogli razgovarat o stalnom poslu.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 23:50   #9
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ali sve u svemu to se tako ne radi.
Naravno da se radi, samo što razgovor o plaći ide na kraju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 00:21   #10
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ha, čuj, sad ti je to sve ono li la. Pozadinu imam dobru, bez obzira na SSS, imam reference i preporuke od renomiranih tvrtki. Znanje možda nije idealno za taj posao, no definitivno je i predobro za početak i hvatanje stvari.

Što se love tiče, postavit ću se jer mogu i jer se cijenim. Ako se neću cijeniti sam, neće me ni drugi. Opet mi ne pada na pamet biti na raspolaganju 24h dnevno svakog dana za par hiljada kuna plaće. Čovjek prije mene je radio za 15.000 - 20.000kn + auto srednje visoke klase na korištenje. Molim lijepo, ako je on mogao raditi pod takvim uvjetima, onda ja koji znam nešto manje od njega mogu tražiti duplo manju plaću za početak.

Dosta je zeznuta stvar kad dolaziš tražiti posao, poslodavac se uvjeri da ti to možeš i onda na kraju sam sebe ideš srozati s nekim mizernim ciframa. Onda gazda uvidi s kakvim karakterom ima posla i tako ti teče daljnji rad. Ako se postaviš na početku, veća su očekivanja od tebe, ali i daleko je veće poštovanje. To je ono što ljudi danas nemaju jer su prisiljeni biti robovi - princip ako nećeš ti, ima tko hoće. Ako mu veliš stari daj mi tek toliko par hiljada jer mi posao treba, on će te iskorištavati koliko god može jer si čovjek to sam dopušta. Ni ta plaća od 10.000kn, koliko god bila velika, definitivno to nije. Jer treba uzeti u obzir sve ono što ti žrtvuješ za tu plaću. Ti žrtvuješ dolazak na posao u rano jutro, rintanje po 12-13h dnevno jer posla ima kao dreka, bez obzira na radno vrijeme, dolaziš doma ispijen i umoran, a doma te čeka laptop i ostatak posla. Niti imaš vremena za ženu ni za dijete ni pokositi travu u dvorištu. Nemaš društveni život, nemaš ništa. Samo posao i krevet. Da ne govorim o vikendima kad se usred noći sa subote na nedelju npr ruši mail server i ti to moraš ići popraviti pošto si jedini čovjek u firmi koji to može. Nemaš pravog godišnjeg, nemaš pravog slobodnog vremena za sebe, nemaš vremena otići kod zubara jer ti se bitnije obaveze na poslu kose sa terminom. Vjerujte, sve to znam i sve sam probao kako to ide, nije lako nimalo. Ja sam se naviknuo tako živjeti i nije mi toliki problem, no da je lako, nije.

No opet, možda samo ja razmišljam na takav način, možda ipak tražim previše jer nikome danas nije lako i kad vidim što sve ljudi rade za 3000kn, dođe mi da plačem od muke. I bilo bi mi drago da već ako mene taj frajer otkanta jer tražim previše, onda neka bar zaposli nekakvu sirotinju kojemu svaka lipa nešto znači i koji će mu posao odraditi pošteno koliko je u mogućnosti. Nažalost svi smo različiti i svatko sam određuje svoj životni put.
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2010., 00:45   #11
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
U nekim djelovima slažem se sa khm-om ali ne u svezi plaće. Moja iskustva su starija od 5 godina ali sumnjam da se išta promijenilo.Ne znam kakav je običaj kod nas ali izvan Hrvatske pregovori oko visine plaće su sastavni dio razgovora. To je obično i jedini trenutak kada si ravnopravan sa poslodavcem i možeš nešto zahtijevati. Poslije sve ovisi o njegovoj dobroj volji.Tamo se najčešće zna koliko se nudi za to radno mjesto, a tvoje je da ga pokušaš uvjeriti da imaš dodatna znanja koja vrijede više i da će mu takva znanja donijeti dobit. Što se tiče probnih rokova to se rješava tako da su prilikom razgovora angažirani IT stručnjaci bilo iz te kompanije bilo konzultanti tako da se nakon 10 minuta jasno vidi muljaš li ili ne. Ostaje rizik da imaš znanje ali si trutina kojoj se ne radi. To je pak rješivo otkazom jer tamo odavno postoji ono što sada kod nas uvode novim Zakonom o radu. Šta misliš kako bi bilo da zaposlim vrhunske programere ili mrežne stručnjake na probni rok koji traje 3 mjeseca sa početnom plaćom od 3000kn na milijunskom projektu koji traje oko 2 mjesec? Nakon toga im dam otkaz i 6000 kn, a zatim veselo brojim zaradu.U ovom slučaju ne traži se početnik već čovjek koji će početi raditi odmah pa nekakvi probni rokovi ne dolaze u obzir. Poslodavac mora prihvatiti rizik i posljedice zapošljavanja nekompetentne osobe.

Zadnje izmijenjeno od: herion. 30.05.2010. u 00:50.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 13:21   #12
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Što se love tiče, postavit ću se jer mogu i jer se cijenim. Ako se neću cijeniti sam, neće me ni drugi. Opet mi ne pada na pamet biti na raspolaganju 24h dnevno svakog dana za par hiljada kuna plaće. Čovjek prije mene je radio za 15.000 - 20.000kn + auto srednje visoke klase na korištenje. Molim lijepo, ako je on mogao raditi pod takvim uvjetima, onda ja koji znam nešto manje od njega mogu tražiti duplo manju plaću za početak.
Ako je on imao toliku plaću, a ima posla da radis od jutra do sutra, jel nije onda bolje i njemu i radnicama da zaposli dvojicu koji ce radit prvu i drugu smjenu?
Taj iznos plaće podijeli na 2, imas finu plaću, i ti i taj drugi, imaš normalno radno vrijeme, i sve se stigne obavit.
Ne kužim čemu ovo forsiranje jednog radnika ako ima buđet da plaća dvojicu.

Ako je ovaj prije tebe stvarno imao toliku plaću i dao otkaz onda tu nešto opako ne štima, ili je šef govno ili je to stvarno fizički nemogu odradit.

U svakom slučaju sretno
khm je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 13:40   #13
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ako je on imao toliku plaću, a ima posla da radis od jutra do sutra, jel nije onda bolje i njemu i radnicama da zaposli dvojicu koji ce radit prvu i drugu smjenu?
Taj iznos plaće podijeli na 2, imas finu plaću, i ti i taj drugi, imaš normalno radno vrijeme, i sve se stigne obavit.
Ne kužim čemu ovo forsiranje jednog radnika ako ima buđet da plaća dvojicu.

Ako je ovaj prije tebe stvarno imao toliku plaću i dao otkaz onda tu nešto opako ne štima, ili je šef govno ili je to stvarno fizički nemogu odradit.

U svakom slučaju sretno
evo ovo je jedna dobra ideja, ne bi bilo loše tako nešto provesti u djelo. samo sve ovisi o šefu...

a kaj se posla tiče, jbg, neće biti lako nimalo.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 16:15   #14
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Što se love tiče, postavit ću se jer mogu i jer se cijenim. Ako se neću cijeniti sam, neće me ni drugi. Opet mi ne pada na pamet biti na raspolaganju 24h dnevno svakog dana za par hiljada kuna plaće. Čovjek prije mene je radio za 15.000 - 20.000kn + auto srednje visoke klase na korištenje. Molim lijepo, ako je on mogao raditi pod takvim uvjetima, onda ja koji znam nešto manje od njega mogu tražiti duplo manju plaću za početak.
Prvo treba vidjeti zašto je ovaj točno sada otišao.

Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Ako je on imao toliku plaću, a ima posla da radis od jutra do sutra, jel nije onda bolje i njemu i radnicama da zaposli dvojicu koji ce radit prvu i drugu smjenu?
Možda ne može.

Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Ne znam kakav je običaj kod nas ali izvan Hrvatske pregovori oko visine plaće su sastavni dio razgovora. To je obično i jedini trenutak kada si ravnopravan sa poslodavcem i možeš nešto zahtijevati.
Uvijek si "ravopravan" s budućim poslodavcem. Osim ako si bez posla pa tražiš prvi / bilo kakav posao.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 19:16   #15
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Ja radim slican posao vec 3 godine, a posto smo informaticka firma/sistem integrator, ima nas vise ali je posao obimom puuuno veci. Znaci ne radi se samo interno za firmu nego se usluge i prodaju, a pored ovoga gore sto si naveo da bi ti radio ima jos dosta stvari koje se rade (wlan ISP, VOIP telefonija, dosta hardverskog servisa, lemilica je jako cesto u ruci...), te svako toliko dolaze novi projekti za koje treba prouciti i nauciti tehnologiju pa onda krenuti sa radom.
Iznenaditi ces se kad ti kazem da je placa cca 5000kn, a jako cesto kasni ili je nema nikako. Doprinosi(socijalno, mirovinsko...) mi nisu uplaceni vec dvije godine i ako se razbolim samo mogu umrijeti.
Od benificija van place imam besplatan internet (za koji mi konstatno nabijaju na nos da puno trosim) i to je to. Na posao putujem svaki dan cca 40km u jednom smjeru.
Znas sta je najgore? Ovo se tu kod nas smatra jako dobrim poslom i kad pogledam cifre o kojim vi pricate, posteno se zamislim. Vec sam dao prije par tjedana otkaz, ali me direktor nekako odgovorio od toga, jer im kao trebam i ne mogu bez mene. Bah...
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 19:44   #16
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 245
Plaću od 20000kn u hrvatskoj trenutno imaju direktori u državnom i javnom sektoru,govorim iz iskustva jel radim u jednom takvom (kamo sreče da sam jedan od tih ) i koliko znam menadžment (dakako ovisi o ugovoru)u privatnom sektoru,znači uspješne i renomirane firme.
U mojoj firmi voditelj IT Sektora ima plaću od nekakvih 10000-12000kn i vjeruj jakooo punooo vremena je na poslu.
Kako je netko već napisao neznamo šta je u pozadini priče i možemo samo nagađati
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 21:31   #17
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Ja radim slican posao vec 3 godine, a posto smo informaticka firma/sistem integrator, ima nas vise ali je posao obimom puuuno veci...
Ja nikako ne bih usporedio "one man music show" sa čitavim orkestrom.Izuzetno je teško biti jedini informatičar u firmi koja ima razvijenu informatičku infrastrukturu. Još je teže kada naslijediš čovjeka koji je to sve uvodio jer to radio prema svojim sposobnostima, znanjima i afinitetima. Osim toga korisnici traže istu kvalitetu podrške što zna stvoriti gomile frustracija dok se ne pohvataju konci. Znam za par slučajeva gdje su ugledne hrvatske integratorske firme lomile(i slomile) zube na onom što je pojedinac radio(i to je dobro funkcioniralo do jednog dana kad..), a imaju zaista provjerene stručnjake, te su čak outsorsali i usluge kolega iz sličnih firmi.
Ako se dakle izaberu slabo rašireni programi ili se na nekom opensource paketu rade različite osobne modifikacije bez zadovoljavajuće dokumentacije često je bolje krenuti od nule nego pokušati dovesti u red ono što je neki entuzijast slagao godinama. Zato ovakvi poslovi znaju biti pakao.
Što se tiče plaća u Hrvatskoj nedavno je izašla nekakva studija, mislim na Mojposao, koja pokazuje da je plaća Sistem administratora od 4500-7500kn. Voditelji IT projekta po toj studiji imaju preko 10000kn. Međutim znao sam naići na ljude zaposlene u relativno nepoznatim firmama sa plaćama od kojih rastu zazubice tako da me ovih 20000 tisuća ne čudi. Nije često slučaj ali nije da ne postoji.

Zadnje izmijenjeno od: herion. 30.05.2010. u 22:05.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2010., 01:19   #18
Garko
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Ri
Postovi: 71
Mozes traziti koliko mislis da ti je dosta, pitanje je koliko ce ti oni dati
Garko je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2010., 12:02   #19
cruiser
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Napiši kolikosi na kraju tražio i dobio.Onda sve ovo bilo vrlo korisno jer bi pomogao drugim u slićnim situacijama
cruiser je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2010., 13:16   #20
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Kao što svi znamo, plaća ovisi o puno faktora. Jedan od faktora je i lokacija obavljanja posla. Pretpostavljam da se radi o Zagrebu, jer je pokretač teme iz ZG. Budući da, kako i sam on kaže ima određeno iskustvo u IT-u i ima visoko mišljenje o svojim kvalifikacijama i radnim sposobnostima, ako uspije ostaviti dojam čovjeka koji je idealan za taj posao uz poneku referencu, ne bi me čudilo da dobije 8000-10000, bez obzira na SSS. Iako je i poslodavcu jasno da može uzeti nekoga bez reference tko će taj posao npr. nakon završetka faksa raditi i za 6000 uz mogućnost napredovanja i još stotinu obećanja koje će dati. Diktirati uvjete se svakako može ako si jedan od kvalificiranijih ljudi u HR sa debljim portfeljom i referencama i da te se traži baš za neko konkretno područje kao project manager ili slično. S tim da se mora uzeti u obzir situacija u državi, opća stagnacija većih projekata pa čak i u IT-u, teško pronalaženje zaposlenja i slično.

Uglavnom, sretno u dobivanju posla i nadam se da će poslodavac ispuniti makar dio tvojih očekivanja što se tiče plaće i ostalog.
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2010., 23:28   #21
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
Evo ja radim u jednoj državnoj firmi kao sistemski i mrežni admin,admin baze podataka,tehnička podrška za korisnike(110 korisnika-računala).Stručna sprema sss i dva zanimanja: sistemski i mrežni administrator te tehničar za računalstvo.Iznenadili bi se kak imam malu plaću koja eto iznosi 3600kn.
Jedina prednost posla je ta da imam siguran priljev para koji je kakav takav.Ja sam sretan jer imam stalan posel al nesretan zbog male plaće.
__________________

Intel i7 2,66GHz SLBEJ
GigaByte EX58-UD3R F6
3x2Gb Corsair TR3X6G1600C9G
WD6400AAKS
XFX 275 GTX XXX Edition
Corsair TX650W
CM 690
Samsung T220

BOGDO je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 01:09   #22
cruiser
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Evo i ja samse uhlebio u državnoj službi i to odmah nakon srednje. Plaća mi je nešto veća nego tvoja. ja ću ti sad nabrojati šta sve "radim" i sjesti čete svi na dupe. U stvarnosti sve obave stričeki s kojim imamo ugovor. Vremena imam koliko hoću na poslu ali ne koristim ga na igre i čitanje kao neke kolege već učim programirati u PHP pa ću potražiti neki drugi posao i usput stignem izaći vani obaviti neki fuš. Naravno da cijelo vrijeme kukam kako se ubijam od posla pa me ljudi još i žale jer nemaju pojma šta radim. Dane kenjam previše nije čudo što je neko ipak skužio o čemu se tu radi pa su mi već napomenuli da bi mogao izletiti s posla u sklopu novih državnih mjera štednje. Komično je da se rulja nemože načuditi kako otkaze dobivaju uvjek oništo najviše rade. Mislim bed mi je što ću morati tražiti posao ali nije to ni loše jer ovdje za koju godinu budem postao neizlječivi neradnik
cruiser je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 02:22   #23
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
cruiser ti ko da si stvoren za onih 5% sta žele ukinut
knocker je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 08:51   #24
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Evo da javim update što je i kako prošlo.

Tvrtka je u Samoboru, ne bave se informatikom već X djelatnošću, ali ima dosta posla u firmi. Kokretno tu je oko 50 usera, 20 ws-ova, 3 servera s 10 virtualnih mašina, server firewall, exchange koji još nisam ni pipnuo jer sve šljaka, server za backup koji također nisam taknuo, te jedan server za www i web shop.

Od mene se konkretno traži da to sve radi. Kako ću to napraviti, nije bitno.

Bio sam fer i pošto nemam dovoljnu razinu znanja tražio sam 5000kn. Zašto sam tražio tako ajmo reći male novce? Blizu sam doma, imam gablec, dobivam besplatni auto servis, imam priliku učiti i raditi s aplikacijama koje mi jednog dana u slučaju tko zna čega mogu pružiti kakav takav posao, pa makar i u fušu. Opet, ako to sve savladam i postanem punokrvni administrator s iskustvom i znanjem, garantira mi se povećanje plaće u što nemam razloga ne vjerovati jer su svi u tvrtki odlično i na vrijeme plaćeni.

Ovo sam morao mudro odigrati, jer najlakše bi bilo cijeniti sebe i baciti cifru na stol. Ja mogu živjeti i od 5000kn odlično bez da mi išta fali. Sve što dođe povrh toga, meni je dodatni plus. A rečeno je da će doći i ja mu vjerujem. Sve je sad na meni.

Što se posla tiče, sve što sam radio ovaj tjedan je jebanje s mrežnim skenerom kojeg sam uspio riješiti jedino instaliranjem novog firmwarea, instalacija specijalnih aplikacija na servere i ws-ove, malo karanja s firewallom, ponovno definiranje ip adresa te se evo jutros zblesirala oracle baza, a i to sam riješio u kratkom roku. Većinu vremena sam proveo na internetu prekopavajući on line manuale za exchange te rad u joomli. Mislim da sam za ovaj posao koji sam dosad radio odlično plaćen. Nadam se da će tako i ostati... Eto dečki, iz prve ruke koliko sam mogao reći. Ako vas štogod zanima, samo pucajte, tu sam.

I da, jesam li rekao da radim svaki dan od 8h do 16h, a subota i nedjelja potpuno slobodne? Bez laptopa i mobitela, to nam ne treba ovdje... Uživancija!
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 09:48   #25
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Malo mi je čudno da si ti prezadovoljan sa plaćom 5000kn i dodatnim pogodnostima, dok čovjeku prije tebe nije bila dosta 4x veća plaća sa vrlo vjerojatno boljim uvjetima...

Ne znam, nešto je tu čudno. Time will tell

Sretno u svakom slučaju
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 10:00   #26
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Malo mi je čudno da si ti prezadovoljan sa plaćom 5000kn i dodatnim pogodnostima, dok čovjeku prije tebe nije bila dosta 4x veća plaća sa vrlo vjerojatno boljim uvjetima...

Ne znam, nešto je tu čudno. Time will tell

Sretno u svakom slučaju
Čuj, ako to gledaš s te strane, je, čudno je

Ali kad se dogodi situacija da ću morati raditi kao konj, naravno da ću tražiti i veće pare. Ipak rezultate se mora dati. Zasad neka bude ovako.

Hvala na željama
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 10:01   #27
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
iskreno ja bi trazio 7000kn jer mislio da si toliko mogao dobiti sa obzirom na obujam posla.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 10:35   #28
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Mišljenja sam da si se dobro odlučio, a i s obzirom na vrijeme kakvo je treba pokazati i malo skromnosti te za napredak i bolju plaću uvijek ima vremena još pogotovo ako uvjeriš poslodavca da sve obavljaš i radi kako se i očekuje
te će isti to i znati cijeniti tako da glede povečanja plaće i inih opcija uvijek ima kao i nagrada za trud za primjenjeno znanje i početnu skromnost.
Vrijeme će najbolje pokazati jesi li dobro postupio i zadovoljan s istim.

Sretno sa novim poslom.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 10:40   #29
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Hvala dečki, i ja također mislim da treba prvo krenuti skromno i ispitati situaciju, pa nakon nekog vremena rada u biti vidiš na čemu si...
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2010., 10:59   #30
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
iskreno ja bi trazio 7000kn jer mislio da si toliko mogao dobiti sa obzirom na obujam posla.
Uzmi u obzir da čovjek nema sva potrebna znanja i neće ih imati još vjerojatno dugo vremena.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na