Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2009., 23:41   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Jeftini TN (923NW) + onboard GeForce6 = sirotinjski miraz!

Dobio sam jos jednu slicnu plocu kao iz ove epizode sa istom GeForce6 integrušom. Obicno imam pokoji 15-17" TN Samsung koji sluzi za provjeru masine/uredjaja i koji je slobodan samo za takve stvari. Nedavno sam uzeo jos jednog ganz novog 19" Widera cisto radi pristojnije rezolucije da ne moram stalno spustati reze kad spajam prije spomenute 15/17-ice.

Samsung 923NW i vjerujem da se taj model vise ne proizvodi... mada se na HR webu moze pronaci tu i tamo poneki izvor koji ga jos prodaje.

Monitor ima samo jedan VGA ulaz i odraz je maksimalne ekonomije u gami modela. Spojim ga na integrušu i slika mi se (za vrstu monitora) ucini prihvatljivom za generalni rad. Ali nakon - za moje oci najpreciznijeg - brzinskog testa ostrine, odnosno provjera kvalitet fontova... uh





Jednostavno grozno. Nakon intervencije po meniju monitora, donekle se popravila ostrina citljivosti ali i dalje ispod golog prosjeka. Bacim oko na PCE i nadjem dva posta gdje se vlasnici zale kako im je tekst izrazito mutan. Napiknem 15" pa onda 17" Samsunga i slika je puno zahvalnija. Vratim widera i jednostavno šaka jada! Odem po dvije G450 PCI "hitna pomoch" Matroxice koje trenutno nisu nigdje ustekane (nisam ni znao da su mi u kutiji) i rekoh da vidimo kako Samsung diše sa plemstvom medju RAMDAC-lijama?




Koja razlika! Vec nakon otplesane kodne stranice i samog XP starta... kao da sam na drugom monitoru. Zbilja, ali zbilja vidno upecatljivija ostrina slike. Otvorim notepad i gledam bistrinu fontova kao i finu nazubljenost svih ostalih fontova ikona. Ma nebo i zemlja naspram prijasnjeg tretmana sa integrirkom!

Za razliku od DVI gdje je puno teze naci razlike kod VGA se na svim vecim rezolucijama pocinju raslojavati osrednji od vrhunskih adaptera. Posebno ako znate sto trebate gledati.

Cemu ova prica? Pa vjerujem da ima solidan broj slicnih Wide 19-tica sa jednako iskljucivom VGA obdarenoscu. Sad se nadje neki generalni korisnik koji hoce surfati po webu; nabaciti novi post na PCE i jos nesto naškrabati u wordu. Ako mu je ovo primarni monitor i jos se usosi ovakvom kombinacijom adaptera i monitora... zbilja je kaznjem a da i ne zna kako moze imati puno bolju sliku. Uvijek sam nakon Matroxa preferirao ATI zbog kvalitete slike i znam da nisu sve Nvidije ovako anemicne... ali dragi ljudi, ova konkretna integrusa je ispod prosjeka po kvaliteti 2D-a koji sam vidio!

Pa 5 godina Intel integruse su poput Matroxa naspram ovoj nekvaliteti. Malocas sam na IBM Netvistu spojio isti monitor i slika je skoro uz rame sa Matroxom. Mozda jesam razmazen Matroxima ali ovo je jednostavno razocaravajuce.

Doduse, ne vjerujem da ima puno forumasa koji na ovoj integrusi voze slicne ili jos vece LCD-e?
Visage je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na