Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2009., 13:44   #1
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,736
Koji MINI/MIDI tower?

Pozdrav,

desktop silverstone ce u prodaju, treba mi neka tower kanta, neki mini ili manji midi tower. Maticna je mATX, sa integriranom grafickom.

Prvo sam gledao Lian Li A05 i A03, ali mi ih je preskupo narucivati, tako da treba biti nesto dobavljivo kod nas.

Sada gledam u prvom redu Antec Sonatu Designer (http://www.tweak.dk/review/Antec_Son...500_UK/717/1/2), ima odlicno rjeseno za diskove sto mi je jako bitno, lijepo izgleda, ok hladjenje, osim cijene mi izgleda super.

Te Antec Mini P180 http://www.silentpcreview.com/article810-page1.html, http://www.pcekspert.com/articles/652-1.html
Kod kojeg mi se ne svidja prednja maska bas, i dosta je velik zapravo za mini tower kuciste, ali cini se da ima super rjesenja hladjenja, stane puno diskova, 300kn jeftinije od sonate, ali dolazi bez napajanja.


Zamolio bih misljenja o navedenima, te eventualno neku preporuku.
Hvala.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2009., 19:36   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,736
Nitko?

A dobro. Citajuci reviewove odlucio sam se na Sonatu Designer, okacim slike kad ga slozim i to.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2009., 08:55   #3
dzeneral
Valar morghulis
Moj komp
 
dzeneral's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 280
Ako imaš napajanje od prije, zašto ne uzmeš Anteca Solo? isto kućište samo je druge boje, a jeftinije je kojih 500 kn od Sonate Designer. Inače, radi se o odličnom kućištu
__________________
"The objective of war is not to die for your country, but to make the other bastard die for his."
dzeneral je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 09:54   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
s obzirom da imam P180 (doduše standardnu verziju), sve preporuke za mini, pogotovo ako imaš napajanje.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 11:16   #5
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,975
@rendula - imam ti ja solo za prodaju, koristen naravno,

javi se na pm oko detalja ako te zanima
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2009., 17:05   #6
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,736
P180 mini ipak eliminiran, ne svidja mi se sto je toliko velik, a samo mATX ide unutra.

Solo...ha, on je isti unutra kao Sonata, ali moram priznati da sam malo sminkerski nastrojen sada i ne uklapa mi se bas u sobu. Ne znam, mozda i on udje u kombinaciju, Čuks imas pm.

Jos sam gledao od Anteca NSK3480, jako male dimenzije, 380W napajanje, cijena ok, cini mi se dobro hladjenje, ali mjesto samo za 2 hdd-a, s time da se da grunfmodati za vise njih sigurno..
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 10:53   #7
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,736
Kupio na kraju Anteca NSK3480. Malo zajebancije oko slaganja jer je minijaturno (35x35x20cm) - dosta je tesko zgurati plocu unutra dok je visoki kuler na njoj, a meni ga se nije dalo skidati, i sata konektori na napajanju nisu sretno postavljeni, ali kad se sve slozilo, jako sam zadovoljan
Cak se ni disk koji je u 5,25", gdje nema ventilacije, ne grije jako (ako je vjerovati senzoru, moram jednom probati prst metodu).
Razmisljao sam kako ugurati unutra jos hard-dva, i mislim da nece biti problem, na dnu kante je jedan hard koji se sarafi odozdo pa su mu bocne rupe slobodne, mogao bi se onda pomoci L profila na njega staviti jos jedan.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na