Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2009., 19:49   #1
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 121
Commodore serija 264 model 116

evo neznam gdje da stavim temu pa evo ovdje...

znaci radi se o commodore-u 264


gdje mogu naci na netu user guide - (upute za koristenje)... ?
to sam sad dobio od frednice malo puno starije od mene...
u ispravnom je stanju jedino sta od 60 igrica mi rade 10ak ...
to je jedino problem xD...



evo par slika xD



With Skill je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 21:19   #2
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
ne trebaju ti bas upute za koristenje, s obzirom da se nema bas puno tu ni napraviti osim ucitati program/igru....ako kanta ima modul, onda vjerojatno ima na modulu ucitan turbo 250, koji je potreban za brze ucitavanje igara i neki program za podesavanje glave na kazicu. Ako ima disketnu, onda ti treba samo turbo 250. Stisnes dugme na modulu i ucitas. Nakon toga na plavom ekranu ukucaj (ako se dobro sjecam), LOAD "ime igre" ,8 , 1 i kad se ucita, ukucaj run...sto se tice podesavanja glave za igru na kazeti, prevrti kazetu do te igre, ili samo cekaj da se ucita ona prije nje, pokreni program za namjestanje glave i gurni malu kacavidu u otvor na kazicu. Na ekranu ces vidjeti rasprseno brdo tockica. E sad stisnes play na kazicu, i kako mices kacavidu, tako ce ti se te tockice pretvoriti u dvije okomite linije. Da bi ti igru uspjelo ucitati, te dvije linije moraju biti ravne, ili sto ravnije mogu biti. Kad si ih podesio, prevrtis opet na pocetak, ukucas gore navedeno, i nakon load linije stisnes play....Eto, malo sam zbrckao, ali nadam se da si skuzio...
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2009., 21:43   #3
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,105
Citiraj:
Autor With Skill Pregled postova
evo neznam gdje da stavim temu pa evo ovdje...
Steta sto nemas Plus/4 kad je vec iz te obitelji, da je barem najvredniji. Ne mogu se sad raspisivati ali ukratko :

Ne zelim te razocarati ali imas stroj za koji mozes (HR) biti sretan da imas i to igara prilozeno. Ako je dobro ocuvan i kao sto vidim imas original napajanje i kazetofon... ponudi to kao zamjenu za C64 ovdje ili ovdje.. Buduci da je ipak nesto manje vidjen, vrlo je vjerovatno da ce ti netko tko ima visak C64 (a takvih ima dosta) bez problema ustupiti jednog C64 debeljka sa osnovnom opremom. Periferna nekompatibilnost i niz ostalih razloga da se ne gnjavis sa tim kompom dok budes mastao za punim C64 dozivljajem.

Ako ti je samo do igara stalo, a nisi nesto za platformu vezan, radije si skini emulator i uzivaj u TAPiranju po izboru.

Samu literaturu bi trebao pronaci ovdje. Site je ogroman pa se nemoj obeshrabriti ako ga odmah ne pronadjes. Eventualno mailaj site.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 21:49   #4
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
evo visage me podsjetio....nedavno je izisao torrent sa C64 emulatorom i , vjerujem, SVIM igrama izaslim za njega...samo proguglaj
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 22:08   #5
Malacrass
RAKIJA
 
Malacrass's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Orahovica
Postovi: 76
malo off-a.
Dal se komodere verzije mogu još nać u nekoj slobodnoj prodaji ili postoji mogućnost naručivanja ?
__________________
Malacrass je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 22:15   #6
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
commodore je propao, tako da ne
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2009., 23:03   #7
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,551
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
ako kanta ima modul, onda vjerojatno ima na modulu ucitan turbo 250, Nakon toga na plavom ekranu ukucaj (ako se dobro sjecam), LOAD
Sta nije bilo <- L?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 11:44   #8
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 121
hvala
With Skill je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 11:49   #9
With Skill
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb-Stenjevec
Postovi: 121
Citiraj:
Autor Igneos79 Pregled postova
ne trebaju ti bas upute za koristenje, s obzirom da se nema bas puno tu ni napraviti osim ucitati program/igru....ako kanta ima modul, onda vjerojatno ima na modulu ucitan turbo 250, koji je potreban za brze ucitavanje igara i neki program za podesavanje glave na kazicu. Ako ima disketnu, onda ti treba samo turbo 250. Stisnes dugme na modulu i ucitas. Nakon toga na plavom ekranu ukucaj (ako se dobro sjecam), LOAD "ime igre" ,8 , 1 i kad se ucita, ukucaj run...sto se tice podesavanja glave za igru na kazeti, prevrti kazetu do te igre, ili samo cekaj da se ucita ona prije nje, pokreni program za namjestanje glave i gurni malu kacavidu u otvor na kazicu. Na ekranu ces vidjeti rasprseno brdo tockica. E sad stisnes play na kazicu, i kako mices kacavidu, tako ce ti se te tockice pretvoriti u dvije okomite linije. Da bi ti igru uspjelo ucitati, te dvije linije moraju biti ravne, ili sto ravnije mogu biti. Kad si ih podesio, prevrtis opet na pocetak, ukucas gore navedeno, i nakon load linije stisnes play....Eto, malo sam zbrckao, ali nadam se da si skuzio...
valjda xD idem, isprobat xD
With Skill je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2009., 12:57   #10
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Sta nije bilo <- L?
moze i to, ali mutno se sjecam
Igneos79 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na