Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2009., 21:58   #1
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
MP3 player za trčanje

Tražim zamjenu za svoj iRiver T10. Kako dosta trčim tražim nešto maleno, lagano i praktično, tj. da ima nekakvu kopču da se može zakačiti za hlačice, što ovaj T10, pogotovo u ljetno vrijeme kada nemam trenirku da ga strpam u džep, baš i nije. Razmišljao sam o novome iPod Shuffle-u 4GB, ali mi se ne sviđa što ima kontrole na slušalicama, možda 2nd gen. Tu su još Creative Zen Stone/Plus i SanDisk Sansa Clip. Nije mi potreban display, iako nije na odmet. Također tražim neke sluške koje će dobro stajati u ušima. Uzeo sam Philips SHS3200, ali mi nekako ne pašu, kao da su mi prevelike (prodajem ih ako ima zainteresiranih ).
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2009., 22:03   #2
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
pa imas onaj stariji shuffle...doduse neznam mu max kapacitet sl za trcanje dusu dalo...ja sam curi kupio jedan i prezadovoljna je

ja sa svojim ipod classicom se bojim i voziti biciklu [a on pricvrscen na volan] da mu nebi disk ostetio...a ovako s shuffleom nema se sto pokvariti kod njega a sluske kupi bilo koje inear...recimo ja imam creative labs ep 830 i zadovoljan sam...ali bas i nisu s ipodom u pocetku bile na ti tj nekako su cudno svirale...zacudo sad je zvuk onakav kakav bi i trebao biti
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2009., 22:10   #3
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
pa imas onaj stariji shuffle...doduse neznam mu max kapacitet sl za trcanje dusu dalo...
Napisao sam da je i on u izboru, Shuffle 2nd gen., ima 1 i 2GB. Meni dovoljno i 1GB, ne trčim 30h u komadu, max 3-4.

Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2009., 17:48   #4
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Ja mislim da ću ići na iPod Shuffle 2G. Da li na njega mogu bilo koje druge 3.5mm slušalice i da li da uzmem ovdje ili u nekom inf. shopova?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 10:17   #5
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
a trebale bi ici sve slusalice...tj idu sve...osim visoko impedancijskih...te bas i neidu tj idu i one ali je pretih zvuk...ja sam uzeo sebi futrolu za ipod classic, a i curi taj shuffle tamo u avenue mallu...odmah tamo u prizemlju...samo ako su vec izbacili ovaj novi shuffle pogledaj da nisu ovog povukli iz proizvodnje...

btw ja bi rwekao da ti je sve isto gdje god uzmes
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2009., 10:28   #6
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Naručio sam apple.hr ovaj od 1GB, za running sasvim dovoljno.



Kasnije ću bocnuti Classic ili Touch.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 11:27   #7
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
e taj isti sam ja curi kupio...doduse zeleni...malo ces se izje*ati dok skuzis kako ledice rade tj sto koja znaci al sve u svemu solidan uredjaj...za sportske aktivnosti dusu dao...i poprilicno je ugodno glasan to mu je isto plus...

eh da i sto se tice toucha/classica...za touch neznam kako je rjesen (najvjerojatnije ima u sebi neki memorijski modul), ali classic ti ima hard disk...e sad neznam bas koliko ga je pametno izlagati konstantnoj tresnji (kod trcanja)...mislim cito da nebi lezaj diska otisao ili nesto trece...iako na svakoj americkoj seriji svi imaju taj ipod classic na armbandu tako da...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 11:55   #8
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Kasnije ću bocnuti Classic ili Touch.
Nakon toucha, obvezan dio opreme svakog itrkača su i itenisice :

http://www.apple.com/ipod/nike/run.html
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 12:39   #9
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
e taj isti sam ja curi kupio...doduse zeleni...malo ces se izje*ati dok skuzis kako ledice rade tj sto koja znaci al sve u svemu solidan uredjaj...za sportske aktivnosti dusu dao...i poprilicno je ugodno glasan to mu je isto plus...
Da li su slušalice udobne i dobro stoje u ušima ili ću morati uzeti neke nove?

Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
eh da i sto se tice toucha/classica...za touch neznam kako je rjesen (najvjerojatnije ima u sebi neki memorijski modul), ali classic ti ima hard disk...e sad neznam bas koliko ga je pametno izlagati konstantnoj tresnji (kod trcanja)...mislim cito da nebi lezaj diska otisao ili nesto trece...iako na svakoj americkoj seriji svi imaju taj ipod classic na armbandu tako da...
Vjerojatno ću uzeti Toucha, ali on neće biti za trčanje već za "mirne" aktivnosti.

Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Nakon toucha, obvezan dio opreme svakog itrkača su i itenisice :

http://www.apple.com/ipod/nike/run.html
Gledao sam to malo, ali ipak mi je beskorisno, već iz iskustva znam koji tempo imam i koliko sam pretrčao, bez obzira radi li se o 5, 10, ili 20km, i sve to bez ikakvih elektroničkih pomagala (sat, štoperica i sl.), samo glava i noge.

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Beast. 22.04.2009. u 13:25.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2009., 13:11   #10
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
a sluske ko sluske...za trcanje neznam bas...mozda ti budu spadale...ali sve u svemu solidne...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2009., 01:23   #11
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Danas stigao iPod, napunio ga, sastavio jednu dance playlistu za test zvuka. iRiver je po pitanju zvuka avion prema ovome, ali mi je iPod puno praktičniji, kod trčanja mi zvuk ne igra presudnu ulogu. Slušalice mi jako dobro leže u ušima, zvuk nije baš najbolji, ali sve u svemu sam zadovoljan, čini mi se da neće ispadati dok poskakujem. Zadovoljan investicijom.

EDIT: jako mi sviđa žica kod Apple slušalica jer se ne petlja i mota.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 02:35   #12
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
Koristim taj iPod (isto plavi i slušalice od Sony Ericsson Walkman moba, samo onaj kratki nastavak, a iPod zakvačim na ovratnik majce.

Slušalice su ultra kratke i imaju bubice koje uđu u uho.

Idealna kombinacija za trčanje.
matman je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 09:01   #13
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
e, e...to je dobra kombinacija...SE sluske koje su stvarno ultrakratke i i ovaj shuffle...ali nije bas zgodno mijenjati pjesme/stisavati pojacavati...

a sto se kvalitete zvuka tice nisam iskreno poslusao iRiver ai ja bi rekao da je to "privikavanje" i na novije sluske i na novi player...tako je meni bilo kad sam pelazio sa creativea ep830 [inear] na HD200 ["kornjace"]...a sad bome mi nije svejedno koje imam na usima
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 09:36   #14
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor kontroler Pregled postova
Koristim taj iPod (isto plavi i slušalice od Sony Ericsson Walkman moba, samo onaj kratki nastavak, a iPod zakvačim na ovratnik majce.

Slušalice su ultra kratke i imaju bubice koje uđu u uho.

Idealna kombinacija za trčanje.
E ovo je zanimljivo.

Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
e, e...to je dobra kombinacija...SE sluske koje su stvarno ultrakratke i i ovaj shuffle...ali nije bas zgodno mijenjati pjesme/stisavati pojacavati...
Ma ionako si napravim playlistu od 1-2h, zavisi koliku dužinu idem trčati, i neka svira, shuffle ili po redu.

Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
a sto se kvalitete zvuka tice nisam iskreno poslusao iRiver ai ja bi rekao da je to "privikavanje" i na novije sluske i na novi player...tako je meni bilo kad sam pelazio sa creativea ep830 [inear] na HD200 ["kornjace"]...a sad bome mi nije svejedno koje imam na usima
Vjeruj mi, razlika je ogromna, naravno u korist iRivera, puniji, topliji zvuk sa izraženijim basevima, čak i na šrot slušalicama.

Upiknuo ovo u iPod

i zvučna slika je puno bolja.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 09:51   #15
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
a cujes...otisao sam u nove boje zvuka i isprovao sve modele do 720kuna...zato i jesam uzeo ove hd200 ...cak sam mislio uzeti hd515 ili 485...ali ipak nije to bilo to...fkorz otisao sam s ipodom...jedna mana je sto ipod bas i nevoli 64omske slusalice pa ga trebam drzati pri skoro pa maksimumu...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 10:44   #16
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Zna li netko gdje je najjeftiniji iPod USB power adapter? Na store.apple.hr je 239Kn, u T-Mobileu je 188Kn, negdje sam vidio da ima i od Belkina, ali više ne znam gdje. Ima i home-made rješenje, ali mi se neda zafrkavati s time.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 10:51   #17
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
usb power apadter za shuffle pretpostavljam?on puni preko slusalica ako se dobro sijecam...pogledaj u hgspotu ja misalim da sam tamo vidio zamjenske ipod robe
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 11:03   #18
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
usb power apadter za shuffle pretpostavljam?on puni preko slusalica ako se dobro sijecam...pogledaj u hgspotu ja misalim da sam tamo vidio zamjenske ipod robe
Evo našao sam u Chipoteci ovo. Ima i od Bandridge-a.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 12:05   #19
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Ajde prestani pisati i trči malo pa javi kako slušalice leže u uhu. I ja sebi tražim nešto slično...
BTW one ,gore spominjane SE slušalice s bubicom, to su ovakve?
http://farm1.static.flickr.com/115/2...85a81bf667.jpg
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 12:18   #20
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Ajde prestani pisati i trči malo pa javi kako slušalice leže u uhu. I ja sebi tražim nešto slično...
BTW one ,gore spominjane SE slušalice s bubicom, to su ovakve?
http://farm1.static.flickr.com/115/2...85a81bf667.jpg
Yep. Ove ja imam.

Danas je na redu bicikla, a sutra trčanje.

@newalss: šta se i ti baviš neprofitabilnim fizičkim aktivnostima?
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 12:30   #21
Tomekk_7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 115
da ne otvaram novu temu, želio bih pitati samo dali se isplati uzeti ovaj mp3/mp4 player.

http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=7000286

najvise me zanima baterija, tj. zanima me dali on stvarno drži tih 45 sati?

Unaprijed Hvala!
Tomekk_7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 12:33   #22
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
a to ti je sve relativno...baterija ti drzi toliko ako ga slusas na nekoj standardnoj glasnoci i da ne premotavas pjesme nego ga samo stavis da svira od prve do zadnje...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 12:37   #23
Tomekk_7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 115
ok, bitno je da mi nekih 30 sati drzi, a to onda vjerojatno i bude.
Tomekk_7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 14:47   #24
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova

@newalss: šta se i ti baviš neprofitabilnim fizičkim aktivnostima?
Hehe.
Ma dva puta godišnje imam Cooperov test (sudac sam pa imamo provjere) tako da pokušavam koliko-toliko držati kondiciju tokom godine da ne krećem uvijek od početka. A i ne volim biti zadnji na provjeri.
Ne forsiram nešto previše, trčim trasu 2 x 2,6 km s pauzom 10 minuta između.
Uzmem godišnji od 1. do 4. mjeseca dok ne zatopli a ostatak godine pokušavam što bliže ići onom provjerenom; 5 dana trčanja, jedan dan odmora i jedan dan neka druga aktivnost.
Al opasna je droga trčanje. Sad sam nanovo krenio i malo je lijeno ali tamo za mjesec i pol ću se navući na trčanje da ću se osjećati bolesno ako 3 dana zaredam bez trčanja. U svakom valjda čući mali hedonista.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2009., 21:47   #25
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Ajde prestani pisati i trči malo pa javi kako slušalice leže u uhu. I ja sebi tražim nešto slično...
BTW one ,gore spominjane SE slušalice s bubicom, to su ovakve?
http://farm1.static.flickr.com/115/2...85a81bf667.jpg
Evo kratkog reviewa, kao i što sam obećao, nakon pretrčanih 12km. Slušalice mi odlično leže u ušima, nabio ih na početku trčanja i skinuo na kraju, niti jednom nisu pokušale ispasti, a nisam ih niti osjetio za vrijeme skakutanja. Zvuk je lošiji nego na iRiveru, ali to sam znao i otprije, no praktičnost je puno veća, zakačio ga za hlačice, i zaboravio na njega. Također mi se jako sviđa, kao što sam i prije spomenuo, kabel od slušalice jer lijepo "pada" i ne petlja se niti mota. Da ima zvuk kao iRiver dao bi i 500Kn za njega, ali i ovako je odličan za ono što mi treba. Eto.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2009., 19:50   #26
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
E fala na revjuu, još jučer pročitao al nisam odgovorio.
Danas bio u kupnji. Imao sam namjeru kupiti Shuffle ali...nisam mogao protiv sebe. Mrsko mi je sve što počinje na "i" i amen. Ne mogu. Imao volju ali jok, ne ide. Valjda nisam modno osvješten.
Stavio jedan pored drugog Shuffle i Sandiskov clip i razum je prevladao. Uzeo Sandiska.
Veličinom i ergonomijom su tu negdje za trčkaranje pa će valjati. Namjerio sam se i na onaj Zen Stone+. Osim plusa u nazivu ima i minus, nema kopče. Ima neku silikonsku futrolu i remen ali koji će mi to. Nije mi jasno da im nije lakše bilo staviti štipaljku.
Slušalice oblikom obećavaju da će ostati u uhu, ona buba i nastavak tvore skoro pa kuku a i lijepo sjednu u uho.
Živio
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 23:36   #27
zoky21
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
koji si to sandisk kupio?
zoky21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2009., 00:27   #28
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: -
Postovi: 1,505
Citiraj:
Autor zoky21 Pregled postova
koji si to sandisk kupio?
Citiraj:
Autor newalss Pregled postova
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2009., 22:36   #29
technix
Registered User
 
technix's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Svenska
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
a sto se kvalitete zvuka tice nisam iskreno poslusao iRiver ai ja bi rekao da je to "privikavanje" i na novije sluske i na novi player...tako je meni bilo kad sam pelazio sa creativea ep830 [inear] na HD200 ["kornjace"]...a sad bome mi nije svejedno koje imam na usima
ne radi se o privikavanju, iRiver (t10 konkretno, ostale modele nisam slušao) ima najkvalitetniju reprodukciju zvuka koju sam čuo od mp3 playera (između shufflea, nano, Zena.. itd.).
technix je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2009., 10:30   #30
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
ček kaj vi trcite po betonu?dobra tema btw , malo o trcanju , malo o slusalicama
slicnih dilema sam ja imao. Na kraju sam se zadovoljio sa mobitelom i vrlo prakticnim sennheiser inear slusalicama.Jedino kaj je malo dugacki kabel, pa ga moram zgurati u ruku.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na