Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2009., 12:39   #1
SupaDucta
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Marrz
Postovi: 20
Neprofesionalnost hrvatskih dealera - HGSpot

I meni tako crkne novi novcati disk koji je 2 mjeseca nakon kupnje u mašini bio neiskorišten, ma ni formatiran, jer je na njega trebao ići alternativni OS kojeg nisam stigao instalirati.

I disk je potpuno riknuo. Klik klik, ni BIOS ga više ne vidi. Probao jesu li konektori OK, odspojio, spojio, ništa.

Pod garancijom, zovem ja HGSpot i oni mi daju odgovor koji nijedan dealer u svijetu ne bi nikad klijentu uputio: da ja to moram sam nosit u njihov servis u Gajnicama jer je kao prošlo 7 dana. Da ne bi.

Užasni su u više stvari, pogotovo sa artiklima u cjeniku kojih nikad nema, po godinu dana, samo tamo stoje valjda da privuku, ali ovo je prelilo čašu.

Odvratno, ali ODVRATNO. Dealer je DUŽAN O SVOM TROŠKU robu zamijeniti, i to uključuje i preuzimanje hardwarea na mjestu kupnje, sve ostalo je protuzakonito i generalno toliko bezobrazno i amaterski da ne planiram više NIKAD ništa kod njih kupiti. A disk ću radije baciti nego da se dam ovako navlačiti za svoje novce.

Eto postam da se zna.
SupaDucta je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 12:45   #2
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Ok i kakve to veze ima sa hardverskim problemom?
Ako je crkel i ima garanciju odnesi im tam di si kupil ako seru deri se i prijeti nekaj bu upalilo...
veve je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2009., 13:00   #3
SupaDucta
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Marrz
Postovi: 20
Moja isprika, u ljutnji sam postao u krivi forum i zaboravio navesti da je disk pod garancijom, ali da oni muljaju - kao ako je prošlo više od 7 dana od kupnje da ga moram sam nositi u nekakav servis u Gajnicama.

Što vjerujem podrazumijeva i odlazak po njega.

Užas, ali stvarno užas, ono da ne povjeruješ.
SupaDucta je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 13:41   #4
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
popriličan je put od marrz-a do gajnica?

nakon 2 mjeseca je sasvim normalno da treba proći garancijsku-reklamacijsku proceduru.
moraju provjeriti da li je kvar nastao nepravilnom upotrebom blabla.

ne vidim tu nikakvih problema, takav postupak imaju sve trgovine.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 13:57   #5
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,965
Nemaju takav postupak sve trgovine. Neke trgovine imaju ljubazno osoblje, a artikli koji trebaju biti zapremljeni na garanciju se primaju upravo gdje su kupljeni. Ja znam od koga sam i gdje sam kupio..nakon šta se proizvod pokvari..njihov je problem gdje će ga popravljati i kome će ga slati.
..otvorit ću trgovinu u Puli, a u Vukovaru će biti servis. XD
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 14:02   #6
SupaDucta
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Marrz
Postovi: 20
A čuj.. od mjesta gdje stanujem do Gajnica i nazad x2, benzin košta skoro kao pola tog diskića od 80GB i uostalom zašto bih ja to plaćao i bilo kamo vozio? Ja vraćam gdje je kupljeno, a to nek onda oni interno sebi dostavljaju na svoj trošak jer su to i dužni. Po zakonu su dužni O SVOM TROŠKU popraviti ili zamijeniti, ne o mom, pa makar se radilo i o prijevozu.
SupaDucta je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 14:02   #7
SupaDucta
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Marrz
Postovi: 20
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Nemaju takav postupak sve trgovine. Neke trgovine imaju ljubazno osoblje, a artikli koji trebaju biti zapremljeni na garanciju se primaju upravo gdje su kupljeni. Ja znam od koga sam i gdje sam kupio..nakon šta se proizvod pokvari..njihov je problem gdje će ga popravljati i kome će ga slati.
..otvorit ću trgovinu u Puli, a u Vukovaru će biti servis. XD
Istina.
SupaDucta je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 14:22   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,385
Pošalji poštom ako ti je vožnja do tamo preskupa. Bilo bi dobro da priložiš neki screenshot gdje se vidi da ga ni BIOS ne raspoznaje te detaljnim opisom problema kao i metoda tvog isprobavanja (npr. drugi kabel, drugi konektor na ploči,...) jer bi se mogli izvlačiti da se shebao u toku transporta.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 14:27   #9
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
imajte na umu par stvari: trgovina je trgovina. nemaju sve trgovine i servis. servis ugovara uvoznik. trgovina nije nužno i uvoznik.

čudi me ovakva blamaža hg spota oko transporta od poslovnice do svog servisa, ma gdje on bio.

gdje se uopće nalazi ta trgovina/poslovnica? možda je dovoljno nazvati "centralu" ili servis i dogovoriti da se komponenta ipak donese u trgovinu.
možda je jednostavno došlo do nesporazuma...

većina trgovina omogućava da se komponenta/računalo reklamira i na mjestu gdje je kupljena/o.
troškove transporta do reklamacijskog servisa od mjesta stanovanja se u principu ne pokriva, ali neki trgovci vraćaju komponentu o svom trošku ako je reklamacija priznata.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 14:33   #10
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Istina, ali thread već postoji. Nadalje, nema potrebe uopće da se dereš, niti ovdje na forumu, niti tamo u trgovini. Prodavač može reći kaj hoće, ali ako imaš argumente, mora biti po zakonu. Nema potrebe za histerijom.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2009., 14:56   #11
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
troškove transporta do reklamacijskog servisa od mjesta stanovanja se u principu ne pokriva, ali neki trgovci vraćaju komponentu o svom trošku ako je reklamacija priznata.
An ti definicije...ćiji si ti glasnogovornik?
Dali se priupitaš šta sa komponentama u npr. Iloku, Cavtatu ili recimo Komiži.
Odgovor je samo jedan. Vračaju se u trgovinu kako 7. tako i 277. dana trajanja garantnog roka.
Kao kupca uopće me ne zanima gdje im je servis.
maxxp je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 15:23   #12
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Meni je riknul fen za kosu. Kupljen u Mercatoneu dofuram ga na info šalter tamo me upute da ga odnesem na servis. Dođem doma, pošaljem ženu da ga odnese na servis i stvar riješena
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 15:42   #13
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,386
Citiraj:
Autor maxxp Pregled postova
An ti definicije...ćiji si ti glasnogovornik?
Dali se priupitaš šta sa komponentama u npr. Iloku, Cavtatu ili recimo Komiži.
Odgovor je samo jedan. Vračaju se u trgovinu kako 7. tako i 277. dana trajanja garantnog roka.
Kao kupca uopće me ne zanima gdje im je servis.
ti si pao sa marsa? nisam ja ničiji glasnogovornik, ja sam kupac.

Citiraj:
Autor links
...Zamjena dijelova prije provjere ispravnosti navedenih nedostataka nije moguća, ako u cjeniku za navedenu grupaciju artikala nije drugačije navedeno (npr. u slučaju reklamacije artikl se zamjenjuje 1 za 1 u garantom roku). Reklamacije koje se šalju paketnom distribucijom moraju biti propisno upakirane u kartonsku ambalažu. Sve reklamacije nepropisno zapakirane ili one kod kojih je došlo do vidljivih mehaničkih oštećenja u transportu neće biti preuzete od strane Links d.o.o. nego će biti vraćene pošiljatelju o njegovom trošku.

Jamstvo ne pokriva nedostake, oštećenja i kvarove nastale nestučnim i nepravilnim rukovanjem. U nepravilno rukovanje su uključeni i propusti poput spajanja uređaja i artikala na izvore energije koji nisu propisanim upustvom za uporabu, te korištenje uređaja u nepredviđenim uvijetima i prostorima..Pravo na ostvarenje jamstva korisnik gubi i u slučaju neovlaštenog popravljanja artikala i uređaja, te isto tako popravka od strane treće neovlaštene osoba.Links d.o.o. ne odgovara za podatke na računalu, HDD uređaju ili bilo kojem uređaju koji služi za pohranu podataka.

EVENTUALNE TROŠKOVE NASTALE TRANSPORTOM ARTIKALA DO LOKACIJE SERVISA TVRTKE TE POVRAT ISTIH NOSI KUPAC.

U slučaju reklamacije artikala koju Links d.o.o. servis proglasi ispravnom biti će naplaćen servis po trenutno važećem cjeniku servisa.....
Citiraj:
Autor hgspot
Dostava je besplatna za iznose račune iznad 2.000 kn osim za račune koji sadrže proizvode bijele tehnike (npr. hladnjaci, mikrovalne pećnice, štednjaci...), a za koje se dostava naplaćuje prema zasebnom cjeniku (vidi niže). Za iznose računa ispod 2.000 kn cijena je 50 kn/15 kg težine. Dostava robe na servis i sa servisa za robu sa računa čiji iznos premašuje 2.000 kn, te ukoliko se radi o opravdanoj reklamaciji, također je besplatan.
Citiraj:
Autor hardveraj
Jamstveni uvjeti i servis:
Trošak povrata robe u slučaju reklamacije snosi kupac, a trošak slanja robe sa servisa odn. reklamacije snosi Hardveraj. Servis neispravne robe vrši se tek ukoliko je predočena sva dokumentacija dobivena uz komponente. Uz svaku poslanu reklamaciju potrebno je opisati nastali kvar! Jamstveni rokovi su istaknuti uz svaki proizvod u ponudi, osim uz kablove i slični potrošni materijal na kojeg nema jamstva. Jamstvo ne pokriva kvarove nastale nestručnim rukovanjem , djelovanjem više sile (udar groma, požari, poplave i sl.), mehanička oštećenja, istrošenosti, nestručni overclocking itd. !!!
U slučaju da nije moguće izvršiti popravak ili zamjenu u zakonskom roku od 45 dana od prijema robe na servis pružamo mogućnost povrata novca.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 16:23   #14
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
zakon kaže da je prodavač dužan osigurati prijevoz do servisa i tu svaka priča završava. mogu oni pričati šta hoće, ali tamo gdje si ga kupio ga imaš pravo odnijeti na reklamaciju. to što je njima servis na nekom drugom mjestu tebe kao kupca ne treba zanimati. ako ti i dalje odbijaju preuzeti robu prijavi ih društvu za zaštitu potrošača.
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2009., 16:31   #15
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
ti si pao sa marsa? nisam ja ničiji glasnogovornik, ja sam kupac.
dobro de, nemoj se ljutiti.

Autor hardveraj
Jamstveni uvjeti i servis:
Trošak povrata robe u slučaju reklamacije snosi kupac, a trošak slanja robe sa servisa odn. reklamacije snosi Hardveraj. Servis neispravne robe vrši se tek ukoliko je predočena sva dokumentacija dobivena uz komponente. Uz svaku poslanu reklamaciju potrebno je opisati nastali kvar! Jamstveni rokovi su istaknuti uz svaki proizvod u ponudi, osim uz kablove i slični potrošni materijal na kojeg nema jamstva. Jamstvo ne pokriva kvarove nastale nestručnim rukovanjem , djelovanjem više sile (udar groma, požari, poplave i sl.), mehanička oštećenja, istrošenosti, nestručni overclocking itd. !!!
U slučaju da nije moguće izvršiti popravak ili zamjenu u zakonskom roku od 45 dana od prijema robe na servis pružamo mogućnost povrata novca.

O ovome pričam... postupak prema kupcu kakav bi trebao biti u svim trgovinama, pa i Hgspotu.
maxxp je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2009., 23:53   #16
Co7
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 24
Slazem se sa vam, i ja imam masu problema sa hg srotom i vise nikad necu kupovati kod njih!

Dao sam 17 000 kuna za racunalo, da bi u 400 dana 100 dana bilo po servisima zbog neodgovornosti njihove, idiota koji tamo rade i njihove nestrucnosti i nebrige!

NIKAD VISE NECU KUPITI U HG SPOTU, NIKAD DA SE DAJE ZAKUNU ALIEN WARE!!!

Trenutacno sam poslao dopis trznoj insp. i moj odvjetnik pokrece tuzbu protiv njih rad krsenja zakona koji spadaju u krivicna djela itd.

Ugl... samo da znate da se u Hg srotu ne kupuje. SAMO LINKS. d.o.o.
Co7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 00:07   #17
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
A u čemu je problem?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 11:52   #18
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
nije samo hgspot takav,ja sam prije pola godine u vemilu kupio 9600gt,došo doma i stavil grafu nije delala,izvadio grafu i lijepo spakirao i odnio natrag i nisu mi je htjeli zamjenit a kupio sam je možda pol sata prije(nevjerojatno)neg su je poslali u servis grafu ono lool,i ja rekao dobro,zvali su me da dođem pogledat jel dela i nije radila i opet ista stvar mi ćemo to poslat na popravak i onda sam popizdil i tražil novu,i nakon raspravke i dobio drugu,ali kakvo je to ponašanje,čovjek kupi novu grafu (neispravnu) koju nije uspio ni uključit i oni to ne žele zamjenit,trebao sam reklamirat firmu
Markos je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 12:14   #19
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,736
@hgspot

Dostava robe na servis i sa servisa za robu sa računa čiji iznos premašuje 2.000 kn, te ukoliko se radi o opravdanoj reklamaciji, također je besplatan.

po ovome treba cjeli komp poslat na servis ako je kupljen u hgspotu ili komp u kojim su djelovi iz hgspota a da premašuju 2000 kn, onda je besplatno.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 20:03   #20
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 521
Citiraj:
Autor Markos Pregled postova
nije samo hgspot takav,ja sam prije pola godine u vemilu kupio 9600gt,došo doma i stavil grafu nije delala,izvadio grafu i lijepo spakirao i odnio natrag i nisu mi je htjeli zamjenit a kupio sam je možda pol sata prije(nevjerojatno)neg su je poslali u servis grafu ono lool,i ja rekao dobro,zvali su me da dođem pogledat jel dela i nije radila i opet ista stvar mi ćemo to poslat na popravak i onda sam popizdil i tražil novu,i nakon raspravke i dobio drugu,ali kakvo je to ponašanje,čovjek kupi novu grafu (neispravnu) koju nije uspio ni uključit i oni to ne žele zamjenit,trebao sam reklamirat firmu
ne seri oko te grafe, neš ti s matičnom nije bilo kak treba, imo si tad još onu mATX, nije ni moja 9600 radila kod tebe na kompu iako je radila kod mene bez problema. uostalom, šta gunđaš, dobio si u zamjenu 9800GTX sa zalman-om gore, tako da si još dobro prošo... (neznam jel bila nadoplata u igri il ne, al znam da je to bila jebena turbina na grafi XD )



daleko od toga da u ve-milu nisu seronje neki serviseri, al ima par ljudi koji ipak znaju kaj rade donekle.



da budem pomalo on topic...

Moje famozno iskustvo sa hg-spotom... kad sam uzimo jedan 19" widescreen monitor su mi prvo podvalili verziju bez DVI konektora, da bi sat vremena kasnije dobio 300 kuna skuplji monitor nakon što smo došli do šefa poslovnice. Napiso sam bio o tome u threadu o provalama dućana...
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 21:29   #21
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
gle nisam imao matx nemoj me zaje.....uzeo sam onda 9800gt(da bar gtx imal bi je dan danas onda)nije sad u tome stvar nego govorim kakva je to firma ak ne želi zamjenit grafu staru manje od pol sata(nije ni kod njih delala,to bi trebalo sve govorit)a izgleda da ni hgšrot po komentarima ljudi nije nimalo bolji
Markos je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 22:08   #22
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Citiraj:
Autor SupaDucta Pregled postova
I meni tako crkne novi novcati disk koji je 2 mjeseca nakon kupnje u mašini bio neiskorišten, ma ni formatiran, jer je na njega trebao ići alternativni OS kojeg nisam stigao instalirati.
Nadam se da ces dobiti novi disk. Ali cisto znatizelje radi :

Jesi li oprao taj disk sa ozbiljnijim testiranje gresaka i opcenito provjerom stanja sa kucnim programom proizvodjaca diska? Pitam jer pocesto ljudi kad kupe novi disk uopce ne razmatraju da ga istestiraju ozbiljnije. Posebno kad vide na brzom pregledu HD Tune Error skeniranja da je sve u redu. Na brzom skeniranju gresaka, HD Tune ce redovito propustiti i diskove koji mogu do vrha plivati u bad sektorima.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 11:56   #23
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Volim ovakve teme.. čisto zato jer shvatim kako živim u pravnoj državi gdje su svi očito pravnici, svi znaju zakon i diktiraju ga okolo.. u svakom slučaju, zabavno promatrati
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 12:33   #24
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,345
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nadam se da ces dobiti novi disk. Ali cisto znatizelje radi :

Jesi li oprao taj disk sa ozbiljnijim testiranje gresaka i opcenito provjerom stanja sa kucnim programom proizvodjaca diska? Pitam jer pocesto ljudi kad kupe novi disk uopce ne razmatraju da ga istestiraju ozbiljnije. Posebno kad vide na brzom pregledu HD Tune Error skeniranja da je sve u redu. Na brzom skeniranju gresaka, HD Tune ce redovito propustiti i diskove koji mogu do vrha plivati u bad sektorima.
što preporučaš za testiranje novih diskova?

ja sam do sada disk prvo istestirao sa HD Tuneom (long test), kopirao podatke na taj disk (koje imam i na drugim diskovima) i sačekao dva tjedna prije nego što sam stavio važnije podatke na novi disk (čisto da malo osluškujem disk i ako rikne da ne bude ništa važno na njemu)...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2009., 20:38   #25
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
evo i jedan moj glupasti dozivljaj iz hgspota..(ima vec priko godinu dana al eto)
Kupovao sam monitor i nakon 30 minuta cekanja u redu pitam ima li neki model monitora (neznan sad tocno koji) i on mi kaze da ima al da ce ka provjerit.
I onda nesto ceprka on po kompu i kaze da imaju 3 u Zagrebu (ja u Splitu)..
i za sekund se ispricava i kaze da imaju samo 2...za dvi sekunde se opet ispricava i kaze da ima samo jedan i pita ocu li ga narucit....
mislin se ja da nebi i taj nesta pa kazen ok.
Sve lipo proslo..monitor narucen(nije jos placen).navodno bi trebao stic za 5 radnih dana al da ce me oni nazvat kad stigne pa da ja dodem i platin.
I sad proslo 7 dana niko ne zove...btw monitor je jos dostupan na webu...
odoh ja u njih i pitan sta je sa monitoron...
Ovaj momak me prvo blido gleda i nakon konzultacije sa kolegama je zakljuci da monitora nema.
Pitan ja kad ce onda doc??
A on odgovara da nece uopce jer se citiram "izgubija na putu do Splita"

Pa sad sta bi vi mislili o tome..
meni se cini da se oni trude izgubit kupce..ono da imaju manje za radit

ps znan da nije bas u vezi sa reklamacijama al kad vec gadimo ljude.......
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2009., 21:56   #26
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
laprdate bezveze, ti nisi duzan garanciju ostvariti na mjestu kupnje vec kod dobavljača tj generalnog uvoznika. Ovo je ljubaznost prodavaca da to on napravi umjesto vas.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 16:48   #27
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
što preporučaš za testiranje novih diskova? ja sam do sada disk prvo istestirao sa HD Tuneom (long test), kopirao podatke na taj disk (koje imam i na drugim diskovima) i sačekao dva tjedna prije nego što sam stavio važnije podatke na novi disk (čisto da malo osluškujem disk i ako rikne da ne bude ništa važno na njemu)...
Pa to je To. Sa maticnim kucnim softom predjes u najopsežnijem modu disk; Error Scan u Tuneu na spomenutom "dugom testu" te sve pobacas u neki "na dnu" folder tipa "z__stanje diska" te unutra ubacis sve rezultate + capture priznatog datuma garancije sa stranice proizvodjaca kao podsjetnik.

Povremeno bacis oko na ultra temeljite Hard Disk Sentinel i CrystalDiskInfo.

Htio sam samo naglasiti kad netko zeli predociti za prodaju i stavi HD Tune sa brzim prelaskom = kao da ga nije ni provjerio. Jednostavno je previse tolerantan u tom modu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 18:53   #28
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
laprdate bezveze, ti nisi duzan garanciju ostvariti na mjestu kupnje vec kod dobavljača tj generalnog uvoznika. Ovo je ljubaznost prodavaca da to on napravi umjesto vas.


istina je, garancija se ostvaruje kod dobavljača (uvoznika, nekog ovlaštenog servisa izvan trgovine itd), a trgovac je dužan robu proslijediti dobavljaču. odnosno, roba se vraća tamo gdje je kupljena, a šta će trgovac s njom je samo njegova briga. nije to nikakva dobra volja već zakon...
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 18:54   #29
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 756
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
laprdate bezveze, ti nisi duzan garanciju ostvariti na mjestu kupnje vec kod dobavljača tj generalnog uvoznika. Ovo je ljubaznost prodavaca da to on napravi umjesto vas.

oprosti, al ti si taj koji laprda....

za domacu zadacu procitaj clanak 423 zakona o obveznim odnosima
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2009., 19:17   #30
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
okarm je u pravu po zakonu oni su to dužni napravit
Markos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na