Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2005., 01:17   #1
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Kakav je capturing 9800se All In Wonder ?

Zanima me kakva je kvaliteta capturinga ATI 9800se All In Wonder, tj da li je bolja od prosječne TV-kartice, recimo Leadtek Winfast 2000XP Deluxe? Uvjerio sam se da je Winfast dosta bolja od recimo K-world (shit-card).

Razmišljao sam o Pinnacle AV/DV (dakle samo capturing) pa su tu uletile neke lude kombinacije i došao sam do ideje o 9800seAIW.

Malo sam surfao i "Rage Theater 200" mi se i ne čini tako loš:
(paste)

• Decode video from a wide range of sources, including broadcast video, DVD and S-VHS
• Accepts and outputs S-Video, Composite and HD Composite (HDTV) signals
• Decode all PAL, NTSC and SECAM discrete video formats
• Decode from multiple inputs including Y:Pr:Pb component input and a combination of compostite and S-Video sources
• Supplies dual 12-bit analogue to digital processors for decoding analogue video input
• Cleanup of noisy video signals using AGC and Clamp methods • 2D Comb filter and horizontal and vertical video downscalers
• Macrovision detection and filtering
• Demux and split all broadcast television audio signals into discrete stereo
• 16-bit sampling at 32kHz, 44.1kHz, 48kHz and 96kHz
• Decodes second language audio transmissions
• Modulation of volume based on signal strength
________________________________________________

Philipsov tuner je (kažu) rađen po ATI-jevim specifikacijama i trebao bi biti bolji od 71?? (onog koji koristi WInfast2000).

Mislim da Pinnacle AV/DV koristi 10-bitne procesore, ali nisam siguran jer mi se sve več brka u glavi.

Sve u svemu za te nofce mogu dobiti Pinnacle 9 AV/DV, dodati još cca 50% za neku Canopus karticu ili uzeti neki jeftini DVD-rekorder.

Još jedan razlog je što imam priliku prodati 9200SE za 300 kuna , 256 kingmaxa@400 za 300, Winfast2000XP za cca 400 kn.
Što se tiče igračkih sposobnosi 9800se - boli me briga, 9200se mi je bila dovoljna jer igram tetris i wormse.
Drugi je što je 100% kompatibilna s Pinnacle Studio 9 softverom.
Teći- manja mogučnost IRQ problema koje voli raditi Pinnacle AV/DV na VIA-chipsetima.
(2 i 3 su trabunjanja sa različitih foruma, a ja imam KT-600)

Dakle ako mislite da je capturing bolji od prosjeka tv-kartica, dakle za neku kvalitetniju amatersku upotrebu, olakšajte mi muke jer nočima čitam koješta po forumima i ima takvih sra__a, da ti pamet stane.

Vidim da neki koriste ovu karticu pa me zanima prvenstveno njihovo mišljenje, a i drugih naravno.

E jesam ga nadrobio, a sada si mislite kak je meni u glavi. Napalio sam se, ali ne bih htio baciti 1300 kn ak ne dobijem nešto bolji captiring.
Hvala na razumjevanju - več sam dosadan sam sebi !
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2005., 14:57   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Sve AIW ali i Tv-kartice su dosta osjetljive na kvalitetu signala.
Ako imaš kvalitetan signal-i sa osrednom karticom ćeš moći imati kvalitatan capture.
Ovo sa VIA-chipsetom je bedastoća, prije će ti se desiti da imaš problema sa NF2 nego sa KT400/600.

Takva su bar moja iskustva sa Pinnacle PCTV PRO.
Mislim-meni je delala fino i na KT400/600 i na NF2, opet-dosta se ljudi prije žalilo da im dela probleme na NF platformi...

Ako ti igre nisu prioritet-bolje je imati odvojeno grafu i TV-karticu
A AIW je teže prodati...
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2005., 18:34   #3
Izopaceni
Premium
Moj komp
 
Izopaceni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Enemy Territory
Postovi: 210
Ovisi o cjeni....Ak kosta vise od 2000kn ne isplati se,jer ti je onda moze kupit TV karticu kojoj je u principu bas i namjena capturanje i prek TV kartice bi ti trebalo ispast bolje nego preko Radeonke,i jos mi se ne svida oznaka SE
__________________
It s Nice To be Important,But More Important is to be nice......
Izopaceni je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2005., 16:07   #4
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Našao sam ju za 1200 kn novu, a vjerojatno ću uzeti rabljenu (1 mj), dakle trebala bi biti ispod (ili max) 1000 kn.

Uskoro ostajem bez svoje 9200SE, a Leadtek Winfast već ima osigurano drugo mjesto. Tako da bi mi to bila zanimljiva varijanta, sve u jednom.
Ono SE me i ne brine previše jer je 256-bitna, a toliki sam gamer da mi je i 9200se bila ok.
Drugi mali plus je što je kompatibilna sa Pinnacle Studiom glede capturinga, dok ova moja nije. Pinnacle mi se od svega što sam probao, najviše sviđa.

A i pošto radim od jutra do mraka, bio bi red da se počastim nekim komadičem hardvera.

VIše me je brinulo neko loše mišljenje ili iskustvo s tom karticom, a za sada svi kažu isto, tj da je ok. Nisam čuo ništa loše o njoj.

A vjerojatno budem vidio za koji tjedan kada to sve postane aktualno, kako to "čudo u jednom" snima, pa vam javim.

Za sada su sve opcije otvorene pa bum još malo gruntal. A i ponekada je veči gušt kupovati i razmišljati, od same kupovine.

Ma nisam ni sam pametan, idem na zahod malo porazmislit o svemu tome.
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2005., 17:22   #5
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
hehehehehe

Izopačeni, baš me zanima gdje si čuo one stihove u sigu?
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2005., 15:08   #6
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Nisu to stihovi, to je surova istina !
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na