Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2023., 09:41   #69091
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Kako ta kockica i s tim navodnim celikom planira proc iti jedan road legal ili safety test?
Udres pjesaka i umjesto da ublazi udarac ovaj ga lansira na mjesec?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tesla je povezana sa vojno industrijskim kompleksom, tu je fokusiran razvoj.
Musk je samo puppet u toj prici.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 10:23   #69092
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Dok se ovdje otvaraju konzerve s Indexa, meni vani mobilni serviser rjesava cvrcka kojeg su mi Medo i Hamm ubacili kroz auspuh kad sam parkirao na sajmiscu u Samoboru da pokupim cevape.

Dolazak servisera na kucnu adresu je najbolja stvar od toplog kruha s pastetom.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 10:32   #69093
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,550
Nego, hocete da ja "rjesim" ovog CatKillera radi provociranja i zaj*****nja postenog naroda, ili cete poslati nekoga iz HR da to napravi?
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 10:58   #69094
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 653
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Dok se ovdje otvaraju konzerve s Indexa, meni vani mobilni serviser rjesava cvrcka...
Jel serviser došao s Teslom ili s nekim dizelom?
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:03   #69095
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Jel serviser došao s Teslom ili s nekim dizelom?
Došao je sa starijim Model S. Ništa dirty diesel, samo dirty jokes .

Inace registracije dizela su ovdje u slobodnom padu, mislim sa je udjel na 15-20%. Dieselgate je izgleda nepovratno poljuljao povjerenje.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:16   #69096
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Dieselgate je izgleda nepovratno poljuljao povjerenje.

Povjerenje koga u što?

Kupaca u to dal njihov limeni ljubimac stvarno oslobađa onoliko štetnih tvari koje proizvođač tvrdi?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:19   #69097
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
Pitanjce za prijatelje s brdovitog balkana, kada ste zadnji put vidjeli BMW-a benzinca? Nebitno kojeg, od 1icie do stajaznamkolikoihima 7ice (?).

Malo razmisljam... Sve je vise novijih auta na cestama barem tu oko mene. Nekad se nisu kupovali benzinci pezoi, renoi, citroeni. Dizel je bio zakon. Opela je bilo jako malo, fordova isto tako pa su kao krenuli s ecoboostovima. Ali BMW-i... Noviji, stariji, sve dizeli.

S druge strane, novije Toyote i Kie vidjam jako puno u benzinskim varijantama. Dacie, Suzukiji takodjer, ali njih imam dojam ima na kapaljku tu oko mene.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:23   #69098
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,008
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Došao je sa starijim Model S. Ništa dirty diesel, samo dirty jokes .

Inace registracije dizela su ovdje u slobodnom padu, mislim sa je udjel na 15-20%. Dieselgate je izgleda nepovratno poljuljao povjerenje.
I ovdje je ista situacija ako se gledaju samo novi auti:
https://vijesti.hrt.hr/gospodarstvo/...-auta-11008804

19%



Ja gledam isto neku elektriku za po gradu, jer ovo nema smisla više u Zagrebu. Stani kreni, stani, kreni, stani, stani, kreni, stani...
Dal će to biti neki plug-in ili čisti strujić, vidjet ćemo. Ni ova tesla za 40k se ne čini tako daleko jer sve što gledam, a da je iole čemu, svakako sam na 35k €.

Druga opcija je da uzmem Daciu Spring za po gradu ko sekundarni avto
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:26   #69099
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,379
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Došao je sa starijim Model S. Ništa dirty diesel, samo dirty jokes .

Inace registracije dizela su ovdje u slobodnom padu, mislim sa je udjel na 15-20%. Dieselgate je izgleda nepovratno poljuljao povjerenje.

Neznam kak je dole posto na Meganu doma ne vidim razliku kod osiguranja ali tu gore su cijene odrzavanja (osiguranje, porez itd) postale paprene za dizele. Njemacka totalno popi*dila sa tim eko normama i ekologijama - ne samo da mnogi proizvodaci bjeze sad od toga nego i kupci rabljenih posto se nezna kaj ce sve drzava nametnut. S tim da se nekaj suska o CO2 porezu - ja ako firme hocu uzet auto nemoze biti vise nista sto producira iznad 130g CO2/km.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:47   #69100
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 560
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pitanjce za prijatelje s brdovitog balkana, kada ste zadnji put vidjeli BMW-a benzinca? Nebitno kojeg, od 1icie do stajaznamkolikoihima 7ice (?).

Malo razmisljam... Sve je vise novijih auta na cestama barem tu oko mene. Nekad se nisu kupovali benzinci pezoi, renoi, citroeni. Dizel je bio zakon. Opela je bilo jako malo, fordova isto tako pa su kao krenuli s ecoboostovima. Ali BMW-i... Noviji, stariji, sve dizeli.

S druge strane, novije Toyote i Kie vidjam jako puno u benzinskim varijantama. Dacie, Suzukiji takodjer, ali njih imam dojam ima na kapaljku tu oko mene.
Nisam fan BMW-a pa se ne interesiram puno, ali znam da bivši kolega iz firme ima BMW-a 325i, redni šestak turbak...veli da troši 12l, vise nego moj atmosferac 3.8.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 11:47   #69101
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pitanjce za prijatelje s brdovitog balkana, kada ste zadnji put vidjeli BMW-a benzinca? Nebitno kojeg, od 1icie do stajaznamkolikoihima 7ice (?).

Malo razmisljam... Sve je vise novijih auta na cestama barem tu oko mene. Nekad se nisu kupovali benzinci pezoi, renoi, citroeni. Dizel je bio zakon. Opela je bilo jako malo, fordova isto tako pa su kao krenuli s ecoboostovima. Ali BMW-i... Noviji, stariji, sve dizeli.

S druge strane, novije Toyote i Kie vidjam jako puno u benzinskim varijantama. Dacie, Suzukiji takodjer, ali njih imam dojam ima na kapaljku tu oko mene.
Toyotu nećeš ni vidjeti dizela više, ne proizvode ih uopće već par godina.
Kia isto sve manje u dizel varijanti.
Suzuki isto tako.
Dačija nije auto, pa ne znam.

Ima BMW-a benzinaca na cesti, ne koliko dizela, ali ih ima. Okrenem se uvijek kad vidim nekakav divlji BMW. Neki dan naletio na 750Li... Brod, ne auto.

Btw. jučerašnji ulov na sjeveru Hrvatske...
viber-image-2023-09-11-18-36-56-339
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:03   #69102
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,882
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Pitanjce za prijatelje s brdovitog balkana, kada ste zadnji put vidjeli BMW-a benzinca? Nebitno kojeg, od 1icie do stajaznamkolikoihima 7ice (?).
Redovito u gradu vidim M340i G20 (prije su iste tablice bile na 340i F30), F20 135i, E82 135i, M4, E46 330i, E46 320i. Frendica vozi 218i. Susjed ima E28 520i (doduše bez tablica, ali navodno da će ga restauirati). U susjedstvu stoji jedan E32 735i.
Nisu česti kao dizeli, ali ima ih. Najviše vidim x18 ili x20 modele bez dpfa i sa sovom


@Mommistake
E ovo je stvarno ulov. Nikad ju nisam vidio uživo izbliza.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:19   #69103
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,827
Bit ce onda da je do mog sela, prosto ne pamtim kad sam vidio "i" znacku ili cuo benzinca. Ovi zadnji su zbilja na svakom cosku
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:20   #69104
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Jako rijedak ulov.

Meni je ovo 2. puta da ju vidim, prvi puta u NYC prošle godine.

Bacio sam oko na auto scout, mislim da ih je desetak u cijeloj EU 1993.-1995. godište.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:21   #69105
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,964
Automobili

Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Sad imam tako nešto, injektori prdnuli, dvomaseni je na rubu, treba veliki servis.... dizel je super dok te ne stignu kvarovi (ozbiljni). A dođu kad tad. Jednomaseni je super, samo daj ga nađi

Jednomaseni nije super Tvrdo, prenosi vibracije, dere getribu pogotovo sinkrone jer taj kamionski moment direktno udara po getribi umjesto po federima između dvije mase…

Uskoro bi to moglo biti i s benzinjarama. Sad skoro svi imaju dvomaseni, filter čestica, turbo koji vuče još niže nego na dizlu, dizne špricaju direktno u cilindar pa je samo pitanje vremena pogotovo jer kao da sabotiraju ICE aute po pitanju kvalitete izrade i cijene kako bi strujići bili što primamljiviji.

Leasing je skoro uvijek manje povoljan ovisno o uvjetima koji mogu jako varirati i ovisno o tome što odlučiš što ćeš u budućnosti s tim autom. To je prvenstveno za firme. Neke leasing kuće ti ne daju promijenit žarulju na autu nego traže da ideš u ovlašteni i sve moraš raditi kako ti oni kažu.

S obzirom da danas aute rade da počnu hrđati od ispod već sa godinu dana starosti i da su kvalitetom za klinac onda leasing može biti dobra opcija za lako se riješiti šrot auta. Vratiš ga i prst u uho. Gubiš učešće.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:28   #69106
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Operativni i financijski lizing nisu isto.

Ovo gore što ti govoriš je operativni lizing i tu si u pravu.

Financijski je sasvim nešto drugo, naravno, ovisi o uvjetima i "malim slovima" u ugovoru.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:29   #69107
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Neznam kak je dole posto na Meganu doma ne vidim razliku kod osiguranja ali tu gore su cijene odrzavanja (osiguranje, porez itd) postale paprene za dizele. Njemacka totalno popi*dila sa tim eko normama i ekologijama - ne samo da mnogi proizvodaci bjeze sad od toga nego i kupci rabljenih posto se nezna kaj ce sve drzava nametnut. S tim da se nekaj suska o CO2 porezu - ja ako firme hocu uzet auto nemoze biti vise nista sto producira iznad 130g CO2/km.
Evo moj primjer:

Frend s kojim radim je uzeo Megane Grandtour 1.5dCi 115ps (2021.g) - plaća 200€ godišnji porez i cca 110€ osiguranje mjesečno (znači full kasko+osnovno) cca. 1320€ / godišnje
Ja imam Leona Cupru 2.0 TSI 300ks (2019.g) i plaćam 230€ godišnji porez, i 120€ mjesečno osiguranje (full kasko+osnovno) - znači cca. 1440€/godišnje

Cijene ovdje užasno variraju, a ovise od mjesta gdje živiš do modela auta kojeg voziš i motora kojeg u njemu imaš.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: GreenLife. 13.09.2023. u 03:26.
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:37   #69108
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Dok se ovdje otvaraju konzerve s Indexa, meni vani mobilni serviser rjesava cvrcka kojeg su mi Medo i Hamm ubacili kroz auspuh kad sam parkirao na sajmiscu u Samoboru da pokupim cevape.
Čekaj bio si na chevosima i nisi zvao? A jesi neki.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:48   #69109
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,550
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Ja imam Leona Cupru 2.0 TSI 300ks (2019.g) i plaćam 230€ godišnji porez, i 120€ osiguranje (full kasko+osnovno)
Hajde, ti se barem vozis. Ja placam za auto koji stoji 430€ poreza godisnje i 800€ osiguranja (full kasko, preko veze )
Mislim da ce u prodaju sada u 10tom mjesecu kada mu napravim TÜV i servis.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:49   #69110
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Btw. jučerašnji ulov na sjeveru Hrvatske...
viber-image-2023-09-11-18-36-56-339
Tehnički u Ivancu
Očito problemi s homologacijom. To čudo uopće može proći kod nas na tehničkom?
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 12:52   #69111
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
To sam jučer pitao lika na tehničkom, on se onak okrenuo i s podsmjehom pitao:
"Zakaj ne bi mogel?".

Koliko mene moje znanje i pamćenje služi, jako ga je teško uvesti i registrirati u RH, homologaciju još teže napraviti.

Očito stoji gore, sav prašnjav već par tjedana jer "zakaj ga ne bi mogel registrirati?"...

Nemam pojma.

Uglavnom, ova je baš u lošem stanju, možda se ne vidi na slici.

Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Evo moj primjer:

Frend s kojim radim je uzeo Megane Grandtour 1.5dCi 115ps (2021.g) - plaća 200€ godišnji porez i cca 110€ osiguranje mjesečno (znači full kasko+osnovno)
Ja imam Leona Cupru 2.0 TSI 300ks (2019.g) i plaćam 230€ godišnji porez, i 120€ osiguranje (full kasko+osnovno)

Cijene ovdje užasno variraju, a ovise od mjesta gdje živiš do modela auta kojeg voziš i motora kojeg u njemu imaš.
120EUR full kasko + osnovno?
Pa to je đabe.
Mene samo kasko košta 1200EUR tu u RH.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 13:12   #69112
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,550
Ovamo se ne moze uzeti kasko bez osnovnog koliko znam. I mene bi kostalo vise od 1400€ vollkasko godisnje, ali kako rekoh - preko veze
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 13:26   #69113
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Jel serviser došao s Teslom ili s nekim dizelom?
Ovdje mobile service furaju Transit Connect

Negdje imam fotku, ali tko će to naći. Do tad, evo iz juesofej
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 14:50   #69114
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,345
Negdje sam jednom pročitao da se najveća razlika između leasinga i kredita vidi onda kada dođe do nekakve katastrofe na autu - totalka, maznu ga, izgori i sl.
Kod kredita, moraš ga otplatiti bez obzira što više fizički nemaš auto.
Kod leasinga, nema auta - nema plaćanja rata. Moraju ti osigurati novi auto i k tome ti se dotadašnje uplate tretiraju kao dio otplate novog auta.
Nekada je kod operativnog leasinga u rati bile uračunato sve - sezonske gume, osiguranje, tehnički, servisi,... Škrtice su to ukinule i sve prebacile na korisnike leasinga, kao kod financijskog leasinga gdje sve to moraš platiti sam. Znači, kod operativnog je bilo toči, vozi i prst u uho. Sada toga više nema.


Što se tiče BMW benzinca, susjed iz druge zgrade ima nekakvu 3-cu coupe (unos izvana). Auto je krasan. Kao da je totalno drugačiji od limuzine - niži, širi, elegantniji,... Ne mogu skinuti oči s njega.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 14:53   #69115
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
E, vidiš, krivo si pročitao.

To je poanta kaska.

Kod kredita, ako imaš kasko, dobiješ isto novi auto/vrijednost novaca natrag. Na tebi je da li želiš kasko ili ne.

Kod lizinga imaš zato kasko da se oni osiguraju... Kada je auto tvoj nakon 5 godina, opet ne moraš imati kasko. Logika čista, oni se osiguravaju jer je tih 5 godina auto njihov. Isto tako, ako je prometna u autu a auto je ukraden, ništa od auta više.

Ima toga i dalje kod operativnog, moja firma ima masu auta na operativni, sve uključeno u cijenu. Ovisi o klauzuli i ugovoru kakav si dogovorio. Koliko para, toliko muzike.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 12.09.2023. u 15:05.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 15:10   #69116
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,964
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kod leasinga, nema auta - nema plaćanja rata. Moraju ti osigurati novi auto i k tome ti se dotadašnje uplate tretiraju kao dio otplate novog auta.
Mislim da ovisi i da li si kriv u sudaru. Ako jesi onda te mogu teretiti za udio u šteti ovo-ono ovisno o ugovoru ali ne znam koliko je to do leasing kuće a koliko do obaveznog kaska kojeg moraš imati.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 17:51   #69117
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Mislim da ovisi i da li si kriv u sudaru. Ako jesi onda te mogu teretiti za udio u šteti ovo-ono ovisno o ugovoru ali ne znam koliko je to do leasing kuće a koliko do obaveznog kaska kojeg moraš imati.
Ne ovisi, Kasko sve pokriva.

Samo da nema alkohola.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 18:35   #69118
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Vidiš, mislim da su mi u ALD rekli da najjača kasko polica pokriva i alkohol.
Prije par godina smo gledali u firmi uzeti nekoliko auta na ugovor od dvije godine sa apsolutno svime pokrivenim. Nismo uzeli na kraju, ali sjećam se da je na sastanku direktor pitao "znači kasko pokriva apsolutno sve osim alkohola", a ljudi su nam tamo dali odgovor "ima polica koja pokriva i to".

Ne znam detaljnije, ali postoji/postojalo je.

Za postojeće aute smo imali ugovore po godinu dana, uključeni svi servisi, 4000 km mjesečno (96k godišnje), uključena dva seta guma godišnje i puni kasko.

Naravno, ti detalji se dogovaraju, jer netko želi duži ugovor, netko želi veću mjesečnu/godišnju kilometražu, netko želi all season gume, netko želi ovo ili ono. Naravno, cijena ide gore dolje sukladno željama.

Uzmite ponudu od auto kuće, pošaljite je u ALD sa željama oko uvjeta leasinga i poslat će vam ponudu. Ništa ne košta. Nisam siguran jesu li isključivo za firme ili rade i s fizičkim osobama.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 12.09.2023. u 18:43.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 19:45   #69119
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,114
Moguće da postoji, takva u RH meni nije bila ponuđena, uzeo sam najjaču policu za Škodilaka.

Ali naravno, valjda ovisi i o kući.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 20:18   #69120
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,964
Automobili

Znam iz prve ruke da je bilo korisnika leasinga koji bi krivo prešaltali brzinu i potrgali getribu ili podrobili ventile zbog toga (debil dođe do blokade u četvrtoj i prešalta u drugu!). Neki su spalili kuplung, vozili sat vremena u prvoj brzini (rent-a-car)….

To spada pod ono da se auto upotrebljava na krivi način i tu se ne priznaje šteta. Leasing kuće i rent-a-car servisi su tužili takve korisnike za nadoknadu štete i dobivali tužbe. Moderni auti unatrag 10ak godina skoro svi imaju crne kutije i to se sve vidi na vještačenju.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na