Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2023., 19:49   #67081
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
@mommistake.

Radi se remote i nitko se vratio doma nije. Nitko se ne vraca i ne stvara vrijednost tamo od kuda je pa jasno da sve propada. Ja ti kazme gdje je problem. Previse ljudi za grad koji nikad nije napravljen za to.

Nemam klince ali ideja bez auta i klinci je porpilicno glupa. Od navedenih hitnih slucajeva do brzine odlaska po njih da ti socijalna ne kuca doma ako kasnis u vrtic jer bus je krepao ili tak nekaj.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 19:51   #67082
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Imati djecu, a ne imati auto je najveći debilizam, kojeg obično shvate ljudi u 3h ujutro kada moraju hitno u bolnicu pa bude susjede da ih voze. Isto vrijedi i za vrtić itd., dovoljno je da malo zakasniš pa propustiš bus/tramvaj i ode sve u 3pm..
Žive roditelji s djecom i bez auta bez ikakvih problema, nemoj generalizirati i zvati ih debilima...

Ima svakakvih roditelja danas, no živimo u vremenu gdje sve mora biti dostupno sada, odmah, jučer... Malo smo se razmazili, uključujući i mene.

Ali cijeli svijet funkcionira na bazi javnog prijevoza, pa eto, nisu svi debili.

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
@mommistake.

Radi se remote i nitko se vratio doma nije. Nitko se ne vraca i ne stvara vrijednost tamo od kuda je pa jasno da sve propada. Ja ti kazme gdje je problem. Previse ljudi za grad koji nikad nije napravljen za to.

Nemam klince ali ideja bez auta i klinci je porpilicno glupa. Od navedenih hitnih slucajeva do brzine odlaska po njih da ti socijalna ne kuca doma ako kasnis u vrtic jer bus je krepao ili tak nekaj.
Glupa je nama, jer smo takav narod i tako živimo. Da možemo, parkirali bi se u trgovinu, nema smisla ostavljati auto vani.

Ne pointam prstom i sam idem masu puta autom na mjesta gdje mogu u 3 min pješke, ali živi se bez auta, s javnim prijevozom i u većim gradovima pa ljudi jednostavno, žive... Ima načina, uvijek ima načina.

Ne kažem da auto nije dobro imati, ali svaki dan gledam roditelje kako se guraju na glavnu cestu i u najvećoj špici pale sva 4 na glavnoj cesti da bi njihova djeca išla u vrtiš i škole. Ne jedan, stotine. Tako nastaju gužve. Varaždinci znaju takve situacije. Infrastruktura to ne dozvoljava, realno, a roditelje boli ona stvar što ljudi čekaju, samo ja i moja djeca.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 03.05.2023. u 19:59.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2023., 19:54   #67083
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Možeš platiti max 2h mobitelom, a onda ti više ne da. Tako da ako imaš neki ručak ili sastanak u gradu ili obaveze koje su duže od 2h, trebaš ići i preparkirati u drugu zonu. Ili platiti RUČNO gdje možeš koliko god hoćeš sati (što i učiniš ako si već došao nazad do auta). Najveći debilizam.
Ne vidim problem. Navikneš se i promijeniš navike.

Ako znaš da trebaš parkirati više od 2h, parkiraš u garaži ili na lokaciji koja dozvoljava takvo parkiranje.

Kad sam počeo raditi u Londonu, pizdio sam na te stvari. Pošalje me da odradim posao u centar, a tamo parkinga kojeg možeš platiti na kapaljku. Garažu našao 4 bloka dalje, a onda ili pješke ili na bus.

Parking je dostupan stanarima, koji imaju svoje posebne dozvole, a kontrole su gotovo stalne.

Na početku je bilo, stat ću, nemam više od 45 minuta posla. Vratim se i evo čestitke. 130 funti, tj 65 ako platim unutar 7 dana.

Van centra u stambenim kvartovima gdje se najviše krećem je ili free for all ili zabrana parkiranja svima osim stanarima u određenom periodu. Obično je za stanare od 9 do 6 pa nakon tog free for all ili čak kompletno osim nedjelje.
Onda mjesta s 15 minuta free, 2 sata free, pa s 2h max ili 4h max (cijelo vrijeme ili ovisno o satima unutar dana). U početku je radilo balkansko...da ziher, pa tko će mi mjeriti jesam li točno 2 sata za to free mjesto. Došla kasnije slika od kamere s vremenom kad sam došao i kad sam otišao

Ista priča je s parkingom šoping centara, 2 ili 3h max, bilježe kamerama registracije na ulazu i izlazu.

Pobrao sam kaznu jer sam morao odraditi posao u kvartu koji nema ništa osim parkinga za stanare. Stao na sva 4 da se javim čovjeku. Dok mi je ispisao dozvolu i dok sam se vratio do auta, već je čestitka bila gore

Platio sam i brdo puta kaznu jer sam slučajno ušao u ulicu u kojoj je škola. Na ulazu tabla tako postavljena da je ne vidiš ako ne znaš kamo gledati. Nema prolaska ni parkiranja od 8 do 9 i od 3 do 4. Pogodi...sad gledam na sve strane da me opet ne oderu

Cesta s duplom crvenom linijom...stao na 7 sekundi da mi kolega pješak da adresu lokacije na kojoj se nađemo. Za tih 7 sekundi me snimila kamera i bam, kazna. Nikakva žalba da nisam parkirao, gasio auto ili izlazio iz auta nije pomogla.
Jesi stao? Jesi. Jel smiješ? Ne. Eto.

Parkirao doma na vlastitom dodjeljenom mjestu u garaži. Dobio sam novi auto i zaboravio staviti dozvolu na šajbu. Bam, kazna. Šaljem žalbu, pošaljem sken dozvole i svega. Veli, jesi je imao u trenutku provjere? Nisi? Fala đenja
Kako riješiti probleme u prometu? Kaznama, nema druge.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 03.05.2023. u 20:03.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 20:03   #67084
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,883
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Možeš platiti max 2h mobitelom, a onda ti više ne da. Tako da ako imaš neki ručak ili sastanak u gradu ili obaveze koje su duže od 2h, trebaš ići i preparkirati u drugu zonu.
Ne znam pričamo li o istom, ali zar nije da nakon 2h možeš pričekati 15 minuta, pa opet platiti sms-om?
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 20:07   #67085
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 290
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Imati djecu, a ne imati auto je najveći debilizam, kojeg obično shvate ljudi u 3h ujutro kada moraju hitno u bolnicu pa bude susjede da ih voze. Isto vrijedi i za vrtić itd., dovoljno je da malo zakasniš pa propustiš bus/tramvaj i ode sve u 3pm..
Koliko ljudi ima djecu, a nema auto...
I sasvim normalno žive i rade i to, pazi sad, u Zagrebu.

Najveći debilizam je gledati sve isključivo kroz neku svoju prizmu i sve druge nazivati debilima...


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 20:23   #67086
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,883
Citiraj:
Autor udarnik60 Pregled postova
Koliko ljudi ima djecu, a nema auto...
I sasvim normalno žive i rade i to, pazi sad, u Zagrebu.

Najveći debilizam je gledati sve isključivo kroz neku svoju prizmu i sve druge nazivati debilima...


Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Ako imaš djecu i imaš auto, svakako ti je nepojmljivo ići negdje bez auta s djecom. Ali naravno da se može. Ljudi se prilagode dostupnim prijevoznim sredstvima. Na kraju krajeva, moji starci nisu imali auto do moje desete godine života. I nisam živio u mjestu gdje je javni prijevoz nadohvat ruke. Bus je vozio radnim danom 3 puta kroz selo do grada. I moglo se živjeti. Nabava za kućanstvo se obavljala 2 puta mjesečno itd... Naravno, iznimne situacije su bile, ali uvijek se snalazilo.

A sad žena i ja imamo dva auta, a živimo u centru malog grada. Sve živo nam je nadohvat ruke. I još mi tu i tam prođe kroz glavu kako bi si uzeo još nešto "za po gradu" i "do kuće na selu/kleti". A realno, dovoljan nam je i jedan auto. Postali smo malo razmaženi
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 20:26   #67087
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,836
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ne znam pričamo li o istom, ali zar nije da nakon 2h možeš pričekati 15 minuta, pa opet platiti sms-om?
U tih 15min mozes eventualno popiti kaznu Zadnji put kad sam placao prije oko godinu dana nije mi dalo vise od 2h u crvenoj zoni. Nisam jednom hodocastio do automata.

E sad, jedino sto nisam provjerio je - ako ispucas 2h na sms parking, pa odes i kupis tiket, da li te kontrola svejedno kazni jer u sustavu se sigurno vidi vrijeme placanja. Brijem da je i to kazna, ali ne znam
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 20:39   #67088
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,883
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
U tih 15min mozes eventualno popiti kaznu Zadnji put kad sam placao prije oko godinu dana nije mi dalo vise od 2h u crvenoj zoni. Nisam jednom hodocastio do automata.

E sad, jedino sto nisam provjerio je - ako ispucas 2h na sms parking, pa odes i kupis tiket, da li te kontrola svejedno kazni jer u sustavu se sigurno vidi vrijeme placanja. Brijem da je i to kazna, ali ne znam
Ma znam, ali navodno da postoji neko nepisano pravilo da 10-15 minuta preko redari ne reagiraju. Ja nisam ni znao za to, dok mi frendica nije otkrila life hack jer sjedi 5h kod frizera i da redovito to iskorištava
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 20:42   #67089
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,354
A ne možeš opet platiti mobom još jednu turu parkinga nakon što ti trenutna istekne?
Imam povlaštenu parkirnu kartu za svoju ulicu (30 kn/mj) te nam Grad omogućava kupnju 1.000h parkinga za 10 kn/mj uz ograničenje od 2h na jednom mjestu. Lokacije za parking se obilaze pješke, te motorom (Piaggio MP3) i autom (električni Twingo) koji imaju ugrađene kamere za snimanje registracija.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 20:53   #67090
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,836
Ne mozes platiti, dobijes info da ti je isteklo 2h i bok.

Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ma znam, ali navodno da postoji neko nepisano pravilo da 10-15 minuta preko redari ne reagiraju. Ja nisam ni znao za to, dok mi frendica nije otkrila life hack jer sjedi 5h kod frizera i da redovito to iskorištava
Mitovi i legende (barem ako gledamo pulski parking). Dobio sam kaznu u 10min od isteka. Sms karta ti ukljucuje pet min ekstra parkinga. Pet godina sam zivio na granici crvene i zute zone, naplacao se karti, ne bih se previse zaj* s tim ako bas ne moram.

Imam i ja pricu kolegice koja uopce NE placa parking, a svaku kaznu koju dobije plati na nacin da ispuni sve podatke s uplatnice i u iznos upise 1kn. Kaze da je to napravila vise puta, da oni uopce ne gledaju te iznose, samo da je u sustavu zabiljezena uplata. Nisam probao Nazalost nemam vise kontakt s njom i bas me zanima gdje je danas
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.05.2023., 21:37   #67091
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,019
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ma znam, ali navodno da postoji neko nepisano pravilo da 10-15 minuta preko redari ne reagiraju. Ja nisam ni znao za to, dok mi frendica nije otkrila life hack jer sjedi 5h kod frizera i da redovito to iskorištava
Čisto info, u Rijeci, imaš plaćeno do 14:56, redar prolazi u 14:57 i odmah ti piše kaznu. Isprobano, osobno sam tako kaznu za dvije minute popio, i više puta bilo u novinama. Imaš deset minuta tolerancije kad parkiraš na prvi sat, i to je to.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 22:03   #67092
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Žive roditelji s djecom i bez auta bez ikakvih problema, nemoj generalizirati i zvati ih debilima...

Ima svakakvih roditelja danas, no živimo u vremenu gdje sve mora biti dostupno sada, odmah, jučer... Malo smo se razmazili, uključujući i mene.

Ali cijeli svijet funkcionira na bazi javnog prijevoza, pa eto, nisu svi debili.
Mislim da me ne razumiješ, biti roditelj bez auta u današnje vrijeme je užasno glupo i od toga ne bježim.

Nažalost u skoro 6g što imam malog, praktički jednom godišnje u 3h ujutro moram na hitnu. Da ne kažem koliko pregleda i obaveza okolo gdje kao pješak ne bih mogao upola tako brzinski napraviti.

A nije da me nije susjeda budila u 3h ujutro zbog hitnoće jer nema auto.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Glupa je nama, jer smo takav narod i tako živimo. Da možemo, parkirali bi se u trgovinu, nema smisla ostavljati auto vani.

Ne pointam prstom i sam idem masu puta autom na mjesta gdje mogu u 3 min pješke, ali živi se bez auta, s javnim prijevozom i u većim gradovima pa ljudi jednostavno, žive... Ima načina, uvijek ima načina.
Ima načina, ali kao roditelj mislim da je neodogovno (ako imaš financije, naravno) da nemaš auto dok imaš malo dijete.


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne vidim problem. Navikneš se i promijeniš navike.

Za privatne stvari se slažem, za poslovne ne.


Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ne znam pričamo li o istom, ali zar nije da nakon 2h možeš pričekati 15 minuta, pa opet platiti sms-om?
Dosta vremena to nije radilo, ne znam da li radi sada opet. Jedan bypass je bio da smo instaliravali neku paydoo aplikaciju ako se ne varam pa si onda mogao. Meni se desilo da nije niti 20 minuta dopuštao, pa sam zvao sestru koja radi u gradu da ode doplatiti još 2h.


Citiraj:
Autor udarnik60 Pregled postova
Koliko ljudi ima djecu, a nema auto...
I sasvim normalno žive i rade i to, pazi sad, u Zagrebu.

Najveći debilizam je gledati sve isključivo kroz neku svoju prizmu i sve druge nazivati debilima...

Gledam kroz prizmu toga da kada se desi sranje usred noći, a onda moraš zvati ljude okolo da te voze dok ti je nešto sa dijetetom - čisti debilizam, i ako imaš financije za imati auto, onda si debil ako nemaš dok imaš dijete. Nazovi me glupanom radi toga, ovo je jedan od stavova koje neću nikada promijeniti.

Ne kažem da nije moguće, ali zapitaj te ljude koliko puta su se vozikali negdje, ili ako su morali klinca voditi na preglede itd. bogu iza nogu kako je to prošlo.

Sjećam se jednom morao sam svako popodne psa voditi na terapiju, pokupiti dijete iz vrtića, i žonglirati kako raditi (privatnik sam pa to još i mogu najlakše). Bez auta jedno ogromno ne.


EDIT: Koji je vrag sa ovim forumom da radi duple praznine između rečenica?
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 22:13   #67093
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Pričaš kao da ne postoji taksi/uber/bolt i da nije brže do tebe nego koliko ti treba da nađeš ključeve i izvučeš ga iz garaže/s parkinga
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 22:18   #67094
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,836
Pricamo o Puli, supku svemira koji van sezone nema ubera, gradu duhova sa 3 cammeo taxija u kriz. Radije bih vozio krs koji mozda ne upali nego nemao auto i ovisio o javnom gradskom prijevozu u Puli. Tocno kuzim kolegu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 22:26   #67095
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
Dok nađeš taxi koji ima auto sjedalicu, a nutra sjedi neki napušeni lik kaj vozi 12h u komadu. Nebi hvala.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 22:38   #67096
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 290
Pa ima ljudi koji si NE MOGU priuštiti auto. To što vi uzimate auto zdravo za gotovo ne znači da svi imaju tu opciju.

I ljudi funkcioniraju. I s malom djecom, i po vrtićima, školama, pregledima... Nije auto nešto što svatko ima i koristi.

I zbog toga javni prijevoz treba biti funkcionalan i efikasan. Što u Zagrebu nije, a u budućnosti će biti još i manje. Dobrim dijelom i zbog toga što je hrpa neodgovornih vozača osobnih automobila koji su ne znam kako dobili vozačku.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 22:57   #67097
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pričaš kao da ne postoji taksi/uber/bolt i da nije brže do tebe nego koliko ti treba da nađeš ključeve i izvučeš ga iz garaže/s parkinga

Dođi nazad u Hrvatsku u neki grad koji nije Zagreb / Split / Rijeka Ja ne znam ima li 1 taxi u Puli, a da ima baby sjedalicu

Citiraj:
Autor udarnik60 Pregled postova
Pa ima ljudi koji si NE MOGU priuštiti auto. To što vi uzimate auto zdravo za gotovo ne znači da svi imaju tu opciju.

I ljudi funkcioniraju. I s malom djecom, i po vrtićima, školama, pregledima... Nije auto nešto što svatko ima i koristi.
I zbog toga javni prijevoz treba biti funkcionalan i efikasan. Što u Zagrebu nije, a u budućnosti će biti još i manje. Dobrim dijelom i zbog toga što je hrpa neodgovornih vozača osobnih automobila koji su ne znam kako dobili vozačku.


Čime dolazimo do onog zaključka o kojem ja govorim?

Slažem se da ako si ne možeš priuštiti auto, to je onda drugi par rukava.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 23:00   #67098
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,836
Citiraj:
Autor udarnik60 Pregled postova
Pa ima ljudi koji si NE MOGU priuštiti auto.
Istina. I oni NISU dio ove rasprave kao sto je covjek vise puta naglasio u postovima. Just sayin
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2023., 23:37   #67099
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
https://www.njuskalo.hr/auti/bmw-m5-e39-oglas-39395360

https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw...ef=srp&type=ad

Na mobile.de je u opisu da je prvi vlasnik bio Dino Rađa, zasto je zakinuo potencijalne hrvatske kupce na njuskalu tu informaciju?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 07:55   #67100
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Glupa je nama, jer smo takav narod i tako živimo. Da možemo, parkirali bi se u trgovinu, nema smisla ostavljati auto vani.

Ne pointam prstom i sam idem masu puta autom na mjesta gdje mogu u 3 min pješke, ali živi se bez auta, s javnim prijevozom i u većim gradovima pa ljudi jednostavno, žive... Ima načina, uvijek ima načina.
Ovo je meni fascinantno uvijek, hobi mi je gledati kad idem u Konzum u Sarajevskoj kako ljudi pokušavaju ili parkirati u sam ulaz u dućan gdje uopće nisu parking mjesta ili se vrte u krug dok se ne oslobodi u prvom redu do ulaza mjesto. Mislim da sam jednom jednu žensku prebrojao 6 puta kako je išla ukrug po parkingu dok netko nije izašao. A dva reda dalje imaš poluprazan parking. I ne, nije invalid bila… pa mogla je već parkirati i obaviti pola kupovine za tih 15 metara kaj je uštedila
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 09:18   #67101
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
... I ne, nije invalid bila… pa mogla je već parkirati i obaviti pola kupovine za tih 15 metara kaj je uštedila
Ili se varas ili je u tom trenutku postala
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 09:32   #67102
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 560
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Dođi nazad u Hrvatsku u neki grad koji nije Zagreb / Split / Rijeka Ja ne znam ima li 1 taxi u Puli, a da ima baby sjedalicu

Čime dolazimo do onog zaključka o kojem ja govorim?

Slažem se da ako si ne možeš priuštiti auto, to je onda drugi par rukava.
Realno, ako si ne možeš priuštiti auto za dijete na hitnu odvesti, ne možeš si priuštiti ni dijete.
Druga stvar je ako misliš da ti auto ne treba, pa niti za te hitne slučajeve, ili živiš na 3 minute od hitne pješke.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 10:01   #67103
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Momci, predaleko ste otišli s ovom temom, i svako tumači na svoj način, vidim.

Nitko ne govori da imati auto danas nije prednost, pogotovo s klincima.

Govorim da se na posao može ići javnim prijevozom, bez obzira da li imaš auto ili ne, ako naravno imamo za to infrastrukturu, što nemamo. Pogotovo ako se obilaze bolnice koje nemaju parking (ala Sv. Duh).

Kad se sjetim onih prijašnjih adventa u ZG-u i traženja parkinga po 2 sata, sjetim se ujedno i zašto više ne idem na takva događanja.

Radije bi ostavio auto kod Arene i išao podzmnom ili tramvajem, ali nemam za to infrastrukturu.

Samo kažem, puno većih gradova imaju to riješeno i ljudima je, bez obzira na lošu ili dobru infru, kroz generacije samo nametnuto da se ide biciklom ili javnim prijevozom na posao, samo kod nas je to problem.

Za početak, da se samo posloži mreža biciklističkih staza, napravio bi se korak unaprijed. Začudio sam se kad sam došao u Valenciu koliko ljudi ujutro biciklira, u smokinzima, trenirkama, sakoima, trapericama itd. Ceste poluprazne, biciklističke toliko pune da se zapitaš. I npr. baš Valencia nije nešto puno veća od Zagreba. Barem ne sama Valencia, tj. centralna Valencia.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 04.05.2023. u 10:15.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 10:15   #67104
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
E još kad bi znao voziti bicikl
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 10:16   #67105
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
E još kad bi znao voziti bicikl
Romobil za tebe frende, romobil.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 10:25   #67106
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Svaki dan koji ne pada kiša i ne moram s posla direkt na fuš idem biciklom i brže sam na poslu nego autom. Proći kroz Trešnjevku između 7-9h ujutro je noćna mora. Rush hour biciklom je također postao avantura za sebe jer se normalno vozit možeš Krapinskom kraj RTLa i Vukovarskom tek od MUP-a. Vjerujem da je i po drugim kvartovima slično...
Ono što je stvar je to da biciklom prođem ponekad i kraj 2 busa 118 puna do čepa na Zagorskoj kojima će do Mažuranca trebati 35 minuta za što im inače treba max 15 minuta. Ne pada mi napamet gužvat se u pretrpanom busu bez ventilacije zimi u jakni, s laptopom i gablecom u torbi na leđima ako imam svoj auto, a bome ni ljeti bez klime i s bakicama koje ne daju otvorit prozor radi propuha..radije sjedim u istoj toj koloni u komociji svog auta
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 10:30   #67107
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Pa nije bus jedino riješenje, kao što kažeš, bicikl je odličan izbor.

Naravno, neće svi javnim ići, ja ću prvi ići autom na posao, jer eto, lijen sam, ali da se može popraviti, može...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 10:34   #67108
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,728
Lako je iz VŽ pametovati.

Gle biciklističke staze su prazne. Gradske vlasti su dale biciklistima stazu na prilaz Gjure Deželića koja zjapi prazna, a i bila je totalno promašena s obzirom da u Klaićevoj ima staza koju zapravo mogu svi biciklisti koristiti ali ne bolje ujebati i vozače. Ipak su to ti debili svu tu zajebanciju platili kroz namete za vesta pa kaj im onda ne bi još malo uzeli prometnice. Stvarno smisleno.

Ok možda negdje funkcionira možda su negdje ceste šire možda je negdje bolje. Je ok super ali ZG za to nije.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 10:37   #67109
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Nisam ga vozio od djetinjstva ali bicikl za Zagreb je užasno rješenje...nedvano na Črnomercu poginuo frend od kečeri na biciklu. Gine se u svemu i kao pješak ali na biciklu ak te netko malo trkne na cesti krpaju te godinama.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 10:39   #67110
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,119
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Lako je iz VŽ pametovati.

Gle biciklističke staze su prazne. Gradske vlasti su dale biciklistima stazu na prilaz Gjure Deželića koja zjapi prazna, a i bila je totalno promašena s obzirom da u Klaićevoj ima staza koju zapravo mogu svi biciklisti koristiti ali ne bolje ujebati i vozače. Ipak su to ti debili svu tu zajebanciju platili kroz namete za vesta pa kaj im onda ne bi još malo uzeli prometnice. Stvarno smisleno.

Ok možda negdje funkcionira možda su negdje ceste šire možda je negdje bolje. Je ok super ali ZG za to nije.
Naravno.

Dijaspora.

Ma živio sam na Kvatriću 2 godine, sad sam zadnjih 10-tak godina jednom, dva puta tjedno u ZG i vidim problem. Pogotovo oko 15h kad želiš izaći iz grada.

Ali da, infrastruktura nije dobra, za bicikl definitivno. Tako da, eto, case closed.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na