Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2012., 14:13   #1
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
(riješeno) grafička ne daje output

Pozdrav

Kupio sam grafu xfx amd radeon hd 6870 1GB DDR5 ali imam problem jer kom ju ne prepoznaje niti monitor. Spojena je kako treba uštekan je u nju i 6 pinski kabel od napajanja i jednostavno neće. Vrti se vent na njoj ali da je komp prepozna ili da prikaze sliku na monitoru ništa.

Napajanje mi je Coolermaster 500 w i mislim da je preslabo pa zato da neće, probao sam i u biosu namjestit da je pci-e primarni ali ni to nije pomoglo. Jesam li u pravu sa napajanjem?

Svaki savjet bi mi pomogao.

hvala puno
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 14:16   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,490
Napajanje je dovoljno itekako. Grafa je novija generacija za tvoj pci-e slot tako da to nece radit.

Ako je ploca iz "Moj komp" P31 Neo = PCI-E Gen Gen1 .

Savjet si mogao traziti prije kupovine.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2012., 14:28   #3
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
Ne kupio sam nove stvari nisam ih jos stavio pod popis. Matična je asus P8B75-M LE,IB75,DDR3 to je puno naziv jučer sam je kupio zajedno sa I5 procom i 8 gb rama, sve radi bez grafe tako da sam siguran da nije nešto drugo. znači kad spojim monitor na onboard utor sve radi, na monitoru imam sliku samo nemam slike kad spojim na grafičku. To mi je problem.

I napajanje je novo pa zato mi sad nije jasno . No, na uputama od kartice pise da se na nju spoje dva 6 pinska od napajanja a moje napajanje ima samo jedno 6 pinsko, to me muči, zato sam mislio da je napajanje.
sa20 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 14:37   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,490
Onda nabavi jos jedan molex-->6 pin adapter i spoji oba, normalno da ne radi bez dovoljno napona.



Btw, ubuduce je pozeljno napisati detaljnu konfiguraciju sa kojom je problem, da se ne desavaju nesporazumi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera

Zadnje izmijenjeno od: nino. 28.08.2012. u 14:42.
nino je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2012., 16:11   #5
sa20
Premium
Moj komp
 
sa20's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 199
E hvala ti puno na pomoći, kupio sam taj molex i radi sve super . Puno si mi pomogao. A isprike što nisam naveo konfu, danas sam dijelove pokupovao pa me grafička mučila jer nisam znao da postoje ti molex kablovi pa sam mislio da je napajanje preslabo .

Problem je rješen pa može lokot.
sa20 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na