Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2014., 11:45   #841
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
@ vorda22
ovo bi bio čučanj
http://www.youtube.com/watch?v=VcEsmhVag1c
butine paralelne s podom je "polučučanj" a postoji još i visoki čučanj.
naravno večina radi "polučučanj" a misli da radi čučanj.
Taj čučanj je postao uobičajen u teretanama najviše iz nekoliko razloga:
- malo tko bez vježbanja može sjesti guzom do poda a da se ne prevali kako je papčić slikovito prikazao a jednostavno im se neda provesti nekoliko mjeseci istežući se da postignu mobilnost potrebnu za vježbu
-prenapuhanost ega jer puno je ljepše reći da ti je max 140kg umjesto 90
-nijedna teretana u kojoj sam bio nema prikladni podij za čučanj gdje možeš slobodno bacit uteg nego neke razne izvedbe kaveza i tapet dole samim tim je jako teško naučit tehniku kako treba i radit maksimume jer si jednostavno limitiran činjenicom da uteg nesmije pasti na pod


@papčić
opet te uvjeravam da je mobilnost gležnjeva skoro pa potpuno nebitna.
razlomi čučanj na 3 djela
1. mobilnost kukova
2. mobilnost kukova + zadnja loža, dupe, donja leđa
3. mobilnost gležnjeva

Skoro svi zastrane na prelazu iz prve u drugu fazu, koljenja odu naprijed a gležnjevi to ne mogu pratiti i odtuda dolazi ta zabluda.
Inače koljena ni u jednoj fazi nebi smijela ići preko prstiju i kad tako napraviš čučanj (ili budeš gledao nekog ) vidjet ćeš da je pomicanje gležnja zbilja minorno i nije ograničavajuć faktor.
Sad sam probao da ti dam neku smjernicu, u donjoj mrtvoj točki čučnja meni su koljena točno iznad prstiju i iz tog položaja "gležnjevima" mogu gurnut koljena još 10cm unaprijed to bi bila ta mobilnost o kojoj pričaš, međutim uopće nije potrebna jer bi takvo izvođenje vježbe bilo neispravno.

Ograničavajući faktor ti je negdje drugdje ali ti to primjećuješ na gležnjevima no da je ostatk u redu nebi bilo uopće potrebe da gležanj dđe u tu poziciju.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 12:25   #842
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Ako se ja nevaram ti nisi baš mali čovječuljak, koliko se sjećam ti si oko 190cm i oko 100 kg?
Probaj ti dalje od tih kilaža .

Tu se javljaju dečkići do 170 i 70kg sa svojim rezultatima i onda mi se jave jablani koji po defoltu dižu njihove kilaže bez da idu u teretanu etc.
2m 117kg bf 23%, prosli uskrs sam bio na 133kg Bf negdje 27% skroz neaktivan zato idem pomalo. teretanu, trcanje, kosarku, tenis sam poceo opet tek prije 3 mj.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2014., 13:37   #843
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
@ vorda22
ovo bi bio čučanj
http://www.youtube.com/watch?v=VcEsmhVag1c
butine paralelne s podom je "polučučanj" a postoji još i visoki čučanj.
naravno večina radi "polučučanj" a misli da radi čučanj.
Taj čučanj je postao uobičajen u teretanama najviše iz nekoliko razloga:
- malo tko bez vježbanja može sjesti guzom do poda a da se ne prevali kako je papčić slikovito prikazao a jednostavno im se neda provesti nekoliko mjeseci istežući se da postignu mobilnost potrebnu za vježbu
-prenapuhanost ega jer puno je ljepše reći da ti je max 140kg umjesto 90
-nijedna teretana u kojoj sam bio nema prikladni podij za čučanj gdje možeš slobodno bacit uteg nego neke razne izvedbe kaveza i tapet dole samim tim je jako teško naučit tehniku kako treba i radit maksimume jer si jednostavno limitiran činjenicom da uteg nesmije pasti na pod


@papčić
opet te uvjeravam da je mobilnost gležnjeva skoro pa potpuno nebitna.
razlomi čučanj na 3 djela
1. mobilnost kukova
2. mobilnost kukova + zadnja loža, dupe, donja leđa
3. mobilnost gležnjeva

Skoro svi zastrane na prelazu iz prve u drugu fazu, koljenja odu naprijed a gležnjevi to ne mogu pratiti i odtuda dolazi ta zabluda.
Inače koljena ni u jednoj fazi nebi smijela ići preko prstiju i kad tako napraviš čučanj (ili budeš gledao nekog ) vidjet ćeš da je pomicanje gležnja zbilja minorno i nije ograničavajuć faktor.
Sad sam probao da ti dam neku smjernicu, u donjoj mrtvoj točki čučnja meni su koljena točno iznad prstiju i iz tog položaja "gležnjevima" mogu gurnut koljena još 10cm unaprijed to bi bila ta mobilnost o kojoj pričaš, međutim uopće nije potrebna jer bi takvo izvođenje vježbe bilo neispravno.

Ograničavajući faktor ti je negdje drugdje ali ti to primjećuješ na gležnjevima no da je ostatk u redu nebi bilo uopće potrebe da gležanj dđe u tu poziciju.
dobar opis, evo ja mogu cca 20-25 cm koljena jos naprijed preko prstiju bez dizanja peta, a onda desni zglob (distorziran jedno 25 puta) zablokira to je valjda ta invalidnost o kojoj pricas
  Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 13:45   #844
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Višlji si 20cm od mene, još k tome imam jako kratke noge samim tim imaš dosta dulje potkoljenice od mene.. nemogu odredit napamet ali mislim da je s tvojim gleznjevima sve u redu.
Sad još je samo upitan put do te donje mrtve točke, dali koljena prelaze preko prstiju?
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 13:50   #845
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Višlji si 20cm od mene, još k tome imam jako kratke noge samim tim imaš dosta dulje potkoljenice od mene.. nemogu odredit napamet ali mislim da je s tvojim gleznjevima sve u redu.
Sad još je samo upitan put do te donje mrtve točke, dali koljena prelaze preko prstiju?
cca 5 cm

al evo mogu i da ne idu, to je sad ovak bez utega, probat cu popodne s utegom. znaci da se koncentriram da koljena nikad ne idu preko prstiju ni u spustanju ni u podizanju?

a gle sad ovo kaj sam naso:

• For strength and joint health, using the full range of motion on squats is more beneficial than squatting to parallel.

• Squatting deep isn't any more hazardous to the knees than squatting shallow. So stop being a puss and go low.

• Performing an unloaded, bodyweight squat is an excellent assessment tool and can be used often as a "body check-up."

• Keeping your knees behind your toes when squatting or lunging is a little better for your knees, but much, much worse for your hips and lower back.
  Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 14:08   #846
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Da naravno ako se pokret sili, već sam napisao da je taj prelazni dio 1-2 fazu pokreta svima najzafrkaniji dio i tada se to događa.
No ako si fleksibilniji vidjet ćeš da tako ideš u čučanj prirodno bez razmišljanja o tome.

Opet ću se vratit na početak priče, ako imaš ikakvih problema s nogama i leđima, nemoj ga radit s velikim kilažama ili još bolje uopće.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2014., 14:10   #847
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Da naravno ako se pokret sili, već sam napisao da je taj prelazni dio 1-2 fazu pokreta svima najzafrkaniji dio i tada se to događa.
No ako si fleksibilniji vidjet ćeš da tako ideš u čučanj prirodno bez razmišljanja o tome.

Opet ću se vratit na početak priče, ako imaš ikakvih problema s nogama i leđima, nemoj ga radit s velikim kilažama ili još bolje uopće.
ma kako ce cucanj, deadlift, nabacaj, trzaj ici gore, manje ce sve bolit samo ne treba forsat...
  Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 08:55   #848
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Naravno no to je mač s dvije oštrice..
Mišići drže leđa na okupu i kod zdrave i kod ozljeđene osobe što su jači manje bole leđa.
Evo u mom slučaju je disk skroz izletio vani (protruzija) a nije bilo nikakvih bolova u leđima već u koljenu, za dijagnozu je trebalo 8 doktora
E sad nije me bolilo baš zbog gore spomenutih vježbi ali da sam znao nebi sigurno radio čučanj, mrtvo, vučenja, veslanje u pretklonu, nabačaj, trzaj.....

Dakle ako ima nekih bolova bolje ne raditi jer ledja mogu ojačati, neće biti bolova sve dok stanje ne eskalira (prvo u doktora).
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 10:13   #849
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
Naravno no to je mač s dvije oštrice..
Mišići drže leđa na okupu i kod zdrave i kod ozljeđene osobe što su jači manje bole leđa.
Evo u mom slučaju je disk skroz izletio vani (protruzija) a nije bilo nikakvih bolova u leđima već u koljenu, za dijagnozu je trebalo 8 doktora
E sad nije me bolilo baš zbog gore spomenutih vježbi ali da sam znao nebi sigurno radio čučanj, mrtvo, vučenja, veslanje u pretklonu, nabačaj, trzaj.....

Dakle ako ima nekih bolova bolje ne raditi jer ledja mogu ojačati, neće biti bolova sve dok stanje ne eskalira (prvo u doktora).
Stvar je puno jednostavnija nego što izgleda.
Objasnit ću ti zašto te ustvari nisu boljela leđa nego koljeno, a bilo bi dobro pročitati i ostalima koji pumpaju nenormalne kilaže u teretani u uvjerenju da svom tijelu čine dobro, jer vježbaju i mogu dizati xxx kilaže u deadliftu, čučnju i sl.

Prvo slika



Dakle, na slici je prikazan presjek kralježnice i jasno se vidi trup kralješka, spinalni kanal u kojem je kralježnična moždina i sa svake strane(ovo žuto), je živac koji se spušta npr. u noge.
Disk je inače mekane strukture, nalazi se između 2 kralješka i služi kao "amortizer" da bi se kralješci mogli gibati lijevo-desno i da bi se mogli sabijati pod teretom, a da ne dođe do frakture ili oštećenje živca.
Najvažnija stvar za razumjeti je da je disk najslabija karika u lancu i pod velikim težinama disk može prsnuti i tekućina se izlije van, ali u večini slučajeva disk samo dobije "kilu" ili stručnije, dogodi se protruzija diska.

Protruzija ide u 2 smjera, na slici sam označio strelicama:

CRVENA STRELICA - označava protruziju diska u spinalni kanal.
Ako se dogodi taj scenariji, simptomi mogu varirati od lokalne boli pa do potpune paralize svih dijelova tijela, niže od zahvaćenog diska.
To su rijetki slučajevi, uglavnom je jaka lokalna bol, teško je hodati, nemogućnost dizanja iz kreveta i sl.

ZELENA STRELICA - označava protruziju diska prilikom čega dolazi do pritiska na korijene živca, (6Finger ovo je tvoj slučaj), i to je uglavnom samo jednostrano, npr, boli samo lijeva noga, cijela ili samo jedan dio.
Dakle, iz lumbalne kralježnice izlaze svi živci koji su zaduženi za dio zdjelice i kompletno noge.
Ovisno o tome gdje se dogodila protruzija(između koja 2 kralješka), imat ćete sukladne simptome.

Da na kraju zaključim, vježbanje je itekako dobro za kralježnicu, ali bitna je mjera i većina vas griješi po tom pitanju jer pretjerujete sa kilažom i uglavnom ste si sami krivi za ozlijede kralježnice.
Za kralježnicu je bitan dobar tonus mišića, za to ne treba dizati 130kg deadlifta, bitno je redovno kretanje, vježbe istezanja, što manje sjedenja, vježbe pregiba za lumbalnu te veslanje i zgibovi za torakalnu kralježnicu!

Terapija za protruziju diska je još uvijek većini nešto neshvatljivo, barem kako se meni čini, jer gledam ljude u teretani šta rade, to je zločin prema vlastitom tijelu?!
Čim bol popusti, ekipa opet u teretanu i navali na utege-KRIVO!
Prvo, zaboravit na deadlift, zaboravit na čučnjeve pod opterećenjem, zaboravit na skakanje sa visine i sl. aktivnosti.
Jednom kad disk izleti, rizik od nove protruzije je uvijek tu jer sada taj disk ima jako slabu točku koja će sigurno popustiti pod opterećenjem.

Naravno, mišiće kralježnice treba i nakon ozlijede držati u formi, ali na drugi način, a to je vježabnje bez utega, istezanje(najbolje objesit se za noge i pustiti da težina trupa izvlači kralježnicu) i sl.
Ostavite se ljudi deadlifta, ogromnih kilaža, čučnjeva sa 100kg na leđima..

Zadnje izmijenjeno od: BojanZD. 21.03.2014. u 10:33.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 10:23   #850
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Ajde de da ima još jedan istomišljenik xD
Hvala na pojašnjenju možda nekom posluži xD jednostavno a edukativno,
u potrazi za ovim informacijama nabasao sam na mnoga pojašnjenja ali kudikamo kompliciranija i s manje informacija.
6Finger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.03.2014., 10:24   #851
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,951
Ja sam zadovoljan s kilažama s kojim radim(1xBW), ne pretjerujem i više ne radim vježbe koje mislim da radim krivo, ili vidim da mi ne pašu. Treba slušati svoje tijelo i vidjeti šta mu paše, i ne forsirati se previše da ne dođe do ozljeda, pogotovo ako se vježba bez partnera.
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 10:45   #852
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Stvar je puno jednostavnija nego što izgleda.
Objasnit ću ti zašto te ustvari nisu boljela leđa nego koljeno, a bilo bi dobro pročitati i ostalima koji pumpaju nenormalne kilaže u teretani u uvjerenju da svom tijelu čine dobro, jer vježbaju i mogu dizati xxx kilaže u deadliftu, čučnju i sl.

Prvo slika



Dakle, na slici je prikazan presjek kralježnice i jasno se vidi trup kralješka, spinalni kanal u kojem je kralježnična moždina i sa svake strane(ovo žuto), je živac koji se spušta npr. u noge.
Disk je inače mekane strukture, nalazi se između 2 kralješka i služi kao "amortizer" da bi se kralješci mogli gibati lijevo-desno i da bi se mogli sabijati pod teretom, a da ne dođe do frakture ili oštećenje živca.
Najvažnija stvar za razumjeti je da je disk najslabija karika u lancu i pod velikim težinama disk može prsnuti i tekućina se izlije van, ali u večini slučajeva disk samo dobije "kilu" ili stručnije, dogodi se protruzija diska.

Protruzija ide u 2 smjera, na slici sam označio strelicama:

CRVENA STRELICA - označava protruziju diska u spinalni kanal.
Ako se dogodi taj scenariji, simptomi mogu varirati od lokalne boli pa do potpune paralize svih dijelova tijela, niže od zahvaćenog diska.
To su rijetki slučajevi, uglavnom je jaka lokalna bol, teško je hodati, nemogućnost dizanja iz kreveta i sl.

ZELENA STRELICA - označava protruziju diska prilikom čega dolazi do pritiska na korijene živca, (6Finger ovo je tvoj slučaj), i to je uglavnom samo jednostrano, npr, boli samo lijeva noga, cijela ili samo jedan dio.
Dakle, iz lumbalne kralježnice izlaze svi živci koji su zaduženi za dio zdjelice i kompletno noge.
Ovisno o tome gdje se dogodila protruzija(između koja 2 kralješka), imat ćete sukladne simptome.

Da na kraju zaključim, vježbanje je itekako dobro za kralježnicu, ali bitna je mjera i većina vas griješi po tom pitanju jer pretjerujete sa kilažom i uglavnom ste si sami krivi za ozlijede kralježnice.
Za kralježnicu je bitan dobar tonus mišića, za to ne treba dizati 130kg deadlifta, bitno je redovno kretanje, vježbe istezanja, što manje sjedenja, vježbe pregiba za lumbalnu te veslanje i zgibovi za torakalnu kralježnicu!

Terapija za protruziju diska je još uvijek većini nešto neshvatljivo, barem kako se meni čini, jer gledam ljude u teretani šta rade, to je zločin prema vlastitom tijelu?!
Čim bol popusti, ekipa opet u teretanu i navali na utege-KRIVO!
Prvo, zaboravit na deadlift, zaboravit na čučnjeve pod opterećenjem, zaboravit na skakanje sa visine i sl. aktivnosti.
Jednom kad disk izleti, rizik od nove protruzije je uvijek tu jer sada taj disk ima jako slabu točku koja će sigurno popustiti pod opterećenjem.

Naravno, mišiće kralježnice treba i nakon ozlijede držati u formi, ali na drugi način, a to je vježabnje bez utega, istezanje(najbolje objesit se za noge i pustiti da težina trupa izvlači kralježnicu) i sl.
Ostavite se ljudi deadlifta, ogromnih kilaža, čučnjeva sa 100kg na leđima..
u redu je ... ja cu dalje po cucnjevima, deadliftu i ostalim stvarcicama, jer se puno bolje osjecam nego kad radim neko tamo valjanje po strunjacama, skakutanja, izdrzaje i mislim kak treniram...ok, nije ni to lose, ali iskljucivo kao pomocne vjezbe pravom workoutu - bench, military, cucanj, nabacaj, trzaj, deadlift, zgibovi, veslanje u pretklonu...naravno, treba tehniku naucit tako da se sve moze izvesti kontrolirano....
  Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 10:50   #853
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Nisam ja protiv čučnjeva, izbačaja, deadlifta-ja sam protiv velikih kilaža.
Ali ako je već bila ozlijeda leđa, onda na te vježbe treba zaboravit, jer vratit će se ozlijeda, sigurno!

Uostalom samo ti "peglaj"...nadam se da si umjeren, inače, strunjače te čekaju, a bit ćeš sretan ako se budeš mogao valjati po njima.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 11:18   #854
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Nisam ja protiv čučnjeva, izbačaja, deadlifta-ja sam protiv velikih kilaža.
Ali ako je već bila ozlijeda leđa, onda na te vježbe treba zaboravit, jer vratit će se ozlijeda, sigurno!

Uostalom samo ti "peglaj"...nadam se da si umjeren, inače, strunjače te čekaju, a bit ćeš sretan ako se budeš mogao valjati po njima.
sto su to velike kilaze?
  Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 12:12   #855
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,989
Pa vise od malih kilaza ocito?
Treba postepeno dizati kilaze al je to tesko jer smo svi egoisti pa moraju na benČu gurat tone jer ako moze Ano Turtianen moze i Zdravko sa 134kg na metar 80, a cucanj rade samo kad su na wc-u, tijelo kornet od sladoleda
Zato je wendler i njegov 531 program zakon.
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 12:20   #856
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,398
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
sto su to velike kilaze?
Neću niti pokušati odgovoriti!

Ja sam samo pokušao što konkretnije objasniti mehanizam ozlijede za one koji nisu upućeni i za one koji žele shvatiti.

Radi što hoćeš, nikom se ne moraš opravdavati.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 12:28   #857
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Pa vise od malih kilaza ocito?
Treba postepeno dizati kilaze al je to tesko jer smo svi egoisti pa moraju na benČu gurat tone jer ako moze Ano Turtianen moze i Zdravko sa 134kg na metar 80, a cucanj rade samo kad su na wc-u, tijelo kornet od sladoleda
Zato je wendler i njegov 531 program zakon.
ja gledam da na svojih 110-115kg budem na bench,cucanj i deadlift 150kg za pocetak. Ne znam hoce mi uspjet duboki cucanj na toliko nagurat, u biti trebat ce mi godina dana
Ovaj 531 sam probao i bio sam gotov za 15 minuta haha, onda sam jos 3 razlicite vjezbe istim sistemom napravio
  Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 21:16   #858
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Pozdrav ekipa,

kontam po prvi put narucit whey, molio bi preporuke za neki best buy proizvod Okus/ bez okusa? Znaci treba mi protein, nikakvi weight gaineri i slicno - jer bi zapravo htio ubit koje kilo

I jos nesto, znate li koju vise o himalajskoj soli - htio bi izbacit ili bar dosta smanjit ovu vulgaris sol iz prehrane pa trazim neku zdraviju alternativu

TIA

Zadnje izmijenjeno od: Fatal. 21.03.2014. u 21:23.
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 22:06   #859
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,177
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Pozdrav ekipa,

kontam po prvi put narucit whey, molio bi preporuke za neki best buy proizvod Okus/ bez okusa? Znaci treba mi protein, nikakvi weight gaineri i slicno - jer bi zapravo htio ubit koje kilo

I jos nesto, znate li koju vise o himalajskoj soli - htio bi izbacit ili bar dosta smanjit ovu vulgaris sol iz prehrane pa trazim neku zdraviju alternativu

TIA
MyProtein impact whey..

na njuskalu 430 kn/5kg bez okusa, 100tinjak kn vise s okusom....
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 22:10   #860
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
MyProtein impact whey..

na njuskalu 430 kn/5kg bez okusa, 100tinjak kn vise s okusom....
thnx, jeli nezdraviji ovaj sa okusom? znaci ako svaki dan pijem 30 g, osim 3x tjedno (kada treniram) kada pijem 60 g, dakle 300 gr/tjedno, odnosno cca 4+mjeseca?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 22:15   #861
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
uzmi svako jutro žlcu wheya, i mjerica nakon svakog treninga. Mislim da ti je to ok formula.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 22:25   #862
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
hvala decki, znaci nema potrebe za ovim skupljim proizvodom trenutno na akciji: Total Protein 5 kg bez okusa - 500 kn?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 22:34   #863
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,789
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
thnx, jeli nezdraviji ovaj sa okusom? znaci ako svaki dan pijem 30 g, osim 3x tjedno (kada treniram) kada pijem 60 g, dakle 300 gr/tjedno, odnosno cca 4+mjeseca?
Na službenim stranicama stoji da su verzije s okusom zaslađene sukralozom.

Osobno nisam htio uzimat ništa sa sladilima i jedino što sam tad našao a da je "čisto" je Inkospor Xtreme Muscle 95 - ali to je kombinacija proteina jaja, kazeina i wheya - za doručak stavljam u zobene, a nakon treninga pomiješam s konopljinim proteinom i mlijekom.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 22:43   #864
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
ok, znaci bolje vulgaris okus, a posto pretpostvljam da ce kombinacija wheya bez okusa i zobenih bit ajme majko zasladit cu malo sa medom ili stevijom

Ovo konopljin protein dobro zvuci
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2014., 23:26   #865
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,789
Konopljin je dobar zbog esencijalnih aminokiselina i omega 3 i 6. Okus je travnati, ako previše staviš je gorak. I ja stavljam med zbog boljeg okusa.

Ima na kolektivi ili sl. često akcija 2*500g za 155-160kn pa možeš probat.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2014., 12:27   #866
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Cuj kila 160kn. Bolje onda onaj Myprotein koji dođe ispod 100kn/kg ak uzmes 5 kg. Ima fora okus ustvari, po mlijeku u prahu. On je inače koncentrat, to znači da ima nekaj malo laktoze i minimalno masti. Ali tako nevažno. Samo krkaj.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2014., 21:32   #867
miki_st
Registered User
Moj komp
 
miki_st's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 38
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
opet te uvjeravam da je mobilnost gležnjeva skoro pa potpuno nebitna.
Sve napisano stoji, ali ovo ne drzi vodu.

Moj cucanj je do prije 2 godine bio katastrofa, pistolsi nemoguci, koljena prilikom cucnja ulazila unutra, stopala kao u patka prilikom cucnja, tehnicka katastrofa, trzaj je bio bajka na racun istog.

Elasticne trake, masaze s lopticama, roleri oko gleznjeva su popravili navedeno. Potrebna je mobilnost gleznjeva, nije pravilo ali za nekoga ko se cili zivot nije bavio s tom vrstom vjezbi je itekako potrebna.

Zadnje izmijenjeno od: miki_st. 23.03.2014. u 17:54.
miki_st je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 19:46   #868
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
Ako u doručku pojedem miks 4dcl mlijeka, 100g zobenih, jedne banae i žlice meda, ima li smisla dodavati whey?
U mlijeku ima 3g proteina na 100ml, zobene 13g, što je ukupno 25g.

Jedete li one ful slane inćune?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 20:44   #869
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 600
ima smisla uzeti whey, jer ti ujutro trebaju iskljucivo brzi proteini a.k.a whey.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2014., 13:26   #870
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,021
Zobene nemaju potpuni aminokiselinski profil,mlijeko je sporo otpustajuci protein tj.kazein,dok je whey brzi protein kad se pije sa vodom dok kombiniram sa mlijekom postaje spori tako da ima.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na