Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2013., 18:58   #1
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
FESB vs. FER - diplomski studij

Završio sam preddiplomski studij Primjenjenog i poslovnog računarstva u Dubrovniku i sada bi htio nastaviti, no ne ovdje. Već dugo razmišljam o FER-u (ZG ofc, smjer Računalno inžinjerstvo) i FESB-u (u Splitu).
Zanimaju me informacije iz prve ruke odnosno nekoga tko je išao ili trenutno ide na oba studija.

Ono s čim sam upoznat preko nekih priča jest sljedeće:

FER:
  • Međunarodna diploma
  • Pisanje prijemnog ispita (koji je 17.07)
  • Faks uz kojeg se nema previše slobodnog vremena za neke aktivnosti poput sudjelovanja u udrugama, posvećivanja vlastitim projektima itd. zbog količine gradiva kojeg treba naučiti
  • Reputacija koja danas ne opravdava realno stanje

FESB:
  • Nema prijemnog
  • Puno više vremena za izvannastavne aktivnosti (u 4. godini se priznaju 3 predmeta koja sam već polagao u Dubrovniku)
  • Scoutovi koji nude "nadarenim" studentima posao u dobrim firmama

Dakle to su stvari koje su proizašle iz usta nekih studenata sa oba fakulteta i prema ovom popisu je FESB way to go ali upravo zbog toga sam otvorio ovu temu - da potvrdite, odnosno opovrgnete sve konkretnim argumentima.

Kakve su mogućnosti nakon FER-a a kakve nakon FESB-a? Ovo je glupo pitanje jer u ovakvoj državi mogućnosti pravnika i računarca su iste - može radit kao konobar cijeli život, u struci ili pak nešto deseto. No zanima me koliko ljudi sa fakulteta mogu pomoći u zapošljavanju itd.

Tip sam osobe koja ne voli previše teorije, a sudjelovanje u udrugama, praćenje dodatnih tečajeva, sudjelovanje na natjecanjima itd. je nešto za što bi bilo poželjno imati vremena.

Nadalje, životni stil u Splitu je dosta sličan dubrovačkom pa mi samim time to podneblje i više odgovara no to su stvari koje se ne vežu za ovu temu i koje ne smiju biti odlučujući faktor.

P.S. Ne favoriziram niti jedan fakultet, samo želim čuti različita mišljenja sa korisnim i dobrim argumentima.
Na kraju krajeva, ova tema bi mogla polužiti i ostalima koji imaju istu dilemu, ili pak da se vide realne prednosti studiranja na oba fakulteta.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 20:15   #2
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Ne ulazim šta je bolje, samo znam da za takve fakultete, razmjena studenata pa odlazak u recimo Siemens, ili negdje u Europu na par mjeseci može stvoriti jako jako dobre kontakte za zaposlenje nakon završetka fakulteta, uz normalno da student pokaže da ga zanima šta se radi tamo:=).
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2013., 21:11   #3
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
FESB: Računarstvo stručni
Ja sam prije nego šta sam upisa srednju znao da ću ić na FESB, jer sam uvik volio tehnologiju i moderne znanosti, i onda sam ga upisao, ali kad sam počeo ić na predavanja, razočara sam se poprilično, koliko je to dosadno i nezanimljivo i niti malo poučno, naime profesor programiranja(jedan od 3-4 dobra ) je želio na Lab. vježbama podjelit nas u grupe i svakoj grupi dat neki projekt, ali voditelj katedre to nije dopustio...

i da ne pričam sad previše , ugl ja ga nisam završio prebacio sam se na drugi faks, a prijatelj koji ga je završio, evo sad ce počet radit ko konobar , ali ić će dalje na razliku, i iako je tražio nešto u struci, nije uspio ništa nać

FESB je fakultet na kojem nećeš puno naučit ako ne budeš baš zainteresiran i samostalno radio, ali nije ga teško završit, imaju 3-4 teška predmeta(Matematike, Ditigitalna(mikroprocesorska) Tehnika i Algoritmi) ostalo je sve laganica(ako ti barem malo ide programiranje i slično), mislim treba učit al sumnjam da je iti upola težak ko FER, ja ga nisam završio samo zato jer jednostavno nisam ima volje pogotovo za nestručne predmete
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 21:32   #4
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
FER iz prve ruke osobe koja je malo duže na njemu. FER nije težak uz par uvjeta: trebate poznavat matemstiku i bit spremni na vježbanje zadataka (ima još predmeta osim matematika koji to zahtijevaju). Uz redoviti rad može se proć ali neredoviti ili oni koji ne vježbaju dovoljno ( poput mene ) dugo studiraju, a to je u pravilu neisplativo. Dovoljan broj riješenih zadataka u pravilu osigurava prolaz predmeta iako ima pokoji predmet gdje se traži logika i razumijevanje.

Eh da i malo je praktičnog rada ima puuuno teorije i teoretskih predmeta.

Ima na webu FER.a sve o planu i programu, bar tih inf. ne fali.

Ak kog zanima koji detalj nek slobodno pita.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2013., 22:23   #5
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Ne znam kako ti, no ja sam na FERu ima pun kufer praktičnog rada, uz teoriju. Naravno, neke stvari sam mora sam tražiti, pokazati zanimaciju i proaktivnost.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 00:02   #6
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Prve 3 godine smjer PI: imaš projekt, UTR, seminar,OPP, PPiJ, RPPP i ZR. Sam propustio nešto? Tu ne računam labose iz programiranja ili arhitekturu računala i asembler. S tim da je meni seminar bio čista teorija.

Koji smjer?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 00:10   #7
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
ali kad sam počeo ić na predavanja, razočara sam se poprilično, koliko je to dosadno i nezanimljivo i niti malo poučno
Zar nije tako na svakom faksu!? Stari prdonja jedva čeka raskrstit sa predavanjima, nitko ne ulaže ni 5% energije da učini predavanja zanimljivijima.

Ja sam na FESB-u na elektrotehnici preddiplomski i kolko čujem, računarstvo je pizdarija. Ja imam dojam da ti oni daju samo kostur onoga šta trebaš znat i onda ti sâm kući radiš popunjavajući svo meso koje fali. Po meni je to ogroman plus i potpuna suprotnost bezglavom drilanju zilijuna zadataka i sranja... Na FESB-u je ležernija atmosfera, možeš svojim tempom ić bez previše pritiska i stresa.

Nekog ko je išao na oba faksa možeš slobodno zaboravit. Pratim 2-3 foruma i nikad na takvog nisam naiša iako su bili vrlo traženi.
RaWeN je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 02:31   #8
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Zar nije tako na svakom faksu!? Stari prdonja jedva čeka raskrstit sa predavanjima, nitko ne ulaže ni 5% energije da učini predavanja zanimljivijima.

Ja sam na FESB-u na elektrotehnici preddiplomski i kolko čujem, računarstvo je pizdarija. Ja imam dojam da ti oni daju samo kostur onoga šta trebaš znat i onda ti sâm kući radiš popunjavajući svo meso koje fali. Po meni je to ogroman plus i potpuna suprotnost bezglavom drilanju zilijuna zadataka i sranja... Na FESB-u je ležernija atmosfera, možeš svojim tempom ić bez previše pritiska i stresa.

Nekog ko je išao na oba faksa možeš slobodno zaboravit. Pratim 2-3 foruma i nikad na takvog nisam naiša iako su bili vrlo traženi.
jedino prof. Kovač se stvarno trudi(i Crnjac, asistent iz programiranja 2 je bio dobar) , bar kod nas je, iako nam je nebitan predmet, a neznam, kad sam upisiva nisam to očekiva, a još sam doživio par administrativnih gluposti koje te odbiju još više, al ne krivim nikoga

fesb sa malo volje možeš završit bez problema, samo nemoj očekivat da ćeš naučit nešto, ako ti je to cilj, kao što je kolega rekao, daju ti osnovni kostur, znanje moraš sam ispunit
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 14:53   #9
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Citiraj:
Zar nije tako na svakom faksu!? Stari prdonja jedva čeka raskrstit sa predavanjima, nitko ne ulaže ni 5% energije da učini predavanja zanimljivijima.
Sa druge strane triba razumit i tog "starog prdonju" koji mora uložit trud iako ga većina ni ne vidi ni ne čuje...

Matematika, fizika i kemija su osnova elektrotehnike a ako vas neko želi nečemu naučiti morate prvo znati neke osnove. Možda te osnove i nisu zanimljive ali ni djeci u 1 osnovne nisu zanimljive pa ipak bez 1+1=2 nema ništa. Morate prihvatiti da školovanje za znanstvenika traži neka znanja koja jednostavno treba proći. Ako želite samo primjenjivati tuđa rješenja onda vam je dosta stručni tečaj.

I ovo piše totalni praktičar a ne znanstvenik!
__________________
Pill Man
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2013., 21:36   #10
RaWeN
Premium
 
RaWeN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 637
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
jedino prof. Kovač se stvarno trudi
Za Kovača sam čuo samo pohvale. Nadam se da si imao prilike upoznat i profesore/asistente sa katedre za fiziku jer su svi redom prvoklasni profesori koji su nenormalno zanimljivi i strastveni za materijom koju predaju te uživaju u radu sa studentima.

Citiraj:
Autor The Pill Man Pregled postova
Matematika, fizika i kemija su osnova elektrotehnike a ako vas neko želi nečemu naučiti morate prvo znati neke osnove.
Školujem se već 15 godina. Jesu li više gotove te osnove!? I 1+1=2 se može predavat na zanimljiv način samo treba tu uložit truda. Koja je motivacija profesoru da napravi megakul slajdove, nađe animacije i videe na internetu itd. kad mu lova ne ide ni iz džepa ni u džep. Najčešće su to profesori koji ili čitaju sa slajdova ili prepisuju na ploču ono šta već piše u knjizi. Prvu godinu sam išao na sva predavanja, ali me bogami više neće vidit.
RaWeN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2013., 21:58   #11
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Za Kovača sam čuo samo pohvale. Nadam se da si imao prilike upoznat i profesore/asistente sa katedre za fiziku jer su svi redom prvoklasni profesori koji su nenormalno zanimljivi i strastveni za materijom koju predaju te uživaju u radu sa studentima.
E nisam, nema fizike na stručnom računarstvu ali sam pričao sa prijateljem(ET) koji je čak rekao da će na 4-5 godini uzet nešto iz fizike jer mu je zanimljivo, i dosta smo pričali o fizici na kavama, baš o temama koje su profesori predavali tako da kroz priču znam, ali Kovač mi je broj 1 definitivno

Citiraj:
Autor RaWeN Pregled postova
Školujem se već 15 godina. Jesu li više gotove te osnove!? I 1+1=2 se može predavat na zanimljiv način samo treba tu uložit truda. Koja je motivacija profesoru da napravi megakul slajdove, nađe animacije i videe na internetu itd. kad mu lova ne ide ni iz džepa ni u džep. Najčešće su to profesori koji ili čitaju sa slajdova ili prepisuju na ploču ono šta već piše u knjizi. Prvu godinu sam išao na sva predavanja, ali me bogami više neće vidit.
E baš je tu profesor Kovač zakon , osnove osnova elektortehnike ispriča zanimljivo, a u srednjoj sam plaka od dosade na to :P , usporedbe sa stvarnim životom, pojednostavljivanje, ma da su svi upola ko i on završio bi taj faks u predroku
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 04.06.2013., 00:06   #12
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ah joj - način na koji profesor predaje. Ima dosadnih ima zanimljivih itd. U prosjeku ima dobrih i loših, a studiranje je oduvijek uključivalo samostalni rad studenta (znači sjedi i uči). Toga ima na svim faxevima .
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2013., 00:23   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja nisam išao na fax, niti planiram jel

samo što bi vam savjetovao - prihvatite bilo kakve poslove vezano uz struku, imate cajta, volontirajte ako treba i bildajte si životopise jerbo super odličan student fer-a sa 0 dana iskustva, pogotovo u današnje vrijeme, ne da nema prednost pred sss sa iskustvom u datom poslu, nego nema šanse

one kapitalizm to rule the all jel...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2013., 19:56   #14
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ne ulazim šta je bolje, samo znam da za takve fakultete, razmjena studenata pa odlazak u recimo Siemens, ili negdje u Europu na par mjeseci može stvoriti jako jako dobre kontakte za zaposlenje nakon završetka fakulteta, uz normalno da student pokaže da ga zanima šta se radi tamo:=).
Razmjena studenata me zanima u svakom slučaju ali u sklopu ERASMUS programa koji će od sljedeće godine vjerojatno nuditi još veće stipendije za pojedine gradove/fakultete.


Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ne znam kako ti, no ja sam na FERu ima pun kufer praktičnog rada, uz teoriju. Naravno, neke stvari sam mora sam tražiti, pokazati zanimaciju i proaktivnost.
Teorija je naravno nešto što nitko od nas računaraca ne voli ali i bez nje neke stvari ne idu. Kad sam spomenuo teorija, mislio sam da ne želim da mi 80% daljnjeg studija bude čista teorija već da se više orjentira praktičnom dijelu a ako već studij to ne "podržava", da imam dovoljno slobodnog vremena da sam obavljam taj praktični dio (u bilo kojem pogledu)


Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja nisam išao na fax, niti planiram jel
Ja sam se već "zajebo"

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
samo što bi vam savjetovao - prihvatite bilo kakve poslove vezano uz struku, imate cajta, volontirajte ako treba i bildajte si životopise jerbo super odličan student fer-a sa 0 dana iskustva, pogotovo u današnje vrijeme, ne da nema prednost pred sss sa iskustvom u datom poslu, nego nema šanse .
To je stav nekog tko normalno razmišlja o realnoj situaciji (ili bar mislim da je tako jer isto mislim) pa sam uz treću godinu radio u servisu/prodaji računala jer sam jednostavno imao vremena i volje a samim time i kasnije imam neki dokaz stečenog "iskustva".

Jednostavno je pitanje ovdje postavljeno ali teško je dobiti konkretan odgovor što u potpunosti razumijem jer se on razlikuje od osobe do osobe i da nije tako, nebih uopće postavio ovu temu.
Samo želim da se u raspravu uključe trenutni i bivši studenti oba faksa (ne koji su pohađali oba nego posebno - jer je netko spomenuo pa je krivo shvatio)

Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2013., 20:47   #15
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
evo ti generalni plan.

trazi na erasmusu cetvrtu godinu cijelu da ides nekamo. petu godinu zadnji semestar nadji neku strucnu praksu vani... i imas posao poslije faksa garant
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2013., 21:00   #16
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Mislim da ne treba nikoga zavaravati s nekim obećanjima. Trenutna situacija je takva kakva je i posla, generalno, nema. Ljudi s 5+ godina iskustva i 10-ak MS certova trunu kući, dok se neki zapošljavaju u jakim firmama poslije faksa (osobno iskustvo, ako koga zanima PM). Osim toga, postoje kojekakve "rodbinsko-kumske" diplome gdje općenito šanse za zaposlenje nekoga normalnoga opadaju drastično, no to nije sada tema razgovora.

Svakako da je savjet bilo kome, ići na faks i skupiti što više iskustva. Kao što je netko rekao, čovjek sa sss i iskustvom će prije dobiti posao nego ovaj koji ima samo faks. Ali mislim da je dosta teško ići na ozbiljan faks i raditi nešto konkretno jer za to jednostavno nema vremena (pod pretpostavkom da se faks završi u roku). Super ideja je ići van na prasku, znam dečka koji je otišao u Švicarsku (ili Njemačku) nisam sada siguran, na prasku i dobio posao kad završi 5. godinu. Ali uvjet je svakako da znaš Engleski, pod must have i Njemački za Njemačku itd. Naravno, da nešto treba znati i o struci

Pa eto neka od iskustava

Osim toga, očekivati od faksa da te nešto konkretno nauči je utopija. Na faksu se dobiju osnove teorije i nešto prakse na labosima, a ako te nešto zanima to ćeš morati sam naučiti. Naravno da postoje profesori koji će ti pomoći i to sve ali sam ćeš morati učiti. Na kraju, kad se pogleda satnica koju pojedini predmeti imaju na faksu, jasno je da nema dovoljno vremena da se nešto stvarno shvati, nauči i zapamti (pogotovo uz 'velike' grupe, lijene profesore itd). Ovo nije pravilo, ali mislim da nije ni daleko od toga.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2013., 21:41   #17
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
evo ti generalni plan.

trazi na erasmusu cetvrtu godinu cijelu da ides nekamo. petu godinu zadnji semestar nadji neku strucnu praksu vani... i imas posao poslije faksa garant
Na razmjenu sam baš mislio ići petu godinu jer mi je lakše negdje i ostati ako bude sreće nego ići četvrtu pa se vratiti ovdje petu pa onda tražiti nešto vani. Znam da neki od ponuđenih ERASMUS programa odnosno fakulteta nude honorarnu praksu (tako bi je nazvao) gdje te strpaju u firmu koja ti daje neku siću za rad a ujedno se taj rad vrednuje na faksu. Isto tako, većina studenata koja krene u takve firme, ostane u njima ili lakše dođe do neke druge itd.


Citiraj:
Autor vision19 Pregled postova
Mislim da ne treba nikoga zavaravati s nekim obećanjima. Trenutna situacija je takva kakva je i posla, generalno, nema. Ljudi s 5+ godina iskustva i 10-ak MS certova trunu kući, dok se neki zapošljavaju u jakim firmama poslije faksa (osobno iskustvo, ako koga zanima PM). Osim toga, postoje kojekakve "rodbinsko-kumske" diplome gdje općenito šanse za zaposlenje nekoga normalnoga opadaju drastično, no to nije sada tema razgovora.

Svakako da je savjet bilo kome, ići na faks i skupiti što više iskustva. Kao što je netko rekao, čovjek sa sss i iskustvom će prije dobiti posao nego ovaj koji ima samo faks. Ali mislim da je dosta teško ići na ozbiljan faks i raditi nešto konkretno jer za to jednostavno nema vremena (pod pretpostavkom da se faks završi u roku). Super ideja je ići van na prasku, znam dečka koji je otišao u Švicarsku (ili Njemačku) nisam sada siguran, na prasku i dobio posao kad završi 5. godinu. Ali uvjet je svakako da znaš Engleski, pod must have i Njemački za Njemačku itd. Naravno, da nešto treba znati i o struci

Pa eto neka od iskustava

Osim toga, očekivati od faksa da te nešto konkretno nauči je utopija. Na faksu se dobiju osnove teorije i nešto prakse na labosima, a ako te nešto zanima to ćeš morati sam naučiti. Naravno da postoje profesori koji će ti pomoći i to sve ali sam ćeš morati učiti. Na kraju, kad se pogleda satnica koju pojedini predmeti imaju na faksu, jasno je da nema dovoljno vremena da se nešto stvarno shvati, nauči i zapamti (pogotovo uz 'velike' grupe, lijene profesore itd). Ovo nije pravilo, ali mislim da nije ni daleko od toga.
Drago mi je da smo više-manje ovdje svi istomišljenici i da nitko ne smatra faks kao nešto što ti osigurava IŠTA u životu. Jedino onaj tko stekne poznanstva (dobra) i koji ima vlastite ambicije ima prednost što je na faksu jer kroz poznanstva se lakše dolazi do posla a uz vlastite ideje i ambicije, lakše do realizacije istih odnosno samostalnog posla.

Iza svih ovih odgovora se potajno krije odgovor FESB jer mi on osigurava upravo više vremena da gradim sebe uz potporu teoretskog dijela studija kao i (ako bog da) potporu dobrih profesora.

Dilema svakako nije još riješena a i kada bude, nadam se da će ova tema ostati živa kao pokazatelj nekih mišljenja i iskustava ljudi
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2013., 13:21   #18
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
P.S. Ne favoriziram niti jedan fakultet, samo želim čuti različita mišljenja sa korisnim i dobrim argumentima.
Na kraju krajeva, ova tema bi mogla polužiti i ostalima koji imaju istu dilemu, ili pak da se vide realne prednosti studiranja na oba fakulteta.
Nisan bio niti na jednome (FOI & EFST), ali definitivno bi reka da nema neke razlike. Oba su dosta teška, oba su intezivna po pitanju teorijskog sranja, i oba vjerovatno ne daju ništa korisno (osim radnih navika) za dalje.

E sad, na FESBu dosta ljudi skupe firme, plus ima dosta startupova. Još jedna stvar je ima i udruga pa se ljudi povežu i sl. Za FER nisan toliko siguran, slove kao dobri, ali opet kažen to je puno mambo jumbo sranja, i bez samostalnog rada nećeš ništa uspit (a tu ti i nije toliko bitan faks). Baš san bio na Shiftu prije nekoliko dana i stvarno vidiš kakvi sve ideja ima, kako su ljudi uspili, i stvarno nije bitno odakle si, koliko imaš, nego koliko znaš i koliko si spreman uložit truda u ostvaranje cilja. Mike Butcher je baš ima odlično izlaganje, Ricardo Sousa isto. Uglavnom po meni nije toliko bitno koji izabereš, nego koliko ti vrimena ostaje za samostalno učenje i usavršavanje, i naravno di ti više paše (obzirom da si iz DU, Split je logičniji).
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2013., 13:36   #19
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Bio sam i ja na Shiftu kao član ListenApp aplikacije i slušao Butchera
To je ono što mi se sviđa i za što bi volio imat vremena, radit na svom projektu, ići po startupima itd. Upoznao sam 3 člana DUMPa pa bi vjerojatno imao i "nogu u guzicu", a kako kažu, i noga u guzicu je korak naprijed.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2013., 14:00   #20
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Bio sam i ja na Shiftu kao član ListenApp aplikacije i slušao Butchera
To je ono što mi se sviđa i za što bi volio imat vremena, radit na svom projektu, ići po startupima itd. Upoznao sam 3 člana DUMPa pa bi vjerojatno imao i "nogu u guzicu", a kako kažu, i noga u guzicu je korak naprijed.
Onda definitivno nema smisla da udeš u ZG*. Perak i ekipa iz organizacije su ionako na FESBu, a mislin da su svi iz Profica FESBovci, bar one koje znan iz svoje škole

*Osim ako ne želiš u Infinum gledat Tamaru
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2013., 00:18   #21
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Ah Tamara...
Zasad ipak naginjem ka FESBu ali ima još vremena i komentari su uvijek dobrodošli..
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2013., 20:29   #22
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Ah Tamara...
Zasad ipak naginjem ka FESBu ali ima još vremena i komentari su uvijek dobrodošli..
Hhhhh Tamara je samo bila lipa na pozornici, nije tribala puno govorit
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2013., 21:12   #23
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Razmjena studenata me zanima u svakom slučaju ali u sklopu ERASMUS programa koji će od sljedeće godine vjerojatno nuditi još veće stipendije za pojedine gradove/fakultete.

Pametno, znam dosta ljudi iz raznih područja zanimanja koji su tako uhvatili prakse u jako dobrim i svjetski priznatim firmama, Volvo, Siemens itd. a kasnije se zaposlili bez jebemti u tim istim firmama ili sličnim. Naravno ne u Hrvatskoj:=)
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na