Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2009., 17:47   #31
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Optereti grafu s furmarkom na max,smanji vent na min,i gledaj kad prede 85c,zatim ugasi,izvadi brzo grafu i pod fen,i otpast ce naljepnica,kasnije ju lagano zalijepis .
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2009., 19:15   #32
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Majo Pregled postova
Optereti grafu s furmarkom na max,smanji vent na min,i gledaj kad prede 85c,zatim ugasi,izvadi brzo grafu i pod fen,i otpast ce naljepnica,kasnije ju lagano zalijepis .
Sumnjam, ovo su one izrezane naljepnice koje nemaju klasično ljepilo...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2009., 20:04   #33
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova

Jel mi se ovo cini il je stranica jako iskrivljena
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2009., 20:06   #34
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Jel mi se ovo cini il je stranica jako iskrivljena
Eh, reko bih da je, ali samo na mjestima gdje je bušio rupe za šarafe. Očito je preveliku silu upotrijebio pri stiskanju borera...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2009., 20:38   #35
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Eh, reko bih da je, ali samo na mjestima gdje je bušio rupe za šarafe. Očito je preveliku silu upotrijebio pri stiskanju borera...
Da malo je udubljena na mjestima di idu serafi , to se nece viditi posto ce na tim mjestima biti L profili , naljepnica je kako kaze De5tr0yer izrezana na vise mjesta mogu slikati ako oces, jeli ima kakvih primjedaba sto bi trebao popraviti ili tako nesto?


Jeli mozda ima neko doma colni navoj( nareznicu ) velicine 1/2 i 3/8 ?
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2009., 22:02   #36
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Evo da vas obavjestim kupio sam E8400 i P5k vanill-u i 4Gb rama, zasada projekt malo stoji , kada nadjem vremena testirat cu nove komponente i nastaviti sa projektom, naso sam tokara za navoj..
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 14:08   #37
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Pozz ekipo evo slozio sam novi komp i par stvari napravio jos.
Evo slike:
Ifx namontiran na crknutu 7600gs( bas me zanima kak bi to hladilo )

Doso je novi hdd, potenciometar sam ugradio sad kontrolira ventove za cpu i gpu.

Brusio sam tt blok i ifx, sa blokom sam iso do sjaja a ifx sam moro ispocetka pobrusiti zato sto je imo grbu.

Grafa:

Trenutno radim na prednjoj stranici , trebam jos rezervoar napraviti ( mozda cu imati Tline dok ga ne napravim.. )
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 14:28   #38
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Evo ugradio sam vodeno , imam jos nb blok ali kad sam ga namontiro cinilo mi se ko da nije bas sjeo dobro ( kak bi rekli klackao se ) pa sam stavio Ifx.
Evo slika:


Izrezao sam pleksi za stranicu, trebam ga jos samo zanjepiti na nju, na prednjoj stranici trebam jos izbusiti rupe za cd i prekidace i jos par rupa za zaserafit pleksi sa kucistem..
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 11:51   #39
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova
Evo ugradio sam vodeno , imam jos nb blok ali kad sam ga namontiro cinilo mi se ko da nije bas sjeo dobro ( kak bi rekli klackao se ) pa sam stavio Ifx.
Normalna stvar jer se drži samo za dva hooka postavljena dijagonalno. Ako ti lijepo nasjeda baza bloka na čipset, onda nemaš brige.

BTW, di je stalo?

Malo taj nered bi bilo dobro pospremit, makni onaj heatpipe sa vrm-a kod proca, ne treba ti.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 22:50   #40
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Nisam bio siguran jel dobro sjeo na cipset, nisam bio siguran koliko ga "smijem" stegnut da ne pukne Nb...
Evo stalo je nemam bas previse vremena ( skola i to.. ) trebam nabaviti pleksi u bijeloj boji ( ili pofarbat ),
pa cu namontirat stranice a prednju jos smisljam kak ce izgledat, mozda stavim neki vent da puse po hdd-u posto se grije dosta ( zna temperatura doc i do 45-50C ).
Nered sam malo sredio, slike cu stavit kod sljedeceg updejta.
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 23:17   #41
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Samo se nadam da nećeš odustat od toga, jer i ja sam krenuo tvojim stopama. Onda se lagano počelo fušariti, pa je pocelo i curiti, pa tako dalje, i na kraju sam se vratio na zrak, i nemislim nikada više ikada na vodu ić...al samo nastavi

p5K je baš šminka od ploče . Kakve su temp proca i to?Ja sam imao identičan blok(dali imaš ledicu unutar bloka?)ako nemaš možda je to moj bivši
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 09:46   #42
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova
Nisam bio siguran jel dobro sjeo na cipset, nisam bio siguran koliko ga "smijem" stegnut da ne pukne Nb...
Evo stalo je nemam bas previse vremena ( skola i to.. ) trebam nabaviti pleksi u bijeloj boji ( ili pofarbat ),
pa cu namontirat stranice a prednju jos smisljam kak ce izgledat, mozda stavim neki vent da puse po hdd-u posto se grije dosta ( zna temperatura doc i do 45-50C ).
Nered sam malo sredio, slike cu stavit kod sljedeceg updejta.
Stegni ti njega kolko ide.

A kako naliježe na jezgru možeš i sam provjerit. Staviš ga gore, zategneš, skineš i pogledaš kakav je trag ostavila pasta. Instantno znaš dal dobro sjeda ili ne.

Znam što te točno muči kod tog bloka jer sam i ja uvijek imao filing da ne sjeda dobro i svaki put sam triput provjeravao. Plus što se klackao, no jednom kad montiraš to je to.

Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Samo se nadam da nećeš odustat od toga, jer i ja sam krenuo tvojim stopama. Onda se lagano počelo fušariti, pa je pocelo i curiti, pa tako dalje, i na kraju sam se vratio na zrak, i nemislim nikada više ikada na vodu ić...al samo nastavi

p5K je baš šminka od ploče . Kakve su temp proca i to?Ja sam imao identičan blok(dali imaš ledicu unutar bloka?)ako nemaš možda je to moj bivši
Ako pričaš o bilo cpu ili nb bloku, to su MOJI bivši
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 15:23   #43
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Puko mi je pleksi za tt blok dok sam cistio sa alkoholom pa sam dao radit novi ( pise u 25 postu ).
Nb blok cu stavit kad cu imat vremena, nisam odusto ali je bilo par puta u kojim sam mislio odustat, sa pumpom sam se nazivciro , nisam ju mogo nikak dobro stavit..
Temperature su u granici normale, kad su ventovi na min u idlu su jezgra 1 - 38C a druga - 34 C a u loudu ( 30-60min ortosa ) oko prva 40C druga 40C.
Ostalih temperatura se nesjecam vise, kad uhvatim vremena cu isprobat kad je naklokan.
Ventovi se inace ne cuju ali to sve pumpa nadoknađuje smojim zujanjem XD.
P5k je zver od ploce uspio sam 540 fsb-a izvuc, najbolji rezultat je u potpisu, nisam htio proc muciti sa vise voltaze.
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 15:47   #44
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Jel to možda moja ploča isto? Tak je nekak išla, 540-550 bez pretjerivanja sa voltažom
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 19:02   #45
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Nije tvoja ploca, kupio ju od clana tu na forumu.
Edit:
Jel ima tko ideju kak skinut naljepnicu na grafi cito sam negdje da se lako skida sa wd40 ali neznam jel bi poslije toga ostalo masno ili tak nes pa kad se prasina skupi da ne odapne grafa, mozda alkoholom, moze neki prijedlog, zadnja opcija je kurenje sa frutmarkom ..
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC





Zadnje izmijenjeno od: Nikol@Grozni. 01.03.2010. u 20:21.
Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 21:24   #46
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Isprobaj sam

Naljepnica ne bude išla dolje, ali ako ju fino očistiš, kak će oni u dućanu znat da je bila uopće tamo?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 22:03   #47
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Zanima me jel recimo wd40 + prasina provodi struju, jel se wd moze nekak ocistiti ( sa pbc-a ) i s cime ? ak probam sa alkoholom je moze bit nesto pbc-u ? alkohol ce ispariti nakon nekog vremena kaj ne pa je onda manja vjerojatnost da dođe u dodis sa prasinom i spoji neke kontakte.
Pa valjda gainward na sve grafe( mozda sam na 250 gts seriju..) stavlja tu naljepnicu..
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 22:09   #48
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Za provođenje struje isprobaj sam. Ako stvara bilo kakav otpor do 1Mohma može biti opasno.

Neće ništa bit pcbu.

Gle, tvoja je grafa. Ako skineš naljepnicu bilo kak, nema šanse da ju vratiš nazad nakon što skineš ljepljiv dio, tako da samo iz šupljeg u prazno sad pretačeš
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 22:19   #49
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Kak da provjerim ak nemam digitalni multimetar ( ako netko ima volje oa da izmjeri bilo bi dobro )
Mislio sam odljepiti na mjestima di se drzi za pbc i onda ak ce ju trebat slat na garanciju ponovo zaljepiti super ljepilom ili tak necime...
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2010., 22:25   #50
De5tr0yer
Avocado
Moj komp