Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2022., 22:53   #62311
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Al ste ga nasrali. Ja sam prvi koji bi htio uci u auto i upalit ga, vozit,stati, ugasit i parkirat. Čak i ove dvije zadnje stavke bih preskočio, da radi automatski, da me ne ogrebe svaki majmun koji ne zna parkirat. Čak i prvu bih preskočio, neka mi prilikom ulaska kaže " dobar dan , Bruno kuda želite da vas odvezem, ili želite li osobno vozit". Jos da provjeravam gume i ulje, valjda to danas mora sve biti tip top automatski. Uopće niste vizionari. Bježte ča s PCE brzo na forum.hr
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 23:10   #62312
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Pa za one koje ne znaju gume napumati i nije bolje od toga.
Slažem se da bi ljudi trebali više znati o svojim vozilima i njihovom održavanju jer to može biti i pitanje sigurnosti, ali ne treba pretjerivati u kenjanju po prosječnom vozaču. Da nema takvih kome bi mogli pametovati?
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2022., 23:14   #62313
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Al ste ga nasrali. Ja sam prvi koji bi htio uci u auto i upalit ga, vozit,stati, ugasit i parkirat. Čak i ove dvije zadnje stavke bih preskočio, da radi automatski, da me ne ogrebe svaki majmun koji ne zna parkirat. Čak i prvu bih preskočio, neka mi prilikom ulaska kaže " dobar dan , Bruno kuda želite da vas odvezem, ili želite li osobno vozit". Jos da provjeravam gume i ulje, valjda to danas mora sve biti tip top automatski. Uopće niste vizionari. Bježte ča s PCE brzo na forum.hr

Evo i ja citam i sve pogledujem gore na kojem sam forumu. Pa evo moj BMW nema sipku za ulje nego mi pokazuje na displayu razinu ulja. Sad bih trebao plakati jer ne mogu isprljati ruke? Tlak i temperaturu guma mi isto tako pokazuje na displayu i to mi je super jer ne moram stajati na benzinsku i prljati ruke koje bih onda morao prati u smrdljivom WC-u na istoj.
Da se razumijemo, ja vise volim sarafiti nego voziti. Sarafljenje oko motora i auta mi je omiljeni hobi i gotovo da sam u slobodno vrijeme vise u garazi nego doma, ali te neke gluposti mi stvarno nisu gust raditi i bas mi je drago sto su automatizirane i tako olaksane.
A sto se tice voznje... Za 2 tjedna mi pocinje godisnji. Zlo mi dodje kad skontam da cu morati 1350km u jednom smjeru voziti vec prvi dan i nesto manje u povratku. Da barem Tesla usavrsi ovaj auto pilot ili kako se vec zove, ne bih previse razmisljao da ju kupim samo da ne moram ja voziti.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 00:00   #62314
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
To što su izbacili šipku za kontrolu razine ulja je nešto najretardiranije ikad
Isto kao i temperaturu rashladne tekućine
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 00:04   #62315
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da barem Tesla usavrsi ovaj auto pilot ili kako se vec zove, ne bih previse razmisljao da ju kupim samo da ne moram ja voziti.
Nažalost ključni ljudi za daljnji razvoj tzv. FSD i Autopilot funkcionalnosti - polako, ali sigurno odlaze iz Tesle, tak da ko zna kaj bude na kraju iz svega ispalo.

Lako moguće da bude ovo još jedno dulje vrijeme u probnoj fazi, a za to vrijeme i konkurencija sa svojim rješenjima može realizirati varijaciju na temu.
Citiraj:
Tesla Autopilot chief to depart, adding to upheaval in executive ranks
Citiraj:
Tesla Inc.’s top artificial intelligence executive and a key figure behind its driver-assistance system Autopilot is leaving the electric-car maker after a months-long sabbatical. Andrej Karpathy, who joined Tesla in 2017, announced his departure in a series of tweets Wednesday. He was senior director of AI and led the Autopilot computer-vision team that’s tried for years to render the company’s cars capable of driving autonomously. The departure adds to a long line of turnover atop the Autopilot group, which has struggled to realize Elon Musk’s autonomous ambitions.

The chief executive officer raised billions of dollars in 2019 after telling Wall Street Tesla would have 1 million robotaxis on the road the following year. The shared network of driverless cars Musk described still doesn’t exist, and the systems Tesla markets as Autopilot and Full Self-Driving, or FSD, require fully attentive drivers to keep their hands on the wheel. The change in Tesla’s executive ranks also follows a move to scale back part of the Autopilot group. Last month, Tesla laid off roughly 200 data-annotation workers and closed an office in San Mateo, California.
Izvor: Bloomberg
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 00:15   #62316
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
koji oksimoron od posta ,"volim sarafit po dana u garazi ali sipka od ulja jebes to bolje da je nema"
nezz nhf ali stvarno su posebni ljudi koji voze bmw

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je online   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 00:39   #62317
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Posebni su oni koji ocjenjuju ljude po onom što voze...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 02:17   #62318
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
To što su izbacili šipku za kontrolu razine ulja je nešto najretardiranije ikad
Isto kao i temperaturu rashladne tekućine
Sipka ili pokazivac za razinu ulja, sat za temperaturu rashladne tekucine te lampica tlaka ulja bi trebale biti osnovne stvari svakog automobila bez obzira na cijenu.

Stara Mercedes A klasa nema sat temperature vec lampicu kad se pregrije, Yamaha motocikli nemaju lampicu tlaka ulja vec kad razina ulja opadne upali se crvena lampica dok Yamaha vanbrodski motori imaju
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 06:33   #62319
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Uopće niste vizionari. Bježte ča s PCE brzo na forum.hr
Velika je razlika izmedu komocije i mogucnosti da si sam pomognes.

Kakv si ti to vizionar na pce jos na win 10? Sram te moze biti. Dizi 11icu ili seli na forum.hr
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 07:11   #62320
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da barem Tesla usavrsi ovaj auto pilot ili kako se vec zove, ne bih previse razmisljao da ju kupim samo da ne moram ja voziti.
Kako stvari stoje, prije ce zvijezda iz Svabije u Europi to proganjati...

ali inace, bilo koji noviji auto sa L2(+) vozi po autoputu bez pardona. Meni je vec to bila ogromna razlika. Jest da i ja cekam da se legnem i probudim na drugoj strani, ali...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2022., 07:30   #62321
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Nije li onda ekonomičnije i logičnije putovati s vlakom?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 08:09   #62322
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Evo i ja citam i sve pogledujem gore na kojem sam forumu. Pa evo moj BMW nema sipku za ulje nego mi pokazuje na displayu razinu ulja. Sad bih trebao plakati jer ne mogu isprljati ruke? Tlak i temperaturu guma mi isto tako pokazuje na displayu i to mi je super jer ne moram stajati na benzinsku i prljati ruke koje bih onda morao prati u smrdljivom WC-u na istoj.
Da se razumijemo, ja vise volim sarafiti nego voziti. Sarafljenje oko motora i auta mi je omiljeni hobi i gotovo da sam u slobodno vrijeme vise u garazi nego doma, ali te neke gluposti mi stvarno nisu gust raditi i bas mi je drago sto su automatizirane i tako olaksane.
A sto se tice voznje... Za 2 tjedna mi pocinje godisnji. Zlo mi dodje kad skontam da cu morati 1350km u jednom smjeru voziti vec prvi dan i nesto manje u povratku. Da barem Tesla usavrsi ovaj auto pilot ili kako se vec zove, ne bih previse razmisljao da ju kupim samo da ne moram ja voziti.
Ima šipku za ulje, znam iz prve ruke: https://m.youtube.com/watch?v=-Q7S7LT0I-s

A za vožnju, bar je s tim autom lagano gutati kilometre.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 08:21   #62323
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ima šipku za ulje, znam iz prve ruke: https://m.youtube.com/watch?v=-Q7S7LT0I-s

A za vožnju, bar je s tim autom lagano gutati kilometre.
U pravu si, sad sam se sjetio da mi je ciko u servisu pokazivao razinu ulja na sipci nakon zamjene a ja sam odmahnuo rukom jer sam vec vidio na displayu da je u redu. Eto toliko me to zanimalo
Evo ne znam, koja je razlika izmedju toga da vidim na toj sipci razinu ulja i da pogledam graficki prikaz na ekranu? Ako cemo po tome, zasto testiramo memoriju sa memtestom ako vec mozemo razlemiti cipove sa keksa i pregledati ih unimerom? Ne znam, ja idem sebi olaksati te takve banalne stvari koje mi nisu zabavne za raditi. Mislim, sta bi trebalo biti zabavno u tome sto izvucem sipku od ulja i pogledam ju? Mozda se ovaj gore mrzitelj vlasnika BMW-a osjeca kao veliki strucnjak kad to napravi, ali je meni to bezveze i potpuno bespotrebno.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 08:23   #62324
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Evo i ja citam i sve pogledujem gore na kojem sam forumu. Pa evo moj BMW nema sipku za ulje nego mi pokazuje na displayu razinu ulja.
Cek, koji motor je kod tebe, trebo bi biti N57 ako se ne varam, koje godiste je auto? Moj je 2013 i ima sipku za ulje, zenin N47 je 2015 i isto ima sipku za ulje. Na beznicima su je bili izbacili a na dizelima je ostala jos neko vrijeme/par godina duze...

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
To što su izbacili šipku za kontrolu razine ulja je nešto najretardiranije ikad
Isto kao i temperaturu rashladne tekućine
Definitvno glupost, kod mog punca je prije 7-8 godina na Mercedes C220CDI (modl eiz 2002-2003 godine) javilo na displayu da nema dosta ulja, sipke nema naravno, i nista, covjek digne poklopac i dospe 8-9 deci ulja. Sutradam pljusnulo pola litre ulja na intercooler crijevu van. Suma sumarum ulja je bilo dovoljno ali je senzor za mjerenja razine crko/nije radio dobro .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 26.07.2022. u 08:36.
Lewis je offline   Reply With Quote