Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2016., 17:02   #25651
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Sused ima Fiata Stila dizla sa 850 000km, očitano dijagnostikom u ecu motora
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 17:21   #25652
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
a na satu ima 150k ?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2016., 22:52   #25653
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Referenca je bila na 1.6 hdi motor koji opcepoznato ima problema. Uljni kanali iirc, turbine krepavaju, pa i kad stavis novu ako ne odradis potrebne modifikacije i tu novu ces brzo mjenjati. A cifra da ga dotjeras u red zaista moze biti cijenom u rangu jednog clia 2.

Ne vidim zasto si butthurt, ja znam za 2.0 hdi s 490k km, i par drugih vozila s vise od 400k km. Redovno odrzavani, ali bome nisu dovoljan uzorak da sudim o icemu osim o tome da svaki odrzavani auto moze to istrpit.

Ali..Ljudi:
- kupuju dizele za stani-kreni po gradu i kratke relacije.
- te iste dizele nikad ne odrzavaju, to jest maksimalno odrzavanja sto vecina auta dobije kod nas jest guglanje kako resetirat servisni interval..a kad auto stane onda sjedi i placi.
- kupuju se izraubani dizeli iz uvoza s upitnom kilometrazom u 80% slucajeva. Tim autima je vrijeme velikog servisa, i to se takoder zanemaruje.
- toci se loz ulje i plavi u te aute sto je zabrinjavajuce.

Igrom slucaja sam nesto poslom prosli tjedan setao izmedu dva autoservisa. Najcesci kvarovi su upravo dizeli - turbine, dpf mozda i najcesci(u dva dana provedena tamo, 4 auta s tim problemom). Cinjenica je da u takvom okruzenju u kojem se kod nas dizeli voze te stvari odlaze, dodaj i cinjenicu da se ne odrzavaju i tu nema cudenja.
Sve se svodi na to radis li dovoljno kilometara godisnje da si opravdas troskove dizela kroz nesto manju potrosnju. Iliti, koristis li ga kako spada ili se vozis do lokalne birtije 2km u jednom smjeru da se pohvalis s 6l prosjeka. Sve mi se cini nekako da prosjecan rvat nekako naginje na ovu drugu opciju..
Nisam butthurt, nemam ništa za ni protiv dizela. U potpunosti se slažem s tobom, na to sam i mislio.

Samo konstantno čitam kako diesel ima problema ovakvih i onakvih, a generalno je problem u tome što ljudi ne shvaćaju ili ne žele prihvatiti da je auto ogroman gubitak novaca kako god okreneš te da moraš biti spreman na kvalitetno održavanje, a ne zanemarivanje pa kukanje kako je nešto skupo krepnulo. Prvo je auto gubitak novaca dok ga otplaćuješ x ili xx godina, a kasnije imaš gubitak od zamjene dotrajalih potrošnih dijelova.

Najbolje mi je kad se ljudi čude što im je ovjes razmrdan nakon 200+k km naših cesta. I onda se još više čude kad moraju mijenjati apsolutno sve. Kao kad se recimo na Renaultu čude da moraju mijenjat sva tri nosača motora i onda se žale da je to "programirano" da se pokvari, a ne kuže da im već xx kilometara trese mjenjač jer im ne valja donji nosač i da jedan potrgan nosač s vremenom ubije i ostale.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 01:16   #25654
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,477
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 01:40   #25655
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Njama!


IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 13:10   #25656
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Nagledao sam se svakakvih parkiranja no ovo je jedno "za notez". Još sam se nećkao dal da sliku policiji bacim preko aplikacije no ajde, dobre sam volje pa nisam.
Inače, dosta zeznuto križanje zbog loše preglednosti, gdje je svako malo neki udes i onda se netko još preko pola ceste parkira.
Htio bih tjedan dana godišnjeg provesti sa umom te individue da se malo odmorim.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20161213_130130.jpg‎
Views:	348
Size:	845.2 kB
ID:	17391  
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 13:12   #25657
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,109
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
a na satu ima 150k ?
Skoro si pogodio, ima 160 000km ko i svi dizli s njuškala 10-12 godina stari
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 15:11   #25658
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Nagledao sam se svakakvih parkiranja no ovo je jedno "za notez". Još sam se nećkao dal da sliku policiji bacim preko aplikacije no ajde, dobre sam volje pa nisam.
Inače, dosta zeznuto križanje zbog loše preglednosti, gdje je svako malo neki udes i onda se netko još preko pola ceste parkira.
Htio bih tjedan dana godišnjeg provesti sa umom te individue da se malo odmorim.
daj pogledaj tablicu, on smije kako hoće...
de.fang je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 20:10   #25659
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,328
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Nisam butthurt, nemam ništa za ni protiv dizela. U potpunosti se slažem s tobom, na to sam i mislio.
Srezat ću da ne bude predugačak.
Nisam ni ja butthurt
Nemam problema sa mehanikom krumpirowagena. Dobro, lažem malo i redovito mjenjam sporčke kočione pločice i tekučinu

Redovno održavanje i nema problema.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 21:21   #25660
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Referenca je bila na 1.6 hdi motor koji opcepoznato ima problema. Uljni kanali iirc, turbine krepavaju, pa i kad stavis novu ako ne odradis potrebne modifikacije i tu novu ces brzo mjenjati. A cifra da ga dotjeras u red zaista moze biti cijenom u rangu jednog clia 2.

Ne vidim zasto si butthurt, ja znam za 2.0 hdi s 490k km, i par drugih vozila s vise od 400k km. Redovno odrzavani, ali bome nisu dovoljan uzorak da sudim o icemu osim o tome da svaki odrzavani auto moze to istrpit.

Ali..Ljudi:
- kupuju dizele za stani-kreni po gradu i kratke relacije.
- te iste dizele nikad ne odrzavaju, to jest maksimalno odrzavanja sto vecina auta dobije kod nas jest guglanje kako resetirat servisni interval..a kad auto stane onda sjedi i placi.
- kupuju se izraubani dizeli iz uvoza s upitnom kilometrazom u 80% slucajeva. Tim autima je vrijeme velikog servisa, i to se takoder zanemaruje.
- toci se loz ulje i plavi u te aute sto je zabrinjavajuce.

Igrom slucaja sam nesto poslom prosli tjedan setao izmedu dva autoservisa. Najcesci kvarovi su upravo dizeli - turbine, dpf mozda i najcesci(u dva dana provedena tamo, 4 auta s tim problemom). Cinjenica je da u takvom okruzenju u kojem se kod nas dizeli voze te stvari odlaze, dodaj i cinjenicu da se ne odrzavaju i tu nema cudenja.
Sve se svodi na to radis li dovoljno kilometara godisnje da si opravdas troskove dizela kroz nesto manju potrosnju. Iliti, koristis li ga kako spada ili se vozis do lokalne birtije 2km u jednom smjeru da se pohvalis s 6l prosjeka. Sve mi se cini nekako da prosjecan rvat nekako naginje na ovu drugu opciju..
Da se ukljucim u pricu o dizelima. Svasta se prica o modeenim dizelima, ali vise na osnovi pojesinih slucaja nego statistike. Recimo, znam slucaj dva renaultova 1.6 16v motora koji su imali lom klipnjace na manje od 50k km. Jbg, cesto motor pa se u zitu nadje i nesto kukolja, inace su na glasu kao pouzdani.

Isto tako, sto se tice dizela. Imam doma Clio 2 1.5 dci 48kW, 2004. Po pisanjima po forumima, trebao se raspast vec 3 puta. A nije. Ima 317k km, common rail sitem nije diran, turbo nije diran, osim sto je jednom ciscen od cadje jer je blow off ventil zaglavio (auto je imao 125k km). Cifra je bila 600kn ukupno. Nista znacajno. Jedino sto je bio pravi trosak nepotrosnih dijelova je sto je egr 2 puta mijenjan (cijena egr-a je cca 1300-1600kn, jednostavno ga je zamijeniti i doma u garazi). Ostalo samo potrosni dijelovi. Tu racunam i dijelove ovjesa tj.razne krajnike spona, set amortizera, kvacilo (tvornicko mijenjano na 305t km, postalo je stvarno pretvrdo i znalo je trest kod kretanja, iako je funkcioniralo normalno i na lameli je bilo jos "mesa"). Taj auto je u obitelji od 0km i odrzavan je potpuno po p.s.-u. I dan danas mu je potrosnja ulja na 15k km zanemariva, mozda 1dcl , a goriva izmedju 3.8l/100km(otvorena cesta, 70-90km/h) i 6.5l/100km (Zagreb, stani-kreni voznja). Za cijenu koju smo platili za taj auto, isplatio se 3 puta, pa makar se sutra raspao.
S druge strane - kolegi se Megane II 1.5dci 105ks doslovno raspao (pukla klipnjaca i razvalila cijeli motor) na 127k km. Jbg, bad luck. Auto je isto kod njega od kad je kupljen novi.

Sto se tice 1.6 HDi. Imam i to Kupio 2012. polovnu 307-icu sa 82k km, verzija od 90KS. Kupljena od prve vlasnice koja ga je zamijenila sa BMW X1 Danas auto ima 275k km, zadnjih godinu dana je bio malo skuplji za popravke, ali gotovo iskljucivo potrosni dijelovi (kvacilo, komplet distribucije, amortizeri, prednje opruge). Turbina nije dirana, dva injektora prebrtvljena (samo zamjena podloske, da ne slini po motoru. Poznata boljka hdi motora, jeftin popravak). EGR nedavno ociscen od cadje jer je bacao povremene greske u memoriji ECU-a (slucajno primjetio dok smo kolega i ja prckali po njemu sa Peugeot Planet aplikacijom ), sad radi ok. Ostalo nista osim potrosnih dijelova - ulje, filteri, kocione plocice i sl., na servisnom intervalu od 20k km. Potrosnja se stalno krece izmedju 4.8 i 6.5 l/100km, ulja trosi zanemarivo, kao i Clio.
S druge strane, kolega kupio 307icu 1.6 hdi od 110KS. On je pak mijenajao valjda sve sto je mogao (razne senzore, problem sa dpf, crkla turbina, pukle prednje opruge i sl.). Ali taj auto je bio losije odrzavan od strane prvog vlasnika i ustvari je upitno je li imao stvarnu kilometrazu na satu (sad ima oko 170k km), a i vise je drndan po gradu.


Sto zakljuciti?Nista, vecinom to da su price o krepavanju dizela pretjerane, ali nisu neistinite!

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 13.12.2016. u 22:13.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 21:30   #25661
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Ja samo mogu reć pošto sam radio u auto salonu da ljudi jaaaako loše održavaju svoje aute.
Jako puno njih ne odrađuje velike servise jer neznaju da to treba bilo zbog godina ili km.
Ljudi toleriraju neke kvarove na autu i govore: "a riješit ću to". i riješe. Kad se raspadne... Onda slijede priče kak je auto govno.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 21:59   #25662
N!NO
Premium
Moj komp
 
N!NO's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 274
Moje iskustvo s mercedesovim 320cdi 224ks je da je imao problema s leptirom ler gasa (elektromotor). Takav motor imam u jos jednom autu i jednom s 235ks. Svima je to krepalo bar jednom. Grijaci odlaze povremeno, na ovome koji ima najvise km (230k) mijenjan je i neki senzor. Ostalo je sve u redu.
Bmw 35d 286ks na 75k km profuckala veca turbina, na moje inzistiranje reparirana, garancija nije pokrivala. Odradeno na vrijeme pa se nije raspala. Otisli odjednom i svi grijaci skupa s relejima na 90t. Inace su i ranije odlazili grijaci. Ispao skup za odrzavanje.
Svi su kupljeni novi, odrzavani uredno i redovno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
N!NO je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 22:11   #25663
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,139
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Ja samo mogu reć pošto sam radio u auto salonu da ljudi jaaaako loše održavaju svoje aute.
Jako puno njih ne odrađuje velike servise jer neznaju da to treba bilo zbog godina ili km.
Ljudi toleriraju neke kvarove na autu i govore: "a riješit ću to". i riješe. Kad se raspadne... Onda slijede priče kak je auto govno.
Primjer jedne mlade doktorice koja je tek dobila specijalizaciju:

Kupila si koka Mini od 20k eura, jer nece se doktorica vozit u bilo cemu. Nakon pol godine upali se lampica "check engine", vozi tako tjednima... jer ce joj servis sigurno masno naplatit A auto pod garancijom... što reć na to?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 22:55   #25664
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Pfff, a ja još uvijek 1 mjesečno provjeram tlak u gumama
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2016., 23:34   #25665
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,361
Ekipa bok.
Planiram ugraditi parkirne senzore na svog Cruza, no ne znam puno o tome pa ako netko nešto zna o tome, molio bi pomoć i savjet
Malo sam istrazio i vidim da se mogu ugraditi baš senzori ili kamera.
Moram priznati da mi se ideja kamere više sviđa iz razloga što mi nikako nije privlačno da mi netko buši branik na 3-4 mjesta prilikom ugradnje senzora.
Što se kamera tiče, vidio sam da postoje neke koje se montiraju na neki nosac ispod tablice što mi skoz jednostavo izgleda.

Cijene vidim da su na ebay vrlo prihvatljive pa me zanima da li znate nekoga tko ugrađuje senzore/kameru koju mu ja donesem?

Svaki savjet je dobrodošao
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 16:22   #25666
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,477
naletio na indexu

__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 21:52   #25667
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
idem po rabljeni automobil u Osijek, sa OS tablicama, ja sam iz Zg, auto je registriran još dosta i čovjek mi ostavlja pločice.

procedura kupnje čitam neke stickije http://www.forum.hr/showthread.php?t=859136 ali tko pita ne skita,

1. znači u Osijeku napravimo kupoprodajne ugovore, ovjeri se tamo kod javnog bilježnika? negdje tijekom ovog koraka ide isplata novca na ruke? javni bilježnik 100kn, ja plaćam?

2. auto je moj, vozim u zg i pravac porezna gdje ću platiti 5%?

3. stanica za tehnički pregled i izrada nove prometne na svoje ime? nosim sa sobom osiguranje i potvrdu o plaćenoj cestarini.

4. u mup heinzelova, sa novom i starom prometnom, nosim OS tablice poništiti će ih i dati nove? ili za nove opet trebam u stanicu za tehnički pregled, kako otići do stanice bez pločica, pješke ili su policajci milosrdni ukoliko me baš u tom periodu vide?


nekakve mjere predostrožnosti, otići u osječki mup provjeriti čistoću dugovanja?
  Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 22:08   #25668
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Sve tocno. U ugovor obavezno naznacite da kupac zadrzava tablice. Samo sto prvo vracas OS tablice, odjavljujes, s tim papirima ides na tehnicki i podizes ZG tablice. U jednom trenutku auto ostaje bez tablica i to je problem

I ovo posljednje napisano bi svakako prvo napravio, da se ne desi da zbog kakvog duga ne mozes prepisat auto na sebe.
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 22:29   #25669
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,984
Pa dobiješ privremene tablice, ne voziš se bez tablica. Bar je tak bilo prije.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 22:34   #25670
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
2000. Mercedes S400 CDI 250HP - 300+k km bez diesel specifičnih problema
2003. Renault Megane II 1.5dCi 82HP - 355k km bez diesel specifičnih problema
2004. Peugeot 407 2.0HDi 136HP - 250k km bez diesel specifičnih problema
2008. Volvo S80 2.4L D5 185HP - 299k km bez diesel specifičnih problema
2010. Renault Laguna Coupe 2.0dCi 150HP - 269k km bez diesel specifičnih problema
2016. Opel Insignia 2.0CDTI 140HP - 50k km bez diesel specifičnih problema
Svi ovi dizeli vozeni poglavito na duze relacije, autoputem? I redovno odrzavani? Nijedan nije bio chipovan, a vozaci im nisu vadili mast? Te postovali su cinjenicu da hladan motor ne treba gulit, niti odmah gasiti tek nakon velikog opterecenja? Ako je ovo sve ispunjeno (narocito prvo pitanje), nije toliko cudo sto su bili bez vecih problema. To nije vise ni slucajnost neka.

Ja sam dugo gledao sta kupiti, mojim potrebama bi puno vise odgovarao benzinac, no benzinac koji ce potjerati masu od 1.5t mora imati bar 1800 kubika i 120KS, a i to je jedva, a druga stvar sto ih nije bilo u ponudi.

Nisam bjezao toliko od vecih kilometraza, bolje i veca kilometraza a da je auto mlado - onda makar znam da je vozeno po autoputu. Moja Astra je nabila 146k za tri i pol godine, a obzirom u kakvom je stanju auto (iznutra mint), to je bio bar 90% auto-put. Uz redovno odrzavanje (provjereno sve 100% kako je navedeno) svi ovi osjetljivi dijelovi nisu ni naceti kako treba. Bolje nego i 30k odvezenih u gradu.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 23:06   #25671
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
trpi
ja sam svoj auto kupio u zadru. na neviđeno od nepoznate osobe bez ikakvog pregleda, ali to sam ja.
on je zadržao tablice, a kod odjave tablica ja sam uzeo probne na tri dana ili pet dana - ne znam više. nije bilo skupo jer se dobiju naljepnice. taman da sve riješim oko auta u zagrebu.
čistoću dugovanja probaj riješiti i prije nego uopće kreneš po auto da budeš spreman. možda je to moguće online ili ovdje u zg - ne znam.
što se tiče poreza ja sam ga platio po njihovim tablicama jer smo ugovor napisali na manje novaca nego je bila kupovina.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 23:51   #25672
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Nisam bjezao toliko od vecih kilometraza, bolje i veca kilometraza a da je auto mlado - onda makar znam da je vozeno po autoputu. Moja Astra je nabila 146k za tri i pol godine, a obzirom u kakvom je stanju auto (iznutra mint), to je bio bar 90% auto-put. Uz redovno odrzavanje (provjereno sve 100% kako je navedeno) svi ovi osjetljivi dijelovi nisu ni naceti kako treba. Bolje nego i 30k odvezenih u gradu.
Uf, kad se sjetim kako su izgledale u bivšoj firmi dvije identične Astre dizel (mislim da je bio isti motor koji ti spominješ) koje su bile 95% po autoputu, a nisu imale 2 godine.

DPF, kvačilo na obje prije 150 000km otišlo.

S druge strane, Insignia sa istom kilometražom i godinama, kao nova.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 06:46   #25673
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Tulio Pregled postova
Sve tocno. U ugovor obavezno naznacite da kupac zadrzava tablice. Samo sto prvo vracas OS tablice, odjavljujes, s tim papirima ides na tehnicki i podizes ZG tablice. U jednom trenutku auto ostaje bez tablica i to je problem

I ovo posljednje napisano bi svakako prvo napravio, da se ne desi da zbog kakvog duga ne mozes prepisat auto na sebe.
Ako imas broj sasije,mozes online provjeriti da li ima dugovanja.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 07:01   #25674
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Da, na stranici od FINA-e. A broj sasije mozes izvuc ako imas tablicu.
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 08:10   #25675
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,619
Mora i na MUPu provjerit auto, da ne bi bilo da vlasnik ima neplacenih kazni ker u tom slucaju nema prijepisa dok se ne podmiri dugovanje.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 08:52   #25676
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Uf, kad se sjetim kako su izgledale u bivšoj firmi dvije identične Astre dizel (mislim da je bio isti motor koji ti spominješ) koje su bile 95% po autoputu, a nisu imale 2 godine.

DPF, kvačilo na obje prije 150 000km otišlo.

S druge strane, Insignia sa istom kilometražom i godinama, kao nova.
Nisam ni rekao koji motor.

Koji god da je, ako je vozen po autoputu i redovno odrzavan, veoma je cudno da ima probleme sa zamasnjakom ili DPF-om. To dvoje grad ubija, ne autoput.

Ja sam se odlucio za 1.7CDTI. Istina, ima grub rad (zveketanje kod dodavanja gasa), no po svemu sto sam cuo najpouzdaniji je u toj klasi oko 1600ccm. Svi problemi koji su postojali su ispeglani, barem sto se samog motora tice. Stari 1.7DTI je znao pomijesati rashladnu tecnost i ulje, rikavale su Bosch-pumpe. To za vodu i ulje je davno rijeseno, a CDTI nema Bosch pumpu. EGR u drugoj generaciji CDTI pravi manje problema nego u prvoj.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 09:34   #25677
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Mislim da je u nas bio onaj od 136KS, ne znam jel 1.6 ili 1.7. Auto je od 1700rpm-a zaljepio u sic

Dečki su ga ganjali na autoputu prek 150kmh pa je to kao bio problem za DPF, mada ja osobno sumnjam da je bio problem što dečki nisu baš pazili na ulje obzirom na povišene brzine. Obzirom da je bio autoput konstantno - čudno je za kuplung otišao.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 10:21   #25678
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Mislim da je u nas bio onaj od 136KS, ne znam jel 1.6 ili 1.7. Auto je od 1700rpm-a zaljepio u sic

Dečki su ga ganjali na autoputu prek 150kmh pa je to kao bio problem za DPF,
Visoke temperature nisu problem za dpf, dapače, pomažu u čišćenju.
Problem je vrsta samog dpf-a.
DPF koji radi sa aditivima se nakon 150k km može slobodno bacit u smeće.
DPF koji radi potpunu regeneraciju samo uz pomoć temperature je trajan (ako se tu i tamo pročisti na autoputu)

Imam dijagnostiku za auto koji vozim, prije mjesec dana sam imao u dpf-u 25-30 grama smeća, nakon vožnje od 3 sata po autoputu, gramaža je pala na 5 ili 7 grama, ne sjećam se točno, al je poanta da se i nakon 170 000km dpf (koji nema aditive) tako očisti.

EDIT: zaboravih, za auta s dpf-om, obavezno "low SAPS" ulje.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 10:28   #25679
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Di si kupio tu dijagnostiku? Koliko to kosta?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 10:45   #25680
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Koliko vas je imalo problema?
Znam da moja firma jako lijepo živi od dizel problema, te da se čeka poprilično dugo da se dođe na red za pumpe/injektore.
A znam da i konkurencija radi na veliko.

Ja sebi nisam uzeo dizela niti ću ga ikad uzeti, dok god si mogu priuštiti benzin/plin kombinacije. Puno jeftinije i lakše održavanje, manji broj dijelova, jednostavnija mehanika.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na