Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2022., 09:13   #541
cloaked
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Ima li mozda kakvih novosti oko bridge mode-a na nokiji? Da li je netko uspio dobiti admin pristup routeru?
cloaked je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 21:05   #542
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
imaju nove pakete i za bakrene parice
Dacher je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2022., 08:10   #543
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Telemach optika se i dalje siri novim Zagrebom

Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 14:11   #544
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Otkad je Telemach došao, nisu se prestali širit, ali doslovno. Jedan kvart završe, odmah kreću na drugi, a tam gdje nisu prisutni sa svojom optikom, koriste optiku HT-a. To je ujedno natjeralo i A1 da krenu jakim tempom u izgradnju optike, te da ponude A1 uslugu preko HT infrastrukture.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.01.2023. u 12:57.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 14:32   #545
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Da li Telemachovi ormarići budu označeni, nekakva reklama na njima?
Kada god idem u Zagreb kod rođaka, uvijek vidim da Bnet/A1 ima svoje reklame po ormarićima na cestama uz zgrade, nekakva slika ili natpis A1, da HT ima u rozo ofarbano svoje ormariće (najčešće FTTC)

A u Rijeci, nisam vidio niti jedan označen ormarić, eventualno jedan od HT-a na Kantridi, svi ostali bijeli ormarići, eventualno pošarani grafitom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 17:19   #546
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Svaka čast operaterima koji nas prosvjetljuju ali nije Telemach nikakav heroj u toj priči.
Šire se po stambenim naseljima plus koriste HT optiku.
Rekli bi ameri "low hanging fruit" princip.
Pravi heroj po meni je A1 jer je na sveopće čuđenje krajem 2017-e počeo postavljat optiku po kućama u Dubravi i Sesvetama.
To je ponukalo HT da ozbiljno krene i sad imamo ono o čemu smo mogli samo sanjati cijelo prošlo desetljeće.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2022., 20:33   #547
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Da li Telemachovi ormarići budu označeni, nekakva reklama na njima?
Kada god idem u Zagreb kod rođaka, uvijek vidim da Bnet/A1 ima svoje reklame po ormarićima na cestama uz zgrade, nekakva slika ili natpis A1, da HT ima u rozo ofarbano svoje ormariće (najčešće FTTC)

A u Rijeci, nisam vidio niti jedan označen ormarić, eventualno jedan od HT-a na Kantridi, svi ostali bijeli ormarići, eventualno pošarani grafitom.
Ne, ormarići su bijeli nema nikakvih oznaka na sebi.

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Svaka čast operaterima koji nas prosvjetljuju ali nije Telemach nikakav heroj u toj priči.
Šire se po stambenim naseljima plus koriste HT optiku.
Rekli bi ameri "low hanging fruit" princip.
Pravi heroj po meni je A1 jer je na sveopće čuđenje krajem 2017-e počeo postavljat optiku po kućama u Dubravi i Sesvetama.
To je ponukalo HT da ozbiljno krene i sad imamo ono o čemu smo mogli samo sanjati cijelo prošlo desetljeće.
Trenutno je s obzirom koliko ulaže i kojom brzinom širi uslugu.
Ovo nije HTova optika. U ovim zgradama HT je provukao optiku prije nekih 4 godine. Sada telemach vuče vlastitu optiku.

A što se tiče tvojih heroja sami su si krivi. Kupili su već gotovu amisovu optičku infrastrukturu i ljudima koji su htjeli optiku nisu htjeli uključit nego su gurali kablovsku. Sad se ne mogu nosit sa telemachom koji ima masovno uzima korisnike.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 02:57   #548
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Ne, ormarići su bijeli nema nikakvih oznaka na sebi.


Trenutno je s obzirom koliko ulaže i kojom brzinom širi uslugu.
Ovo nije HTova optika. U ovim zgradama HT je provukao optiku prije nekih 4 godine. Sada telemach vuče vlastitu optiku.

A što se tiče tvojih heroja sami su si krivi. Kupili su već gotovu amisovu optičku infrastrukturu i ljudima koji su htjeli optiku nisu htjeli uključit nego su gurali kablovsku. Sad se ne mogu nosit sa telemachom koji ima masovno uzima korisnike.
pa činjenica je ht u zagrebu uveli u dva kvarta (malešnica 2 telefonsko čvorište) optiku i stali i da su tek počeli dalje kad je a1 krenuo agresivnije doduše najavljivali su u samoboru i grabjerju i već su ljudi nešto i potpisali ali do sada ništa,
možebitni razlog je kao kod mene kad ponude slab interes u ulazu 2 optička priključka u dvje zgrade po 4 ulaza i 3 kata kolko znam oko 10 ,cjenom nisu išli ispod bneta sada a1 kabel a ljudi su zadovoljni brzinom 200/100 ,
a kabel smo imali prije optike,sad se nešto mjenja sa strane a1 optika preko ht infre jer bar kod nas zapostavljaju kabel sve više ljudima šteka a i cijena je više nego prihvatljiva ,iz telemaha su bili i rečeno je uskoro prije tri mjeseca potpise su dobili ali ni traga od njih.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 09:55   #549
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Da li Telemachovi ormarići budu označeni, nekakva reklama na njima?
Kada god idem u Zagreb kod rođaka, uvijek vidim da Bnet/A1 ima svoje reklame po ormarićima na cestama uz zgrade, nekakva slika ili natpis A1, da HT ima u rozo ofarbano svoje ormariće (najčešće FTTC)

A u Rijeci, nisam vidio niti jedan označen ormarić, eventualno jedan od HT-a na Kantridi, svi ostali bijeli ormarići, eventualno pošarani grafitom.
Da. Telemachovi ormarići na sebi imaju naljepljenu reklamu.

https://imgur.com/a/3ExuW3P

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Svaka čast operaterima koji nas prosvjetljuju ali nije Telemach nikakav heroj u toj priči.
Šire se po stambenim naseljima plus koriste HT optiku.
Rekli bi ameri "low hanging fruit" princip.
Pravi heroj po meni je A1 jer je na sveopće čuđenje krajem 2017-e počeo postavljat optiku po kućama u Dubravi i Sesvetama.
To je ponukalo HT da ozbiljno krene i sad imamo ono o čemu smo mogli samo sanjati cijelo prošlo desetljeće.
Razmišljaj logički. Izgradnja optičke infrastrukture košta, pa operateri moraju negdje zaradit novce. Najlakše će novac zaradit na mjestima gdje je najveća koncentracija ljudi. Jedna stambena zgrada ima više potencijalnih korisnika nego par kuća u Dubravi. Operater, osim gradnje optike, mora u planu imat i koliko će brzo tu investiciju isplatit.

Kad zarade pare moći će krenut u daljnju izgradnju optike po kućama. Na tvoju žalost, istovremeno su modernizirali mobilnu mrežu, pa je dio ulaganja otpao na to. No ako uzmemo u obzir sve faktore, Telemach je krenuo od 0 (Tele2 nije imao ni f od fiksne mreže) i u roku od samo dvije godine uslugu su ponudili u svim većim gradovima u Hrvatskoj.
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Ne, ormarići su bijeli nema nikakvih oznaka na sebi.


Trenutno je s obzirom koliko ulaže i kojom brzinom širi uslugu.
Ovo nije HTova optika. U ovim zgradama HT je provukao optiku prije nekih 4 godine. Sada telemach vuče vlastitu optiku.

A što se tiče tvojih heroja sami su si krivi. Kupili su već gotovu amisovu optičku infrastrukturu i ljudima koji su htjeli optiku nisu htjeli uključit nego su gurali kablovsku. Sad se ne mogu nosit sa telemachom koji ima masovno uzima korisnike.
Ne, imaju reklamu na sebi. Ovi bijeli još vjerojatno nisu kompletno u funkciji. Kad prorade, imat će reklamu jer u cijelom Novom ZG imaju reklame na sebi.

Činjenica je da A1 nikada ne bi ponudio uslugu preko HT optičke infrastrukture da Telemach nije to ponudio prvi. Također, činjenica je da neograničenog mobilnog interneta ne bi bilo da Tele2 nije imao muda i prvi ponudio neograničen internet.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 11:54   #550
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pa činjenica je ht u zagrebu uveli u dva kvarta (malešnica 2 telefonsko čvorište) optiku i stali i da su tek počeli dalje kad je a1 krenuo agresivnije doduše najavljivali su u samoboru i grabjerju i već su ljudi nešto i potpisali ali do sada ništa,
možebitni razlog je kao kod mene kad ponude slab interes u ulazu 2 optička priključka u dvje zgrade po 4 ulaza i 3 kata kolko znam oko 10 ,cjenom nisu išli ispod bneta sada a1 kabel a ljudi su zadovoljni brzinom 200/100 ,
a kabel smo imali prije optike,sad se nešto mjenja sa strane a1 optika preko ht infre jer bar kod nas zapostavljaju kabel sve više ljudima šteka a i cijena je više nego prihvatljiva ,iz telemaha su bili i rečeno je uskoro prije tri mjeseca potpise su dobili ali ni traga od njih.
Ma to ti je varka. A1 nije ništa pokrenuo niti investirao u infrastrukturu, sve što imaju su već kupili gotovo. Sa bnetom su gro toga dobili i amisom po pitanju optike te još jednom kabel firmom u Sesvetama.

Što se tiče HT u novom zagrebu su uveli optiku u sve zgrade koje ja znam di je već bnet od prije toga imao kablovsku. I naravno da sada nude iznamljivanje svoje infrastrukture koji najviše iskon koristi.

@marko onda su ih sad poljepili kod mene su još čisti bijeli. Da tele2/telemach im je najveća konkurencija zato se stalno žale i tužakaju te opstruiraju na sve moguće načine. Kad je bila revolucija od tele2 gubili su tisuće korisnika dnevno! Zato su morali napravit savršenu tarifu.
Dacher je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.01.2023., 15:03   #551
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
HT ne nudi, HT mora dati na raspolaganje svoju optičku mrežu i po cijeni koju je definirao HAKOM jer univerzalni državni pružatelj usluga.

A1 su takvi smradovi da su doslovno rezali Telemachovu optiku jer su je postavili u "njihove" kanalice što su im odobrili stanari zgrada. Onda ih je Telemach prijavio HAKOM-u koji je stao na stranu Telemacha i zabranio A1 da čupa/reže kablove. Konkurenciju ne mogu smislit, doslovno.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.01.2023. u 12:55.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 15:14   #552
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
Ma to ti je varka. A1 nije ništa pokrenuo niti investirao u infrastrukturu
Ovo je tebi varka?
Za usporedbu, Telemach.
Naravno, HT je apsolutni kralj optike.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 15:27   #553
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Dobro, a sada pogledaj koje je godine A1 počeo provodit optiku, koje godine HT, a koje Telemach. A1 je imao i određenu prednost, kao što je već spomenuto. U dobrom dijelu Novog Zagreba Amis je taj koji je izgradio optiku, pa A1 ovdje nije imao gotovo nikakvog posla. Još prije nego što je Telemach došao i počeo gradit, HT je također nakon Amisa napravio optiku.

Da je Telemach došao ranije, lako bi ih prešišao po izgradnji. Jer, evo prvu optiku Telemach je postavio u drugom mjesecu 2021. godine, dakle nije prošlo ni dvije godine otkad su počeli s radovima, a usluga im je već sada dostupna u Zagrebu, Velikoj Gorici, Splitu, Zadru, Rijeci i Osijeku. Čisto za usporedbu, da ne moraš tražit, prvi plan A1 za gradnju optike kaže da su počeli 2017. godine, dakle 4 godine prije nego Telemach. Utrka bika (A1) i svezanog konja (Telemach); najlakše objašnjeno.

I ne, A1 nije kupio Amis nego je Amis kupio tadašnji Telekom Austria (vlasnik A1) koji je doslovno poklonio našoj podružnici svu infrastrukturu koja je došla s Amisom. Pritom se ne smije zaboravit da su i masovno varali nas Amis korisnike. -> https://mob.hr/kako-nas-operateri-tr...majmune-1-dio/

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.01.2023. u 12:55.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 16:05   #554
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Ovo je tebi varka?
Za usporedbu, Telemach.
Naravno, HT je apsolutni kralj optike.
Naravno, najave objave za medije su jedno ... realna slika sasvim nešto drugo, osim toga sve sam ti već prethodno objasnio.

refereiram se samo na odnos A1 vs Telemach

kad smo već ko toga A1 u vlastitom dvorištu godinama ne želi stavit repetiror pa ima je singal u dijelu zagreba čista koma a di je investirat u neki veći projekt kao optika.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2023., 17:30   #555
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Emmm ja sam ti u Španskom, u zgradi pored POS-ovog naselja, i prije koji dan sam vidio da su niknuli nekakvi novi ormarici tak da se radi i to podosta.

Nisam znao koji operater je u pitanju, ali sad kad sam otvorio gore linkove vidim da je telemach u pitanju. HT ima optiku provucenu po kvartu, a A1 ima kablovinje. Takodjer, (blesavi) predstavnik stanara je rekao da su ga kontaktirali telemachovci ali da ih je otkantao jer on tvrdi da je tu HT najbolji i najeftiniji, i nema potrebe za jos jednom optikom. :debil:

Ormarici su za sada bjeli / sivkasti, nema reklama na njima. Poslikam ovih dana kada cu se setati po kvartu…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 03.01.2023. u 12:52.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 16:52   #556
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634